Najtańsze OC w Gorzowie Wielkopolskim za 335 zł? Sprawdź!

Aktualizacja:
herb-gorzow-wielkopolski

Ceny OC często przyprawiają o zawrót głowy. Kierowcy w Gorzowie Wielkopolskim nie powinni mieć jednak takich zmartwień, ponieważ średnie ceny OC w ich mieście należą do jednych z najniższych w Polsce. Z naszej analizy wynika, że po pierwszym kwartale 2019 roku, średnia składka oscyluje w granicach 888 złotych. Co więcej – najtańsze OC w Gorzowie Wielkopolskim można znaleźć już za 335 złotych!

Jest jeden temat, który ilekroć poruszany w gronie kierowców, elektryzuje wszystkich. Mowa oczywiście o ubezpieczeniu OC, a konkretniej jego cenach. Choć ceny obowiązkowego ubezpieczenia komunikacyjnego w Polsce należą do najniższych w Europie, dla nas to jednak zawsze dodatkowy temat, żeby sobie trochę poutyskiwać. Okazuje się jednak, że kierowcy w Gorzowie Wielkopolskim nie powinni zbytnio martwić się cenami polisy, ponieważ średnio wysokość OC w ich mieście jest niższa od średniej składki w Polsce.

Tanie OC w Gorzowie Wielkopolskim – polisa za 335 zł

Z danych zebranych przez Punkta po pierwszym kwartale 2019 roku wynika, że średnia składka OC w Polsce wynosi 906 zł. Na mapie kraju możemy jednak wskazać miasta, w których zmotoryzowani zapłacą zdecydowanie więcej, ale też takie, w których kierowcy mogą liczyć na tanie OC, znacznie poniżej średniej. Jednym z tych miast jest właśnie Gorzów Wielkopolski. Średnia składka OC plasuje to miasto na całkiem niezłej pozycji, bowiem to właśnie kierowcy w Gorzowie Wielkopolskim są jednymi z tych, którzy za polisę OC płacą najmniej. Średnio muszą oni liczyć się z kosztami na poziomie 888 złotych, ale najtańsze OC w Gorzowie Wielkopolskim można znaleźć już za 335 złotych. Właśnie w takiej wysokości ubezpieczenie samochodu znalazł 40-letni mężczyzna dla swojego Smarta 600. Niewiele więcej, a dokładnie 64 złote więcej, za polisę OC zapłaci 41-letni właściciel Renaulta Clio III z 2008 roku. To jednak nie koniec dobrych cen! Tanie OC znalazła także 47-letnia mieszkanka z Gorzowa Wielkopolskiego dla Skody Fabii III z 2008 roku za 416 złotych.

Płeć Wiek Marka i model samochodu Rodzaj paliwa Rok produkcji Cena OC
Mężczyzna 40 Smart 600 Benzyna 2000 335
Mężczyzna 41 Renault Clio III Benzyna 2008 399
Mężczyzna 53 Fiat Bravo II Benzyna 2009 410
Kobieta 47 Skoda Fabia II Benzyna 2008 416
Kobieta 39 Honda Civic Benzyna 1999 422

Cena OC a miejsce zamieszkania

Zakres ubezpieczenia OC regulowany jest ustawowo. To z kolei oznacza, że w każdym towarzystwie obejmuje ono takie same zdarzenia. Na wysokość składki OC wpływ na wiele różnych czynników. Jednym z nich jest właśnie miejsce zamieszkania. W jakiś sposób czynnik ten oddziałuje na cenę OC? Ubezpieczyciele określając wysokość składki OC biorą pod uwagę wielkość miasta, natężenie ruchu, czy wypadkowość na danym obszarze. W przypadku Gorzowa Wielkopolskiego nie powinniśmy jednak doszukiwać się drugiego dna, bowiem z raportu Policji wynika, że województwo lubuskie jest jednym z województw o najniższym wskaźniku wypadkowości. W 2018 roku doszło tam w sumie do 663 wypadków, w których zginęło 79 osób, a 790 zostało rannych. Wskaźnik liczby wypadków na 100 tys. mieszkańców wynosi 65,3. Dla porównania, najwyższą wypadkowość odnotowano w województwie łódzkim, gdzie wskaźnik ten wynosi 152,1.

A jak aktualnie wygląda sytuacja na rynku OC w poszczególnych miastach?

Ubezpieczenie AC: czy warto je mieć?

W przypadku ubezpieczenia AC powinniśmy kierować się wyłącznie jego zakresem. Ten może być bardzo zróżnicowany, dlatego przed podjęciem decyzji warto zastanowić się nad tym, jakiej ochrony potrzebujemy. W zależności od wybranego pakietu, Autocasco może obejmować pokrycie kosztów naprawy auta czy odszkodowania w różnych sytuacjach, nawet w przypadku szkody całkowitej.  Z myślą o tych, którzy nie potrzebują kompleksowej ochrony, stworzono minicasco, popularnie znane jako AC Mini. Zakres takiej polisy jest bardzo ograniczony. Jak bardzo? Nie ma jednego obowiązującego zakresu ubezpieczenia AC Mini, ponieważ w każdej firmie ubezpieczeniowej będzie on wyglądał inaczej. To właśnie dlatego zanim podejmiemy decyzję odnośnie wyboru konkretnej oferty, powinniśmy zapoznać się z Ogólnymi Warunkami Ubezpieczenia, w których wyszczególnione są wszystkie zdarzenia objęte ochroną.

Podsumowanie

  1. Średnie ceny OC w Gorzowie Wielkopolskim należą do jednych z najniższych w Polsce.
  2. Z danych zebranych przez Punkta wynika, że najtańsze OC w tym mieście można znaleźć już za 335 złotych.
  3. Z raportu Policji wynika, że województwo lubuskie jest jednym z województw o najniższym wskaźniku wypadkowości.


Redaktor Punkta
 
Ekspert ds. ubezpieczeń 

Artykuł, który czytasz został napisany przez jednego z ekspertów multiagencji Punkta. Staramy się przekazać całą naszą wiedzę na temat polis oraz towarzystw ubezpieczeniowych, aby świat ubezpieczeń stał się dla Ciebie jasny i zrozumiały.  

guest
0 Komentarze
Inline Feedbacks
Wyświetl wszystkie komentarze

Wszystkie treści prezentowane na łamach niniejszej witryny internetowej mają charakter wyłącznie informacyjno-edukacyjny, stanowiąc wyraz osobistych poglądów ich autora/ów oraz nie nie powinny stanowić podstawy przy podejmowaniu decyzji biznesowych, inwestycyjnych, lub podatkowych, za które to decyzje właściciel strony internetowej ani autorzy nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności.

Najnowsze artykuły

2023.11.16  •  Samochód
Jak zarabiać na ubezpieczeniach OC nie będąc agentem ubezpieczeniowym?

Jeśli oferujesz usługi związane z motoryzacją i Twoimi klientami są kierowcy, program SKP jest właśnie dla Ciebie. Zostań partnerem Punkty. Przekazuj swoim klientom Kod Rabatowy na 100 zł przy zakupie OC/AC i zgarniaj prowizję.

Czytaj więcej
Najtańsze OC w 2023
2021.12.30  •  Samochód
Najtańsze ubezpieczenie OC czerwiec 2024 – ranking. Sprawdź prognozy i porównaj oferty ubezpieczycieli

Ceny obowiązkowego ubezpieczenia OC zmieniają się dynamicznie. Pamiętaj jednak, że porównując wysokość składki u różnych ubezpieczycieli, możesz oszczędzić nawet kilkaset złotych na polisie. Sprawdź ranking ubezpieczeń OC Punkty i sprawdź, gdzie można było kupić najtańsze ubezpieczenie OC i jakie są prognozy na kolejne miesiące. Pamiętaj, aby regularnie sprawdzać aktualizację naszego rankingu.

Czytaj więcej
2021.12.10  •  Samochód
Kary za brak OC w 2024 roku – najbliższa podwyżka już w lipcu! Ile zapłacisz?

Uwaga kierowcy! Od 1 stycznia 2024 roku drastycznie wzrosły kary za brak obowiązkowego ubezpieczenia OC. 1 lipca nastąpi wzrost płacy minimalnej, co wiąże się z kolejną podwyżką kar, które uzależnione są od naszych zarobków. Sprawdź, ile możesz zapłacić, jeśli nie masz ważnej polisy i nie ryzykuj. Ubezpieczenie OC to nie tylko obowiązek, ale też ochrona dla Ciebie i innych uczestników ruchu drogowego.

Czytaj więcej
2024.06.12  •  Samochód
Jak zmiany przepisów w 2024 roku wpłyną na pracę taksówkarzy?

Od 17 czerwca 2024 roku, wszyscy kierowcy taksówek oraz innych firm realizujących usługi przewozowe oparte na aplikacjach mobilnych będą musieli posiadać polskie prawo jazdy. Ta nowa regulacja, wprowadzona w ramach nowelizacji ustawy Prawo o ruchu drogowym, ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa pasażerów, ale jednocześnie wzbudza obawy wśród ekspertów i samych przewoźników.

Czytaj więcej
2024.06.12  •  Podróże
Paszport tymczasowy – Twoje awaryjne wyjście, jeśli nie masz stałego dokumentu

Co zrobić, gdy orientujesz się tuż przed wyjazdem, że Twój paszport stracił ważność? Czy w takiej sytuacji możesz liczyć na szybkie wyrobienie paszportu tymczasowego? Paszport tymczasowy to dokument, który może uratować Twoją podróż w ostatniej chwili. Choć nie zawiera danych biometrycznych i ma krótszy termin ważności, to uprawnia do przekraczania granic.

Czytaj więcej
2024.06.05  •  Samochód
Automatyczne wyrejestrowanie pojazdów w 2024 – rewolucja w Centralnej Ewidencji Pojazdów

W odpowiedzi na narastający problem nieużywanych pojazdów zarejestrowanych w Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców (CEPiK), polski rząd wprowadza rewolucyjne zmiany w przepisach dotyczących rejestracji aut. Najistotniejszą modyfikacją jest automatyczne wyrejestrowanie setek tysięcy tzw. martwych pojazdów, które od lat nie są eksploatowane, a mimo to figurują w ewidencji.

Czytaj więcej

Najchętniej czytane

Najtańsze OC w 2023
2021.12.30  •  Samochód
Najtańsze ubezpieczenie OC czerwiec 2024 – ranking. Sprawdź prognozy i porównaj oferty ubezpieczycieli

Ceny obowiązkowego ubezpieczenia OC zmieniają się dynamicznie. Pamiętaj jednak, że porównując wysokość składki u różnych ubezpieczycieli, możesz oszczędzić nawet kilkaset złotych na polisie. Sprawdź ranking ubezpieczeń OC Punkty i sprawdź, gdzie można było kupić najtańsze ubezpieczenie OC i jakie są prognozy na kolejne miesiące. Pamiętaj, aby regularnie sprawdzać aktualizację naszego rankingu.

Czytaj więcej
Ubezpieczenie OC Anglika
2019.04.11
Ubezpieczenie anglika w Polsce w 2023 roku – ile kosztuje OC dla aut z kierownicą po prawej stronie?

Polacy chętnie kupują auta z zagranicy. Mimo że największą popularnością cieszą się pojazdy pochodzące z Niemiec, to nie brakuje też chętnych na angliki, czyli pojazdy sprowadzane z Wielkiej Brytanii. Dla tych samochodów charakterystyczna jest kierownica po prawej stronie. Ile kosztuje ubezpieczenie anglika w Polsce? Na jakie inne koszty muszą być przygotowani właściciele anglików? Sprawdzamy!

Czytaj więcej
wichura
2022.02.24
Ubezpieczenie od wichur, huraganów i trąb powietrznych

Przerwy w dostawach prądu, tysiące zerwanych dachów, a nawet całkowicie zniszczonych domów. To skutki orkanów, które coraz częściej przetaczają się przez Polskę, zostawiając za sobą potężne straty. Naprawa szkód będzie mniej dotkliwa, jeśli otrzymasz odszkodowanie z ubezpieczenia nieruchomości na wypadek wichur. Ile kosztuje i jak działa ubezpieczenie na wypadek silnego wiatru, huraganu i trąby powietrznej?

Czytaj więcej