Ubezpieczenia OC Katowice – już od 322 zł!

Aktualizacja:
katowice

624 zł – tyle średnio kosztują ubezpieczenia OC w Katowicach. Jest to jedna z najniższych składek w Polsce. Wciąż dużo? Warto porównać propozycje różnych ubezpieczycieli i wybrać najkorzystniejszą ofertę. W zeszłym roku najtańsze OC znalazła 55-letnia posiadaczka Renault Clio IV z 2018 r. Na polisę samochodową wydała ona jedynie 322 złote.

Obowiązkowe ubezpieczenie OC dla posiadaczy pojazdów mechanicznych to temat, który wzbudza wiele emocji. Wysokość składek OC zawsze działa elektryzująco na wszystkich zmotoryzowanych. O ile o sam zakres ubezpieczenia nie powinniśmy się martwić, ponieważ ten jest regulowany ustawowo, o tyle w naszej gestii leży znalezienie polisy w jak najniższej cenie.

Ubezpieczenia samochodowe w Katowicach – co wpływa na składkę?

Stawki u poszczególnych ubezpieczycieli mogą różnić się nawet o kilkaset złotych, a na ich wysokość wpływ ma wiele czynników. Jednym z nich jest miejsce zamieszkania właściciela pojazdu. Ubezpieczyciele biorą pod uwagę nie tylko wielkość miasta i natężenie ruchu, ale także wypadkowość na danym terenie. Na tej podstawie szacują ryzyko ubezpieczeniowe i ustalają stawkę OC. A na jakim poziomie kształtują się średnie ceny polisy komunikacyjnej na Śląsku? Ile kosztuje najtańsze OC w Katowicach?

Ubezpieczenie samochodowe a wypadkowość – jak to wygląda w Katowicach?

Katowice są wyjątkowym miastem. Z jednej strony ubywa tam mieszkańców, z drugiej wzrasta liczba samochodów. Z danych zgromadzonych przez Urząd Miasta Katowice, na połowę 2018 roku wynikało, że w mieście zarejestrowano więcej pojazdów niż mieszkańców. Jak pokazują statystyki, na koniec 2017 roku w Katowicach zarejestrowanych było 281 tys. mieszkańców, przy czym pojazdów… niespełna 302 tys. Z tego ponad 195 tys. stanowiły samochody osobowe.

Z raportu policji podsumowującego sytuację na drogach w 2020 roku wynika, że kierowcy z województwa śląskiego są dość ostrożni, a wypadkowość na tym terenie plasuje się na niskim poziomie. Wskaźnik liczby wypadków na 100 tys. mieszkańców wynosi 52,9, przy czym średnia polska to 61,4. Czy ma to wpływ na kwotę za ubezpieczenie samochodu w Katowicach? Okazuje się, że polisy w tym regionie należą do jednych z najniższych w kraju.

Tanie OC w Katowicach. Polisa już od 322 zł?

Jak na tle tej średniej krajowej wygląda sytuacja na rynku komunikacyjnym województwa śląskiego? Z danych zebranych przez mfind wynika, że średnia cena za ubezpieczenia samochodowe w Katowicach to 624 zł. Niektórym kierowcom udało się jednak znaleźć OC w jeszcze lepszej kwocie. Najmniej, bo 322 zł, na polisę wydała 55-letnia właścicielka Renault Clio IV z 2018. Niewiele więcej, bo 343 zł, za polisę zapłacił 37-letni posiadacz samochodu marki Dacia Logan z 2018. Za pomocą kalkulatora Punkta tanie OC wyszukała także 49-letnia właścicielka Toyoty Yaris 1.0 z 2007 r. Kobieta zamieszkująca Katowice nabyła OC również za 343 zł.

A na jakim poziomie kształtują się średnie ceny OC w innych miastach?

Ubezpieczenie OC i AC w Katowicach: jak nie przepłacać?

Ubezpieczenie OC wykupuje się obowiązkowo. W przeciwnym razie trzeba liczyć się z wysokimi karami pieniężnymi. A jak wygląda sytuacja z AC? Autocasco jest ubezpieczeniem dobrowolnym, więc bardzo często nie zawracamy sobie głowy jego wyborem, świadomie rezygnujemy z takiej ochrony. Czy słusznie? Ubezpieczenie AC może okazać się nieocenione zarówno w przypadku mniejszych uszkodzeń, jak i w sytuacji szkody całkowitej. To, o czym warto pamiętać, to fakt, że zakres Autocasco możemy dowolnie modyfikować tak, aby dopasować go do własnych potrzeb.

Podsumowanie

  1. Średnia stawka za ubezpieczenie OC w Katowicach wynosi 624 zł.
  2. W 2020 r. najtańsze ubezpieczenie znalazła 55-letnia posiadaczka Renault Clio IV z 2018 r. Wydała ona 322 złote.
  3. Katowice mogą pochwalić się niskim wskaźnikiem wypadkowości.


Redaktor Punkta
 
Ekspert ds. ubezpieczeń 

Artykuł, który czytasz został napisany przez jednego z ekspertów multiagencji Punkta. Staramy się przekazać całą naszą wiedzę na temat polis oraz towarzystw ubezpieczeniowych, aby świat ubezpieczeń stał się dla Ciebie jasny i zrozumiały.  

guest
0 Komentarze
Inline Feedbacks
Wyświetl wszystkie komentarze

Wszystkie treści prezentowane na łamach niniejszej witryny internetowej mają charakter wyłącznie informacyjno-edukacyjny, stanowiąc wyraz osobistych poglądów ich autora/ów oraz nie nie powinny stanowić podstawy przy podejmowaniu decyzji biznesowych, inwestycyjnych, lub podatkowych, za które to decyzje właściciel strony internetowej ani autorzy nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności.

Najnowsze artykuły

2023.11.16  •  Samochód
Jak zarabiać na ubezpieczeniach OC nie będąc agentem ubezpieczeniowym?

Jeśli oferujesz usługi związane z motoryzacją i Twoimi klientami są kierowcy, program SKP jest właśnie dla Ciebie. Zostań partnerem Punkty. Przekazuj swoim klientom Kod Rabatowy na 100 zł przy zakupie OC/AC i zgarniaj prowizję.

Czytaj więcej
Najtańsze OC w 2023
2021.12.30  •  Samochód
Najtańsze ubezpieczenie OC czerwiec 2024 – ranking. Sprawdź prognozy i porównaj oferty ubezpieczycieli

Ceny obowiązkowego ubezpieczenia OC zmieniają się dynamicznie. Pamiętaj jednak, że porównując wysokość składki u różnych ubezpieczycieli, możesz oszczędzić nawet kilkaset złotych na polisie. Sprawdź ranking ubezpieczeń OC Punkty i sprawdź, gdzie można było kupić najtańsze ubezpieczenie OC i jakie są prognozy na kolejne miesiące. Pamiętaj, aby regularnie sprawdzać aktualizację naszego rankingu.

Czytaj więcej
2021.12.10  •  Samochód
Kary za brak OC w 2024 roku – najbliższa podwyżka już w lipcu! Ile zapłacisz?

Uwaga kierowcy! Od 1 stycznia 2024 roku drastycznie wzrosły kary za brak obowiązkowego ubezpieczenia OC. 1 lipca nastąpi wzrost płacy minimalnej, co wiąże się z kolejną podwyżką kar, które uzależnione są od naszych zarobków. Sprawdź, ile możesz zapłacić, jeśli nie masz ważnej polisy i nie ryzykuj. Ubezpieczenie OC to nie tylko obowiązek, ale też ochrona dla Ciebie i innych uczestników ruchu drogowego.

Czytaj więcej
2024.06.12  •  Samochód
Jak zmiany przepisów w 2024 roku wpłyną na pracę taksówkarzy?

Od 17 czerwca 2024 roku, wszyscy kierowcy taksówek oraz innych firm realizujących usługi przewozowe oparte na aplikacjach mobilnych będą musieli posiadać polskie prawo jazdy. Ta nowa regulacja, wprowadzona w ramach nowelizacji ustawy Prawo o ruchu drogowym, ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa pasażerów, ale jednocześnie wzbudza obawy wśród ekspertów i samych przewoźników.

Czytaj więcej
2024.06.12  •  Podróże
Paszport tymczasowy – Twoje awaryjne wyjście, jeśli nie masz stałego dokumentu

Co zrobić, gdy orientujesz się tuż przed wyjazdem, że Twój paszport stracił ważność? Czy w takiej sytuacji możesz liczyć na szybkie wyrobienie paszportu tymczasowego? Paszport tymczasowy to dokument, który może uratować Twoją podróż w ostatniej chwili. Choć nie zawiera danych biometrycznych i ma krótszy termin ważności, to uprawnia do przekraczania granic.

Czytaj więcej

Najchętniej czytane

Najtańsze OC w 2023
2021.12.30  •  Samochód
Najtańsze ubezpieczenie OC czerwiec 2024 – ranking. Sprawdź prognozy i porównaj oferty ubezpieczycieli

Ceny obowiązkowego ubezpieczenia OC zmieniają się dynamicznie. Pamiętaj jednak, że porównując wysokość składki u różnych ubezpieczycieli, możesz oszczędzić nawet kilkaset złotych na polisie. Sprawdź ranking ubezpieczeń OC Punkty i sprawdź, gdzie można było kupić najtańsze ubezpieczenie OC i jakie są prognozy na kolejne miesiące. Pamiętaj, aby regularnie sprawdzać aktualizację naszego rankingu.

Czytaj więcej
Ubezpieczenie OC Anglika
2019.04.11
Ubezpieczenie anglika w Polsce w 2023 roku – ile kosztuje OC dla aut z kierownicą po prawej stronie?

Polacy chętnie kupują auta z zagranicy. Mimo że największą popularnością cieszą się pojazdy pochodzące z Niemiec, to nie brakuje też chętnych na angliki, czyli pojazdy sprowadzane z Wielkiej Brytanii. Dla tych samochodów charakterystyczna jest kierownica po prawej stronie. Ile kosztuje ubezpieczenie anglika w Polsce? Na jakie inne koszty muszą być przygotowani właściciele anglików? Sprawdzamy!

Czytaj więcej
wichura
2022.02.24
Ubezpieczenie od wichur, huraganów i trąb powietrznych

Przerwy w dostawach prądu, tysiące zerwanych dachów, a nawet całkowicie zniszczonych domów. To skutki orkanów, które coraz częściej przetaczają się przez Polskę, zostawiając za sobą potężne straty. Naprawa szkód będzie mniej dotkliwa, jeśli otrzymasz odszkodowanie z ubezpieczenia nieruchomości na wypadek wichur. Ile kosztuje i jak działa ubezpieczenie na wypadek silnego wiatru, huraganu i trąby powietrznej?

Czytaj więcej