Euroins – ubezpieczenia komunikacyjne i bogaty pakiet Assistance

Znajdź najtańszą polisę OC/AC

Euroins jest jedną z największych niezależnych grup ubezpieczeniowych w Europie. Działa w aż 14 krajach Unii Europejskiej! Oferuje szeroki zakres ubezpieczeń komunikacyjnych. To, co wyróżnia je na tle innych, to rozbudowana oferta Assistance. Przekonaj się!

Kalkulator ubezpieczenia OC/AC Euroins

Oblicz składkę OC/AC

Euroins wraz z EINS oferuje szeroki zakres ubezpieczeń komunikacyjnych. To, co wyróżnia je na tle innych, to niezwykle rozbudowane zaplecze ubezpieczeń Assistance. Oprócz tego w ofercie towarzystwa znajdziemy ubezpieczenie NNW, ubezpieczenie bagażu, a także Zieloną Kartę.

Oferta ubezpieczeń Euroins

Wśród produktów oferowanych przez EUROINS znajdziemy:

 • OC pojazdów mechanicznych,
 • Autocasco,
 • Assistance – pomoc na drodze,
 • Assistance – organizacja naprawy pojazdu,
 • Assistance – opony,
 • Assistance – akumulator,
 • NNW,
 • NNW – dodatkowa ochrona kierowcy,
 • Bagaż,
 • Zielona Karta.

Co obejmuje bezpieczenie Autocasco w Euroins?

Ubezpieczenie AC od Euroins w formule All Risk pokrywa koszty naprawy auta, które uszkodzone zostało wskutek różnego rodzaju zdarzeń drogowych, działania żywiołów czy nawet zniszczonych w wyniku wandalizmu. Polisa zapewnia także wypłatę świadczenia w przypadku kradzieży auta czy szkody całkowitej. Do wyboru mamy trzy warianty ubezpieczenia Autocasco:

 • Wariant kosztorys,
 • Wariant Sieć Partnerska,
 • Wariant ASO.

To, o czym musimy wiedzieć to fakt, że zakup ubezpieczenia Autocasco Euroins możliwy jest jedynie dla klientów posiadających ubezpieczenie Euroins OC. Warto także wspomnieć o kwestii amortyzacji części, czyli pomniejszeniu odszkodowania o procent ustalony w zależności od wieku pojazdu. W przypadku samochodu do 1 roku, będzie to 15 proc., ale jeśli nasze auto będzie liczyło sobie powyżej 10 lat – amortyzacja wyniesie aż 60 proc.

O czym jeszcze trzeba pamiętać decydując się na Autocasco Euroins?

Na uwagę zasługuje także kwestia dotycząca młodego kierowcy. Składając wniosek o ubezpieczenie, klient musi zadeklarować, czy pojazd będzie użytkowany także przez młodego kierowcę. Jakie ma to znacznie? Okazuje się, że całkiem spore.

  • Jeśli do szkody doprowadzi młody kierowca, który nie został zadeklarowany w umowie, kwota odszkodowania zostanie pomniejszona o jego udział własny wskazany w dokumencie.

Euroins Assistance – pomoc na drodze w różnych sytuacjach

Oferta ubezpieczeń Assistance od Euroins imponuje. Zaczynając od pakietu „Assistance – pomoc na drodze” zyskujemy pomoc nie tylko w razie wypadku, ale także w przypadku awarii pojazdu czy kradzieży. Ochrona może obejmować zdarzenia, do których doszło na terenie Polski, ale też Europy. Zakres ochrony możemy dopasować do własnych potrzeb i oczekiwań, wybierając ubezpieczenie spośród pięciu różnych wariantów:

   • Podstawowym,
   • Rozszerzonym Polska,
   • Rozszerzonym Europa,
   • Maksymalnym,
   • Maksymalnym PLUS.

Sam wariant podstawowy obejmuje holowanie pojazdu, transport osób podróżujących ubezpieczonym pojazdem oraz przekazanie niezbędnych informacji infolinii motoryzacyjnej. Dla porównania – wariant rozszerzony wzbogacony jest między innymi o usprawnienie pojazdu, zapewnienie kontynuacji podróży czy nawet zakwaterowanie w hotelu.

Kalkulator OC/AC – oblicz składkę

Decydując się na ubezpieczenie „Assistance – Pomoc na drodze” gwarantujemy sobie pomoc w postaci organizacji naprawy auta w jednym z warsztatów należących do Sieci Partnerskiej Euroins. Usługa organizacji naprawy samochodu dostępna jest po wypadku oraz odzyskaniu uszkodzonego pojazdu po kradzieży. Suma ubezpieczenia ustalona została na 2000 złotych.

Kolejną sytuacją, w której nieocenione okazałoby się wsparcie Assistance od EUROINS jest uszkodzenie opon czy dętek. Oddzielne ubezpieczenie EUROINS – Opony” zapewnia świadczenie pomocy polegającej na wymianie uszkodzonych kół lub dętek, a także holowanie pojazdu w sytuacji, gdy pomoc na miejscu okaże się niemożliwa. Tak jak w przypadku każdego innego ubezpieczenia, tutaj także warto zwrócić szczególną uwagę na kwestię wyłączeń odpowiedzialności, w których znajdziemy m.in. zapis o nieudzieleniu pomocy na drogach nieutwardzonych czy uszkodzeń powstałych w wyniku zderzenia z innym pojazdem.

Rozładowanie akumulatora to zmora każdego kierowcy. W takiej sytuacji wsparciem okazałoby się ubezpieczenie „EUROINS Akumulator – Gwarancja Rozruchu”, które zapewnia pomoc w uruchomieniu ubezpieczonego pojazdu. Na jakie konkretnie świadczenia możemy liczyć?

W ramach ochrony Euroins gwarantuje organizację pomocy w uruchomieniu ubezpieczonego pojazdu w sytuacji rozładowania lub uszkodzenia akumulatora. Usługa dostępna jest jeden raz w okresie trwania ubezpieczenia.

Ubezpieczenie NNW od  Euroins

Ubezpieczenie NNW EUROINS obejmuję ochronę życia i zdrowia zarówno kierowcy, jak i jego pasażerów. To, co najważniejsze to fakt, że warunkiem zakupu ubezpieczenia NNW w EUROINS jest posiadanie polisy OC w tym samym towarzystwie. Ochroną objęte są zdarzenie, do których dojdzie nie tylko podczas ruchu pojazdu, ale także podczas wsiadania czy wysiadania z samochodu, załadunku i rozładunku czy postoju. Na świadczenie możemy liczyć także w momencie, gdy doznamy szkody podczas naprawy auta po awarii podczas jazdy. W ramach polisy możemy liczyć na świadczenie z tytułu trwałego uszczerbku na zdrowiu, śmierci, nabycia protez, pochówku czy transportu zwłok.

  Co jednak najważniejsze, ubezpieczenie nie zadziała w przypadku zdarzeń, które mają związek z następstwem chorób nawet takich, które wystąpiły nagle lub zostały ujawnione dopiero w momencie zajścia wypadku ubezpieczeniowego.

Na koniec warto wspomnieć, że EUROINS oferuje również ubezpieczenie „Następstw Nieszczęśliwych Wypadków – Dodatkowa ochrona kierowcy”, które ochroną obejmuje tylko i wyłącznie kierowcę pojazdu.

Kalkulator OC/AC – oblicz składkę

Ubezpieczenie bagażu od EUROINS

W ofercie towarzystwa znajdziemy także dosyć nietypowe ubezpieczenie bagażu. Dlaczego nietypowe? Bowiem polisa obejmuje ochroną bagaż przewożony ubezpieczonym pojazdem. Na odszkodowanie możemy liczyć w przypadku uszkodzenia lub zniszczenia bagażu spowodowanego na przykład zetknięciem się z innym pojazdem, osobami czy zwierzętami, nagłego działania siły przyrody, czy chociażby kradzieży z włamaniem.

Zgłoszenie szkody w Euroins

Towarzystwo umożliwia zgłoszenie szkody zarówno telefonicznie, mailowo, jak również za pomocą formularza kontaktowego. Wystarczy, że zostawimy swoje dane kontaktowe, a ubezpieczyciel oddzwoni do nas i przeprowadzi nas przez proces likwidacji szkody.

Infolinia: +48 22 243 84 84

Wypowiedzenie OC i zmiany w polisie

W celu wypowiedzenia umowy OC, konieczne będzie przygotowanie skanu dokumentu i dostarczenie wypowiedzenia do towarzystwa za pośrednictwem tradycyjnej poczty lub mailowo. Formularz wypowiedzenia OC znajdziemy na stronie EINS.pl lub w naszym artykule. Musimy zrobić to, conajmniej na jeden dzień przed końcem obowiązywania aktualnej umowy.

Adres korespondecyjny:

EINS Polska Sp. z o.o.
ul. Puławska 543,
02-844 Warszawa

adres email: [email protected]

Jeśli chcielibyśmy przeprowadzić cesję praw z polisy bądź też złożyć zawiadomienie o zbyciu pojazdu – wzoru wszelkich dokumentów znajdziemy na stronie ubezpieczyciela.


98% klientów poleca porównywarkę ubezpieczeń Punkta

Ponad 290 tys. osób zaoszczędziły w sumie 159 568 209 zł!

Kupiłeś polisę w Trasti w Punkcie? Wystaw opinię!

Dzień dobry,

dziś miałem przyjemność zakupić u Państwa ubezpieczenie OC na samochód.

Pragnę wyrazić swoje zadowolenie z najwyższej jakości obsługi klienta, z jaką się od dawna spotkałem, sam pracowałem na podobnym stanowisku i wiem, ile dla klienta znaczy profesjonalny doradca. Proszę przekazać moją "pochwałkę" do odpowiedniego działu.

Witam, zgodnie z umową przesyłam wypowiedzenie umowy i bardzo dziękuje profesjonalne podejście do sprawy i pozytywne zakończenie, jeszcze raz dziękuję

Nie znalazłem modelu mojego pojazdu, więc zamówiłem rozmowę. Oddzwonili i bardzo szybko wszstko załatwili w kilka minut przez telefon. OC najtańsze z możliwych. Polecam!!!

Porównuj ubezpieczenia z Punktą!

Akademia Punkta

Dowiedz się więcej o ubezpieczeniach

Taryfikator mandatów 2024 roku. Co się zmieniło?

Od 1 stycznia 2024 roku obowiązuje nowy taryfikator mandatów. Kary za wykroczenia drogowe wzrosły nawet o 100%. Sprawdź, ile możesz zapłacić za przekroczenie prędkości, nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu, jazdę bez OC, korzystanie z telefonu podczas jazdy i wiele innych! Pamiętaj - jazda zgodnie z przepisami to bezpieczeństwo Twoje i innych!

wichura
Ubezpieczenie od wichur, huraganów i trąb powietrznych

Przerwy w dostawach prądu, tysiące zerwanych dachów, a nawet całkowicie zniszczonych domów. To skutki orkanów, które coraz częściej przetaczają się przez Polskę, zostawiając za sobą potężne straty. Naprawa szkód będzie mniej dotkliwa, jeśli otrzymasz odszkodowanie z ubezpieczenia nieruchomości na wypadek wichur. Ile kosztuje i jak działa ubezpieczenie na wypadek silnego wiatru, huraganu i trąby powietrznej?

Polisa OC młodego kierowcy.
Ubezpieczenie OC dla młodego kierowcy. Sprawdź, jak oszczędzić i uniknąć zwyżek za wiek

Obowiązkowe ubezpieczenie OC dla młodego kierowcy może być nawet kilka razy droższe niż polisa bardziej doświadczonego 35-latka. Sprawdź, ile kosztuje ubezpieczenie samochodu dla młodego kierowcy, z jakimi utrudnieniami spotka się 18-latek ubezpieczający samochód i co zrobić, żeby zaoszczędzić na polisie OC.

Ubezpieczenie OC Anglika
Ubezpieczenie anglika w Polsce w 2023 roku – ile kosztuje OC dla aut z kierownicą po prawej stronie?

Polacy chętnie kupują auta z zagranicy. Mimo że największą popularnością cieszą się pojazdy pochodzące z Niemiec, to nie brakuje też chętnych na angliki, czyli pojazdy sprowadzane z Wielkiej Brytanii. Dla tych samochodów charakterystyczna jest kierownica po prawej stronie. Ile kosztuje ubezpieczenie anglika w Polsce? Na jakie inne koszty muszą być przygotowani właściciele anglików? Sprawdzamy!

Przejdź do akademii