Amerykańscy ubezpieczyciele są niepalący. W 21 stanach można legalnie wypalić jointa, pod warunkiem, że są ku temu przesłanki natury zdrowotnej. Ale kosztów leczenia marihuaną, które mogą sięgać nawet 1000$ miesięcznie, nie pokrywa żadne ubezpieczenie.
Mimo że w ostatnich latach wzrosło poparcie dla trawki jako substancji, która łagodzi ból, zwiększa apetyt i niweluje ataki drgawek u pacjentów cierpiących na epilepsję, raka i wiele innych przewlekłych chorób, słowo „marihuana” jest ciągle politycznie radioaktywne. Ten sposób zwalczania chronicznego bólu jest nielegalny w części Stanów Zjednoczonych, a ponadto nie został zaakceptowany przez FDA (Food and Drug Administration). Ubezpieczyciele sceptycznie podchodzą do pomysłu refundowania nieprzetestowanego leku, a przeprowadzenie badań pod okiem rządu może ciągnąć się latami i kosztować miliony dolarów. Na rynku farmaceutycznym w USA dostępne są środki, takie jak Marinol, które zawierają syntetyczne składniki marihuany, ale na oficjalne poparcie leczenia całą rośliną trzeba będzie jeszcze długo poczekać.
Marihuana należy do I grupy w klasyfikacji amerykańskiego Prawa o Kontrolowanych Substancjach (CSA), co oznacza, że uznana jest za środek o dużym potencjale nadużywania, jest niedostępna w legalnym obrocie, a jej właściwości lecznicze są wątpliwe. Dlatego proces badania medycznego zastosowania trawki wymaga specjalnych obostrzeń, środków ostrożności i rządowego nadzoru, przez co może okazać się formalną udręką.
Sue Sisley, psychiatra z Uniwersytetu Arizony, która próbuje wdrożyć marihuanę, jako lek dla weteranów wojennych cierpiących na zespół stresu pourazowego, ze względu na obecną klasyfikację substancji nie może przepisać jej pacjentom, może ją tylko polecić. Dlatego Amerykańskie Towarzystwo Medyczne wniosło o zmianę oznaczenia konopi w CSA.
Nie można mieć pewności, że ubezpieczenie zdrowotne zapewni zwrot kosztów leczenia kontrowersyjną substancją, nawet jeśli marihuana zyska oficjalną akceptację FDA. Do czasu, kiedy nastąpią wyczekiwane zmiany, pacjenci, których objawy choroby łagodzi jedynie trawka, tacy jak 33-letnia Kari Boiter, cierpiąca na chorobę genetyczną powodującą chroniczny ból, nudności i wymioty, muszą liczyć na charytatywną pomoc finansową lub na własną kieszeń i przedsiębiorczość.
Źródło: http://www.tronc.com/gdpr/latimes.com/
Foto: by Jasmin, via Flicr
Wszystkie treści prezentowane na łamach niniejszej witryny internetowej mają charakter wyłącznie informacyjno-edukacyjny, stanowiąc wyraz osobistych poglądów ich autora/ów oraz nie nie powinny stanowić podstawy przy podejmowaniu decyzji biznesowych, inwestycyjnych, lub podatkowych, za które to decyzje właściciel strony internetowej ani autorzy nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności.
Najnowsze artykuły
Jeśli oferujesz usługi związane z motoryzacją i Twoimi klientami są kierowcy, program SKP jest właśnie dla Ciebie. Zostań partnerem Punkty. Przekazuj swoim klientom Kod Rabatowy na 100 zł przy zakupie OC/AC i zgarniaj prowizję.
Ceny obowiązkowego ubezpieczenia OC zmieniają się dynamicznie. Pamiętaj jednak, że porównując wysokość składki u różnych ubezpieczycieli, możesz oszczędzić nawet kilkaset złotych na polisie. Sprawdź ranking ubezpieczeń OC Punkty i sprawdź, gdzie można było kupić najtańsze ubezpieczenie OC i jakie są prognozy na kolejne miesiące. Pamiętaj, aby regularnie sprawdzać aktualizację naszego rankingu.
Uwaga kierowcy! Od 1 stycznia 2024 roku drastycznie wzrosły kary za brak obowiązkowego ubezpieczenia OC. 1 lipca nastąpi wzrost płacy minimalnej, co wiąże się z kolejną podwyżką kar, które uzależnione są od naszych zarobków. Sprawdź, ile możesz zapłacić, jeśli nie masz ważnej polisy i nie ryzykuj. Ubezpieczenie OC to nie tylko obowiązek, ale też ochrona dla Ciebie i innych uczestników ruchu drogowego.
Ponieważ liczba pojazdów na polskich drogach stale rośnie, problem nieprawidłowego parkowania staje się coraz bardziej palący. W związku z tym, władze wprowadzają nowe przepisy oraz zmieniają istniejące regulacje dotyczące zatrzymywania i postoju. W artykule tym omówimy, co oznacza zakaz zatrzymywania i postoju, jakie są najnowsze przepisy oraz jakie kary grożą kierowcom łamiącym te zasady.
Ubezpieczenie stomatologiczne to temat, który zyskuje na znaczeniu w obliczu rosnących kosztów leczenia zębów oraz długich kolejek do dentystów w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia (NFZ). Coraz więcej osób zastanawia się nad wykupieniem prywatnej polisy stomatologicznej. W artykule tym omówimy, na czym polega ubezpieczenie stomatologiczne, jakie korzyści niesie, a także jakie są potencjalne ograniczenia.
Indywidualne tablice rejestracyjne to coraz popularniejszy sposób wyróżnienie swojego auta. Właściciele samochodów i motocykli decydują się na tę formę personalizacji, aby zaistnieć na drodze, a także podkreślić swoją osobowość lub markę. W tym artykule omówimy istotne aspekty związane z uzyskaniem indywidualnych tablic rejestracyjnych, ich koszt oraz przepisy, z którymi trzeba się liczyć.
Najchętniej czytane
Ceny obowiązkowego ubezpieczenia OC zmieniają się dynamicznie. Pamiętaj jednak, że porównując wysokość składki u różnych ubezpieczycieli, możesz oszczędzić nawet kilkaset złotych na polisie. Sprawdź ranking ubezpieczeń OC Punkty i sprawdź, gdzie można było kupić najtańsze ubezpieczenie OC i jakie są prognozy na kolejne miesiące. Pamiętaj, aby regularnie sprawdzać aktualizację naszego rankingu.
Sprowadzone auto używane z Wielkiej Brytanii, zwane potocznie „anglikiem” jest nadal atrakcyjną opcją dla wielu polskich kierowców. Pojazdy można odkupić w przystępnych cenach, co przyciąga entuzjastów motoryzacji, ale też kolekcjonerów. Jednak sama procedura zakupu, rejestracji i ubezpieczenia takiego auta w Polsce to szereg wyzwań i wymagań.
Rozmowy przez telefon to poważny problem na polskich drogach, który niejednokrotnie przyczynił się do niebezpiecznych sytuacji. Nie warto ryzykować również z tego powodu, że wykroczenie jest karane wysokim mandatem. Dowiedz się, co Ci grozi za rozmowę przez telefon w czasie jazdy.