Martyna Osmańska

Główny Specjalista ds. Ubezpieczeń. Sprawnie łączy wiedzę o ubezpieczeniach z wiedzą o finansach, a także sprzedaży i marketingu. Od ponad 6 lat dzieli się tą wiedzą z klientami, w imieniu grupy Punkta. Powiedzielibyśmy, że kocha ubezpieczenia, ale to nieprawda – kocha zwierzaki, po równo foki i alpaki. Na ubezpieczeniach po prostu się dobrze zna.

Wpisy autora na portalu Punkta:

2023.11.16  •  Samochód
Jak zarabiać na ubezpieczeniach OC nie będąc agentem ubezpieczeniowym?

Jeśli oferujesz usługi związane z motoryzacją i Twoimi klientami są kierowcy, program SKP jest właśnie dla Ciebie. Zostań partnerem Punkty. Przekazuj swoim klientom Kod Rabatowy na 100 zł przy zakupie OC/AC i zgarniaj prowizję.

Czytaj więcej
Najtańsze OC w 2023
2021.12.30
Najtańsze OC w październiku 2023 r. Comiesięczny ranking ubezpieczeń

Ceny obowiązkowego ubezpieczenia OC zmieniają się dynamicznie. Porównując wysokość składki u różnych ubezpieczycieli, możesz oszczędzić nawet kilkaset złotych. Poznaj nasz ranking ubezpieczeń OC z września 2023 roku i sprawdź, gdzie można było kupić najtańsze ubezpieczenie OC w tym okresie.

Czytaj więcej
2021.05.27  •  Samochód
Czy trzeba mieć przy sobie OC, dowód rejestracyjny i prawo jazdy? Aktualne przepisy 2023

W dobie powszechnej cyfryzacji wożenie ze sobą polisy OC oraz dowodu rejestracyjnego pojazdu wydaje się być archaizmem. I tak w rzeczywistości jest. Tego typu obowiązek to już przeszłość. A jak kwestia ta wygląda w przypadku dowodu osobistego i prawa jazdy? Jeśli zastanawiasz się, czy i jakie dokumenty trzeba wozić ze sobą w samochodzie, ten artykuł został przygotowany właśnie dla Ciebie. Zapraszamy do lektury!

Czytaj więcej
czy potrzebne jest tłumaczenie dowodu rejestracyjnego
2021.05.17  •  Samochód
Czy trzeba tłumaczyć dokumenty do rejestracji w 2023 roku?

Sprowadziłeś samochód z zagranicy i zastanawiasz się, czy zgodnie z obowiązującymi przepisami potrzebne jest tłumaczenie dowodu rejestracyjnego oraz innych dokumentów pojazdu? W tym artykule przedstawiamy aktualny stan prawny w tym zakresie i wyjaśniamy, czy i z jakimi dokumentami trzeba udać się do tłumacza przysięgłego w 2023 roku.

Czytaj więcej
2020.10.28  •  Samochód
Ile kosztuje renowacja felg samochodowych? Wszystko o naprawie, piaskowaniu i malowaniu felg

Felgi to ten element samochodu, który robi różnicę. Decydując się na ich montaż, można nawet z przeciętnego auta stworzyć coś wyjątkowego. Felgi mogą prezentować się naprawdę efektownie, zwłaszcza te wykonane ze stopów lekkich, czyli aluminiowe - o ile oczywiście są nowe lub po prostu dobrze utrzymane.

Czytaj więcej
rejestracja anglika w polsce 2022
2020.10.19  •  Samochód
Rejestracja anglika w Polsce w 2023 roku

Pojazdy sprowadzane z zagranicy cieszą się dużą popularnością wśród kierowców z Polski. Jak przebiega rejestracja anglika w Polsce, czyli pojazdu wcześniej użytkowanego na terenie Wielkiej Brytanii? Okazuje się, że brexit zmienił kilka ważnych punktów w formalnościach związanych z rejestracją pojazdu. Zamierzasz sprowadzić i zarejestrować anglika? Dowiedz się wcześniej, co należy zrobić, aby legalnie nim jeździć.

Czytaj więcej
2020.08.20  •  Samochód
Ile kosztuje kurs dla kierowców pojazdów uprzywilejowanych?

Interesuje Cię kurs dla kierowców, po którym uzyskasz uprawnienia niezbędne, aby prowadzić pojazdy uprzywilejowane? Zanim wybierzesz Ośrodek Doskonalenia Techniki Jazdy, sprawdź, ile kosztuje zdobycie nowych uprawnień, jak wygląda sam kurs oraz końcowy egzamin.

Czytaj więcej
Ile kosztuje wymiana dowodu rejestracyjnego?
2020.05.22  •  Samochód
Wymiana dowodu rejestracyjnego – czy w roku 2023 nadal jest konieczna z powodu braku miejsca na pieczątki?

Badanie techniczne już wkrótce, zaglądasz do dokumentów, a tam brak miejsca na pieczątki? Panika, poszukiwanie odpowiedzi na pytanie, ile trwa wymiana dowodu rejestracyjnego. Zupełnie niepotrzebnie! Kiedyś byłby to problem, teraz już nie, dzięki zmianie w przepisach obowiązującej kierowców od 4 grudnia 2020 roku.

Czytaj więcej
Samochód bez prawa jazdy
2019.08.28  •  Samochód
Samochód bez prawa jazdy – czy kierowanie „na dowód osobisty” jest możliwe?

Samochody bez prawa jazdy to rozwiązanie, które cieszy się sporym zainteresowaniem. O co tutaj chodzi? W internecie można znaleźć wiele ogłoszeń dotyczących sprzedaży pojazdów, które według sprzedających, można prowadzić bez dokumentu uprawniającego do poruszania się na drogach, czyli prawa jazdy. Co na to przepisy? Jak to wygląda w świetle prawa? Czy istnieje w ogóle coś takiego jak auto bez prawa jazdy? Sprawdzamy.

Czytaj więcej
Jak sprawdzić ważność polisy OC przez internet?
2019.08.07  •  Samochód
Sprawdzamy ważność OC! Zobacz, czy polisa jest nadal ważna!

Sprawca kolizji, w której zostaliśmy poszkodowani, uciekł lub nie przedstawił nam aktualnego ubezpieczenia OC. Posiadasz auto z drugiej ręki z wykupioną polisą, ale nie pamiętasz, do kiedy jest ona ważna? Jak sprawdzić ważność polisy OC? Odpowiadamy!

Czytaj więcej
Ubezpieczenie OC Anglika
2019.04.11
Ubezpieczenie anglika w Polsce w 2023 roku – ile kosztuje OC dla aut z kierownicą po prawej stronie?

Polacy chętnie kupują auta z zagranicy. Mimo że największą popularnością cieszą się pojazdy pochodzące z Niemiec, to nie brakuje też chętnych na angliki, czyli pojazdy sprowadzane z Wielkiej Brytanii. Dla tych samochodów charakterystyczna jest kierownica po prawej stronie. Ile kosztuje ubezpieczenie anglika w Polsce? Na jakie inne koszty muszą być przygotowani właściciele anglików? Sprawdzamy!

Czytaj więcej