Do tego, że warto oszczędzać, żyć bez długów, porównywać oferty i czytać umowy, przekonywali prelegenci na pierwszej konferencji blogerów finansowych FinBlog 2015. Na spotkaniu z najważniejszymi postaciami finansowej blogosfery była również Akademia ubezpieczeń mfind.
FinBlog 2015 czyli konferencja najlepszych blogerów finansowych w Polsce
Konferencja FinBlog 2015 została zorganizowana z inicjatywy znanych blogerów finansowych – Michała Szafrańskiego z JakOszczedzacPieniadze.pl, Zbyszka Papińskiego prowadzącego App Funds oraz Marcina Iwucia znanego z bloga „Finanse bardzo osobiste”, a także “Prostego Rachunku” w TVN. Oprócz pomysłodawców spotkania, wystąpili również dziennikarz “Gazety Wyborczej” Maciej Samcik, prowadzący blog “Subiektywnie o finansach”, a także Michał Pałka z LiveSmarter.pl. Konferencję poprawadził znany z bloga “DNA Rynków” Paweł Cymcyk.
Warto świadomie dbać o swoje finanse
Konferencja była skierowana przede wszystkim do czytelników oraz twórców blogów finansowych, czyli osób, które świadomie dbają o swoje finanse, chcą oszczędzać i skutecznie inwestować pieniądze. Temat ten jest nam szczególnie bliski – w końcu Punkta na co dzień stara się rozwiązywać ubezpieczeniowe problemy Polaków, zachęcać do porównywania ofert ubezpieczycieli i oszczędzania na polisach.
Jak nie dać się oszukać i „zarabiać” na bankach?
FinBlog 2015 był podzielony na pięć prelekcji poszczególnych blogerów oraz panel dyskusyjny. Konferencja rozpoczęła się od wystąpienia Michała Pałki z LiveSmarter.pl, który starał się udowodnić, że w ciągu roku można “za darmo” zarobić nawet kilka tysięcy złotych na promocjach bankowych. Wystarczy tylko świadomie wybrać swój bank i uważnie przeczytać warunki promocji. Wystąpienie przyniosło mnóstwo praktycznych wskazówek przede wszystkim dla osób, które na co dzień płacą kartą za zakupy spożywcze czy paliwo. W pierwszej części konferencji wystąpił również Maciej Samcik, który podpowiadał w jaki sposób nie dać się oszukać wielkim firmom finansowym oraz jak negocjować ugodę. Znany dziennikarz “Gazety Wyborczej” zwrócił m.in. uwagę na to, że często w sporach z instytucjami finansowymi bardzo skuteczna okazuje się pomoc blogera.
Jak żyć… bez długów?
Jako trzeci prelegent wystąpił Zbyszek Papiński z App Funds, który skupił się na temacie inwestowania i związanych z nim emocji. Zapytany o to, które z jego inwestycji były najgorsze, stwierdził, że właśnie te nieprzemyślane, przeprowadzane pod wpływem impulsu. Papiński przekonywał, że zaczynając przygodę z inwestowaniem, warto “przetestować” się na małych sumach, aby sprawdzić, jak reagujemy na “wzloty” i “upadki”. Zdecydowanie wydarzeniem popołudnia w Bibliotece Uniwersytetu Warszawskiego było wystąpienie Marcina Iwucia z “Finansów bardzo osobistych”. Znany bloger porwał nas swoim wykładem, w niezwykle emocjonujący sposób łącząc porady finansowe i… życiowe. Iwuć przede wszystkim starał się przekonać słuchaczy, że nie ma nic przyjemniejszego niż spłacony kredyt hipoteczny i zerwanie się z pętli długów. Według niego nie warto żyć dla spłacania tego typu zobowiązań.
Chcesz mieć wysoką emeryturę? Oszczędzaj!
Jako ostatni na FinBlog 2015 wystąpił znany z bloga JakOszczedzacPieniadze.pl Michał Szafrański. Współorganizator konferencji skupił się przede wszystkim na temacie oszczędzania w dłuższej perspektywie czasowej, czyli zapewnienia sobie godziwej emerytury. Szafrański przekonywał, że nie warto wierzyć w ZUS i polegać na państwowych pieniądzach, lecz wziąć los w swoje ręce. Im wcześniej, tym lepiej.
FinBlog 2015 to dopiero początek
Wielką zaletą konferencji był bezpośredni kontakt z blogerami. Nie ograniczyli się oni jedynie do odpowiadania na pytania w panelu dyskusyjnym, lecz w każdej przerwie dyskutowali ze swoimi czytelnikami, podpisywali książki czy też “strzelali” pamiątkowe selfie. Cały FinBlog 2015 był transmitowany na żywo za pośrednictwem Periscope. Wkrótce pojawi się również film ze spotkania.
Konferencje blogerów finansowych to znakomita okazja, aby nie tylko poszerzyć swoją wiedzę z dziedziny oszczędzania i inwestowania pieniędzy, ale również szansa na osobiste poznanie najważniejszych ekspertów blogosfery. Po raz kolejny otrzymaliśmy potwierdzenie, że warto świadomie dbać o swoje finanse. I to przesłanie w 100% popieramy. Z niecierpliwością czekamy na kolejną edycję w 2016 roku!
FinBlog 2015
Konferencja Blogerów Finansowych
24 września, Biblioteka Uniwersytetu Warszawskiego
Prelekcje:
Michał Pałka: Jak zarabiać na promocjach bankowych 6000 złotych rocznie?
Maciej Samcik: Czy blogerzy mogą zastąpić dziennikarzy?
Zbyszek Papiński: Jak oszczędzać i inwestować, aby nie zwariować
Marcin Iwuć: Jak zadbać o własne finanse nie komplikując swojego życia?
Michał Szafrański: Inwestowanie w siebie i własny biznes, jako droga do szybszej emerytury
Wszystkie treści prezentowane na łamach niniejszej witryny internetowej mają charakter wyłącznie informacyjno-edukacyjny, stanowiąc wyraz osobistych poglądów ich autora/ów oraz nie nie powinny stanowić podstawy przy podejmowaniu decyzji biznesowych, inwestycyjnych, lub podatkowych, za które to decyzje właściciel strony internetowej ani autorzy nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności.
Najnowsze artykuły
Jeśli oferujesz usługi związane z motoryzacją i Twoimi klientami są kierowcy, program SKP jest właśnie dla Ciebie. Zostań partnerem Punkty. Przekazuj swoim klientom Kod Rabatowy na 100 zł przy zakupie OC/AC i zgarniaj prowizję.
Ceny obowiązkowego ubezpieczenia OC zmieniają się dynamicznie. Pamiętaj jednak, że porównując wysokość składki u różnych ubezpieczycieli, możesz oszczędzić nawet kilkaset złotych na polisie. Sprawdź ranking ubezpieczeń OC Punkty i sprawdź, gdzie można było kupić najtańsze ubezpieczenie OC i jakie są prognozy na kolejne miesiące. Pamiętaj, aby regularnie sprawdzać aktualizację naszego rankingu.
Uwaga kierowcy! Od 1 stycznia 2024 roku drastycznie wzrosły kary za brak obowiązkowego ubezpieczenia OC. 1 lipca nastąpi wzrost płacy minimalnej, co wiąże się z kolejną podwyżką kar, które uzależnione są od naszych zarobków. Sprawdź, ile możesz zapłacić, jeśli nie masz ważnej polisy i nie ryzykuj. Ubezpieczenie OC to nie tylko obowiązek, ale też ochrona dla Ciebie i innych uczestników ruchu drogowego.
Ponieważ liczba pojazdów na polskich drogach stale rośnie, problem nieprawidłowego parkowania staje się coraz bardziej palący. W związku z tym, władze wprowadzają nowe przepisy oraz zmieniają istniejące regulacje dotyczące zatrzymywania i postoju. W artykule tym omówimy, co oznacza zakaz zatrzymywania i postoju, jakie są najnowsze przepisy oraz jakie kary grożą kierowcom łamiącym te zasady.
Ubezpieczenie stomatologiczne to temat, który zyskuje na znaczeniu w obliczu rosnących kosztów leczenia zębów oraz długich kolejek do dentystów w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia (NFZ). Coraz więcej osób zastanawia się nad wykupieniem prywatnej polisy stomatologicznej. W artykule tym omówimy, na czym polega ubezpieczenie stomatologiczne, jakie korzyści niesie, a także jakie są potencjalne ograniczenia.
Indywidualne tablice rejestracyjne to coraz popularniejszy sposób wyróżnienie swojego auta. Właściciele samochodów i motocykli decydują się na tę formę personalizacji, aby zaistnieć na drodze, a także podkreślić swoją osobowość lub markę. W tym artykule omówimy istotne aspekty związane z uzyskaniem indywidualnych tablic rejestracyjnych, ich koszt oraz przepisy, z którymi trzeba się liczyć.
Najchętniej czytane
Ceny obowiązkowego ubezpieczenia OC zmieniają się dynamicznie. Pamiętaj jednak, że porównując wysokość składki u różnych ubezpieczycieli, możesz oszczędzić nawet kilkaset złotych na polisie. Sprawdź ranking ubezpieczeń OC Punkty i sprawdź, gdzie można było kupić najtańsze ubezpieczenie OC i jakie są prognozy na kolejne miesiące. Pamiętaj, aby regularnie sprawdzać aktualizację naszego rankingu.
Sprowadzone auto używane z Wielkiej Brytanii, zwane potocznie „anglikiem” jest nadal atrakcyjną opcją dla wielu polskich kierowców. Pojazdy można odkupić w przystępnych cenach, co przyciąga entuzjastów motoryzacji, ale też kolekcjonerów. Jednak sama procedura zakupu, rejestracji i ubezpieczenia takiego auta w Polsce to szereg wyzwań i wymagań.
Rozmowy przez telefon to poważny problem na polskich drogach, który niejednokrotnie przyczynił się do niebezpiecznych sytuacji. Nie warto ryzykować również z tego powodu, że wykroczenie jest karane wysokim mandatem. Dowiedz się, co Ci grozi za rozmowę przez telefon w czasie jazdy.