Assistance dla pojazdów ciężarowych w kraju i za granicą

Aktualizacja:
Assistance dla pojazdów ciężarowych w kraju i za granicą

Tomasz jest kierowcą. Wozi części samochodowe po całej Europie. W czasie wyjazdu na terenie Francji popsuł mu się samochód. Ciężarówka stanęła w polu, do najbliższego miasta było dość daleko, a on nie potrafił sam poradzić sobie z usterką. Zamiast gorączkowo szukac pomocy, spokojnie wyciągnął telefon i zadzwonił pod wybrany numer. Dlaczego Tomasz nie panikował? Bo miał assistance dla pojazdów ciężarowych.

Czym jest assistance dla pojazdów ciężarowych?

Assistance dla pojazdów ciężarowych to ubezpieczenie przeznaczone dla właścicieli pojazdów o masie całkowitej powyżej 3,5 tony, naczep i przyczep o masie całkowitej nieprzekraczającej 44 ton oraz dla ciągników siłowych. To idealne rozwiązanie dla wszystkich osób, które pracują w taki sposób jak Tomasz. Taka polisa jest bardzo praktycznym rozwiązaniem tak dla przedsiębiorców, jak innych właścicieli ciężarówek. Assistance zapewnia ochronę w razie kolizji, wypadku oraz awarii, oferuje pomoc techniczną oraz medyczną. To kompleksowe rozwiązanie, dzięki któremu nie będziesz musiał stresować się w kryzysowej sytuacji.

Assistance dla pojazdów ciężarowych: pomoc informacyjna

To bardzo ważna część ochrony, którą gwarantuje assistance w pakiecie podstawowym. W razie wypadku lub awarii będziesz mógł zadzwonić do Centrum Pomocy i skorzystać z porady prawnika oraz tłumacza. Ta druga opcja jest szczególnie przydatna kierowcom, którzy często jeżdżą za granicę. Zdarzenie losowe może ich dotknąć na terenie kraju, którego języka nie znają, a Centrum Pomocy pomoże im w tłumaczeniu dokumentów, aktów prawnych, formularzy związanych ze szkodą itp. To bardzo komfortowe rozwiązanie – brak znajomości języka to dodatkowe źródło stresu w już i tak bardzo stresującej sytuacji.

Assistance dla pojazdów ciężarowych: pomoc techniczna

Ten element polisy gwarantuje podnoszenie i usprawnienie pojazdu na miejscu zdarzenia, organizację pojazdu zastępczego, pomoc w rozładunku i przeładunku do pojazdu zastępczego, holowanie do najbliższego warsztatu, przechowywanie pojazdu, pomoc w zgłoszeniu szkody, zorganizowanie kierowcy zastępczego oraz hotelu. W zależności od pakietu może obejmować również transport do docelowego miejsca podróży lub miejsca zamieszkania.

Assistance: pomoc medyczna

Polisy z pakietem premium oferują nie tylko dostęp do informacji medycznej, ale również pokrycie kosztów transportu do najbliższego szpitala oraz leczenia. To szczególnie ważne za granicą, gdzie koszty te nie są małe i mogą oscylować nawet w granicach 15 tysięcy euro. Dlatego wykupując taki pakiet, trzeba liczyć się z tym, że składka będzie sporo wyższa niż w przypadku innych ofert. Mimo ceny warto to przemyśleć na – tańsze oferty oznaczają węższy zakres ubezpieczenia, a w konsekwencji nie zapewniają pełnego komfortu. Wszystko jest kwestią ryzyka firmy – na jak długi przestój może sobie pozwolić.

Ile kosztuje assistance dla samochodów ciężarowych?

Przykładowe wyliczenie: ciężarowe Iveco z 2003 roku, model AD Cur.190 S27 Stralis E3 18.0t, wersja Drzwi:2, S, 200 kW, pojemność silnika  7790

  • ubezpieczenie na rok

  • właściciel pojazdu ma prawo jazdy od 2000 roku, mieszka w Warszawie

  • wybrał OC dla samochodów ciężarowych z assistance, z pakietem rozszerzonym

  • poprzednie OC w Compensa, stawka podstawowa

  • kierowca ma ponad 8 lat bezszkodowej jazdy

  • ubezpieczenie kontynuowane bez żadnej przerwy

Propozycją dla takiego kierowcy jest oferta Compensy, w której składka wynosi 14 tysięcy złotych. Jak widać, assistance dla pojazdów ciężarowych nie jest tanią usługą, jednak dla osób, które często wyjeżdżają za granicę, wartą rozważenia. Jeśli przytrafi się tam awaria bądź wypadek, koszty pomocy technicznej lub medycznej mogą być znacznie wyższe. I wtedy się okaże, że nie były to pieniądze wyrzucone w błoto. Nie oznacza to jednak, że wszystkie ubezpieczenia są aż tak drogie. Na terenie Polski w Warcie, można kupić assistance standardowe o całkowitej sumie ubezpieczenia 5 tysięcy złotych, jednak nie posiada ono wszystkich wymienionych wyżej opcji. Assistance obejmujące również kraje europejskie kosztuje od 10 do 20 tysięcy złotych (w zależności od pakietu), a pakiet platynowy – 50 tysięcy złotych.

Podsumowując, assistance dla pojazdów ciężarowych to dobre zabezpieczenie zarówno dla kierowców, podróżujących po Polsce, jak i dla tych, którzy często wyjeżdżają za granicę. Aby polisa zapewniała rzeczywistą ochronę należy dobrać ją indywidualnie, zwracając uwagę na wszelkie możliwe wydarzenia. Im szerszy zakres ubezpieczenia, tym lepiej, ale niestety też wyższa składka. A ta może być naprawdę wysoka i oscylować w granicy kilkunastu tysięcy złotych. Wszystko zależy od wersji wykupionego pakietu (standardowy, pełny czy rozszerzony) i od powodów, dla których chcemy wykupić polisę.

Podsumowanie

  • Assistance dla pojazdów ciężarowych o masie powyżej 3,5 tony zapewnia ochronę w razie wypadku, kolizji czy awarii w Polsce i za granicą.
  • W ramach assistance ubezpieczyciel oferuje pomoc informacyjną, techniczną i medyczną.
  • Pakiety assistance polecane są właścicielom przedsiębiorstw, firm przewozowych itp.


Redaktor Punkta
 
Ekspert ds. ubezpieczeń 

Artykuł, który czytasz został napisany przez jednego z ekspertów multiagencji Punkta. Staramy się przekazać całą naszą wiedzę na temat polis oraz towarzystw ubezpieczeniowych, aby świat ubezpieczeń stał się dla Ciebie jasny i zrozumiały.  

guest
0 Komentarze
Inline Feedbacks
Wyświetl wszystkie komentarze

Najnowsze artykuły

2023.11.16  •  Samochód
Jak zarabiać na ubezpieczeniach OC nie będąc agentem ubezpieczeniowym?

Jeśli oferujesz usługi związane z motoryzacją i Twoimi klientami są kierowcy, program SKP jest właśnie dla Ciebie. Zostań partnerem Punkty. Przekazuj swoim klientom Kod Rabatowy na 100 zł przy zakupie OC/AC i zgarniaj prowizję.

Czytaj więcej
Najtańsze OC w 2023
2021.12.30
Najtańsze OC luty 2024 – ranking. Sprawdź prognozy i porównaj ceny OC w poprzednich miesiącach

Ceny obowiązkowego ubezpieczenia OC zmieniają się dynamicznie. Pamiętaj jednak, że porównując wysokość składki u różnych ubezpieczycieli, możesz oszczędzić nawet kilkaset złotych na polisie. Sprawdź ranking ubezpieczeń OC Punkty i sprawdź, gdzie można było kupić najtańsze ubezpieczenie OC i jakie są prognozy na kolejne miesiące. Pamiętaj, aby regularnie sprawdzać aktualizację naszego rankingu.

Czytaj więcej
2021.12.10  •  Samochód
Kary za brak OC w 2024 roku. Ile zapłacisz?

Uwaga kierowcy! Od 1 stycznia 2024 roku drastycznie wzrosły kary za brak obowiązkowego ubezpieczenia OC. Sprawdź, ile możesz zapłacić, jeśli nie dopełnisz tego obowiązku i nie ryzykuj. Ubezpieczenie OC to nie tylko obowiązek, ale też ochrona dla Ciebie i innych uczestników ruchu drogowego.

Czytaj więcej
2024.01.07
Ubezpieczenie domu i mieszkania – na jakie koszty się przygotować?

Ubezpieczenie nieruchomości to nie tylko ochrona przed zagrożeniami czy wydarzeniami losowymi, ale przede wszystkim poczucie bezpieczeństwa. Wiele osób zastanawia się, ile kosztuje polisa i jakie czynniki wpływają na jej cenę. Przyjrzymy się temu zagadnieniu i postaramy odpowiedzieć na pytanie „ile kosztuje ubezpieczenie domu/mieszkania?”.

Czytaj więcej
2024.01.07  •  Samochód
Ubezpieczenie samochodu powyżej 150 tysięcy – ile kosztuje i czy może stanowić koszt firmowy?

Wielu przedsiębiorców decyduje się na zakup auta o wartości powyżej 150 tys. złotych. W przypadku samochodu o tak wysokiej wartości, poza ubezpieczeniem OC, warto pomyśleć również o polisie AC. Jednak ubezpieczenie samochodu powyżej 150 tys. złotych może być przedmiotem pewnych ograniczeń podatkowych. Spra.wdź o czym pamiętać

Czytaj więcej
2024.01.07  •  Samochód
Normy emisji spalin dla samochodów osobowych

Normy emisji spalin są kluczowymi regulacjami, które określają dopuszczalne poziomy emisji zanieczyszczeń dla pojazdów samochodowych. W Europie obowiązują normy Euro, które mają na celu ograniczenie negatywnego wpływu transportu drogowego na środowisko i zdrowie publiczne.

Czytaj więcej

Najchętniej czytane

Najtańsze OC w 2023
2021.12.30
Najtańsze OC luty 2024 – ranking. Sprawdź prognozy i porównaj ceny OC w poprzednich miesiącach

Ceny obowiązkowego ubezpieczenia OC zmieniają się dynamicznie. Pamiętaj jednak, że porównując wysokość składki u różnych ubezpieczycieli, możesz oszczędzić nawet kilkaset złotych na polisie. Sprawdź ranking ubezpieczeń OC Punkty i sprawdź, gdzie można było kupić najtańsze ubezpieczenie OC i jakie są prognozy na kolejne miesiące. Pamiętaj, aby regularnie sprawdzać aktualizację naszego rankingu.

Czytaj więcej
2023.08.02  •  Samochód
Wysokie kary odstraszają przed rozmowami przez telefon w czasie jazdy

Rozmowy przez telefon to poważny problem na polskich drogach, który niejednokrotnie przyczynił się do niebezpiecznych sytuacji. Nie warto ryzykować również z tego powodu, że wykroczenie jest karane wysokim mandatem. Dowiedz się, co Ci grozi za rozmowę przez telefon w czasie jazdy.

Czytaj więcej
2023.08.02  •  Podróże
Czy za granicą trzeba mieć przy sobie prawo jazdy?

Na terytorium Polski nie musisz mieć przy sobie fizycznego dokumentu prawa jazdy. Obowiązek taki został zniesiony pod koniec 2020 roku. Czy takie same zasady obowiązują po przekroczeniu granicy? Dowiedz się, jakie konsekwencje wywołuje brak prawa jazdy przy kontroli za granicą.

Czytaj więcej