Assistance dla pojazdów ciężarowych w kraju i za granicą

Aktualizacja:
Assistance dla pojazdów ciężarowych w kraju i za granicą

Tomasz jest kierowcą. Wozi części samochodowe po całej Europie. W czasie wyjazdu na terenie Francji popsuł mu się samochód. Ciężarówka stanęła w polu, do najbliższego miasta było dość daleko, a on nie potrafił sam poradzić sobie z usterką. Zamiast gorączkowo szukac pomocy, spokojnie wyciągnął telefon i zadzwonił pod wybrany numer. Dlaczego Tomasz nie panikował? Bo miał assistance dla pojazdów ciężarowych.

Czym jest assistance dla pojazdów ciężarowych?

Assistance dla pojazdów ciężarowych to ubezpieczenie przeznaczone dla właścicieli pojazdów o masie całkowitej powyżej 3,5 tony, naczep i przyczep o masie całkowitej nieprzekraczającej 44 ton oraz dla ciągników siłowych. To idealne rozwiązanie dla wszystkich osób, które pracują w taki sposób jak Tomasz. Taka polisa jest bardzo praktycznym rozwiązaniem tak dla przedsiębiorców, jak innych właścicieli ciężarówek. Assistance zapewnia ochronę w razie kolizji, wypadku oraz awarii, oferuje pomoc techniczną oraz medyczną. To kompleksowe rozwiązanie, dzięki któremu nie będziesz musiał stresować się w kryzysowej sytuacji.

Assistance dla pojazdów ciężarowych: pomoc informacyjna

To bardzo ważna część ochrony, którą gwarantuje assistance w pakiecie podstawowym. W razie wypadku lub awarii będziesz mógł zadzwonić do Centrum Pomocy i skorzystać z porady prawnika oraz tłumacza. Ta druga opcja jest szczególnie przydatna kierowcom, którzy często jeżdżą za granicę. Zdarzenie losowe może ich dotknąć na terenie kraju, którego języka nie znają, a Centrum Pomocy pomoże im w tłumaczeniu dokumentów, aktów prawnych, formularzy związanych ze szkodą itp. To bardzo komfortowe rozwiązanie – brak znajomości języka to dodatkowe źródło stresu w już i tak bardzo stresującej sytuacji.

Assistance dla pojazdów ciężarowych: pomoc techniczna

Ten element polisy gwarantuje podnoszenie i usprawnienie pojazdu na miejscu zdarzenia, organizację pojazdu zastępczego, pomoc w rozładunku i przeładunku do pojazdu zastępczego, holowanie do najbliższego warsztatu, przechowywanie pojazdu, pomoc w zgłoszeniu szkody, zorganizowanie kierowcy zastępczego oraz hotelu. W zależności od pakietu może obejmować również transport do docelowego miejsca podróży lub miejsca zamieszkania.

Assistance: pomoc medyczna

Polisy z pakietem premium oferują nie tylko dostęp do informacji medycznej, ale również pokrycie kosztów transportu do najbliższego szpitala oraz leczenia. To szczególnie ważne za granicą, gdzie koszty te nie są małe i mogą oscylować nawet w granicach 15 tysięcy euro. Dlatego wykupując taki pakiet, trzeba liczyć się z tym, że składka będzie sporo wyższa niż w przypadku innych ofert. Mimo ceny warto to przemyśleć na – tańsze oferty oznaczają węższy zakres ubezpieczenia, a w konsekwencji nie zapewniają pełnego komfortu. Wszystko jest kwestią ryzyka firmy – na jak długi przestój może sobie pozwolić.

Ile kosztuje assistance dla samochodów ciężarowych?

Przykładowe wyliczenie: ciężarowe Iveco z 2003 roku, model AD Cur.190 S27 Stralis E3 18.0t, wersja Drzwi:2, S, 200 kW, pojemność silnika  7790

  • ubezpieczenie na rok

  • właściciel pojazdu ma prawo jazdy od 2000 roku, mieszka w Warszawie

  • wybrał OC dla samochodów ciężarowych z assistance, z pakietem rozszerzonym

  • poprzednie OC w Compensa, stawka podstawowa

  • kierowca ma ponad 8 lat bezszkodowej jazdy

  • ubezpieczenie kontynuowane bez żadnej przerwy

Propozycją dla takiego kierowcy jest oferta Compensy, w której składka wynosi 14 tysięcy złotych. Jak widać, assistance dla pojazdów ciężarowych nie jest tanią usługą, jednak dla osób, które często wyjeżdżają za granicę, wartą rozważenia. Jeśli przytrafi się tam awaria bądź wypadek, koszty pomocy technicznej lub medycznej mogą być znacznie wyższe. I wtedy się okaże, że nie były to pieniądze wyrzucone w błoto. Nie oznacza to jednak, że wszystkie ubezpieczenia są aż tak drogie. Na terenie Polski w Warcie, można kupić assistance standardowe o całkowitej sumie ubezpieczenia 5 tysięcy złotych, jednak nie posiada ono wszystkich wymienionych wyżej opcji. Assistance obejmujące również kraje europejskie kosztuje od 10 do 20 tysięcy złotych (w zależności od pakietu), a pakiet platynowy – 50 tysięcy złotych.

Podsumowując, assistance dla pojazdów ciężarowych to dobre zabezpieczenie zarówno dla kierowców, podróżujących po Polsce, jak i dla tych, którzy często wyjeżdżają za granicę. Aby polisa zapewniała rzeczywistą ochronę należy dobrać ją indywidualnie, zwracając uwagę na wszelkie możliwe wydarzenia. Im szerszy zakres ubezpieczenia, tym lepiej, ale niestety też wyższa składka. A ta może być naprawdę wysoka i oscylować w granicy kilkunastu tysięcy złotych. Wszystko zależy od wersji wykupionego pakietu (standardowy, pełny czy rozszerzony) i od powodów, dla których chcemy wykupić polisę.

Podsumowanie

  • Assistance dla pojazdów ciężarowych o masie powyżej 3,5 tony zapewnia ochronę w razie wypadku, kolizji czy awarii w Polsce i za granicą.
  • W ramach assistance ubezpieczyciel oferuje pomoc informacyjną, techniczną i medyczną.
  • Pakiety assistance polecane są właścicielom przedsiębiorstw, firm przewozowych itp.


Redaktor Punkta
 
Ekspert ds. ubezpieczeń 

Artykuł, który czytasz został napisany przez jednego z ekspertów multiagencji Punkta. Staramy się przekazać całą naszą wiedzę na temat polis oraz towarzystw ubezpieczeniowych, aby świat ubezpieczeń stał się dla Ciebie jasny i zrozumiały.  

Wskaż miesiąc końca polisy – zagwarantujemy Ci ofertę z najniższą ceną.

Jak możemy się z Tobą skontaktować?

Telefon
E-mail
guest
0 Komentarze
Inline Feedbacks
Wyświetl wszystkie komentarze

Wszystkie treści prezentowane na łamach niniejszej witryny internetowej mają charakter wyłącznie informacyjno-edukacyjny, stanowiąc wyraz osobistych poglądów ich autora/ów oraz nie nie powinny stanowić podstawy przy podejmowaniu decyzji biznesowych, inwestycyjnych, lub podatkowych, za które to decyzje właściciel strony internetowej ani autorzy nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności.

Najnowsze artykuły

2023.11.16  •  Samochód
Jak zarabiać na ubezpieczeniach OC nie będąc agentem ubezpieczeniowym?

Jeśli oferujesz usługi związane z motoryzacją i Twoimi klientami są kierowcy, program SKP jest właśnie dla Ciebie. Zostań partnerem Punkty. Przekazuj swoim klientom Kod Rabatowy na 100 zł przy zakupie OC/AC i zgarniaj prowizję.

Czytaj więcej
Najtańsze OC w 2023
2021.12.30  •  Samochód
Najtańsze ubezpieczenie OC lipiec 2024 – ranking. Sprawdź prognozy i porównaj oferty ubezpieczycieli

Ceny obowiązkowego ubezpieczenia OC zmieniają się dynamicznie. Pamiętaj jednak, że porównując wysokość składki u różnych ubezpieczycieli, możesz oszczędzić nawet kilkaset złotych na polisie. Sprawdź ranking ubezpieczeń OC Punkty i sprawdź, gdzie można było kupić najtańsze ubezpieczenie OC i jakie są prognozy na kolejne miesiące. Pamiętaj, aby regularnie sprawdzać aktualizację naszego rankingu.

Czytaj więcej
2021.12.10  •  Samochód
Kary za brak OC w 2024 roku – najbliższa podwyżka już w lipcu! Ile zapłacisz?

Uwaga kierowcy! Od 1 stycznia 2024 roku drastycznie wzrosły kary za brak obowiązkowego ubezpieczenia OC. 1 lipca nastąpi wzrost płacy minimalnej, co wiąże się z kolejną podwyżką kar, które uzależnione są od naszych zarobków. Sprawdź, ile możesz zapłacić, jeśli nie masz ważnej polisy i nie ryzykuj. Ubezpieczenie OC to nie tylko obowiązek, ale też ochrona dla Ciebie i innych uczestników ruchu drogowego.

Czytaj więcej
2024.07.12  •  Podróże
Sprawdź, o czym pamiętać, jeśli wybierasz się w podróż samochodem po Europie!

Samochód zapewnia nam swobodę i niezależność podczas wakacyjnych wojaży. Jednak, aby podróż była w pełni udana i bezpieczna, należy poświęcić trochę czasu na odpowiednie przygotowanie. Czy wiesz, jakie kroki podjąć, aby Twoja wymarzona wyprawa samochodem po Europie przebiegła bez żadnych niespodzianek? W tym przewodniku znajdziesz wskazówki, które pomogą Ci bezpiecznie i komfortowo dotrzeć do celu.

Czytaj więcej
2024.07.10
Wybierasz się do słonecznej Italii? Sprawdź, ile zapłacisz za autostradę!

Włochy są znane na całym świecie nie tylko ze swojej bogatej historii, kultury i zapierającej dech w piersiach przyrody, ale również z doskonale rozwiniętej sieci autostrad. Ten śródziemnomorski kraj może się poszczycić ponad 7 000 kilometrami dróg szybkiego ruchu, które umożliwiają sprawne przemieszczanie się między najbardziej odległymi regionami.

Czytaj więcej
2024.07.04  •  Samochód
Winiety w Bułgarii 2024 – przewodnik dla kierowców

Planowanie podróży samochodem do Bułgarii wymaga starannego przygotowania, w tym zapoznania się z systemem opłat drogowych obowiązującym w tym kraju. Od 2019 roku Bułgaria wprowadziła całkowicie zdigitalizowany system poboru opłat za przejazd, zastępując tradycyjne naklejki elektronicznymi winietami.

Czytaj więcej

Najchętniej czytane

Najtańsze OC w 2023
2021.12.30  •  Samochód
Najtańsze ubezpieczenie OC lipiec 2024 – ranking. Sprawdź prognozy i porównaj oferty ubezpieczycieli

Ceny obowiązkowego ubezpieczenia OC zmieniają się dynamicznie. Pamiętaj jednak, że porównując wysokość składki u różnych ubezpieczycieli, możesz oszczędzić nawet kilkaset złotych na polisie. Sprawdź ranking ubezpieczeń OC Punkty i sprawdź, gdzie można było kupić najtańsze ubezpieczenie OC i jakie są prognozy na kolejne miesiące. Pamiętaj, aby regularnie sprawdzać aktualizację naszego rankingu.

Czytaj więcej
2019.04.11
Ubezpieczenie anglika w Polsce w 2023 roku – ile kosztuje OC dla aut z kierownicą po prawej stronie?

Polacy chętnie kupują auta z zagranicy. Mimo że największą popularnością cieszą się pojazdy pochodzące z Niemiec, to nie brakuje też chętnych na angliki, czyli pojazdy sprowadzane z Wielkiej Brytanii. Dla tych samochodów charakterystyczna jest kierownica po prawej stronie. Ile kosztuje ubezpieczenie anglika w Polsce? Na jakie inne koszty muszą być przygotowani właściciele anglików? Sprawdzamy!

Czytaj więcej
2023.08.02  •  Podróże
Czy za granicą trzeba mieć przy sobie prawo jazdy?

Na terytorium Polski nie musisz mieć przy sobie fizycznego dokumentu prawa jazdy. Obowiązek taki został zniesiony pod koniec 2020 roku. Czy takie same zasady obowiązują po przekroczeniu granicy? Dowiedz się, jakie konsekwencje wywołuje brak prawa jazdy przy kontroli za granicą.

Czytaj więcej