Poradnik ubezpieczeniowy Punkty.
Prosto i w punkt.

Kompendium wiedzy na temat ubezpieczeń.

Prywatne ubezpieczenie zdrowotne - lekarz
2022.06.24
Polacy nie ufają NFZ. Prywatne ubezpieczenie zdrowotne coraz popularniejsze

Pracodawcy coraz chętniej proponują nam pracownicze abonamenty medyczne. Po prywatne ubezpieczenie zdrowotne sięgamy też indywidualnie, gdy nie chcemy być skazani wyłącznie na NFZ.

Czytaj więcej
2022.04.29
Zawiadomienie o zbyciu pojazdu – co powinien zrobić Polak, a co Ukrainiec?

Sprzedaż samochodu nie jest wcale skomplikowanym procesem, ale trzeba pamiętać o załatwieniu kilku formalności. Chodzi przede wszystkim o złożenie zawiadomienia o zbyciu pojazdu w odpowiednich instytucjach. Czy formalności są takie same dla Polaków i Ukraińców?

Czytaj więcej
Polisa OC młodego kierowcy.
2021.11.18
Ubezpieczenie OC dla młodego kierowcy. Sprawdź, jak uniknąć zwyżek za wiek

Obowiązkowe ubezpieczenie OC dla młodego kierowcy może być nawet kilka razy droższe niż polisa bardziej doświadczonego 35-latka. Sprawdź, ile kosztuje ubezpieczenie samochodu dla młodego kierowcy, z jakimi utrudnieniami spotka się 18-latek ubezpieczający samochód i co zrobić, żeby zaoszczędzić na polisie OC.

Czytaj więcej
Stary młody kierowca a OC
2021.11.15
Kto zapłaci więcej za ubezpieczenie OC: młody czy starszy kierowca?

Komunikacyjne ubezpieczenie OC zapewnia rekompensatę poszkodowanemu w wyniku kolizji lub wypadku. Każda taka wypłata odszkodowania oznacza stratę dla ubezpieczyciela. Im więcej dany kierowca powoduje szkód, tym więcej ubezpieczyciel musi wypłacać odszkodowań. Taka osoba powinna się zatem liczyć z wyższą składką za polisę. Czy wiek też ma wpływ na cenę ubezpieczenia? Więcej zapłaci starszy czy młodszy kierowca?

Czytaj więcej
Ubezpieczenie auta elektrycznego
2021.09.16
Ile kosztuje ubezpieczenie samochodu elektrycznego w 2023 roku? Czy zielona energia się wciąż opłaca?

Coraz częściej na polskich ulicach można zobaczyć samochody elektryczne. Pod koniec listopada 2022 roku było ich aż o 39% więcej niż rok wcześniej. Nikogo nie dziwi już zielona tablica rejestracyjna, szczególnie w dużych miastach. Takie pojazdy są ciche, a przede wszystkim są przyjazne dla środowiska naturalnego. Co jednak z OC? Sprawdzamy, ile kosztuje ubezpieczenie samochodu elektrycznego.

Czytaj więcej
Jak znaleźć najtańszą polisę OC
2021.09.03
Jak znaleźć najtańsze ubezpieczenie OC?

Obowiązkowe ubezpieczenie OC jest traktowane przez wielu kierowców jako wydatek, którego najchętniej woleliby uniknąć. Mając jednak na uwadze wysokie kary za jego brak, chcąc nie chcąc zdecydowana większość z nich raz w roku rusza na poszukiwania najkorzystniejszej polisy? Jak znaleźć najtańsze OC? O tym przeczytasz w poniższym tekście.

Czytaj więcej
2021.04.29
Ubezpieczenie nowego samochodu – ile kosztuje?

Nowy samochód? Potrzebne będzie obowiązkowe ubezpieczenie OC. Bez niego nie wyjedziemy na drogę. Stąd też warto pamiętać, że wydatki związane z zakupem auta nie kończą się z chwilą, kiedy opuścimy salon. Niestety. Z jakimi kosztami musimy się tutaj liczyć? Jaka jest cena ubezpieczenia OC dla nowego samochodu? Sprawdziliśmy.

Czytaj więcej
2021.03.22
Najlepsze OC – jak je znaleźć?

Najlepsze OC to najtańsze OC? Tak właśnie najczęściej bywa. Każde oferowane przez ubezpieczycieli OC dostarcza bowiem takiego samego zakresu ochrony, stąd też kierowcy w wyborze polisy kierują się przede wszystkim ceną. Jednak jak się okazuje, czasem warto przyjrzeć się nieco bliżej ofertom ubezpieczenia OC dostępnym na rynku. W niektórych przypadkach najlepsze niekoniecznie oznaczać będzie najtańsze.

Czytaj więcej
Przebieg samochodu a OC
2020.11.23
Przebieg samochodu a OC – czy ilość kilometrów na liczniku wpływa na cenę ubezpieczenia?

W trakcie szacowania ryzyka ubezpieczeniowego pracownicy firmy ubezpieczeniowej odzwierciedlają w wysokości składki wszystkie czynniki, które mogą wpłynąć na ryzyko powstania szkody. Jednym z nich jest przebieg samochodu. Sprawdzamy, jak przebieg wpływa na OC.

Czytaj więcej
Ubezpieczenie samochodu zabytkowego – 8 rzeczy, o których musisz wiedzieć
2020.05.30
Ubezpieczenie samochodu zabytkowego – o tym musisz wiedzieć!

Chcesz ubezpieczyć samochód zabytkowy? Nie wiesz, czym różni się pojazd historyczny od zabytkowego? Jakie korzyści wynikają z posiadania żółtych tablic rejestracyjnych? Gdzie najtaniej kupić OC dla oldtimera? Wszystkiego dowiesz się z naszego artykułu!

Czytaj więcej