Poradnik ubezpieczeniowy Punkty.
Prosto i w punkt.

Kompendium wiedzy na temat ubezpieczeń.

Polisa OC młodego kierowcy.
Ubezpieczenie OC dla młodego kierowcy. Sprawdź, jak uniknąć zwyżek za wiek

Obowiązkowe ubezpieczenie OC dla młodego kierowcy może być nawet kilka razy droższe niż polisa bardziej doświadczonego 35-latka. Sprawdź, ile kosztuje ubezpieczenie samochodu dla młodego kierowcy, z jakimi utrudnieniami spotka się 18-latek ubezpieczający samochód i co zrobić, żeby zaoszczędzić na polisie OC.

ubezpieczenie-samochodu
Ubezpieczenie nowego samochodu – ile kosztuje?

Nowy samochód? Potrzebne będzie obowiązkowe ubezpieczenie OC. Bez niego nie wyjedziemy na drogę. Stąd też warto pamiętać, że wydatki związane z zakupem auta nie kończą się z chwilą, kiedy opuścimy salon. Niestety. Z jakimi kosztami musimy się tutaj liczyć? Jaka jest cena ubezpieczenia OC dla nowego samochodu? Sprawdziliśmy.

najlepsze oc
Najlepsze OC – jak je znaleźć?

Najlepsze OC to najtańsze OC? Tak właśnie najczęściej bywa. Każde oferowane przez ubezpieczycieli OC dostarcza bowiem takiego samego zakresu ochrony, stąd też kierowcy w wyborze polisy kierują się przede wszystkim ceną. Jednak jak się okazuje, czasem warto przyjrzeć się nieco bliżej ofertom ubezpieczenia OC dostępnym na rynku. W niektórych przypadkach najlepsze niekoniecznie oznaczać będzie najtańsze.

licznik
Przebieg samochodu a OC – czy ilość kilometrów na liczniku wpływa na cenę ubezpieczenia?

W trakcie szacowania ryzyka ubezpieczeniowego pracownicy firmy ubezpieczeniowej odzwierciedlają w wysokości składki wszystkie czynniki, które mogą wpłynąć na ryzyko powstania szkody. Jednym z nich jest przebieg samochodu. Sprawdzamy, jak przebieg wpływa na OC.

Ubezpieczenie samochodu zabytkowego – 8 rzeczy, o których musisz wiedzieć
Ubezpieczenie samochodu zabytkowego – 7 rzeczy, o których musisz wiedzieć

Twój samochód jeździ na żółtych tablicach rejestracyjnych? Jeśli nie chcesz przy próbie ubezpieczenia go dorobić się „żółtych papierów”, koniecznie przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, gdzie i jak najłatwiej wykupić ubezpieczenie samochodu zabytkowego. Oto 7 rzeczy, które powinien zapamiętać miłośnik oldtimerów.

Jak-wypełnić-PCC-3
Jak wypełnić PCC-3? Pobierz druk.

Transakcja kupna - sprzedaży samochodu wiąże się z koniecznością dopełnienia kilku formalności. Pisaliśmy już o tym, jakie elementy powinna zawierać umowa kupna sprzedaży samochodu oraz jak i kiedy dokonać rejestracji samochodu. Teraz czas na wypełnienie deklaracji PCC3 i opłacenie podatku od czynności cywilnoprawnych, który wynosi 2 proc. wartości samochodu.

Zakup-auta-w-czasie-pandemii-koronawirusa
Zakup auta w czasie pandemii koronawirusa

Czy warto kupować samochód w czasie pandemii? Jak się okazuje, to może być całkiem dobry moment, a nawet szansa, aby skorzystać z naprawdę atrakcyjnej oferty.

Kupno-uszkodzonego-samochodu—poradnik
Kupno uszkodzonego samochodu – poradnik

Czy zakup uszkodzonego samochodu się opłaca? Uszkodzone auta mają jedną, za to zdecydowanie kluczową zaletę - są tanie. Wielu osób jednak nie przekonuje ten walor i omijają uszkodzone pojazdy szerokim łukiem. Jak się okazuje - niepotrzebnie.

Przerejestrowanie-samochodu-krok-po-kroku
Przerejestrowanie samochodu krok po kroku

Kupno używanego samochodu wiąże się z koniecznością jego przerejestrowania – to obowiązek, którego niedopełnienie od 1 stycznia 2020 r. wiąże się z karą finansową. Sprawdź, gdzie przerejestrować samochód, jakie dokumenty są Ci do tego potrzebne i ile będzie Cię to kosztować.

koronawirus-a-zdalne-możliwości-zawarcia-ubezpieczeń
Zagrożenie koronawirusem a zdalne możliwości zawarcia ubezpieczeń

Planujesz zakupy spożywcze? Zrób je online i odbierz zamówienie bezdotykowo od dostawcy. Musisz zatankować samochód? Płać kartą. Chcesz załatwić sprawę w urzędzie? Wybierz kontakt telefoniczny lub mailowy zamiast osobistego. Unikaj też skupisk ludzi i jeżeli masz taką możliwość, pracuj zdalnie – to tylko kilka działań, które każdy z nas może podjąć, by zminimalizować ryzyko rozprzestrzeniania się koronawirusa.

ubezpieczenie-nnw
Co obejmuje ubezpieczenie szkolne (NNW)? 5 mitów o ubezpieczeniu dziecka w szkole

W roku szkolnym na korytarzach, salach lekcyjnych i boiskach w całej Polsce dochodzi średnio do ok. 80 tysięcy wypadków. Większość z nich ma miejsce w podstawówkach. W tym przypadku sprawdzi się ubezpieczenie dziecka w szkole. Czy jest ono obowiązkowe i co obejmuje? Obalamy 5 mitów o ubezpieczeniu szkolnym, czyli popularnym NNW. Jak wybrać takie ubezpieczenie?

Umowa kupna sprzedaży samochodu – o tym pamiętaj!
Umowa kupna sprzedaży samochodu – pobierz wzór PDF i wydrukuj

Sprzedaż samochodu - prosta rzecz, przynajmniej w teorii. W praktyce może okazać się, że nie jest to łatwe zadanie, szczególnie gdy nie masz pojęcia, od czego tak naprawdę zacząć. Jak się okazuje, umowa kupna sprzedaży auta jest dokumentem dość skomplikowanym.