Poradnik ubezpieczeniowy Punkty.
Prosto i w punkt.

Kompendium wiedzy na temat ubezpieczeń.

Prywatne ubezpieczenie zdrowotne - lekarz
Polacy nie ufają NFZ. Prywatne ubezpieczenie zdrowotne coraz popularniejsze

Pracodawcy coraz chętniej proponują nam pracownicze abonamenty medyczne. Po prywatne ubezpieczenie zdrowotne sięgamy też indywidualnie, gdy nie chcemy być skazani wyłącznie na NFZ.

Polisa OC młodego kierowcy.
Ubezpieczenie OC dla młodego kierowcy. Sprawdź, jak uniknąć zwyżek za wiek

Obowiązkowe ubezpieczenie OC dla młodego kierowcy może być nawet kilka razy droższe niż polisa bardziej doświadczonego 35-latka. Sprawdź, ile kosztuje ubezpieczenie samochodu dla młodego kierowcy, z jakimi utrudnieniami spotka się 18-latek ubezpieczający samochód i co zrobić, żeby zaoszczędzić na polisie OC.

Ubezpieczenie nowego samochodu – ile kosztuje?

Nowy samochód? Potrzebne będzie obowiązkowe ubezpieczenie OC. Bez niego nie wyjedziemy na drogę. Stąd też warto pamiętać, że wydatki związane z zakupem auta nie kończą się z chwilą, kiedy opuścimy salon. Niestety. Z jakimi kosztami musimy się tutaj liczyć? Jaka jest cena ubezpieczenia OC dla nowego samochodu? Sprawdziliśmy.

Najlepsze OC – jak je znaleźć?

Najlepsze OC to najtańsze OC? Tak właśnie najczęściej bywa. Każde oferowane przez ubezpieczycieli OC dostarcza bowiem takiego samego zakresu ochrony, stąd też kierowcy w wyborze polisy kierują się przede wszystkim ceną. Jednak jak się okazuje, czasem warto przyjrzeć się nieco bliżej ofertom ubezpieczenia OC dostępnym na rynku. W niektórych przypadkach najlepsze niekoniecznie oznaczać będzie najtańsze.

Przebieg samochodu a OC
Przebieg samochodu a OC – czy ilość kilometrów na liczniku wpływa na cenę ubezpieczenia?

W trakcie szacowania ryzyka ubezpieczeniowego pracownicy firmy ubezpieczeniowej odzwierciedlają w wysokości składki wszystkie czynniki, które mogą wpłynąć na ryzyko powstania szkody. Jednym z nich jest przebieg samochodu. Sprawdzamy, jak przebieg wpływa na OC.

Ubezpieczenie samochodu zabytkowego – 8 rzeczy, o których musisz wiedzieć
Ubezpieczenie samochodu zabytkowego – 7 rzeczy, o których musisz wiedzieć

Twój samochód jeździ na żółtych tablicach rejestracyjnych? Jeśli nie chcesz dorobić się „żółtych papierów”, próbując zakupić ubezpieczenie OC, koniecznie przeczytaj nasz artykuł. Dowiesz się, gdzie i jak najłatwiej wykupić ubezpieczenie samochodu zabytkowego. Oto 7 rzeczy, które powinien zapamiętać miłośnik oldtimerów.

Jak wypełnić PCC-3? Pobierz druk.

Transakcja kupna - sprzedaży samochodu wiąże się z koniecznością dopełnienia kilku formalności. Pisaliśmy już o tym, jakie elementy powinna zawierać umowa kupna sprzedaży samochodu oraz jak i kiedy dokonać rejestracji samochodu. Teraz czas na wypełnienie deklaracji PCC3 i opłacenie podatku od czynności cywilnoprawnych, który wynosi 2 proc. wartości samochodu.

Zakup auta w czasie pandemii koronawirusa

Czy warto kupować samochód w czasie pandemii? Jak się okazuje, to może być całkiem dobry moment, a nawet szansa, aby skorzystać z naprawdę atrakcyjnej oferty.

Kupno uszkodzonego samochodu – poradnik

Czy zakup uszkodzonego samochodu się opłaca? Uszkodzone auta mają jedną, za to zdecydowanie kluczową zaletę - są tanie. Wielu osób jednak nie przekonuje ten walor i omijają uszkodzone pojazdy szerokim łukiem. Jak się okazuje - niepotrzebnie.

Przerejestrowanie samochodu krok po kroku

Kupno używanego samochodu wiąże się z koniecznością jego przerejestrowania – to obowiązek, którego niedopełnienie wiąże się z karą finansową. Sprawdź, gdzie przerejestrować samochód, jakie dokumenty są Ci do tego potrzebne, ile czasu to zajmie i będzie Cię to kosztować.

Zagrożenie koronawirusem a zdalne możliwości zawarcia ubezpieczeń

Planujesz zakupy spożywcze? Zrób je online i odbierz zamówienie bezdotykowo od dostawcy. Musisz zatankować samochód? Płać kartą. Chcesz załatwić sprawę w urzędzie? Wybierz kontakt telefoniczny lub mailowy zamiast osobistego. Unikaj też skupisk ludzi i jeżeli masz taką możliwość, pracuj zdalnie – to tylko kilka działań, które każdy z nas może podjąć, by zminimalizować ryzyko rozprzestrzeniania się koronawirusa.

ubezpieczenie szkolne do kiedy
Co obejmuje ubezpieczenie szkolne dziecka? 5 najczęstszych mitów o polisie

W roku szkolnym na korytarzach, salach lekcyjnych i boiskach w całej Polsce dochodzi średnio do ok. 80 tysięcy wypadków. Większość z nich ma miejsce w podstawówkach. W tym przypadku sprawdzi się ubezpieczenie dziecka w szkole. Czy jest ono obowiązkowe i co obejmuje? Obalamy 5 mitów o ubezpieczeniu szkolnym, czyli popularnym NNW. Jak wybrać takie ubezpieczenie?