7 wynalazków, które zmienią biznes ubezpieczeniowy

Aktualizacja:
7 wynalazków, które zmienią biznes ubezpieczeniowy

Wynalazki, nowe technologie i różnego rodzaju gadżety mają cieszyć, bawić, zadziwiać, ale przede wszystkim ułatwiać życie użytkownika. Na rynku pojawia się coraz więcej usprawnień, które wychodzą naprzeciw klientom firm ubezpieczeniowych – od przyjaznych elektronicznych zgłoszeń szkód i wniosków o odszkodowanie po aplikacje na telefon pomagające w codziennych sytuacjach.

Pojawiają się także takie wynalazki, które mają za zadanie pomóc ubezpieczycielowi – w ocenie ryzyka, likwidacji szkód, wykryciu próby wyłudzenia odszkodowania itd. Podczas gdy większość rozwiązań przedstawianych na łamach Akademii Punkta to wynalazki w fazie projektu, takie jak system analizy rysów twarzy czy opaska zbierająca informacje na temat kondycji fizycznej właściciela, istnieją na rynku także takie urządzenia i aplikacje, które nie wykraczają poza granice dostępnej obecnie technologii, a mogą się okazać bardzo przydatne w pracy ubezpieczyciela. Property Casualty 360˚ zebrało 7 z nich.

1. ITEL Mobile Lab App

Kiedy dochodzi do zniszczenia nieruchomości, sufit, dach i podłogi to trzy główne elementy, które wymagają wymiany lub naprawy. Aplikacja pozwala na dopasowanie nowego fragmentu pod względem rozmiaru, koloru i materiału na podstawie dokumentacji zdjęciowej.

2. Bio-Reveal

Urządzenie, które sprawnie i szybko wykrywa pleśń, bakterie, wilgoć i inne zagrożenia dla budynku. Do użytku dla specjalisty podczas oceny stanu nieruchomości.

3. Social Intelligence

Ubezpieczyciele coraz częściej używają portali społecznościowych do promowania swoich produktów i reklamowania marki, ale także do wyszukiwania informacji o klientach podejrzanych o próbę wyłudzenia odszkodowania. Oprogramowanie sprawdza i przetwarza dane zebrane z setek portali, za pomocą których użytkownicy dzielą się wydarzeniami ze swojego życia prywatnego.

4. SPLICE

Chyba nikt nie lubi rozmawiać przez telefon z automatem, zwłaszcza jeśli potrzebuje szybkiej pomocy. Oprogramowanie SPLICE ma za zadanie takie spersonalizowanie głosu komputera, żeby klient odnosił wrażenie, że rozmawia z człowiekiem. W ten sposób mogą być przekazywane przypomnienia o upływie terminu przedłużenia ubezpieczenia, ostrzeżenia i inne przydatne komunikaty. Ubezpieczyciele chcą usprawnić telefoniczny kontakt z klientem, jednocześnie zachowując resztki aspektu ludzkiego.

5. Esporta Wash System

Technologia, która pozwala na odrestaurowanie zniszczonych sprzętów, które uległy biologicznej kontaminacji. Pozwala wyczyścić ubrania zniszczone przez dym lub wilgoć.

6. Voiance – Interpreter App

Aplikacja oferuje symultaniczne tłumaczenie podczas rozmowy z klientem, którego język angielski nie jest pierwszym językiem. Bardzo przydatne usprawnienie w krajach, które stanowią etniczny kocioł.

7. OdorKlenz

Wynalazek, który oczyszcza powietrze w pomieszczeniach, w których doszło do pożaru, zalania, zbrodni lub innego rodzaju tragedii. Działa na zasadzie kartridża, który umieszcza się w kratce wentylacyjnej. Usuwa szkodliwy zapach, zanim pomieszczenie będzie mogło zostać poddane odnowie.

Wymienione powyżej wynalazki, które mają usprawnić pracę ubezpieczyciela działają na gruncie amerykańskim. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, żeby przeniknęły do Polski, ułatwiając życie rodzimym interesom.

Źródło: http://www.propertycasualty360.com/

Foto: DieZBW, [CC BY-SA 2.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0/)], via Flickr


Redaktor Punkta
 
Ekspert ds. ubezpieczeń 

Artykuł, który czytasz został napisany przez jednego z ekspertów multiagencji Punkta. Staramy się przekazać całą naszą wiedzę na temat polis oraz towarzystw ubezpieczeniowych, aby świat ubezpieczeń stał się dla Ciebie jasny i zrozumiały.  

guest
0 Komentarze
Inline Feedbacks
Wyświetl wszystkie komentarze

Wszystkie treści prezentowane na łamach niniejszej witryny internetowej mają charakter wyłącznie informacyjno-edukacyjny, stanowiąc wyraz osobistych poglądów ich autora/ów oraz nie nie powinny stanowić podstawy przy podejmowaniu decyzji biznesowych, inwestycyjnych, lub podatkowych, za które to decyzje właściciel strony internetowej ani autorzy nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności.

Najnowsze artykuły

2023.11.16  •  Samochód
Jak zarabiać na ubezpieczeniach OC nie będąc agentem ubezpieczeniowym?

Jeśli oferujesz usługi związane z motoryzacją i Twoimi klientami są kierowcy, program SKP jest właśnie dla Ciebie. Zostań partnerem Punkty. Przekazuj swoim klientom Kod Rabatowy na 100 zł przy zakupie OC/AC i zgarniaj prowizję.

Czytaj więcej
Najtańsze OC w 2023
2021.12.30  •  Samochód
Najtańsze ubezpieczenie OC czerwiec 2024 – ranking. Sprawdź prognozy i porównaj oferty ubezpieczycieli

Ceny obowiązkowego ubezpieczenia OC zmieniają się dynamicznie. Pamiętaj jednak, że porównując wysokość składki u różnych ubezpieczycieli, możesz oszczędzić nawet kilkaset złotych na polisie. Sprawdź ranking ubezpieczeń OC Punkty i sprawdź, gdzie można było kupić najtańsze ubezpieczenie OC i jakie są prognozy na kolejne miesiące. Pamiętaj, aby regularnie sprawdzać aktualizację naszego rankingu.

Czytaj więcej
2021.12.10  •  Samochód
Kary za brak OC w 2024 roku – najbliższa podwyżka już w lipcu! Ile zapłacisz?

Uwaga kierowcy! Od 1 stycznia 2024 roku drastycznie wzrosły kary za brak obowiązkowego ubezpieczenia OC. 1 lipca nastąpi wzrost płacy minimalnej, co wiąże się z kolejną podwyżką kar, które uzależnione są od naszych zarobków. Sprawdź, ile możesz zapłacić, jeśli nie masz ważnej polisy i nie ryzykuj. Ubezpieczenie OC to nie tylko obowiązek, ale też ochrona dla Ciebie i innych uczestników ruchu drogowego.

Czytaj więcej
2024.06.12  •  Samochód
Jak zmiany przepisów w 2024 roku wpłyną na pracę taksówkarzy?

Od 17 czerwca 2024 roku, wszyscy kierowcy taksówek oraz innych firm realizujących usługi przewozowe oparte na aplikacjach mobilnych będą musieli posiadać polskie prawo jazdy. Ta nowa regulacja, wprowadzona w ramach nowelizacji ustawy Prawo o ruchu drogowym, ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa pasażerów, ale jednocześnie wzbudza obawy wśród ekspertów i samych przewoźników.

Czytaj więcej
2024.06.12  •  Podróże
Paszport tymczasowy – Twoje awaryjne wyjście, jeśli nie masz stałego dokumentu

Co zrobić, gdy orientujesz się tuż przed wyjazdem, że Twój paszport stracił ważność? Czy w takiej sytuacji możesz liczyć na szybkie wyrobienie paszportu tymczasowego? Paszport tymczasowy to dokument, który może uratować Twoją podróż w ostatniej chwili. Choć nie zawiera danych biometrycznych i ma krótszy termin ważności, to uprawnia do przekraczania granic.

Czytaj więcej
2024.06.05  •  Samochód
Automatyczne wyrejestrowanie pojazdów w 2024 – rewolucja w Centralnej Ewidencji Pojazdów

W odpowiedzi na narastający problem nieużywanych pojazdów zarejestrowanych w Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców (CEPiK), polski rząd wprowadza rewolucyjne zmiany w przepisach dotyczących rejestracji aut. Najistotniejszą modyfikacją jest automatyczne wyrejestrowanie setek tysięcy tzw. martwych pojazdów, które od lat nie są eksploatowane, a mimo to figurują w ewidencji.

Czytaj więcej

Najchętniej czytane

Najtańsze OC w 2023
2021.12.30  •  Samochód
Najtańsze ubezpieczenie OC czerwiec 2024 – ranking. Sprawdź prognozy i porównaj oferty ubezpieczycieli

Ceny obowiązkowego ubezpieczenia OC zmieniają się dynamicznie. Pamiętaj jednak, że porównując wysokość składki u różnych ubezpieczycieli, możesz oszczędzić nawet kilkaset złotych na polisie. Sprawdź ranking ubezpieczeń OC Punkty i sprawdź, gdzie można było kupić najtańsze ubezpieczenie OC i jakie są prognozy na kolejne miesiące. Pamiętaj, aby regularnie sprawdzać aktualizację naszego rankingu.

Czytaj więcej
Ubezpieczenie OC Anglika
2019.04.11
Ubezpieczenie anglika w Polsce w 2023 roku – ile kosztuje OC dla aut z kierownicą po prawej stronie?

Polacy chętnie kupują auta z zagranicy. Mimo że największą popularnością cieszą się pojazdy pochodzące z Niemiec, to nie brakuje też chętnych na angliki, czyli pojazdy sprowadzane z Wielkiej Brytanii. Dla tych samochodów charakterystyczna jest kierownica po prawej stronie. Ile kosztuje ubezpieczenie anglika w Polsce? Na jakie inne koszty muszą być przygotowani właściciele anglików? Sprawdzamy!

Czytaj więcej
wichura
2022.02.24
Ubezpieczenie od wichur, huraganów i trąb powietrznych

Przerwy w dostawach prądu, tysiące zerwanych dachów, a nawet całkowicie zniszczonych domów. To skutki orkanów, które coraz częściej przetaczają się przez Polskę, zostawiając za sobą potężne straty. Naprawa szkód będzie mniej dotkliwa, jeśli otrzymasz odszkodowanie z ubezpieczenia nieruchomości na wypadek wichur. Ile kosztuje i jak działa ubezpieczenie na wypadek silnego wiatru, huraganu i trąby powietrznej?

Czytaj więcej