10 przydatnych i zaskakujących aplikacji od zagranicznych ubezpieczycieli

Aktualizacja:
10 przydatnych i zaskakujących aplikacji od zagranicznych ubezpieczycieli

Dzięki aplikacjom na telefon można zdiagnozować swój stan zdrowia, retuszować zdjęcia na milion różnych sposobów i tworzyć komiksy na podstawie wydarzeń ze swojego życia. Dotychczas mobilne narzędzia dostarczane przez firmy ubezpieczeniowe służyły głównie do obliczenia składki i złożenia wniosku o odszkodowanie.

Teraz można liczyć nie tylko na ofertę ubezpieczeniową, ale także na aplikację-gadżet. Oto kilka przykładów.

1. Driver Feedback

Pomysł na gromadzenie i ocenianie danych o stylu jazdy kierowcy pojawił się już dawno w formie zainstalowanej w aucie czarnej skrzynki. Aplikacja daje łaskę wiedzy kierowcy, a ubezpieczyciela zostawia za drzwiami, nie dopuszczając go do wygenerowanych wyników. Można sprawdzić swoją prędkość jazdy, przyspieszenie, hamowanie i inne czynniki wpływające na jakość prowadzenia. Wszystko tylko po to, żeby stać się lepszym kierowcą i stanowić jak najmniejsze zagrożenie na drogach.

2. Fuelcaster

Aplikacja podpowiada, kiedy najlepiej zatankować. Za pomocą innych narzędzi tego typu można sprawdzić aktualne ceny paliwa, ale to cacko przewiduje czy w ciągu najbliższych 24 h ceny spadną czy pójdą w górę. Fuelcaster podpowie Ci – czekać czy ruszać na stację.

3. GoodRide

Dla miłośników jednośladów. Pokazuje drogę, czas i przejechane mile, przechowuje komentarze i fotki z trasy, alarmuje o konieczności zrobienia przeglądu, informuje o przewidywanej pogodzie i zapewnia wiele innych uciech nowoczesnej technologii.

4. MetroMile

Podobnie jak pierwsza aplikacja na liście, gromadzi dane i statystyki z prowadzenia auta, a także pomaga zlokalizować auto zaparkowane na tłocznym parkingu i przypomina o konieczności przedłużenia opłaty parkingowej.

5. Move Tools

Przeprowadzasz się. Pakujesz. Zadajesz sobie trud opisywania kartonów, żeby móc bezboleśnie rozpakować swój dobytek w nowym mieszkaniu, ale i tak zawsze coś się zawieruszy albo znajdzie w złej kategorii. Aplikacja planuje przeprowadzkę za właściciela, tworząc listę rzeczy do zrobienia i wirtualnie pakuje jego dobytek.

6. Art App

Aplikacja, która pozwala przeglądać reprodukcje obrazów, poznawać sylwetki artystów i tworzyć własną galerię ulubionych twórców. Wszystko to dzięki wirtualnej kolekcji towarzystwa ubezpieczeniowego Progressive.

7. Security First Mobile

Pomaga w zarządzaniu ubezpieczeniem mieszkania oraz dostarcza wszystkich potrzebnych informacji o zagrożeniach pogodowych. Ostrzega o gwałtownych burzach i huraganach i wskazuje najbliższe schrony.

8. MetLife Infinity

Wirtualny testament. Pomaga stworzyć listę rzeczy, których potrzebują lub będą potrzebować bliscy, a także gromadzi zdjęcia i filmy, którymi użytkownik chciałby się podzielić z rodziną.

9. HumanaFit

Trzymaj formę! Aplikacja pomaga ustalać cele treningowe i motywuje użytkownika do ich osiągania. Oprócz tego generuje trasy, mierzy czas i rytm ćwiczeń.

10. iTriage

O niepokojące objawy choroby zawsze można spytać dobrego wujka Google. Czasami jednak taka technika diagnostyczna może zamiast pomóc, przyprawić o ból głowy od nadmiaru informacji. Dlatego powstała aplikacja, która po wprowadzeniu symptomów wygeneruje informacje o tym, co może dolegać użytkownikowi, zaproponuje leczenie i podpowie gdzie udać się do lekarza.

Większość z tych aplikacji dotyczy branży, w jakiej specjalizuje się dane towarzystwo ubezpieczeniowe. Firma sprzedająca polisy na życie oferuje wirtualny testament, a ta, która zajmuje się ubezpieczeniami mieszkań, chce dostarczać  informacji o możliwych kataklizmach.

Chociaż tworzenie przydatnych aplikacji przez zagranicznych ubezpieczycieli jest przede wszystkim ruchem marketingowym i świadczy o dobrej znajomości rynku, jest także przyjaznym gestem w stronę użytkownika nowoczesnych technologii.

Źródło: https://www.thestreet.com/

Foto: by Sean MacEntee [CC BY 2.0 (https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/)], via Flickr


Redaktor Punkta
 
Ekspert ds. ubezpieczeń 

Artykuł, który czytasz został napisany przez jednego z ekspertów multiagencji Punkta. Staramy się przekazać całą naszą wiedzę na temat polis oraz towarzystw ubezpieczeniowych, aby świat ubezpieczeń stał się dla Ciebie jasny i zrozumiały.  

guest
0 Komentarze
Inline Feedbacks
Wyświetl wszystkie komentarze

Wszystkie treści prezentowane na łamach niniejszej witryny internetowej mają charakter wyłącznie informacyjno-edukacyjny, stanowiąc wyraz osobistych poglądów ich autora/ów oraz nie nie powinny stanowić podstawy przy podejmowaniu decyzji biznesowych, inwestycyjnych, lub podatkowych, za które to decyzje właściciel strony internetowej ani autorzy nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności.

Najnowsze artykuły

2023.11.16  •  Samochód
Jak zarabiać na ubezpieczeniach OC nie będąc agentem ubezpieczeniowym?

Jeśli oferujesz usługi związane z motoryzacją i Twoimi klientami są kierowcy, program SKP jest właśnie dla Ciebie. Zostań partnerem Punkty. Przekazuj swoim klientom Kod Rabatowy na 100 zł przy zakupie OC/AC i zgarniaj prowizję.

Czytaj więcej
Najtańsze OC w 2023
2021.12.30  •  Samochód
Najtańsze ubezpieczenie OC czerwiec 2024 – ranking. Sprawdź prognozy i porównaj oferty ubezpieczycieli

Ceny obowiązkowego ubezpieczenia OC zmieniają się dynamicznie. Pamiętaj jednak, że porównując wysokość składki u różnych ubezpieczycieli, możesz oszczędzić nawet kilkaset złotych na polisie. Sprawdź ranking ubezpieczeń OC Punkty i sprawdź, gdzie można było kupić najtańsze ubezpieczenie OC i jakie są prognozy na kolejne miesiące. Pamiętaj, aby regularnie sprawdzać aktualizację naszego rankingu.

Czytaj więcej
2021.12.10  •  Samochód
Kary za brak OC w 2024 roku – najbliższa podwyżka już w lipcu! Ile zapłacisz?

Uwaga kierowcy! Od 1 stycznia 2024 roku drastycznie wzrosły kary za brak obowiązkowego ubezpieczenia OC. 1 lipca nastąpi wzrost płacy minimalnej, co wiąże się z kolejną podwyżką kar, które uzależnione są od naszych zarobków. Sprawdź, ile możesz zapłacić, jeśli nie masz ważnej polisy i nie ryzykuj. Ubezpieczenie OC to nie tylko obowiązek, ale też ochrona dla Ciebie i innych uczestników ruchu drogowego.

Czytaj więcej
2024.06.12  •  Samochód
Jak zmiany przepisów w 2024 roku wpłyną na pracę taksówkarzy?

Od 17 czerwca 2024 roku, wszyscy kierowcy taksówek oraz innych firm realizujących usługi przewozowe oparte na aplikacjach mobilnych będą musieli posiadać polskie prawo jazdy. Ta nowa regulacja, wprowadzona w ramach nowelizacji ustawy Prawo o ruchu drogowym, ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa pasażerów, ale jednocześnie wzbudza obawy wśród ekspertów i samych przewoźników.

Czytaj więcej
2024.06.12  •  Podróże
Paszport tymczasowy – Twoje awaryjne wyjście, jeśli nie masz stałego dokumentu

Co zrobić, gdy orientujesz się tuż przed wyjazdem, że Twój paszport stracił ważność? Czy w takiej sytuacji możesz liczyć na szybkie wyrobienie paszportu tymczasowego? Paszport tymczasowy to dokument, który może uratować Twoją podróż w ostatniej chwili. Choć nie zawiera danych biometrycznych i ma krótszy termin ważności, to uprawnia do przekraczania granic.

Czytaj więcej
2024.06.05  •  Samochód
Automatyczne wyrejestrowanie pojazdów w 2024 – rewolucja w Centralnej Ewidencji Pojazdów

W odpowiedzi na narastający problem nieużywanych pojazdów zarejestrowanych w Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców (CEPiK), polski rząd wprowadza rewolucyjne zmiany w przepisach dotyczących rejestracji aut. Najistotniejszą modyfikacją jest automatyczne wyrejestrowanie setek tysięcy tzw. martwych pojazdów, które od lat nie są eksploatowane, a mimo to figurują w ewidencji.

Czytaj więcej

Najchętniej czytane

Najtańsze OC w 2023
2021.12.30  •  Samochód
Najtańsze ubezpieczenie OC czerwiec 2024 – ranking. Sprawdź prognozy i porównaj oferty ubezpieczycieli

Ceny obowiązkowego ubezpieczenia OC zmieniają się dynamicznie. Pamiętaj jednak, że porównując wysokość składki u różnych ubezpieczycieli, możesz oszczędzić nawet kilkaset złotych na polisie. Sprawdź ranking ubezpieczeń OC Punkty i sprawdź, gdzie można było kupić najtańsze ubezpieczenie OC i jakie są prognozy na kolejne miesiące. Pamiętaj, aby regularnie sprawdzać aktualizację naszego rankingu.

Czytaj więcej
Ubezpieczenie OC Anglika
2019.04.11
Ubezpieczenie anglika w Polsce w 2023 roku – ile kosztuje OC dla aut z kierownicą po prawej stronie?

Polacy chętnie kupują auta z zagranicy. Mimo że największą popularnością cieszą się pojazdy pochodzące z Niemiec, to nie brakuje też chętnych na angliki, czyli pojazdy sprowadzane z Wielkiej Brytanii. Dla tych samochodów charakterystyczna jest kierownica po prawej stronie. Ile kosztuje ubezpieczenie anglika w Polsce? Na jakie inne koszty muszą być przygotowani właściciele anglików? Sprawdzamy!

Czytaj więcej
wichura
2022.02.24
Ubezpieczenie od wichur, huraganów i trąb powietrznych

Przerwy w dostawach prądu, tysiące zerwanych dachów, a nawet całkowicie zniszczonych domów. To skutki orkanów, które coraz częściej przetaczają się przez Polskę, zostawiając za sobą potężne straty. Naprawa szkód będzie mniej dotkliwa, jeśli otrzymasz odszkodowanie z ubezpieczenia nieruchomości na wypadek wichur. Ile kosztuje i jak działa ubezpieczenie na wypadek silnego wiatru, huraganu i trąby powietrznej?

Czytaj więcej