Dzięki aplikacjom na telefon można zdiagnozować swój stan zdrowia, retuszować zdjęcia na milion różnych sposobów i tworzyć komiksy na podstawie wydarzeń ze swojego życia. Dotychczas mobilne narzędzia dostarczane przez firmy ubezpieczeniowe służyły głównie do obliczenia składki i złożenia wniosku o odszkodowanie.
Teraz można liczyć nie tylko na ofertę ubezpieczeniową, ale także na aplikację-gadżet. Oto kilka przykładów.
1. Driver Feedback
Pomysł na gromadzenie i ocenianie danych o stylu jazdy kierowcy pojawił się już dawno w formie zainstalowanej w aucie czarnej skrzynki. Aplikacja daje łaskę wiedzy kierowcy, a ubezpieczyciela zostawia za drzwiami, nie dopuszczając go do wygenerowanych wyników. Można sprawdzić swoją prędkość jazdy, przyspieszenie, hamowanie i inne czynniki wpływające na jakość prowadzenia. Wszystko tylko po to, żeby stać się lepszym kierowcą i stanowić jak najmniejsze zagrożenie na drogach.
2. Fuelcaster
Aplikacja podpowiada, kiedy najlepiej zatankować. Za pomocą innych narzędzi tego typu można sprawdzić aktualne ceny paliwa, ale to cacko przewiduje czy w ciągu najbliższych 24 h ceny spadną czy pójdą w górę. Fuelcaster podpowie Ci – czekać czy ruszać na stację.
3. GoodRide
Dla miłośników jednośladów. Pokazuje drogę, czas i przejechane mile, przechowuje komentarze i fotki z trasy, alarmuje o konieczności zrobienia przeglądu, informuje o przewidywanej pogodzie i zapewnia wiele innych uciech nowoczesnej technologii.
4. MetroMile
Podobnie jak pierwsza aplikacja na liście, gromadzi dane i statystyki z prowadzenia auta, a także pomaga zlokalizować auto zaparkowane na tłocznym parkingu i przypomina o konieczności przedłużenia opłaty parkingowej.
5. Move Tools
Przeprowadzasz się. Pakujesz. Zadajesz sobie trud opisywania kartonów, żeby móc bezboleśnie rozpakować swój dobytek w nowym mieszkaniu, ale i tak zawsze coś się zawieruszy albo znajdzie w złej kategorii. Aplikacja planuje przeprowadzkę za właściciela, tworząc listę rzeczy do zrobienia i wirtualnie pakuje jego dobytek.
6. Art App
Aplikacja, która pozwala przeglądać reprodukcje obrazów, poznawać sylwetki artystów i tworzyć własną galerię ulubionych twórców. Wszystko to dzięki wirtualnej kolekcji towarzystwa ubezpieczeniowego Progressive.
7. Security First Mobile
Pomaga w zarządzaniu ubezpieczeniem mieszkania oraz dostarcza wszystkich potrzebnych informacji o zagrożeniach pogodowych. Ostrzega o gwałtownych burzach i huraganach i wskazuje najbliższe schrony.
8. MetLife Infinity
Wirtualny testament. Pomaga stworzyć listę rzeczy, których potrzebują lub będą potrzebować bliscy, a także gromadzi zdjęcia i filmy, którymi użytkownik chciałby się podzielić z rodziną.
9. HumanaFit
Trzymaj formę! Aplikacja pomaga ustalać cele treningowe i motywuje użytkownika do ich osiągania. Oprócz tego generuje trasy, mierzy czas i rytm ćwiczeń.
10. iTriage
O niepokojące objawy choroby zawsze można spytać dobrego wujka Google. Czasami jednak taka technika diagnostyczna może zamiast pomóc, przyprawić o ból głowy od nadmiaru informacji. Dlatego powstała aplikacja, która po wprowadzeniu symptomów wygeneruje informacje o tym, co może dolegać użytkownikowi, zaproponuje leczenie i podpowie gdzie udać się do lekarza.
Większość z tych aplikacji dotyczy branży, w jakiej specjalizuje się dane towarzystwo ubezpieczeniowe. Firma sprzedająca polisy na życie oferuje wirtualny testament, a ta, która zajmuje się ubezpieczeniami mieszkań, chce dostarczać informacji o możliwych kataklizmach.
Chociaż tworzenie przydatnych aplikacji przez zagranicznych ubezpieczycieli jest przede wszystkim ruchem marketingowym i świadczy o dobrej znajomości rynku, jest także przyjaznym gestem w stronę użytkownika nowoczesnych technologii.
Źródło: https://www.thestreet.com/
Foto: by Sean MacEntee [CC BY 2.0 (https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/)], via Flickr
Wszystkie treści prezentowane na łamach niniejszej witryny internetowej mają charakter wyłącznie informacyjno-edukacyjny, stanowiąc wyraz osobistych poglądów ich autora/ów oraz nie nie powinny stanowić podstawy przy podejmowaniu decyzji biznesowych, inwestycyjnych, lub podatkowych, za które to decyzje właściciel strony internetowej ani autorzy nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności.
Najnowsze artykuły
Drugi kwartał 2024 roku to konsekwentny wzrost stawek za obowiązkowe OC. Sprawdź, w jakich lokalizacjach kierowcy mogli skorzystać z atrakcyjnych cen polis oraz jakie czynniki wpłynęły na kształtowanie się tych stawek. Przygotowana analiza zmian, które zachodzą na rynku, pozwoli lepiej zrozumieć aktualną sytuację i podjąć racjonalne decyzje dotyczące ubezpieczenia.
Jeśli oferujesz usługi związane z motoryzacją i Twoimi klientami są kierowcy, program SKP jest właśnie dla Ciebie. Zostań partnerem Punkty. Przekazuj swoim klientom Kod Rabatowy na 100 zł przy zakupie OC/AC i zgarniaj prowizję.
Ceny obowiązkowego ubezpieczenia OC zmieniają się dynamicznie. Pamiętaj jednak, że porównując wysokość składki u różnych ubezpieczycieli, możesz oszczędzić nawet kilkaset złotych na polisie. Sprawdź ranking ubezpieczeń OC Punkty i sprawdź, gdzie można było kupić najtańsze ubezpieczenie OC i jakie są prognozy na kolejne miesiące. Pamiętaj, aby regularnie sprawdzać aktualizację naszego rankingu.
Uwaga kierowcy! Od 1 stycznia 2024 roku drastycznie wzrosły kary za brak obowiązkowego ubezpieczenia OC. 1 lipca nastąpi wzrost płacy minimalnej, co wiąże się z kolejną podwyżką kar, które uzależnione są od naszych zarobków. Sprawdź, ile możesz zapłacić, jeśli nie masz ważnej polisy i nie ryzykuj. Ubezpieczenie OC to nie tylko obowiązek, ale też ochrona dla Ciebie i innych uczestników ruchu drogowego.
Czy wiesz, że w Polsce 17-latkowie mogli legalnie prowadzić samochód? Było to możliwe aż do 2003 roku, kiedy to wiek uprawniający do uzyskania prawa jazdy kategorii B został podniesiony do 18 lat. Teraz jednak, po niemal dwóch dekadach, Ministerstwo Infrastruktury rozważa ponowne obniżenie tej granicy.
Październik to pora, gdy w Polsce coraz bardziej daje się odczuć nadejście jesieni. Spadające liście, krótsze dni i chłodniejsze temperatury skłaniają do poszukiwania cieplejszych miejsc na odpoczynek. Jeśli planujesz jesienne wakacje, koniecznie sprawdź, gdzie warto się wybrać.
Internet jest nieodłączną częścią naszego codziennego życia. Jednak zarówno dzieci, jak i dorośli coraz częściej doświadczają negatywnych zjawisk, takich jak hejt online. Niestety problem ten narasta, a jego konsekwencje mogą być poważne – od uszczerbku na zdrowiu psychicznym po straty finansowe. Firmy ubezpieczeniowe dostrzegają tę potrzebę i odpowiadają na nią, wprowadzając ubezpieczenie od hejtu.
Najchętniej czytane
Ceny obowiązkowego ubezpieczenia OC zmieniają się dynamicznie. Pamiętaj jednak, że porównując wysokość składki u różnych ubezpieczycieli, możesz oszczędzić nawet kilkaset złotych na polisie. Sprawdź ranking ubezpieczeń OC Punkty i sprawdź, gdzie można było kupić najtańsze ubezpieczenie OC i jakie są prognozy na kolejne miesiące. Pamiętaj, aby regularnie sprawdzać aktualizację naszego rankingu.
Sprowadzone auto używane z Wielkiej Brytanii, zwane potocznie „anglikiem” jest nadal atrakcyjną opcją dla wielu polskich kierowców. Pojazdy można odkupić w przystępnych cenach, co przyciąga entuzjastów motoryzacji, ale też kolekcjonerów. Jednak sama procedura zakupu, rejestracji i ubezpieczenia takiego auta w Polsce to szereg wyzwań i wymagań.
Rozmowy przez telefon to poważny problem na polskich drogach, który niejednokrotnie przyczynił się do niebezpiecznych sytuacji. Nie warto ryzykować również z tego powodu, że wykroczenie jest karane wysokim mandatem. Dowiedz się, co Ci grozi za rozmowę przez telefon w czasie jazdy.