Punkta

Teraz można liczyć nie tylko na ofertę ubezpieczeniową, ale także na aplikację-gadżet. Oto kilka przykładów.

1. Driver Feedback

Pomysł na gromadzenie i ocenianie danych o stylu jazdy kierowcy pojawił się już dawno w formie zainstalowanej w aucie czarnej skrzynki. Aplikacja daje łaskę wiedzy kierowcy, a ubezpieczyciela zostawia za drzwiami, nie dopuszczając go do wygenerowanych wyników. Można sprawdzić swoją prędkość jazdy, przyspieszenie, hamowanie i inne czynniki wpływające na jakość prowadzenia. Wszystko tylko po to, żeby stać się lepszym kierowcą i stanowić jak najmniejsze zagrożenie na drogach.

2. Fuelcaster

Aplikacja podpowiada, kiedy najlepiej zatankować. Za pomocą innych narzędzi tego typu można sprawdzić aktualne ceny paliwa, ale to cacko przewiduje czy w ciągu najbliższych 24 h ceny spadną czy pójdą w górę. Fuelcaster podpowie Ci – czekać czy ruszać na stację.

3. GoodRide

Dla miłośników jednośladów. Pokazuje drogę, czas i przejechane mile, przechowuje komentarze i fotki z trasy, alarmuje o konieczności zrobienia przeglądu, informuje o przewidywanej pogodzie i zapewnia wiele innych uciech nowoczesnej technologii.

4. MetroMile

Podobnie jak pierwsza aplikacja na liście, gromadzi dane i statystyki z prowadzenia auta, a także pomaga zlokalizować auto zaparkowane na tłocznym parkingu i przypomina o konieczności przedłużenia opłaty parkingowej.

5. Move Tools

Przeprowadzasz się. Pakujesz. Zadajesz sobie trud opisywania kartonów, żeby móc bezboleśnie rozpakować swój dobytek w nowym mieszkaniu, ale i tak zawsze coś się zawieruszy albo znajdzie w złej kategorii. Aplikacja planuje przeprowadzkę za właściciela, tworząc listę rzeczy do zrobienia i wirtualnie pakuje jego dobytek.

6. Art App

Aplikacja, która pozwala przeglądać reprodukcje obrazów, poznawać sylwetki artystów i tworzyć własną galerię ulubionych twórców. Wszystko to dzięki wirtualnej kolekcji towarzystwa ubezpieczeniowego Progressive.

7. Security First Mobile

Pomaga w zarządzaniu ubezpieczeniem mieszkania oraz dostarcza wszystkich potrzebnych informacji o zagrożeniach pogodowych. Ostrzega o gwałtownych burzach i huraganach i wskazuje najbliższe schrony.

8. MetLife Infinity

Wirtualny testament. Pomaga stworzyć listę rzeczy, których potrzebują lub będą potrzebować bliscy, a także gromadzi zdjęcia i filmy, którymi użytkownik chciałby się podzielić z rodziną.

9. HumanaFit

Trzymaj formę! Aplikacja pomaga ustalać cele treningowe i motywuje użytkownika do ich osiągania. Oprócz tego generuje trasy, mierzy czas i rytm ćwiczeń.

10. iTriage

O niepokojące objawy choroby zawsze można spytać dobrego wujka Google. Czasami jednak taka technika diagnostyczna może zamiast pomóc, przyprawić o ból głowy od nadmiaru informacji. Dlatego powstała aplikacja, która po wprowadzeniu symptomów wygeneruje informacje o tym, co może dolegać użytkownikowi, zaproponuje leczenie i podpowie gdzie udać się do lekarza.

Większość z tych aplikacji dotyczy branży, w jakiej specjalizuje się dane towarzystwo ubezpieczeniowe. Firma sprzedająca polisy na życie oferuje wirtualny testament, a ta, która zajmuje się ubezpieczeniami mieszkań, chce dostarczać  informacji o możliwych kataklizmach.

Chociaż tworzenie przydatnych aplikacji przez zagranicznych ubezpieczycieli jest przede wszystkim ruchem marketingowym i świadczy o dobrej znajomości rynku, jest także przyjaznym gestem w stronę użytkownika nowoczesnych technologii.

Źródło: https://www.thestreet.com/

Foto: by Sean MacEntee [CC BY 2.0 (https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/)], via Flickr