Siec sklepów Home Depot kolejną ofiarą cyberataku

Aktualizacja:
Sieć sklepów Home Depot kolejną ofiarą cyberataku

Niskie ceny to dopiero początek – tym sloganem przez dobre 25 lat reklamowała się sieć amerykańskich hipermarketów budowlanych Home Depot. Po ćwierci wieku padła ofiarą cyberataku. A że do dziś nie udało się ustalić, czy dane klientów ponad dwóch tysięcy sklepów w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie mogą być wykorzystane w złym celu, można zapytać ze złośliwością: czy włamanie do bazy danych to dopiero początek?

Incydent z udziałem amerykańskiej sieci hipermarketów to kolejny w szeregu głośnych cyberataków, które stały się plagą nowoczesności i źródłem rosnącego popytu na ubezpieczenie przed atakami hakerów. Home Depot zapobiegawczo wykupiło taką polisę na sumę 105 mln dolarów. Ochrona finansowa, która ma zapewnić pomoc w naprawianiu szkód i przeprowadzeniu dochodzenia to nie jedyny sposób na pozbycie się problemu. W myśl zasady „lepiej późno niż wcale” słynna sieć sklepów budowlanych postanowiła ulepszyć zabezpieczenia i upewnić się, że żadne potencjalnie zagrożone dane klientów nie zostaną wykorzystane przez sprawców ataku.

Polisa na wypadek cyberataku to produkt, który stosunkowo niedawno pojawił się na światowym rynku ubezpieczeń, zyskując popularność głównie wśród dużych klientów korporacyjnych. Myślenie o tego rodzaju ochronie powinno być priorytetem dla firm przechowujących cenne dane w sieci nie tylko dlatego, że z roku na rok rośnie ryzyko cyberataków, ale także dlatego, że internetowa przestępczość zrodziła nowy rodzaj inteligentnego, trudnego do złapania złodzieja, którego umiejętności zdają się wyprzedzać o krok dostępne systemy bezpieczeństwa.

Amerykanie mówią: „Fool me once – shame on you; fool me twice – shame on me” (Oszukałeś mnie – wstydź się, oszukałeś mnie drugi raz – ja powinienem się wstydzić). Wydaje się jakby małe i duże firmy padały ofiarami cyberataków jedna po drugiej, mimo że dziś każdy – od pojedynczego użytkownika po sieci i korporacje – powinien czuć oddech hakera na karku. Niech się wstydzi ten, kto nie zapobiega i nie troszczy się o koszty powstałe w wyniku ataków na cenne bazy danych.

Źródło: https://www.liveinsurancenews.com/

Foto: by Ivan David Gomez Arce, [CC BY 2.0 (https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/)], via Flickr

guest
0 Komentarze
Inline Feedbacks
Wyświetl wszystkie komentarze

Wszystkie treści prezentowane na łamach niniejszej witryny internetowej mają charakter wyłącznie informacyjno-edukacyjny, stanowiąc wyraz osobistych poglądów ich autora/ów oraz nie nie powinny stanowić podstawy przy podejmowaniu decyzji biznesowych, inwestycyjnych, lub podatkowych, za które to decyzje właściciel strony internetowej ani autorzy nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności.

Powiązane artykuły

2018.08.03
Ubezpieczenie ryzyk cybernetycznych

Ataki hakerskie, bezprawne użycie danych czy zjawisko ich wycieku stają się powoli codziennością. W związku z tym rosną też nasze obawy o bezpieczeństwo wrażliwych danych. W obliczu zagrożeń cybernetycznych, jeszcze bardziej drżą firmy przetwarzające poufne informacje. Z myślą o nich stworzono produkt zajmujący się ich bezpieczeństwem, czyli ubezpieczenie ryzyk cybernetycznych.

Czytaj więcej
Foto: by Michael Sheehan, [CC BY 2.0 (https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/)], via Flickr
2014.09.15
Samochód z internetem. Czy ubezpieczyciel będzie wiedział wszystko?

Już teraz, żeby bezpiecznie i zgodnie z przepisami wsiąść za kółko, kierowca potrzebuje naręcza dokumentów – od prawa jazdy po ubezpieczenie. W niedalekiej przyszłości może okazać się, że do pliku papierów trzymanych w schowku dołączy jeszcze zapis polityki prywatności.

Czytaj więcej
Foto: by Elliott Brown [CC BY 2.0 (https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/)], via Flickr
2014.11.24
Ubezpieczyciel nie zapłaci okupu – Wielka Brytania zaostrza ustawę antyterrorystyczną

Według danych ONZ islamskie organizacje przestępcze wyłudziły w zeszłym roku łącznie 28 milionów funtów. Na mocy nowych przepisów ustawy antyterrorystycznej brytyjskie firmy ubezpieczeniowe nie będą mogły wypłacać pieniędzy na okup w ramach polisy K&R.

Czytaj więcej
Foto: Ryan Glenn [CC BY 2.0 (https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/)], via Flickr
2014.09.26
Jak zmotywować pracownika, czyli fantasy futbol dla agenta ubezpieczeniowego

Jak skutecznie zmotywować agenta ubezpieczeniowego do sięgania po coraz wyższe cele sprzedażowe? Portal Property Casualty 360° podpowiada – wystarczy znaleźć aktywność, której pracownik oddaje się z przyjemnością w wolnym czasie i wykorzystać ją jako zachętę do rywalizacji.

Czytaj więcej
Foto: by Joe, Deep frying the turkey [CC BY 2.0 (https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/)], via Flickr
2014.11.27
Smażony indyk na Święto Dziękczynienia przyczyną pożarów i obrażeń

Smażenie indyka w głębokim oleju na Święto Dziękczynienia staje się coraz bardziej popularne wśród mieszkańców Stanów Zjednoczonych. Niestety wraz z liczbą rodzin, które decydują się na mniej tradycyjne przyrządzenie świątecznej kolacji rośnie częstotliwość pożarów i roszczeń z tytułu ubezpieczenia nieruchomości.

Czytaj więcej

Najchętniej czytane

2024.11.07  •  Samochód
Najtańsze OC w listopadzie 2024 – ranking. Sprawdź prognozy i porównaj oferty ubezpieczycieli

Ceny obowiązkowego ubezpieczenia OC zmieniają się dynamicznie. Pamiętaj jednak, że porównując wysokość składki u różnych ubezpieczycieli, możesz oszczędzić nawet kilkaset złotych na polisie. Sprawdź ranking ubezpieczeń OC Punkty i sprawdź, gdzie można było kupić najtańsze ubezpieczenie OC i jakie są prognozy na kolejne miesiące. Pamiętaj, aby regularnie sprawdzać aktualizację naszego rankingu.

Czytaj więcej
2023.10.27
Wszystko, co musisz wiedzieć o ubezpieczeniu anglika w Polsce

Sprowadzone auto używane z Wielkiej Brytanii, zwane potocznie „anglikiem” jest nadal atrakcyjną opcją dla wielu polskich kierowców. Pojazdy można odkupić w przystępnych cenach, co przyciąga entuzjastów motoryzacji, ale też kolekcjonerów. Jednak sama procedura zakupu, rejestracji i ubezpieczenia takiego auta w Polsce to szereg wyzwań i wymagań.

Czytaj więcej
2023.12.27  •  Samochód
Wysokie kary odstraszają przed rozmowami przez telefon w czasie jazdy

Rozmowy przez telefon to poważny problem na polskich drogach, który niejednokrotnie przyczynił się do niebezpiecznych sytuacji. Nie warto ryzykować również z tego powodu, że wykroczenie jest karane wysokim mandatem. Dowiedz się, co Ci grozi za rozmowę przez telefon w czasie jazdy.

Czytaj więcej