Smażenie indyka w głębokim oleju na Święto Dziękczynienia staje się coraz bardziej popularne wśród mieszkańców Stanów Zjednoczonych. Niestety wraz z liczbą rodzin, które decydują się na mniej tradycyjne przyrządzenie świątecznej kolacji rośnie częstotliwość pożarów i roszczeń z tytułu ubezpieczenia nieruchomości.
Dziś wypada Dzień Dziękczynienia w USA – dla niektórych najważniejsza uroczystość w roku i początek świątecznej gorączki. Według tradycji na suto zastawionych stołach w amerykańskich domach staną dziś takie przysmaki jak sok żurawinowy z pomarańczą, brukselka z patelni z bekonem, słodkie ziemniaki i ciasto dyniowe, ale niekwestionowanym królem wieczoru będzie pieczony indyk z nadzieniem. Statystyki ubezpieczeń nieruchomości pokazują jednak, że smażenie głównego dania w głębokim oleju zyskuje coraz większą rzeszę zwolenników.
Według danych Administracji Pożarowej USA (U.S. Fire Administration) przytoczonych przez serwis Live Insurance News, w Święto Dziękczynienia dochodzi co roku do około 4 tysięcy pożarów, z czego w latach 2009-2011 wypadki w kuchni stanowiły 72% zgłoszonych zdarzeń (w pozostałe dni roku gotowanie jest przyczyną 46% pożarów). Podczas świątecznych przygotowań ginie średnio 15 osób, a ogień trawi majątek wyceniany na 27 milionów dolarów.
Gorący olej jest głównym sprawcą zniszczeń własności oraz okaleczeń ciała, a na dodatek do ponad połowy urazów dochodzi podczas samodzielnej próby zgaszenia ognia, dlatego Live Insurance News opublikowało listę złotych zasad, których powinien przestrzegać każdy domorosły kucharz podczas przyrządzania indyka w głębokim oleju. Ponadto Underwriters Laboratories demonstruje, jak należy posługiwać się narzędziami służącymi do smażenia głównego dania na Dzień Dziękczynienia:
http://youtu.be/Kspx1oOP_fE
Foto: by Joe, Deep frying the turkey [CC BY 2.0 (https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/)], via Flickr
Czytaj także: Ubezpieczyciel nie zapłaci okupu – Wielka Brytania zaostrza ustawę antyterrorystyczną
Wszystkie treści prezentowane na łamach niniejszej witryny internetowej mają charakter wyłącznie informacyjno-edukacyjny, stanowiąc wyraz osobistych poglądów ich autora/ów oraz nie nie powinny stanowić podstawy przy podejmowaniu decyzji biznesowych, inwestycyjnych, lub podatkowych, za które to decyzje właściciel strony internetowej ani autorzy nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności.
Powiązane artykuły
![Foto: Ryan Glenn [CC BY 2.0 (https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/)], via Flickr](https://punkta.pl/app/uploads/2014/09/278468836_4c7de86741_z-1-370x168.jpg)
Jak skutecznie zmotywować agenta ubezpieczeniowego do sięgania po coraz wyższe cele sprzedażowe? Portal Property Casualty 360° podpowiada – wystarczy znaleźć aktywność, której pracownik oddaje się z przyjemnością w wolnym czasie i wykorzystać ją jako zachętę do rywalizacji.
![Foto: by Jorge Dalmau, Happy buddhas [CC BY 2.0 (https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/)], via Flickr](https://punkta.pl/app/uploads/2014/09/6145252149_4b305c5489_b-1-370x168.jpg)
Panna młoda zaszła w ciążę przed rozpoczęciem miesiąca miodowego? Dziecko poparzyło język gorącą zupą? Dla tych mieszkańców Chin, którzy dali się wciągnąć w machinę rynku mikroubezpieczeń, nawet najbardziej błahe zmartwienia życia codziennego nie powinny stanowić problemu.
![Foto: Richard Potts [CC BY 2.0 (https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/)], via Flickr](https://punkta.pl/app/uploads/2014/08/5827890190_26a0466f91_b-1-370x168.jpg)
Czterech absolwentów Uniwersytetu w Karolinie Północnej wymyśliło lakier do paznokci, który zmienia kolor w połączeniu z napojem doprawionym pigułką gwałtu. Co prawda wynalazek zbiera równie dużo krytyki co poklasku, niemniej wzniecił na nowo dyskusję na temat przestępstw na tle seksualnym i podejmowanych w związku z tym akcji prewencyjnych.

Nie ma bardziej wyrachowanego i przeprowadzonego z zimną krwią przestępstwa niż porwanie dla okupu. Przez setki lat koncept mroził krew w żyłach fanów pirackich opowieści awanturniczych, później rodził przestrach wśród śmietanki finansowej krajów pierwszego świata na wielkich ekranach sensacyjnego kina, żeby na koniec zmaterializować się w poczynaniach terrorystów w Syrii i Iraku.
![Foto: by aeroSoul [CC BY 2.0 (https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/)], via Flickr](https://punkta.pl/app/uploads/2014/11/7011206_732a7e70d8_z-1-370x168.jpg)
Zawiłości prawne związane z posiadaniem i domową uprawą marihuany mogą przyprawić plantatora zza oceanu co najmniej o potężny ból głowy. W Denver odbyło się seminarium ubezpieczeniowe na temat zagrożeń pożarowych wynikających z pozyskiwania olejku haszyszowego.

Coraz większa część firm, niezależnie od wielkości, swoją działalność albo przenosi do internetu, albo w dużej części opiera o różne mechanizmy online. W związku z tym coraz częściej przedsiębiorcy interesują się ubezpieczeniem od zagrożeń cybernetycznych. W końcu często nie chodzi tylko o same procesy w firmie, ale też ochronę danych osobowych klientów.
Najchętniej czytane

Myślisz o zdobyciu prawa jazdy na motocykl? Poniżej znajdziesz wszelkie informacje na temat kat. A. Krok po kroku podpowiadamy, co zrobić i ile to kosztuje, aby móc poruszać się motocyklem po drogach publicznych.

Ceny obowiązkowego ubezpieczenia OC zmieniają się dynamicznie. Pamiętaj jednak, że porównując wysokość składki u różnych ubezpieczycieli, możesz oszczędzić nawet kilkaset złotych na polisie. Sprawdź ranking ubezpieczeń OC Punkty i sprawdź, gdzie można było kupić najtańsze ubezpieczenie OC i jakie są prognozy na kolejne miesiące. Pamiętaj, aby regularnie sprawdzać aktualizację naszego rankingu.

Przegląd techniczny to obowiązkowy punkt w kalendarzu każdego kierowcy. Większość samochodów powinna przechodzić badania co roku. Wyjątek stanowią pojazdy nowe – tu przegląd odbywa się po trzech latach od pierwszej rejestracji, a następnie po dwóch latach. Po tym czasie samochód musi przechodzić przegląd techniczny każdego roku. Co jednak w przypadku, gdy zapomnimy o badaniu? Jakie konsekwencje grożą kierowcom za prz