Cuda i dziwy chińskiego rynku ubezpieczeń

Aktualizacja:
Cuda i dziwy chińskiego rynku ubezpieczeń

Panna młoda zaszła w ciążę przed rozpoczęciem miesiąca miodowego? Dziecko poparzyło język gorącą zupą? Dla tych mieszkańców Chin, którzy dali się wciągnąć w machinę rynku mikroubezpieczeń, nawet najbardziej błahe zmartwienia życia codziennego nie powinny stanowić problemu.

W Akademii Punkta można znaleźć informacje o niektórych z najdziwniejszych propozycji azjatyckich ubezpieczycieli, między innymi o ochronie zapalonego kibica, polisie od rozczarowania ulubioną drużyną piłkarską i ubezpieczeniu od upału. Serwis Business Insider postanowił zebrać je wszystkie do kupy i przyjrzeć się niecodziennemu zjawisku.

Chiński rynek ubezpieczeń chwyta się coraz bardziej wymyślnych sposobów na przyciągnięcie klienta, tym samym próbując zwiększyć wpływy ze składek, które wynoszą rocznie 278 mld dolarów – znacznie mniej niż w Stanach Zjednoczonych (1,3 bln $) czy w Wielkiej Brytanii (330 mld $). Niszowe mikroubezpieczenia, z którymi można się spotkać w Chinach, albo o których można poczytać dla beki w portalach informacyjnych mają za zadanie nie bawić, a stworzyć klienta podatnego na szeroką i atrakcyjną ofertę rynku ubezpieczeń.

Ping An, druga na świecie firma ubezpieczeniowa pod względem wartości rynkowej sprzedająca ubezpieczenia na życie, miała do niedawna w swojej ofercie ubezpieczenie na wypadek nieprzewidzianej ciąży przed miesiącem miodowym, która miała pokryć koszty odwołania podróży poślubnej. Oprócz tego żony mogły ubezpieczyć się na wypadek rozwodu, a pary pewne swojej miłości wykupić polisę stworzoną na kształt inwestycji, która zostaje spieniężona, jeśli związek nie rozpadnie się po określonym upływie czasu.

Do innowacyjnych ubezpieczeń należą również takie, które mają za zadanie troszczyć się o bezpieczne kultywowanie tradycji. Firma Ancheng pokrywa wszelkie koszty leczenia poparzeń od gorących potraw, jeden ze zwyczajów bowiem wymaga gotowania mięsa i warzyw w garnku umieszczonym na środku stołu, przy którym zasiadają biesiadnicy.

Ubezpieczyciele z innych krajów próbują iść w ślady Chin. Dlatego w zeszłym roku niemiecki Allianz wszedł w spółkę z Alibaba’s Taobao, żeby zapewnić uczestnikom festiwalu środkowo-jesiennego sielankowy widok pełni księżyca. Odszkodowanie należało się tym, których magiczny wieczór został zakłócony przez zachmurzone niebo.

Źródło: http://www.businessinsider.com/

Foto: by Jorge Dalmau, Happy buddhas [CC BY 2.0 (https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/)], via Flickr


Redaktor Punkta
 
Ekspert ds. ubezpieczeń 

Artykuł, który czytasz został napisany przez jednego z ekspertów multiagencji Punkta. Staramy się przekazać całą naszą wiedzę na temat polis oraz towarzystw ubezpieczeniowych, aby świat ubezpieczeń stał się dla Ciebie jasny i zrozumiały.  

guest
0 Komentarze
Inline Feedbacks
Wyświetl wszystkie komentarze

Najnowsze artykuły

Najtańsze OC w 2023
2021.12.30
Najtańsze OC w sierpniu 2023 r. Comiesięczny ranking ubezpieczeń

Ceny obowiązkowego ubezpieczenia OC zmieniają się dynamicznie. Porównując wysokość składki u różnych ubezpieczycieli, możesz oszczędzić nawet kilkaset złotych. Poznaj nasz ranking ubezpieczeń OC z sierpnia 2023 roku i sprawdź, gdzie można było kupić najtańsze ubezpieczenie OC w tym okresie.

Czytaj więcej
2023.09.05  •  Samochód
Jak przeprowadzić rozliczenie kilometrówki w 2023 roku?

Jeśli używasz prywatnego samochodu do celów służbowych, prawdopodobnie przysługuje ci kilometrówka. Rozwiązanie pozwala zwrócić pracownikowi wydatki związane z użyciem w pracy swojego auta. Kilometrówkę oblicza się na podstawie stawki za kilometr. Od 17 stycznia 2023 roku doszło do jej podwyższenia. Dowiedz się, jak przebiega rozliczenie kilometrówki samochodu prywatnego w 2023 roku.

Czytaj więcej
2023.09.05  •  Samochód
Formalności po zakupie samochodu – o czym nie możesz zapomnieć?

Zakup samochodu to powód do radości. Po sfinalizowaniu transakcji nie można jednak zapomnieć o formalnościach, które czekają na nowego właściciela. Niedopełnienie obowiązków może się wiązać z przykrymi konsekwencjami. Sprawdź, jakie formalności przy kupnie samochodu są niezbędne.

Czytaj więcej
2023.09.05  •  Samochód
Parkowanie w strefie zamieszkania – co mówią na ten temat przepisy?

Strefa zamieszkania to miejsce, które z założenia ma być obszarem bezpiecznym, gdzie panuje ogólny ład i porządek umożliwiające komfortowe życie mieszkańców okolicznych budynków. Z tych względów obowiązują tam określone przepisy. Sprawdź, czy parkowanie w strefie zamieszkania jest dozwolone.

Czytaj więcej

Najchętniej czytane

Kolizja na drodze - jak napisać oświadczenie wzór
2018.03.28  •  Podróże
Stłuczka? Pobierz oświadczenie sprawcy kolizji drogowej i nie martw się więcej! [WZÓR PDF]

Korek. Cenny czas ucieka, a samochody nie jadą. Jedni zmieniają pas ruchu, na siłę wciskając się między auta, drudzy próbują ominąć zator poboczem lub chodnikiem. W takich nerwowych sytuacjach łatwo o stłuczkę, która dodatkowo zablokuje spieszących się kierowców. Ale co dalej? Czy wystarczy spisać oświadczenie sprawcy kolizji, czy lepiej wezwać drogówkę? Odpowiadamy!

Czytaj więcej
Najtańsze OC w 2023
2021.12.30
Najtańsze OC w sierpniu 2023 r. Comiesięczny ranking ubezpieczeń

Ceny obowiązkowego ubezpieczenia OC zmieniają się dynamicznie. Porównując wysokość składki u różnych ubezpieczycieli, możesz oszczędzić nawet kilkaset złotych. Poznaj nasz ranking ubezpieczeń OC z sierpnia 2023 roku i sprawdź, gdzie można było kupić najtańsze ubezpieczenie OC w tym okresie.

Czytaj więcej
Kobieta na motocyklu robi prawo jazdy kat. A
2020.05.22  •  Motocykl
Prawo jazdy kategorii A na motocykl. Ile kosztuje, od ilu lat, jakie wymagania?

Myślisz o zdobyciu prawa jazdy na motocykl? Poniżej znajdziesz wszelkie informacje na temat kat. A. Krok po kroku podpowiadamy, co zrobić i ile to kosztuje, aby móc poruszać się motocyklem po drogach publicznych.

Czytaj więcej