The Rolling Stones walczą o 12,7 mln dolarów odszkodowania

Aktualizacja:
The Rolling Stones

Mogłoby się wydawać, że legendarnym muzykom rockowym, za którymi od pięćdziesięciu lat ciągną się łańcuszki groupies, nikt nie jest w stanie powiedzieć ‘nie’. A jednak – słynnej grupie The Rolling Stones odmówiono wypłaty świadczenia w wysokości 12,7 mln dolarów. Odszkodowanie miało pokryć koszty odwołanych koncertów.

Zespół nie zagrał między innymi w Australii i Nowej Zelandii z powodu żałoby po długoletniej partnerce Micka Jaggera L’Wren Scott, która popełniła samobójstwo 17 marca w swoim nowojorskim apartamencie. Umowa ubezpieczenia, którą zawarli członkowie The Rolling Stones, przewiduje pokrycie kosztów odwołania koncertu na wypadek śmierci któregoś z członków rodziny zespołu.

Firma ubezpieczeniowa, która odmówiła wypłaty odszkodowania, zyskała pozwolenie od sędziego federalnego na zbadanie historii stanu zdrowia psychicznego zmarłej oraz przesłuchanie jej brata Randalla Bambrough’a. Ubezpieczyciel chce wykazać, że L’Wren Scott cierpiała na zaburzenia umysłowe na długo przed śmiercią, co wykluczyłoby obowiązek wypłaty odszkodowania z powodu nieprzewidzianych okoliczności, które doprowadziły do odwołania koncertu.

Podejrzliwy ubezpieczyciel wziął także pod lupę stan zdrowia Micka Jaggera, któremu lekarz zalecił odpoczynek od występów na 30 dni. Muzyk sam cierpiał bowiem na depresję wywołaną tragiczną śmiercią długoletniej partnerki.

Chicago Sun-Times Entertainment informuje, że The Rolling Stones złożyli kolejny pozew w sprawie roszczenia w Londynie. Stay tuned.

Foto: by Dina Regine [CC BY-SA 2.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0/)], via Flickr

Oceń artykuł: 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars

Loading...
Zasubskrybuj
Powiadom o
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments