Polacy na wakacje jeżdżą. Coraz częściej za granicę, ale amatorów rodzimych krajobrazów również nie brakuje. Niestety wypadki chodzą po turystach, zwłaszcza w beztroskim okresie urlopowym. Tylko w lipcu 2014 r. ratownicy TOPR-u musieli interweniować 98 razy – dwa razy więcej niż w zeszłym roku.
W związku z dużą liczbą wypadków w sezonie letnim Tatrzański Park Narodowy wspólnie z PZU uruchomił 7-dniowy program pilotażowy sprzedaży ubezpieczenia przy wejściu na teren Parku. Ci, którzy nie zapewnili sobie wcześniej ochrony na czas wędrówki po górach, mieli okazję kupić dobrowolne ubezpieczenie za 50 groszy, które ma pokryć koszty ewentualnej akcji ratowniczej. Kto by się nie skusił? Tak też pomyślała część rozsądnych urlopowiczów. Pomysł okazał się trafiony – usługę wykupiło 30 tys. osób, czyli około 14 procent wszystkich turystów wybierających się na wspinaczkę w Tatrach.
Dyrekcja Tatrzańskiego Parku Narodowego jest zadowolona z wyniku programu pilotażowego. Jak twierdzi dyrektor TPN Szymon Ziobrowski, trwają rozmowy w sprawie dopracowania oferty kupna ubezpieczenia przy wejściu do parku.
Źródło: http://www.rmf24.pl/
Foto: by Pibwl, via Wikimedia Commons
Wszystkie treści prezentowane na łamach niniejszej witryny internetowej mają charakter wyłącznie informacyjno-edukacyjny, stanowiąc wyraz osobistych poglądów ich autora/ów oraz nie nie powinny stanowić podstawy przy podejmowaniu decyzji biznesowych, inwestycyjnych, lub podatkowych, za które to decyzje właściciel strony internetowej ani autorzy nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności.
Powiązane artykuły

O tym pomyśle mówi się w Polsce od lat, ale cały czas tylko się mówi, mimo że w innych krajach to działa. U naszych południowych sąsiadów czy w Alpach, wychodząc w wysokie góry, musisz mieć ubezpieczenie. W innym przypadku słono zapłacisz za ewentualną akcję ratowniczą. W Polsce wypada mieć jedynie telefon do GOPR, czy TOPR, które po zabłąkanych turystów wysyłają helikopter, obciążając wyłącznie swój budżet.

Dokąd najchętniej podróżują Polacy? Czy celem wyjazdów naszych rodaków jest zagranica czy popularne kurorty w kraju? Gdzie najchętniej wypoczywamy latem, a gdzie zimą? Ile i na co wydają Polacy na urlopie? Zapraszamy do lektury raportu Mfind.pl.

W związku z nowelizacją ustawy o kierujących pojazdami, która weszła w życie 24 sierpnia, rośnie popyt na lekkie motocykle. Ku zadowoleniu Polskiego Związku Przemysłu Motoryzacyjnego sprzedaż jednośladów o pojemności 125 cm3 podciągnęła w zeszłym miesiącu statystyki rynku tego rodzaju pojazdów.

Wsiadam do autobusu albo czekam w poczekalni u lekarza i słyszę mieszkańców mojego miasta przeklinających na czym świat stoi. Że paliwo drogie, że opłaty postojowe wysokie, że strefy płatnego parkowania poszerzone, że autobusem też się nie opłaca jeździć. Gdyby nie to, że skłonność do narzekania to rodzima przywara, pomyślałabym, że z domu warto wychodzić tylko z konieczności i do tego na piechotę.

Stolica Tatr zachwyca turystów pod wieloma względami. Przyciąga swoim klimatem, niesamowitymi, górskimi widokami, kuchnią regionalną, a także ciekawymi atrakcjami dla najmłodszych. Co warto zwiedzić, będąc z dzieckiem w Zakopanem? Jakie atrakcje dla dzieci oferuje Zakopane i region? Sprawdzamy!

Chodzenie po górach to jeden z ulubionych sposobów Polaków na spędzanie długich weekendów i nie tylko. Aby cieszyć się spokojną głową podczas wycieczek górskich, warto wykupić przed wyjazdem polisę turystyczną. Zobacz, dlaczego to tak ważne i jakie ubezpieczenie górskie wybrać.
Najchętniej czytane

Myślisz o zdobyciu prawa jazdy na motocykl? Poniżej znajdziesz wszelkie informacje na temat kat. A. Krok po kroku podpowiadamy, co zrobić i ile to kosztuje, aby móc poruszać się motocyklem po drogach publicznych.

Ceny obowiązkowego ubezpieczenia OC zmieniają się dynamicznie. Pamiętaj jednak, że porównując wysokość składki u różnych ubezpieczycieli, możesz oszczędzić nawet kilkaset złotych na polisie. Sprawdź ranking ubezpieczeń OC Punkty i sprawdź, gdzie można było kupić najtańsze ubezpieczenie OC i jakie są prognozy na kolejne miesiące. Pamiętaj, aby regularnie sprawdzać aktualizację naszego rankingu.

Przegląd techniczny to obowiązkowy punkt w kalendarzu każdego kierowcy. Większość samochodów powinna przechodzić badania co roku. Wyjątek stanowią pojazdy nowe – tu przegląd odbywa się po trzech latach od pierwszej rejestracji, a następnie po dwóch latach. Po tym czasie samochód musi przechodzić przegląd techniczny każdego roku. Co jednak w przypadku, gdy zapomnimy o badaniu? Jakie konsekwencje grożą kierowcom za prz