Ubezpieczenie za 50 groszy na pobyt w górach? Biorę!

Aktualizacja:
Ubezpieczenie za 50 groszy na pobyt w górach? Biorę!

Polacy na wakacje jeżdżą. Coraz częściej za granicę, ale amatorów rodzimych krajobrazów również nie brakuje. Niestety wypadki chodzą po turystach, zwłaszcza w beztroskim okresie urlopowym. Tylko w lipcu 2014 r. ratownicy TOPR-u musieli interweniować 98 razy – dwa razy więcej niż w zeszłym roku.

W związku z dużą liczbą wypadków w sezonie letnim Tatrzański Park Narodowy wspólnie z PZU uruchomił 7-dniowy program pilotażowy sprzedaży ubezpieczenia przy wejściu na teren Parku. Ci, którzy nie zapewnili sobie wcześniej ochrony na czas wędrówki po górach, mieli okazję kupić dobrowolne ubezpieczenie za 50 groszy, które ma pokryć koszty ewentualnej akcji ratowniczej. Kto by się nie skusił? Tak też pomyślała część rozsądnych urlopowiczów. Pomysł okazał się trafiony – usługę wykupiło 30 tys. osób, czyli około 14 procent wszystkich turystów wybierających się na wspinaczkę w Tatrach.

Dyrekcja Tatrzańskiego Parku Narodowego jest zadowolona z wyniku programu pilotażowego. Jak twierdzi dyrektor TPN Szymon Ziobrowski, trwają rozmowy w sprawie dopracowania oferty kupna ubezpieczenia przy wejściu do parku.

Źródło: http://www.rmf24.pl/

Foto: by Pibwl, via Wikimedia Commons

Oceń artykuł: 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars

Loading...
Zasubskrybuj
Powiadom o
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments