Złodziej samochodowy pomógł nastolatkowi zmniejszyć składkę na OC

Aktualizacja:
Złodziej samochodowy pomógł nastolatkowi zmniejszyć składkę na OC

Każdą podróż siedemnastolatka Alexa Coopera jego pierwszym autem Opel Corsa kontroluje i ocenia czarna skrzynka. Urządzenie analizuje prędkość, przyspieszenie oraz płynność jazdy i wystawia ocenę w skali 1-10 za każdym razem, kiedy właściciel siada za kółkiem. Swoje wyniki można kontrolować za pomocą aplikacji na telefon komórkowy. Dobra ocena wpływa na obniżenie kosztów ubezpieczenia auta.

Niestety ukochana Corsa Alexa z limitowanej edycji została skradziona sprzed budynku, w którym pracuje nastolatek. Dzięki czarnej skrzynce udało się namierzyć auto, które zostało porzucone trzy godziny po kradzieży.

Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło. Złodziej zdobył perfekcyjną ocenę 10/10 za swoją jazdę „pożyczonym” autem. Sam właściciel, Alex Cooper, na podobnej trasie otrzymuje zaledwie 7,9. Prawdopodobnie, złodziej jechał poprawnie, według wszystkich przepisów, żeby nie wzbudzać podejrzeń. Nie zmienia to faktu, że nieświadomie pomógł niedoświadczonemu kierowcy zmniejszyć koszt ubezpieczenia samochodu. Firma Carrot, która ubezpiecza Corsę Alexa, zdecydowała, że wynik uzyskany przez złodzieja nie zostanie usunięty z rejestru, tym samym wędrując na konto nastolatka.

„Wydaje mi się bardzo zabawne, że złodziej prowadził mój samochód lepiej niż ja, a jego wynik przyniesie mi korzyści, ale sama kradzież spowodowała wiele stresu.” – mówi Alex Cooper.

Złodziej do dziś nie został złapany, a szkoda, bo oprócz zarzutów, mógłby również usłyszeć „dziękuję”.

Źródło: http://www.manchestereveningnews.co.uk/

Oceń artykuł: 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars

Loading...
Zasubskrybuj
Powiadom o
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments