Ptasi złodzieje i skruszeni złodzieje biegający na pocztę. Sally Griffiths – dyrektor naczelna firmy VFM Services, zajmującej się rozpatrywaniem roszczeń ubezpieczeniowych – postanowiła opowiedzieć na łamach brytyjskiego magazynu Post o najdziwniejszych próbach wyłudzenia odszkodowania.
Mogłoby się wydawać, że kłamcę zdradza brak opracowania szczegółów zmyślonej historii. Być może dlatego opowieści oszustów ubezpieczeniowych, które odbiera VFM Services są tak rozbudowane i barwne. Niestety polisobiorcy nie zdają sobie sprawy, że ich roszczenia rozpatrywane są przez doświadczonych fachowców, którzy niejedno w branży już widzieli i niejedną bajkę przeczytali. Kolorowy opis wydarzeń zamiast podstawą do wypłaty odszkodowania może okazać się gwoździem do trumny.
Właścicielka bardzo cennego Rolexa twierdziła, że jej zegarek zniknął w niewyjaśniony sposób z sypialnianej komody. Zaskakująco, z mieszkania nie zniknęło nic innego, a sprytny złodziej oprócz samego Rolexa zabrał także certyfikat autentyczności, opakowanie i paragon. Kiedy opowieść właścicielki cennej ozdoby została zakwestionowana, okazało się, że złodziej w odruchu nagłych wyrzutów sumienia odesłał łup pocztą i wszystko wróciło do normy.
Inna zachłanna posiadaczka złotego zegarka wartego 900$, rzekomo zostawiła go w kieszeni suszących się w ogrodzie spodni, żeby później odkryć, że został ukradziony przez stado przebiegłych mew, które już wcześniej nawiedzały jej posesję z niecnymi zamiarami.
Historii o niezwykłych kradzieżach nie brakuje, źródłem komizmu może być też sam zaginiony przedmiot. Prawda jest czasem zabawniejsza niż najlepszy żart, co udowodnił ubezpieczony, który zgłosił kradzież torby ze znaczącą ilością gotówki. Oprócz pieniędzy, ku zdziwieniu policji i VFM Services wśród zaginionych przedmiotów znajdował się także wielki, nadmuchiwany kostium w kształcie penisa.
Chociaż chciałoby się na koniec napisać „i wszyscy żyli długo i szczęśliwie”, oszustwa ubezpieczeniowe to nie bajka, a pozornie niepoważny temat zasługuje na poważny morał. Oportunista, któremu wydaje się, że fałszywe roszczenie ubezpieczeniowe jest małym, nieszkodliwym kłamstwem, nie zasługuje na uśmiech rozbawienia, a na miano oszusta i stosowną karę.
Źródło: http://www.postonline.co.uk/
Wszystkie treści prezentowane na łamach niniejszej witryny internetowej mają charakter wyłącznie informacyjno-edukacyjny, stanowiąc wyraz osobistych poglądów ich autora/ów oraz nie nie powinny stanowić podstawy przy podejmowaniu decyzji biznesowych, inwestycyjnych, lub podatkowych, za które to decyzje właściciel strony internetowej ani autorzy nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności.
Najnowsze artykuły
Drugi kwartał 2024 roku to konsekwentny wzrost stawek za obowiązkowe OC. Sprawdź, w jakich lokalizacjach kierowcy mogli skorzystać z atrakcyjnych cen polis oraz jakie czynniki wpłynęły na kształtowanie się tych stawek. Przygotowana analiza zmian, które zachodzą na rynku, pozwoli lepiej zrozumieć aktualną sytuację i podjąć racjonalne decyzje dotyczące ubezpieczenia.
Jeśli oferujesz usługi związane z motoryzacją i Twoimi klientami są kierowcy, program SKP jest właśnie dla Ciebie. Zostań partnerem Punkty. Przekazuj swoim klientom Kod Rabatowy na 100 zł przy zakupie OC/AC i zgarniaj prowizję.
Ceny obowiązkowego ubezpieczenia OC zmieniają się dynamicznie. Pamiętaj jednak, że porównując wysokość składki u różnych ubezpieczycieli, możesz oszczędzić nawet kilkaset złotych na polisie. Sprawdź ranking ubezpieczeń OC Punkty i sprawdź, gdzie można było kupić najtańsze ubezpieczenie OC i jakie są prognozy na kolejne miesiące. Pamiętaj, aby regularnie sprawdzać aktualizację naszego rankingu.
Uwaga kierowcy! Od 1 stycznia 2024 roku drastycznie wzrosły kary za brak obowiązkowego ubezpieczenia OC. 1 lipca nastąpi wzrost płacy minimalnej, co wiąże się z kolejną podwyżką kar, które uzależnione są od naszych zarobków. Sprawdź, ile możesz zapłacić, jeśli nie masz ważnej polisy i nie ryzykuj. Ubezpieczenie OC to nie tylko obowiązek, ale też ochrona dla Ciebie i innych uczestników ruchu drogowego.
Czy wiesz, że w Polsce 17-latkowie mogli legalnie prowadzić samochód? Było to możliwe aż do 2003 roku, kiedy to wiek uprawniający do uzyskania prawa jazdy kategorii B został podniesiony do 18 lat. Teraz jednak, po niemal dwóch dekadach, Ministerstwo Infrastruktury rozważa ponowne obniżenie tej granicy.
Październik to pora, gdy w Polsce coraz bardziej daje się odczuć nadejście jesieni. Spadające liście, krótsze dni i chłodniejsze temperatury skłaniają do poszukiwania cieplejszych miejsc na odpoczynek. Jeśli planujesz jesienne wakacje, koniecznie sprawdź, gdzie warto się wybrać.
Internet jest nieodłączną częścią naszego codziennego życia. Jednak zarówno dzieci, jak i dorośli coraz częściej doświadczają negatywnych zjawisk, takich jak hejt online. Niestety problem ten narasta, a jego konsekwencje mogą być poważne – od uszczerbku na zdrowiu psychicznym po straty finansowe. Firmy ubezpieczeniowe dostrzegają tę potrzebę i odpowiadają na nią, wprowadzając ubezpieczenie od hejtu.
Najchętniej czytane
Ceny obowiązkowego ubezpieczenia OC zmieniają się dynamicznie. Pamiętaj jednak, że porównując wysokość składki u różnych ubezpieczycieli, możesz oszczędzić nawet kilkaset złotych na polisie. Sprawdź ranking ubezpieczeń OC Punkty i sprawdź, gdzie można było kupić najtańsze ubezpieczenie OC i jakie są prognozy na kolejne miesiące. Pamiętaj, aby regularnie sprawdzać aktualizację naszego rankingu.
Sprowadzone auto używane z Wielkiej Brytanii, zwane potocznie „anglikiem” jest nadal atrakcyjną opcją dla wielu polskich kierowców. Pojazdy można odkupić w przystępnych cenach, co przyciąga entuzjastów motoryzacji, ale też kolekcjonerów. Jednak sama procedura zakupu, rejestracji i ubezpieczenia takiego auta w Polsce to szereg wyzwań i wymagań.
Na terytorium Polski nie musisz mieć przy sobie fizycznego dokumentu prawa jazdy. Obowiązek taki został zniesiony pod koniec 2020 roku. Czy takie same zasady obowiązują po przekroczeniu granicy? Dowiedz się, jakie konsekwencje wywołuje brak prawa jazdy przy kontroli za granicą.