Poradnik ubezpieczeniowy Punkty.
Prosto i w punkt.

Kompendium wiedzy na temat ubezpieczeń.

Miejsce zamieszkania a cena OC i AC

Ubezpieczenie komunikacyjne OC jest obowiązkowe – musi je mieć każdy właściciel samochodu, natomiast AC jest dobrowolne – mimo to warto mieć taką ochronę i to nie tylko w przypadku najdroższych samochodów. Wysokość składki ubezpieczeniowej zależy od wielu czynników, takich jak m.in. marka samochodu, pojemność silnika czy rok produkcji auta. Dodatkowo na koszt polisy wpływa miejsce zamieszkania właściciela.

Ubezpieczenia OC Jelenia Góra – już od 405 zł!

Jeśli Jelenia Góra to Twoje miasto, z pewnością jesteś zainteresowany stawkami obowiązkowego ubezpieczenia OC, jakie tutaj obowiązują. Jak wiemy, miejsce zamieszkania kierowcy to jeden z elementów wpływających na ceny OC. Jednak znaleźć tanie OC lub tańsze od posiadanego nawet o kilkaset złotych mamy szansę praktycznie zawsze. Jak prezentuje się kwestia ubezpieczenia OC w Jeleniej Górze? Dowiedz się!

Ubezpieczenia OC Legnica – już od 325 zł!

Jeśli Legnica to Twoje miasto, z pewnością jesteś zainteresowany stawkami obowiązkowego ubezpieczenia OC, jakie tutaj obowiązują. Jak wiemy, miejsce zamieszkania kierowcy to jeden z elementów wpływających na ceny OC. Jednak znaleźć tanie OC lub tańsze od posiadanego nawet o kilkaset złotych mamy szansę praktycznie zawsze. Jak prezentuje się kwestia ubezpieczenia OC w Legnicy? Dowiedz się!

Ubezpieczenia OC Gliwice – już od 313 zł!

Jeśli Gliwice to Twoje miasto, z pewnością jesteś zainteresowany stawkami obowiązkowego ubezpieczenia OC, jakie tutaj obowiązują. Jak wiemy, miejsce zamieszkania kierowcy to jeden z elementów wpływających na ceny OC. Jednak znaleźć tanie OC lub tańsze od posiadanego nawet o kilkaset złotych mamy szansę praktycznie zawsze. Jak prezentuje się kwestia ubezpieczenia OC w Gliwce? Dowiedz się!

Ubezpieczenia OC Tarnów – już od 286 zł!

Jeśli Tarnów to Twoje miasto, z pewnością jesteś zainteresowany stawkami obowiązkowego ubezpieczenia OC, jakie tutaj obowiązują. Jak wiemy, miejsce zamieszkania kierowcy to jeden z elementów wpływających na ceny OC. Jednak znaleźć tanie OC lub tańsze od posiadanego nawet o kilkaset złotych mamy szansę praktycznie zawsze. Jak prezentuje się kwestia ubezpieczenia OC w Tarnowie? Dowiedz się!

Ubezpieczenia OC Nowy Sącz – już od 327 zł!

Jeśli Nowy Sącz to Twoje miasto, z pewnością jesteś zainteresowany stawkami obowiązkowego ubezpieczenia OC, jakie tutaj obowiązują. Jak wiemy, miejsce zamieszkania kierowcy to jeden z elementów wpływających na ceny OC. Jednak znaleźć tanie OC lub tańsze od posiadanego nawet o kilkaset złotych mamy szansę praktycznie zawsze. Jak prezentuje się kwestia ubezpieczenia OC w Nowym Sączu? Dowiedz się!

Ubezpieczenia OC Kielce – już od 369 zł!

W 2020 r. średnia cena ubezpieczenia OC w Kielcach wyniosła 639 zł. Polisę można jednak nabyć znacznie taniej. W tym celu warto porównać różne oferty i wybrać najkorzystniejszy wariant. W zeszłym roku najmniej za OC zapłacił 25-letni posiadacz Seata Ibiza 1,2 z 2015 roku. Zakup kosztował go zaledwie 369 zł.

Ubezpieczenia OC Opole – już od 307 zł!

W 2020 r. średnia cena ubezpieczenia OC dla osób zamieszkujących Opole wyniosła 612 zł. W porównaniu z innymi miastami wojewódzkimi jest to najniższa składka w Polsce. Wielu kierowcom udało się jednak kupić OC w jeszcze korzystniejszej kwocie. Najmniej zapłacił 62-letni posiadacz Renault Espace IV 1,9 dCi z 2005 roku. Wydał on zaledwie 307 złotych.

Ubezpieczenia OC Olsztyn – już od 182 zł!

Zastanawiasz się, jaka jest cena ubezpieczenia OC? Otóż kierowcy zamieszkujący Olsztyn płacą średnio 672 zł. To niezły wynik w porównaniu z innymi polskimi regionami. Warto jednak zestawić ze sobą różne oferty. W 2020 najtańsze OC znalazł 76-letni posiadacz Fiata 126p z 1988 r. Na polisę wydał on 182 zł. Niewiele więcej, bo tylko 341 zł, zapłacił 52-letni właściciel Forda Focusa 1,6 TDCi z 2012 r.

Ubezpieczenia OC Toruń – już od 374 zł!

W 2020 r. ubezpieczenie OC w Toruniu kosztowało średnio 638 złotych. To nieco drożej niż w innych rejonach Polski. Torunianie wciąż mają jednak szansę na znalezienie polisy za około 400 złotych. Najtańsze OC wykupił 65-letni właściciel Peugeota 206 z 2006 r., który zapłacił jedynie 374 złote.

Ubezpieczenia OC Katowice – już od 322 zł!

624 zł – tyle średnio kosztują ubezpieczenia OC w Katowicach. Jest to jedna z najniższych składek w Polsce. Wciąż dużo? Warto porównać propozycje różnych ubezpieczycieli i wybrać najkorzystniejszą ofertę. W zeszłym roku najtańsze OC znalazła 55-letnia posiadaczka Renault Clio IV z 2018 r. Na polisę samochodową wydała ona jedynie 322 złote.

Ubezpieczenia OC Zielona Góra – już od 396 zł!

Kierowcy w Zielonej Górze płacą za OC średnio 663 zł. Choć cena ta jest nieznacznie wyższa niż w innych miastach Polski, nie przekreśla to szansy na znalezienie polisy poniżej 400 złotych. W 2020 r. najtańsze ubezpieczenie komunikacyjne przypadło 45-letniej właścicielce Mercedesa Benz 300 D 124 z 1991 roku. Za ubezpieczenie swojego samochodu zapłaciła ona tylko 396 złotych.