Poradnik ubezpieczeniowy Punkty.
Prosto i w punkt.

Kompendium wiedzy na temat ubezpieczeń.

2023.11.16  •  Samochód
Jak zarabiać na ubezpieczeniach OC nie będąc agentem ubezpieczeniowym?

Jeśli oferujesz usługi związane z motoryzacją i Twoimi klientami są kierowcy, program SKP jest właśnie dla Ciebie. Zostań partnerem Punkty. Przekazuj swoim klientom Kod Rabatowy na 100 zł przy zakupie OC/AC i zgarniaj prowizję.

Czytaj więcej
2022.01.20  •  Samochód
Wypowiedzenie OC – wszystko, co musisz wiedzieć!

Niedługo kończy się polisa ubezpieczeniowa Twojego samochodu? Zanim zdecydujesz się na przedłużenie, sprawdź składki w konkurencyjnych firmach. Może okazać się, że taniej będzie, jeśli złożysz wypowiedzenie OC, a potem podpiszesz nową umowę z innym towarzystwem ubezpieczeniowym. Punkta podpowiada, jak wypowiedzieć umowę OC oraz prezentuje gotowy wzór do pobrania i wydrukowania!

Czytaj więcej
2021.12.10  •  Samochód
Kary za brak OC w 2024 roku – najbliższa podwyżka już w lipcu! Ile zapłacisz?

Uwaga kierowcy! Od 1 stycznia 2024 roku drastycznie wzrosły kary za brak obowiązkowego ubezpieczenia OC. 1 lipca nastąpi wzrost płacy minimalnej, co wiąże się z kolejną podwyżką kar, które uzależnione są od naszych zarobków. Sprawdź, ile możesz zapłacić, jeśli nie masz ważnej polisy i nie ryzykuj. Ubezpieczenie OC to nie tylko obowiązek, ale też ochrona dla Ciebie i innych uczestników ruchu drogowego.

Czytaj więcej
Śmierć właściciela pojazdu
2020.02.21  •  Samochód
Śmierć właściciela pojazdu – niezbędne formalności

Otrzymanie spadku po najbliższej rodzinie wymaga wielu formalności. Czy można przepisać auto na innego członka rodziny? Jak wygląda wyrejestrowanie samochodu po śmierci właściciela? Czy samochód traci ubezpieczenie? Zebraliśmy w jednym miejscu wszystkie zagadnienia i procedury, o których powinieneś wiedzieć.

Czytaj więcej
Mazda 3
2020.02.11  •  Samochód
Mazda 3 – ubezpieczenie, wyposażenie, opinie o modelu

Jeśli idziesz spokojnie chodnikiem i czujesz na plecach złowieszcze spojrzenie, rozejrzyj się, czy gdzieś za tobą na parkingu nie stoi Mazda 3. Najnowszy model ze zmrużonymi reflektorami wygląda jak przyczajony do skoku tygrys. To wszystko efekt kilkunastu lat rozwoju modelu w japońskiej filozofii KODO, czyli dusza ruchu. Przyjrzyjmy się więc, jak zmieniała się przez te lata Mazda 3.

Czytaj więcej
BMW X3 - wyposażenie, stylistyka, szczegóły
2019.11.13  •  Samochód
BMW X3: SUV czy SAV?

Skoro SUV-y opanowały w ostatnich latach rynek motoryzacyjny, to nie sztuka kupić sobie SUV-a. Prawdziwa sztuka jeździć SAV-em. A co to za cudo? Jaką różnicę sprawia ta jedna litera? Otóż skrót oznaczający Sports Activity Vehicle nazywa auta, które łączą w sobie uniwersalny charakter SUV-a i cechy ekskluzywnego coupe. Takie właśnie auta tworzy koncern z Bawarii m.in. pod nazwą BMW X3.

Czytaj więcej
Elektryczny Bolid Mas Wiejskich BMW i3
2019.11.13  •  Samochód
BMW i3: elektryczny Bolid Mas Wiejskich

Kolejny model, który obala wszystkie fałszywe mity dotyczące BMW. Bolid Mas Wiejskich z przerobionym wydechem? Kierowca w niezobowiązującym stroju sportowym zwany potocznie dresem? Nie tym razem. Poznajmy niezwykły samochód elektryczny skonstruowany przez BMW, który ma oznaczenie i3 i przeznaczony jest dla użytkowników o wysokiej świadomości proekologicznej.

Czytaj więcej
Renault Trafic
2019.09.17  •  Samochód
Renault Trafic: najbardziej męski samochód świata?

Jaki jest najbardziej męski samochód świata? Na pewno pojawiłyby się głosy, że któryś z modeli sportowych aut. Być może Porsche? Ktoś powie, że jakiś SUV, a najlepiej Jeep. Tymczasem nie ma bardziej męskiego widoku niż kierowca w stroju roboczym wysiadający z dostawczaka. Przyjrzyjmy się więc jednemu z najbardziej popularnych samochodów tego typu – Renault Trafic.

Czytaj więcej
Smart
2019.09.16  •  Samochód
Smart: historia maluszka, ubezpieczenie OC, wyposażenie

Za przejeżdżającym Smartem trudno się nie obejrzeć. Co to w ogóle jest? Jakieś dziwne pół auta o wyglądzie dziecięcej zabawki. Połączenie szwajcarskiego zegarka z silnikiem Mercedesa i podzespołami Mitsubishi. Czy ten pomysł się sprawdza? Okazuje się, że maleńki Smart nie tylko rozśmiesza, ale przede wszystkim świetnie sprawuje się jako auto do miasta. Ta niezwykła krzyżówka potrafi naprawdę pozytywnie zaskakiwać.

Czytaj więcej
Honda Legend
2019.09.06  •  Samochód
Honda Legend ▷ wady i zalety

A może by tak kupić limuzynę z wyższej półki? Niech ludzie zazdroszczą. Co w takim momencie przychodzi Polakom do głowy? Oczywiście samochód któregoś z niemieckich producentów. A może jednak warto iść pod prąd i zdecydować się na coś bardziej oryginalnego i egzotycznego na naszym rynku? Jedną z lepszych propozycji okazuje się wtedy Honda Legend.

Czytaj więcej