Ubezpieczenia OC Kielce – już od 369 zł!

Aktualizacja:
kielce

W 2020 r. średnia cena ubezpieczenia OC w Kielcach wyniosła 639 zł. Polisę można jednak nabyć znacznie taniej. W tym celu warto porównać różne oferty i wybrać najkorzystniejszy wariant. W zeszłym roku najmniej za OC zapłacił 25-letni posiadacz Seata Ibiza 1,2 z 2015 roku. Zakup kosztował go zaledwie 369 zł.

Kielce to miasto liczące ok. 199 tys. osób. Na tysiąc osób przypada tam 519 zarejestrowanych samochodów. Dane te świadczą o tym, że większość ludzi porusza się autami. Być może wynika to ze słabo rozwiniętej komunikacji miejskiej. Przyjrzyjmy się jednak cenom polisy. Jesteś ciekawy, ile wynosi najtańsze OC w Kielcach? Sprawdź, komu przysługuje niższa składka – młodym, początkującym kierowcom czy starszym i bardziej doświadczonym?

Wypadkowość a tanie OC, czyli Kielce w statystykach policyjnych

Czy zdziwiła Cię kiedyś sytuacja, kiedy to podczas zakupu polisy komunikacyjnej zostałeś poproszony o podanie kodu pocztowego lub miejscowości Twojego zamieszkania? Na wysokość składki ubezpieczenia OC wpływa wiele czynników – należą do nich m.in. wiek, staż za kółkiem, parametry pojazdu, liczba posiadanych zniżek lub zwyżek, a także miejsce zamieszkania. To ostatnie jest o tyle istotne, że ubezpieczyciel może poddać analizie liczbę wypadków oraz natężenie ruchu w danej miejscowości, by móc oszacować, jak bardzo jesteś narażony na stłuczkę czy wypadek. Jak dane te wpływają na ubezpieczenie OC? Czy kierowcy zamieszkujący Kielce mają się czego obawiać?

W 2020 r. w województwie świętokrzyskim odnotowano 831 wypadków, w wyniku których 96 osób zginęło, a 953 zostało rannych. Dla porównania w całej Polsce miało miejsce 23540 wypadków, w których łącznie zginęło 2491 osób, a 26463 zostało rannych. Można więc stwierdzić, że wypadkowość nie wpływa znacząco na wysokość składki za ubezpieczenia samochodowe w Kielcach. Sprawdźmy, jak to wygląda w praktyce!

Najtańsze OC w Kielcach za mniej niż 400 zł? To możliwe!

Jak już wspomnieliśmy, w 2020 r. przeciętna stawka za ubezpieczenie samochodu w Kielcach wyniosła 639 złotych. Czy to dużo? Rekordowo niskie OC, jedynie 369 złotych, zapłacił 25-letni właściciel Seata Ibiza 1,2 z 2015 roku. Niewiele więcej, bo 386 złotych, wydał na swoją polisę 47-letni posiadacz Volkswagena Polo IV z 2007 r. Na podium znalazła się również 44-letnia kobieta, która za swoją Toyotę Yaris 1,0 z 2004 roku także zapłaciła tanie OC. Mieszkanka Kielc nabyła ją jedynie za 393 złote. Korzystając z porównywarki Punkta, kierowcy znaleźli oferty na ubezpieczenia samochodowe poniżej 400 złotych rocznie!

A na jakim poziomie kształtują się średnie ceny OC w innych miastach?

Kiedy zdecydować się na ubezpieczenie AC samochodu w Kielcach?

OC to obowiązkowe ubezpieczenia samochodu. Jeśli jednak jesteś zainteresowany zakupem Autocasco, porównaj ceny i sprawdź oferty od wielu ubezpieczycieli. Pamiętaj, że nie wysokość składki jest najważniejsza przy zakupie ubezpieczenia AC. Przede wszystkim warto się zastanowić, czego oczekujesz od ubezpieczyciela. Zakres Autocasco może być bardzo różny. Z pewnością należy dowiedzieć się, czy dana polisa ochroni Cię w sytuacji częściowej, czy całkowitej szkody pojazdu, kradzieży lub awarii.

Podsumowanie

  1. Średnia cena polisy OC w Kielcach w 2020 roku wyniosła 639 złotych.
  2. Najtańsze OC w Kielcach nabył 25-letni posiadacz Seata Ibiza 1,2 z 2015 roku. Wydał on tylko 369 złotych.


Redaktor Punkta
 
Ekspert ds. ubezpieczeń 

Artykuł, który czytasz został napisany przez jednego z ekspertów multiagencji Punkta. Staramy się przekazać całą naszą wiedzę na temat polis oraz towarzystw ubezpieczeniowych, aby świat ubezpieczeń stał się dla Ciebie jasny i zrozumiały.  

guest
0 Komentarze
Inline Feedbacks
Wyświetl wszystkie komentarze

Najnowsze artykuły

2023.11.16  •  Samochód
Jak zarabiać na ubezpieczeniach OC nie będąc agentem ubezpieczeniowym?

Jeśli oferujesz usługi związane z motoryzacją i Twoimi klientami są kierowcy, program SKP jest właśnie dla Ciebie. Zostań partnerem Punkty. Przekazuj swoim klientom Kod Rabatowy na 100 zł przy zakupie OC/AC i zgarniaj prowizję.

Czytaj więcej
Najtańsze OC w 2023
2021.12.30
Najtańsze OC luty 2024 – ranking. Sprawdź prognozy i porównaj ceny OC w poprzednich miesiącach

Ceny obowiązkowego ubezpieczenia OC zmieniają się dynamicznie. Pamiętaj jednak, że porównując wysokość składki u różnych ubezpieczycieli, możesz oszczędzić nawet kilkaset złotych na polisie. Sprawdź ranking ubezpieczeń OC Punkty i sprawdź, gdzie można było kupić najtańsze ubezpieczenie OC i jakie są prognozy na kolejne miesiące. Pamiętaj, aby regularnie sprawdzać aktualizację naszego rankingu.

Czytaj więcej
2021.12.10  •  Samochód
Kary za brak OC w 2024 roku. Ile zapłacisz?

Uwaga kierowcy! Od 1 stycznia 2024 roku drastycznie wzrosły kary za brak obowiązkowego ubezpieczenia OC. Sprawdź, ile możesz zapłacić, jeśli nie dopełnisz tego obowiązku i nie ryzykuj. Ubezpieczenie OC to nie tylko obowiązek, ale też ochrona dla Ciebie i innych uczestników ruchu drogowego.

Czytaj więcej
2024.01.07
Ubezpieczenie domu i mieszkania – na jakie koszty się przygotować?

Ubezpieczenie nieruchomości to nie tylko ochrona przed zagrożeniami czy wydarzeniami losowymi, ale przede wszystkim poczucie bezpieczeństwa. Wiele osób zastanawia się, ile kosztuje polisa i jakie czynniki wpływają na jej cenę. Przyjrzymy się temu zagadnieniu i postaramy odpowiedzieć na pytanie „ile kosztuje ubezpieczenie domu/mieszkania?”.

Czytaj więcej
2024.01.07  •  Samochód
Ubezpieczenie samochodu powyżej 150 tysięcy – ile kosztuje i czy może stanowić koszt firmowy?

Wielu przedsiębiorców decyduje się na zakup auta o wartości powyżej 150 tys. złotych. W przypadku samochodu o tak wysokiej wartości, poza ubezpieczeniem OC, warto pomyśleć również o polisie AC. Jednak ubezpieczenie samochodu powyżej 150 tys. złotych może być przedmiotem pewnych ograniczeń podatkowych. Spra.wdź o czym pamiętać

Czytaj więcej
2024.01.07  •  Samochód
Normy emisji spalin dla samochodów osobowych

Normy emisji spalin są kluczowymi regulacjami, które określają dopuszczalne poziomy emisji zanieczyszczeń dla pojazdów samochodowych. W Europie obowiązują normy Euro, które mają na celu ograniczenie negatywnego wpływu transportu drogowego na środowisko i zdrowie publiczne.

Czytaj więcej

Najchętniej czytane

Najtańsze OC w 2023
2021.12.30
Najtańsze OC luty 2024 – ranking. Sprawdź prognozy i porównaj ceny OC w poprzednich miesiącach

Ceny obowiązkowego ubezpieczenia OC zmieniają się dynamicznie. Pamiętaj jednak, że porównując wysokość składki u różnych ubezpieczycieli, możesz oszczędzić nawet kilkaset złotych na polisie. Sprawdź ranking ubezpieczeń OC Punkty i sprawdź, gdzie można było kupić najtańsze ubezpieczenie OC i jakie są prognozy na kolejne miesiące. Pamiętaj, aby regularnie sprawdzać aktualizację naszego rankingu.

Czytaj więcej
2023.08.02  •  Samochód
Wysokie kary odstraszają przed rozmowami przez telefon w czasie jazdy

Rozmowy przez telefon to poważny problem na polskich drogach, który niejednokrotnie przyczynił się do niebezpiecznych sytuacji. Nie warto ryzykować również z tego powodu, że wykroczenie jest karane wysokim mandatem. Dowiedz się, co Ci grozi za rozmowę przez telefon w czasie jazdy.

Czytaj więcej
2023.08.02  •  Podróże
Czy za granicą trzeba mieć przy sobie prawo jazdy?

Na terytorium Polski nie musisz mieć przy sobie fizycznego dokumentu prawa jazdy. Obowiązek taki został zniesiony pod koniec 2020 roku. Czy takie same zasady obowiązują po przekroczeniu granicy? Dowiedz się, jakie konsekwencje wywołuje brak prawa jazdy przy kontroli za granicą.

Czytaj więcej