Assistance – to dobrowolne ubezpieczenie, którego celem jest zapewnienie pomocy technicznej, medycznej, informacyjnej. Usługi assistance zazwyczaj są rozszerzeniem pakietu ubezpieczenia komunikacyjnego, turystycznego i mieszkaniowego.

Assistance zapewnia pomoc w różnych sytuacjach życiowych np. gdy staniesz w polu, bo skończyło Ci się paliwo, gdy zatrzaśniesz kluczyki w samochodzie, gdy trzeba uruchomić akumulator na mrozie, wymienić pękniętą oponę, odholować auto do warsztatu itp.

Usługi assistance można podzielić na kilka kategorii. Oto przykłady:

  1. Assistance komunikacyjny – jak nazwa wskazuje, dotyczy zdarzeń komunikacyjnych i w razie awarii czy wypadku pozwala uzyskać informacje o lokalizacji najbliższego serwisu  a także pomoc np. przy naprawach na miejscu zdarzenia, wynajmie pojazdu zastępczego, zakwaterowaniu w hotelu, umożliwieniu powrotu itp.

  2. Assistance medyczny – obejmuje telefoniczną informację medyczną, organizację i pokrycie kosztów opieki w domu po hospitalizacji, wizyty lekarza i pielęgniarki, transportu medycznego oraz udostępnienie urządzeń monitorujących stan zagrożenia życia.

  3. Home assistance – obejmuje m.in. usługi specjalistów (elektryka, hydraulika, szklarza, stolarza, ślusarza i dekarza), organizowanie opieki nad zwierzętami domowymi w razie pożaru czy zalania domu, zapewnienie zakwaterowania ubezpieczonemu i jego rodzinie.

  4. Assistance w podróży – usługa wykupowana na wakacje – dodatkowa pomoc w wypadkach losowych w trakcie wyjazdów turystycznych: pomoc medyczna, wsparcie informacyjne, pomoc w organizacji i zaplanowaniu dalszej podróży. Ten rodzaj Assistance towarzyszy często ubezpieczeniu turystycznemu, które zapewnia pokrycie kosztów i organizację procesu leczenia w obcym kraju, utraty bagażu czy wydatków w razie rezygnacji z wyjazdu.

Oceń artykuł: 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars

Loading...
Zasubskrybuj
Powiadom o
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments