Wniosek ubezpieczeniowy

Aktualizacja:
wniosek ubezpieczeniowy

Wniosek ubezpieczeniowy, określany także jako wniosek o zawarcie umowy ubezpieczenia, to dokument ustalający warunki zawarcia umowy ubezpieczenia.

Pismo to zawiera ważne z punktu widzenia towarzystwa ubezpieczeniowego informacje, a także szczegółowe ustalenia dotyczące warunków ochrony ubezpieczeniowej. Wniosek ubezpieczeniowy stanowi integralną część umowy ubezpieczenia zawartej przez obie strony.

Wniosek ubezpieczeniowy najczęściej składany jest wraz z kompletem innych dokumentów do zakładu ubezpieczeń przez osobę zawierającą umowę.

Weryfikacja merytoryczna: Małgorzata Kudrewicz
Ekspert ds. ubezpieczeń

Dyr. Agencji Centralnej. Zna branżę ubezpieczeniową jak mało kto w naszym zespole – jest profesjonalistką od ubezpieczeń od 25 lat! W Punkta zarządza zespołem ubezpieczeń majątkowych i życiowych w naszej agencji centralnej w Gdańsku. Jej zespół mówi, że można na nią liczyć w każdej sytuacji.

guest
0 Komentarze
Starsze
Nowsze
Inline Feedbacks
Wyświetl wszystkie komentarze

Wszystkie treści prezentowane na łamach niniejszej witryny internetowej mają charakter wyłącznie informacyjno-edukacyjny, stanowiąc wyraz osobistych poglądów ich autora/ów oraz nie nie powinny stanowić podstawy przy podejmowaniu decyzji biznesowych, inwestycyjnych, lub podatkowych, za które to decyzje właściciel strony internetowej ani autorzy nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności.

Podobne artykuły

co to jest certyfikat ubezpieczenia
2018.07.19
Certyfikat Ubezpieczenia

Certyfikat ubezpieczenia to dokument, stanowiący zaświadczenie zawarcia umowy ubezpieczeniowej, będące jednocześnie czasowym dowodem ubezpieczenia.

Czytaj więcej
czym się zajmuje broker ubezpieczeniowy
2018.07.16
Broker ubezpieczeniowy

Broker ubezpieczeniowy to osoba fizyczna lub prawna, która jest niezależnym pośrednikiem ubezpieczeniowym reprezentującym interesy swojego klienta, w imieniu którego szuka ochrony ubezpieczeniowej. Broker ubezpieczeniowy działa zawsze i wyłącznie na zlecenie podmiotu, który przekazał jej pełnomocnictwo.

Czytaj więcej
kto może wykupić ubezpieczenie na cudzy rachunek
2018.06.19
Ubezpieczenie na cudzy rachunek

Wbrew pozorom, umowa ubezpieczenia na cudzy rachunek nie ma nic wspólnego z oszustwem ubezpieczeniowym i jest terminem wywodzącym się wprost z kodeksu cywilnego.

Czytaj więcej
wypadek ubezpieczeniowy
2018.07.31
Wypadek ubezpieczeniowy

Za wypadek ubezpieczeniowy uznaje się zdarzenie losowe, którego efektem jest skutek prawny w postaci obowiązku zapłaty odszkodowania przez ubezpieczyciela osobie poszkodowanej.

Czytaj więcej
Cesjonariusz w umowie cesji
2018.07.19
Cesjonariusz w umowie cesji

Mianem cesjonariusza określamy osobę fizyczną lub prawną, która przyjęła prawa do świadczenia ubezpieczeniowego od innego podmiotu.

Czytaj więcej
reasekuracja bierna
2023.12.27
Reasekuracja bierna – definicja, towarzystwa reasekuracyjne

Reasekuracja bierna to odstąpienie ryzyka przyjętego przez ubezpieczyciela innemu ubezpieczycielowi, czyli tzw. reasekuratowi.

Czytaj więcej

Najchętniej czytane

Kobieta na motocyklu robi prawo jazdy kat. A
2024.09.02  •  Motocykl
Prawo jazdy kategorii A na motocykl. Ile kosztuje, od ilu lat, jakie wymagania?

Myślisz o zdobyciu prawa jazdy na motocykl? Poniżej znajdziesz wszelkie informacje na temat kat. A. Krok po kroku podpowiadamy, co zrobić i ile to kosztuje, aby móc poruszać się motocyklem po drogach publicznych.

Czytaj więcej
2025.03.18  •  Samochód
Najtańsze OC w marcu 2025 – ranking. Sprawdź prognozy i porównaj oferty ubezpieczycieli

Ceny obowiązkowego ubezpieczenia OC zmieniają się dynamicznie. Pamiętaj jednak, że porównując wysokość składki u różnych ubezpieczycieli, możesz oszczędzić nawet kilkaset złotych na polisie. Sprawdź ranking ubezpieczeń OC Punkty i sprawdź, gdzie można było kupić najtańsze ubezpieczenie OC i jakie są prognozy na kolejne miesiące. Pamiętaj, aby regularnie sprawdzać aktualizację naszego rankingu.

Czytaj więcej
2024.11.08  •  Samochód
Jakie są konsekwencje badania technicznego po terminie

Przegląd techniczny to obowiązkowy punkt w kalendarzu każdego kierowcy. Większość samochodów powinna przechodzić badania co roku. Wyjątek stanowią pojazdy nowe – tu przegląd odbywa się po trzech latach od pierwszej rejestracji, a następnie po dwóch latach. Po tym czasie samochód musi przechodzić przegląd techniczny każdego roku. Co jednak w przypadku, gdy zapomnimy o badaniu? Jakie konsekwencje grożą kierowcom za prz

Czytaj więcej