Ubezpieczenia Liberty - przeciw złośliwości losu

Aktualizacja:

Kupujesz samochód w komisie? Jeśli tak, jest bardzo prawdopodobne, że będzie on miał właśnie polisę OC Liberty, ponieważ towarzystwo AXA Ubezpieczenia, które oferuje ubezpieczenia pod marką Liberty, jest partnerem ponad 3 tysięcy komisów w całej Polsce.

W związku z przeniesieniem działalności Liberty Seguros Compania de Seguros y Reaseguros S.A. Oddział w Polsce do AXA Ubezpieczenia TUiR S.A. wszystkie umowy ubezpieczenia, polisy oraz cały portfel produktowy Liberty Ubezpieczenia zostały przeniesione do AXA Ubezpieczenia. Marka Liberty Ubezpieczenia oficjalnie zostaje wycofana z polskiego rynku z dniem 1 kwietnia 2017 r.

Na pewno kojarzysz telewizyjne reklamy ubezpieczeń, w których pojawiała się pani przebrana za Statuę Wolności. Żeby było jeszcze bardziej amerykańsko, na początku zaangażowano do reklam Mariusza Maksa Kolonkę.

Teraz już nie ma ani Statuy ani Maksa, a ostatnią twarzą telewizyjnych spotów ubezpieczyciela był Bogusław Wołoszański. Przeczytaj nasze zestawienie informacji o ubezpieczeniach Liberty i dowiedz się, jak ubezpieczyciel chroni swoich klientów przed złośliwością losu.

Historia Liberty Ubezpieczenia

 • 2007– Liberty Direct wchodzi na polski rynek oferując ubezpieczenia wyłącznie w kanale direct, czyli przez internet i telefon
 • 2011 – Liberty Direct rozpoczyna sprzedaż polis również za pośrednictwem multiagencji
 • 2014 – firma zmienia nazwę na Liberty Ubezpieczenia
 • 2016 – grupa AXA przejmuje polski oddział Liberty

Liberty Ubezpieczenia jest marką, która od października 2016 r. posługuje się AXA Ubezpieczenia TUiR S.A. w związku z zakupem portfela ubezpieczeń polskiej części grupy ubezpieczeniowej Liberty Mutual Insurance. Marka Liberty Direct została w 2007 roku wprowadzona do Polski przez hiszpańską spółkę-córkę Liberty Mutual o wdzięcznej nazwie Liberty Seguros Compania de Seguros y Reaseguros S.A. Grupa AXA z kolei to jedna z wiodących firm ubezpieczeniowych na świecie, świadczącej usługi dla 103 mln klientów w 64 krajach.

Hiszpański ubezpieczyciel chciał przełożyć na polski rynek swoje doświadczenia w bezpośredniej sprzedaży ubezpieczeń i wystartował z ofertą wyłącznie w kanale direct. Jednocześnie Liberty z powodzeniem poszukiwało partnerów handlowych takich jak komisy samochodowe czy banki. Kiedy okazało się, że Polacy bardzo powoli przekonują się do kupowania ubezpieczeń bez kontaktu z agentem, firma zdecydowała się na podjęcie współpracy z multiagencjami ubezpieczeniowymi.

Ubezpieczenia Liberty dziś

Pojawienie się produktów Liberty w multiagencjach i wprowadzenie ubezpieczeń mieszkaniowych i turystycznych sprawiło, że firma umocniła swoją pozycję na polskim rynku. Hasło ubezpieczyciela jest od początku takie samo – „Sprawdzone ubezpieczenie w lepszej cenie”. Coś w tym jest, ponieważ w naszym rankingu najniższych cen OC w poszczególnych miastach Polski Liberty Ubezpieczenia zwyciężyło w Rzeszowie, Białymstoku, Krakowie i Warszawie.

Oferta ubezpieczeń Liberty

 • ubezpieczenie komunikacyjne (OC, AC Standard w dwóch wariantach Warsztat i Warsztat Plus Assistance Prestiż, Premium i opony oraz NNW)

 • ubezpieczenia mieszkaniowe (ubezpieczenie murów i wyposażenia, ubezpieczenie All Risk, Pomoc Medyczna 24, OC w wersji Standard i Premium, ubezpieczenie domku letniskowego)

 • ubezpieczenie turystyczne Obieżyświat w 3 wariantach: Podstawowym, Optymalnym i Rozszerzonym

Ubezpieczenia Liberty oferowane przez AXA Ubezpieczenia są bardzo proste i skierowane w większości do klientów indywidualnych. To właśnie takie ubezpieczenia, które można łatwo kupić przez internet i telefon – połączone w przejrzyste pakiety i dopasowane do  potrzeb klienta. Jeżeli potrzebujesz indywidualnego pakietu, możesz stworzyć własny zakres, zgodny z Twoimi potrzebami. Ubezpieczyciel daje Ci możliwość ubezpieczenia domu w budowie, mieszkania pod kredyt czy też domku letniskowego. Jeśli potrzebujesz ubezpieczyć mieszkanie czy samochód, z ubezpieczeniem Liberty możesz to zrobić szybko i stosunkowo tanio.

Sprawdź, czym oferta ubezpieczeń Liberty wyróżnia się spośród innych:

 • Możesz wyliczyć składkę na wszystkie ubezpieczenia oferowane pod marką Liberty Ubezpieczenia bezpośrednio na stronie internetowej. Jeśli zdecydujesz się na zakup, polisę dostaniesz mailem lub przesyłką pocztową.

 • Możesz śledzić na bieżąco status zgłoszonej przez Ciebie szkody dzięki monitoringowi szkód online.

 • Atrakcyjne zniżki na ubezpieczenia. Oto niektóre z nich:

– zniżka 5% za płatność kartą kredytową, na ubezpieczenia samochodowe i mieszkaniowe

– zniżka 5% za zakup polisy przez internet

– „Podaruj znajomemu zniżkę” – 50 zł na OC albo 100 zł na OC i AC przy powołaniu się na numer polisy znajomego, który posiada ważną umowę ubezpieczenia komunikacyjnego Liberty

– zniżka 5% na zakup ubezpieczenia na kolejne auto

Ciekawostki:

 • Liberty Ubezpieczenia w roku 2013 zdobyło szereg wyróżnień, w tym godło Firma Przyjazna Klientowi i Złoty Laur Konsumenta za ubezpieczenia komunikacyjne.

 • Firma była sponsorem Muzeum Fryderyka Chopina.
 • W ramach akcji „Taksówka z fotelikiem” ubezpieczyciel przekazał korporacjom taksówkowym ponad 600 dziecięcych fotelików samochodowych.

 • Liberty prowadził na Facebooku stronę Bezpieczny Mały Pasażer poświęconą bezpieczeństwu dzieci w podróży.

 


Redaktor Punkta
 
Ekspert ds. ubezpieczeń 

Artykuł, który czytasz został napisany przez jednego z ekspertów multiagencji Punkta. Staramy się przekazać całą naszą wiedzę na temat polis oraz towarzystw ubezpieczeniowych, aby świat ubezpieczeń stał się dla Ciebie jasny i zrozumiały.  

guest
0 Komentarze
Inline Feedbacks
Wyświetl wszystkie komentarze

Wszystkie treści prezentowane na łamach niniejszej witryny internetowej mają charakter wyłącznie informacyjno-edukacyjny, stanowiąc wyraz osobistych poglądów ich autora/ów oraz nie nie powinny stanowić podstawy przy podejmowaniu decyzji biznesowych, inwestycyjnych, lub podatkowych, za które to decyzje właściciel strony internetowej ani autorzy nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności.

Najnowsze artykuły

2023.11.16  •  Samochód
Jak zarabiać na ubezpieczeniach OC nie będąc agentem ubezpieczeniowym?

Jeśli oferujesz usługi związane z motoryzacją i Twoimi klientami są kierowcy, program SKP jest właśnie dla Ciebie. Zostań partnerem Punkty. Przekazuj swoim klientom Kod Rabatowy na 100 zł przy zakupie OC/AC i zgarniaj prowizję.

Czytaj więcej
Najtańsze OC w 2023
2021.12.30  •  Samochód
Najtańsze ubezpieczenie OC czerwiec 2024 – ranking. Sprawdź prognozy i porównaj oferty ubezpieczycieli

Ceny obowiązkowego ubezpieczenia OC zmieniają się dynamicznie. Pamiętaj jednak, że porównując wysokość składki u różnych ubezpieczycieli, możesz oszczędzić nawet kilkaset złotych na polisie. Sprawdź ranking ubezpieczeń OC Punkty i sprawdź, gdzie można było kupić najtańsze ubezpieczenie OC i jakie są prognozy na kolejne miesiące. Pamiętaj, aby regularnie sprawdzać aktualizację naszego rankingu.

Czytaj więcej
2021.12.10  •  Samochód
Kary za brak OC w 2024 roku – najbliższa podwyżka już w lipcu! Ile zapłacisz?

Uwaga kierowcy! Od 1 stycznia 2024 roku drastycznie wzrosły kary za brak obowiązkowego ubezpieczenia OC. 1 lipca nastąpi wzrost płacy minimalnej, co wiąże się z kolejną podwyżką kar, które uzależnione są od naszych zarobków. Sprawdź, ile możesz zapłacić, jeśli nie masz ważnej polisy i nie ryzykuj. Ubezpieczenie OC to nie tylko obowiązek, ale też ochrona dla Ciebie i innych uczestników ruchu drogowego.

Czytaj więcej
2024.06.12  •  Samochód
Jak zmiany przepisów w 2024 roku wpłyną na pracę taksówkarzy?

Od 17 czerwca 2024 roku, wszyscy kierowcy taksówek oraz innych firm realizujących usługi przewozowe oparte na aplikacjach mobilnych będą musieli posiadać polskie prawo jazdy. Ta nowa regulacja, wprowadzona w ramach nowelizacji ustawy Prawo o ruchu drogowym, ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa pasażerów, ale jednocześnie wzbudza obawy wśród ekspertów i samych przewoźników.

Czytaj więcej
2024.06.12  •  Podróże
Paszport tymczasowy – Twoje awaryjne wyjście, jeśli nie masz stałego dokumentu

Co zrobić, gdy orientujesz się tuż przed wyjazdem, że Twój paszport stracił ważność? Czy w takiej sytuacji możesz liczyć na szybkie wyrobienie paszportu tymczasowego? Paszport tymczasowy to dokument, który może uratować Twoją podróż w ostatniej chwili. Choć nie zawiera danych biometrycznych i ma krótszy termin ważności, to uprawnia do przekraczania granic.

Czytaj więcej
2024.06.05  •  Samochód
Automatyczne wyrejestrowanie pojazdów w 2024 – rewolucja w Centralnej Ewidencji Pojazdów

W odpowiedzi na narastający problem nieużywanych pojazdów zarejestrowanych w Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców (CEPiK), polski rząd wprowadza rewolucyjne zmiany w przepisach dotyczących rejestracji aut. Najistotniejszą modyfikacją jest automatyczne wyrejestrowanie setek tysięcy tzw. martwych pojazdów, które od lat nie są eksploatowane, a mimo to figurują w ewidencji.

Czytaj więcej

Najchętniej czytane

Najtańsze OC w 2023
2021.12.30  •  Samochód
Najtańsze ubezpieczenie OC czerwiec 2024 – ranking. Sprawdź prognozy i porównaj oferty ubezpieczycieli

Ceny obowiązkowego ubezpieczenia OC zmieniają się dynamicznie. Pamiętaj jednak, że porównując wysokość składki u różnych ubezpieczycieli, możesz oszczędzić nawet kilkaset złotych na polisie. Sprawdź ranking ubezpieczeń OC Punkty i sprawdź, gdzie można było kupić najtańsze ubezpieczenie OC i jakie są prognozy na kolejne miesiące. Pamiętaj, aby regularnie sprawdzać aktualizację naszego rankingu.

Czytaj więcej
Ubezpieczenie OC Anglika
2019.04.11
Ubezpieczenie anglika w Polsce w 2023 roku – ile kosztuje OC dla aut z kierownicą po prawej stronie?

Polacy chętnie kupują auta z zagranicy. Mimo że największą popularnością cieszą się pojazdy pochodzące z Niemiec, to nie brakuje też chętnych na angliki, czyli pojazdy sprowadzane z Wielkiej Brytanii. Dla tych samochodów charakterystyczna jest kierownica po prawej stronie. Ile kosztuje ubezpieczenie anglika w Polsce? Na jakie inne koszty muszą być przygotowani właściciele anglików? Sprawdzamy!

Czytaj więcej
wichura
2022.02.24
Ubezpieczenie od wichur, huraganów i trąb powietrznych

Przerwy w dostawach prądu, tysiące zerwanych dachów, a nawet całkowicie zniszczonych domów. To skutki orkanów, które coraz częściej przetaczają się przez Polskę, zostawiając za sobą potężne straty. Naprawa szkód będzie mniej dotkliwa, jeśli otrzymasz odszkodowanie z ubezpieczenia nieruchomości na wypadek wichur. Ile kosztuje i jak działa ubezpieczenie na wypadek silnego wiatru, huraganu i trąby powietrznej?

Czytaj więcej