Punkta

W związku z przeniesieniem działalności Liberty Seguros Compania de Seguros y Reaseguros S.A. Oddział w Polsce do AXA Ubezpieczenia TUiR S.A. wszystkie umowy ubezpieczenia, polisy oraz cały portfel produktowy Liberty Ubezpieczenia zostały przeniesione do AXA Ubezpieczenia. Marka Liberty Ubezpieczenia oficjalnie zostaje wycofana z polskiego rynku z dniem 1 kwietnia 2017 r.

Na pewno kojarzysz telewizyjne reklamy ubezpieczeń, w których pojawiała się pani przebrana za Statuę Wolności. Żeby było jeszcze bardziej amerykańsko, na początku zaangażowano do reklam Mariusza Maksa Kolonkę.

Teraz już nie ma ani Statuy ani Maksa, a ostatnią twarzą telewizyjnych spotów ubezpieczyciela był Bogusław Wołoszański. Przeczytaj nasze zestawienie informacji o ubezpieczeniach Liberty i dowiedz się, jak ubezpieczyciel chroni swoich klientów przed złośliwością losu.

Historia Liberty Ubezpieczenia

 • 2007– Liberty Direct wchodzi na polski rynek oferując ubezpieczenia wyłącznie w kanale direct, czyli przez internet i telefon
 • 2011 – Liberty Direct rozpoczyna sprzedaż polis również za pośrednictwem multiagencji
 • 2014 – firma zmienia nazwę na Liberty Ubezpieczenia
 • 2016 – grupa AXA przejmuje polski oddział Liberty

Liberty Ubezpieczenia jest marką, która od października 2016 r. posługuje się AXA Ubezpieczenia TUiR S.A. w związku z zakupem portfela ubezpieczeń polskiej części grupy ubezpieczeniowej Liberty Mutual Insurance. Marka Liberty Direct została w 2007 roku wprowadzona do Polski przez hiszpańską spółkę-córkę Liberty Mutual o wdzięcznej nazwie Liberty Seguros Compania de Seguros y Reaseguros S.A. Grupa AXA z kolei to jedna z wiodących firm ubezpieczeniowych na świecie, świadczącej usługi dla 103 mln klientów w 64 krajach.

Hiszpański ubezpieczyciel chciał przełożyć na polski rynek swoje doświadczenia w bezpośredniej sprzedaży ubezpieczeń i wystartował z ofertą wyłącznie w kanale direct. Jednocześnie Liberty z powodzeniem poszukiwało partnerów handlowych takich jak komisy samochodowe czy banki. Kiedy okazało się, że Polacy bardzo powoli przekonują się do kupowania ubezpieczeń bez kontaktu z agentem, firma zdecydowała się na podjęcie współpracy z multiagencjami ubezpieczeniowymi.

Ubezpieczenia Liberty dziś

Pojawienie się produktów Liberty w multiagencjach i wprowadzenie ubezpieczeń mieszkaniowych i turystycznych sprawiło, że firma umocniła swoją pozycję na polskim rynku. Hasło ubezpieczyciela jest od początku takie samo – „Sprawdzone ubezpieczenie w lepszej cenie”. Coś w tym jest, ponieważ w naszym rankingu najniższych cen OC w poszczególnych miastach Polski Liberty Ubezpieczenia zwyciężyło w Rzeszowie, Białymstoku, Krakowie i Warszawie.

Oferta ubezpieczeń Liberty

 • ubezpieczenie komunikacyjne (OC, AC Standard w dwóch wariantach Warsztat i Warsztat Plus Assistance Prestiż, Premium i opony oraz NNW)

 • ubezpieczenia mieszkaniowe (ubezpieczenie murów i wyposażenia, ubezpieczenie All Risk, Pomoc Medyczna 24, OC w wersji Standard i Premium, ubezpieczenie domku letniskowego)

 • ubezpieczenie turystyczne Obieżyświat w 3 wariantach: Podstawowym, Optymalnym i Rozszerzonym

Ubezpieczenia Liberty oferowane przez AXA Ubezpieczenia są bardzo proste i skierowane w większości do klientów indywidualnych. To właśnie takie ubezpieczenia, które można łatwo kupić przez internet i telefon – połączone w przejrzyste pakiety i dopasowane do  potrzeb klienta. Jeżeli potrzebujesz indywidualnego pakietu, możesz stworzyć własny zakres, zgodny z Twoimi potrzebami. Ubezpieczyciel daje Ci możliwość ubezpieczenia domu w budowie, mieszkania pod kredyt czy też domku letniskowego. Jeśli potrzebujesz ubezpieczyć mieszkanie czy samochód, z ubezpieczeniem Liberty możesz to zrobić szybko i stosunkowo tanio.

Sprawdź, czym oferta ubezpieczeń Liberty wyróżnia się spośród innych:

 • Możesz wyliczyć składkę na wszystkie ubezpieczenia oferowane pod marką Liberty Ubezpieczenia bezpośrednio na stronie internetowej. Jeśli zdecydujesz się na zakup, polisę dostaniesz mailem lub przesyłką pocztową.

 • Możesz śledzić na bieżąco status zgłoszonej przez Ciebie szkody dzięki monitoringowi szkód online.

 • Atrakcyjne zniżki na ubezpieczenia. Oto niektóre z nich:

– zniżka 5% za płatność kartą kredytową, na ubezpieczenia samochodowe i mieszkaniowe

– zniżka 5% za zakup polisy przez internet

– „Podaruj znajomemu zniżkę” – 50 zł na OC albo 100 zł na OC i AC przy powołaniu się na numer polisy znajomego, który posiada ważną umowę ubezpieczenia komunikacyjnego Liberty

– zniżka 5% na zakup ubezpieczenia na kolejne auto

Ciekawostki:

 • Liberty Ubezpieczenia w roku 2013 zdobyło szereg wyróżnień, w tym godło Firma Przyjazna Klientowi i Złoty Laur Konsumenta za ubezpieczenia komunikacyjne.

 • Firma była sponsorem Muzeum Fryderyka Chopina.
 • W ramach akcji „Taksówka z fotelikiem” ubezpieczyciel przekazał korporacjom taksówkowym ponad 600 dziecięcych fotelików samochodowych.

 • Liberty prowadził na Facebooku stronę Bezpieczny Mały Pasażer poświęconą bezpieczeństwu dzieci w podróży.