Poradnik ubezpieczeniowy Punkty.
Prosto i w punkt.

Kompendium wiedzy na temat ubezpieczeń.

Wiener TU
2019.07.16
Wiener TU S.A. Vienna Insurance Group – ubezpieczenia bardziej i mniej standardowe

Wiener TU S.A. to nowa nazwa towarzystwa Gothaer, które znika po prawie 7 latach obecności na polskim rynku. Zmiana nazwy jest efektem przejęcia firmy przez Vienna Insurance Group, które miało miejsce w lutym 2019 roku. Czy zmiana nazwy oznacza zmianę dla Klientów?

Czytaj więcej
Gothaer – ubezpieczenia. Nowe, niemieckie oblicze PTU
2019.02.28
Gothaer – ubezpieczenia. Nowe, niemieckie oblicze PTU

Trudno o bardziej polską nazwę niż „Polskie Towarzystwo Ubezpieczeń” i trudno o bardziej niemiecką nazwę niż „Gothaer”. W lutym 2019 roku Gothaer TU S.A. stało się jednak częścią Vienna Insurance Group, czego efektem jest nowa nazwa Wiener Towarzystwo Ubezpieczeń Spółka Akcyjna Vienna Insurance Group.

Czytaj więcej
RESO Europa Service ubezpieczenia
2019.01.04
RESO Europa Service: prześwietlamy ofertę RESO

RESO Europa Service zajmuje się sprzedażą produktów ubezpieczeniowych oraz likwidacją szkód. Od 2009 roku jest Partnerem Generalnym łotewskiego towarzystwa ubezpieczeniowego Balcia Insurance SE, oferującego szeroką gamę produktów ubezpieczeniowych dla każdej grupy społecznej i zawodowej. RESO współpracuje aktualnie z 8 tysiącami pośredników ubezpieczeniowych w całej Polsce. Co znajdziemy w ofercie towarzystwa?

Czytaj więcej
balcia ubezpieczenia
2018.07.31
Balcia Insurance: niszowe ubezpieczenia pod lupą

Szukasz ubezpieczenia OC i AC? Wyjeżdżasz za granicę i potrzebujesz Zielonej Karty? A może wybierasz się do Rosji i poszukujesz dobrego ubezpieczenia turystycznego? W ofercie Balcia Insurance znajdziesz także bardziej niszowe polisy, takie jak ubezpieczenie OC agentów ubezpieczeniowych czy OC dla osób wykonujących działalność leczniczą. Sprawdzamy, co jeszcze do zaoferowania ma Balcia Insurance!

Czytaj więcej
logotyp mtu24 - ubezpieczenie OC AC
2018.05.07
mtu24.pl OC i AC – tanie ubezpieczenie samochodu online? Sprawdź mtu24.pl!

mtu24.pl to jedna z marek handlowych grupy ERGO Hestia. Ubezpieczenie OC i AC w mtu24.pl możesz kupić szybko i prosto przez Internet - za pomocą porównywarki ubezpieczeń lub bezpośrednio na stronie www towarzystwa. Sprawdź, czy to się opłaca.

Czytaj więcej
2016.09.16
Wypowiedzenie ubezpieczenia OC Liberty – to tylko formalność

OC auta jest ubezpieczeniem obowiązkowym, za którego brak grożą kary pieniężne. To, że musisz dbać o zachowanie ciągłości polisy, nie znaczy jednak, że nie możesz pozwolić sobie na tasowanie ofertami. Zamiast snuć marzenia o lepszej cenie, wypowiedz dotychczasowe OC i spraw sobie nową polisę. Dowiedz się, jak działa wypowiedzenie ubezpieczenia OC Liberty.

Czytaj więcej
2016.09.05
Przedłużenie ubezpieczenia OC i AC Liberty – to proste!

Cenisz sobie wygodę i bezproblemowe rozwiązania? Porównałeś oferty ubezpieczeń komunikacyjnych i doszedłeś do wniosku, że chcesz kontynuować swoje dotychczasowe OC i AC? Polisę Liberty* możesz odnowić bez wychodzenia z domu.

Czytaj więcej
2016.08.19
Zielona karta w HDI – jak wyrobić, o czym pamiętać?

Nawet najdłuższa podróż zaczyna się od pojedynczego kroku. Najpierw przygotowania i sprawdzenie, jakie dokumenty będą potrzebne. Może wystarczy tylko OC, a może będzie trzeba załatwić Zieloną Kartę w HDI - sprawdzamy tę ofertę!

Czytaj więcej
2016.08.19
Wypowiedzenie OC w AXA Ubezpieczenia – pobierz wzór

Są na tym świecie dwa rodzaje ludzi. Jedni wolą płynąć z nurtem i poddawać się przyzwyczajeniom, drudzy wolą stawiać pod znakiem pytania nawet najbardziej rutynowe sprawy. A Ty co wolisz? Przedłużać z roku na rok zadowalającą ofertę czy znaleźć najlepszą możliwą i wypowiedzieć dotychczasowe OC? Dowiedz się, jak wypowiedzieć OC w AXA Ubezpieczenia.

Czytaj więcej
Zielona Karta w AXA Ubezpieczenia - gdzie można kupić i ile kosztuje?
2016.08.11
Zielona Karta w AXA Ubezpieczenia – co musisz wiedzieć?

Przed każdą podróżą warto mieć wszystko dopięte na ostatni guzik - plan wycieczki, hotel, samochód, ubezpieczenie. Zanim ruszysz, sprawdź czy masz opłacone OC i, jeśli wybierasz się do krajów spoza Europy przyda Ci się Zielona Karta w AXA Ubezpieczenia - przykładowo. Sprawdzamy!

Czytaj więcej