Punkta

GDZIE KUPISZ NAJTAŃSZE UBEZPIECZENIE OC W 2018 ROKU? ZOBACZ NASZ NAJNOWSZY RAPORT!

Ubezpieczenia OC nie kupujemy bezpośrednio dla siebie, choć zdejmuje z nas odpowiedzialność materialną za spowodowane przez nas szkody. Będzie niezbędne kiedy to my spowodujemy kolizję lub wypadek. Ubezpieczenie OC komunikacyjne nie pokrywa kosztów naprawy naszego auta, tylko auta osoby poszkodowanej.

Akademia Punkta, dawniej mfind, serwis o ubezpieczeniach, wspólnie z multiagencją AB Port przygotował ranking cen OC w największych polskich miastach z podziałem na poszczególnych ubezpieczycieli. Które regiony i towarzystwa ubezpieczeniowe są najtańsze?

Cena OC zależy od miejsca rejestracji samochodu!

Wysokość składki OC jest zależna od danych samochodu oraz jego właściciela, a także – o czym nie każdy wie – od miejsca rejestracji auta. Okazuje się, że niektóre polskie miasta są znacznie droższe od innych. Dlaczego? Po prostu w dużych metropoliach takich jak Warszawa, Gdańsk czy Poznań po ulicach jeździ więcej samochodów, a co za tym idzie – ma miejsce więcej wypadków. Oznacza to wyższą tzw. szkodowość. Oszczędzić na polisie mogą natomiast mieszkańcy m.in. Rzeszowa, Kielc i Lublina. Dokładne zestawienie średnich oraz najniższych cen OC w poszczególnych miastach prezentuje poniższa infografika.

Gdzie kupić najtańsze ubezpieczenie OC na samochód? Którzy ubezpieczyciele mają najlepsze ceny OC?

Z raportu wynika, że aż w 14 z 18 zbadanych miast, najtaniej ubezpieczenie OC można było kupić w Proama. W pozostałych czterech miejscowościach najkorzystniejsze oferty przedstawiło Liberty Direct. Bardziej zróżnicowane wyniki odnotowano w przypadku najdroższych ubezpieczycieli. W ośmiu miastach najwięcej za OC zapłacić trzeba było w Generali, w sześciu – w HDI, w trzech – w Interrisk, a w jednym – w Hestii.

Wysokość składek (stan na luty 2014 r.) została zbadana w 10 towarzystwach ubezpieczeniowych na przykładzie żonatego 30-letniego kierowcy, posiadającego prawo jazdy od 2004 r., od 7 lat jeżdżącego bezszkodowo fordem Focusem z 2008 r. o mocy 100 KM i pojemności 1,6 l.

Szczegółowe zestawienie cen u poszczególnych ubezpieczycieli i informacje o tym, jak zarejestrować samochód w tańszym mieście, znajdziesz w artykule Akademii Punkta, dawniej mfind.