Ubezpieczenia OC i AC Liberty - poznaj ofertę i sprawdź ceny ubezpieczeń samochodu

Aktualizacja:

Chcesz ubezpieczyć samochód kupując polisę Liberty? Taką ofertę znajdziesz bez problemu, jeśli skorzystasz z kalkulatora OC AC mfind. W styczniu 2016 roku OC Liberty było najtańsze. Sprawdź w porównywarce, czy wciąż otrzymasz najkorzystniejsze warunki na rynku.

W związku z przeniesieniem działalności Liberty Seguros Compania de Seguros y Reaseguros S.A. Oddział w Polsce do AXA Ubezpieczenia TUiR S.A. wszystkie umowy ubezpieczenia, polisy oraz cały portfel produktowy Liberty Ubezpieczenia zostały przeniesione do AXA Ubezpieczenia. Marka Liberty Ubezpieczenia oficjalnie zostaje wycofana z polskiego rynku z dniem 1 kwietnia 2017 r.

Liberty Ubezpieczenia – informacje i udział w rynku

Liberty Ubezpieczenia to marka, którą od października 2016 r. posługuje się AXA Ubezpieczenia TUiR S.A. w związku z przejęciem portfela ubezpieczeń od Liberty Seguros, Compania de Seguros y Reaseguros S.A. Oddział w Polsce. Grupa AXA to jedna z wiodących firm ubezpieczeniowych na świecie, świadcząca usługi dla 103 mln klientów w 64 krajach.

AXA oferuje pod marką Liberty ubezpieczenia komunikacyjne, mieszkaniowe i turystyczne oraz ubezpieczenia dla przedsiębiorstw.

Ubezpieczenia OC i AC Liberty – czy warto kupić? Dlaczego lepiej porównać oferty?

W 2016 roku OC zdrożało średnio o 19% – według rankingu porównywarki Punkta. Największy wpływ na podwyżki cen miał apel szefa Komisji Nadzoru Finansowego o zakończenie wojny cenowej między ubezpieczycielami. Żeby nie przepłacić, warto zadbać o regularne porównywanie ofert konkurencji. W obliczu podwyżek ubezpieczenie Liberty utrzymało średnią cenę polisy z poprzedniego roku – 466 zł – tym samym stając się średnio najtańszym OC w Polsce.  

Assistance Liberty

Istnieją cztery warianty assistance Liberty:

 • Mini Assistance,
 • Premium Assistance,
 • Prestiż Assistance,
 • Opony Assistance.

W cenie polisy OC Liberty kierowca otrzymuje pakiet Mini Assistance, który obejmuje pomoc serwisową w razie kolizji drogowej – naprawę na miejscu zdarzenia (do 300 zł), holowanie pojazdu ubezpieczonego (do 100 km) i holowanie pojazdu poszkodowanego oraz pomoc informacyjną.

Innym sposobem na spokojne podróże samochodem jest wykupienie ubezpieczenia assistance w wariancie Premium. Jego zakres obejmuje m.in. pomoc przy wymianie koła, holowanie pojazdu poszkodowanego, naprawę pojazdu na miejscu zdarzenia w razie unieruchomienia wskutek awarii (do 600 zł na terytorium Polski i do 500 euro za granicą) lub holowanie (do 200 km od miejsca zdarzenia), pomoc przy otwarciu pojazdu. Można skorzystać także z usług świadczonych jedynie, jeśli do zdarzenia doszło poza Polską, np. dostarczenia niezbędnych lekarstw lub opieki nad dziećmi.

Dla wymagających przygotowano także wariant Prestiż Assistance, który podnosi limity kilometrów w określonych sytuacjach ubezpieczeniowych.

Kolejną dodatkową usługą w ramach ubezpieczeń Liberty jest ubezpieczenie Opony Assistance, która obejmuje pomoc w wymianie koła, pokrycie kosztów wymiany koła na miejscu zdarzenia (nawet jeśli do uszkodzenia lub przebicia opony dojdzie pod domem ubezpieczonego) oraz holowanie pojazdu do warsztatu, jeśli uszkodzeniu uległo więcej niż jedno koło. Ubezpieczenie Opony Assistance obowiązuje na terenie Polski i Europy.

Więcej o assistance Liberty przeczytasz TUTAJ.

Ubezpieczenia Liberty w rankingach Punkta wypadają przyzwoicie

 • Ubezpieczenia Liberty królują w rankingu na najtańsze ubezpieczenie OC w 2016 roku. W ubiegłym roku towarzystwo zajęło trzecie miejsce ze średnią ceną OC w wysokości 466 zł oraz najlepszą ofertą w trzech miastach: Gdańsku (520 zł), Białymstoku (387 zł) i Poznaniu (479 zł). W 2016 roku cena średniego OC Liberty pozostała bez zmian – i firma wybiła się na prowadzenie w rankingu najtańszych polis OC w Polsce
 • Ubezpieczenia Liberty pozostawiają wiele do życzenia w kwestii prowadzenia infolinii produktowej. Ranking najgorszych i najlepszych infolinii ubezpieczycieli Punkta wykazał, że na połączenie z konsultantem trzeba poczekać aż 3 minuty i 50 sekund oraz przebić się przez dwa etapy IVR (automatyczne call center). Sprawa ma się nieco lepiej przy zgłaszaniu szkody, gdzie ubezpieczony zawiśnie na słuchawce na 1 minutę i 20 sekund i dwa razy wykona polecenia IVR.

Ubezpieczenia Liberty – wybrane produkty

Pakiet OC i AC Standard z Mini Assistance

Pakiet, który oprócz obowiązkowego OC, zawiera podstawową ochronę w ramach pozostałych ubezpieczeń komunikacyjnych. AC Standard obejmuje zdarzenia, do których doszło w Polsce lub na terenie Europy, takie jak zniszczenie lub utrata pojazdu powstałe w wyniku wypadku drogowego, zniszczenia dokonane przez osoby trzecie, zniszczenia powstałe na skutek działania warunków atmosferycznych, zniszczenia szyb i kradzież. W cenie pakietu ubezpieczony otrzymuje także Mini Assistance, które zapewnia uruchomienie pojazdu na miejscu zdarzenia oraz holowanie pojazdu.

Ubezpieczenie murów i wyposażenia mieszkania lub domu

Pakiet ubezpieczenia mieszkaniowego Liberty może obejmować podstawową ochronę majątku i zostać rozszerzony o dodatkowe ryzyka, takie jak przepięcie czy dewastacja (Pakiet Optymalny), ubezpieczenie domu w budowie lub mieszkania pod kredyt, a także można wykupić dodatkowe usługi – OC w życiu prywatnym, assistance i Pomoc Medyczna 24.

Pomoc Medyczna 24

Jeśli zdecydujesz się na kupno ubezpieczenia mieszkaniowego Liberty, a składka wyniesie więcej niż 100 zł, usługę Pomoc Medyczna 24 otrzymasz bez dodatkowej opłaty. Pomoc Medyczna 24 zapewnia m.in. wizytę lekarską, transport medyczny, opiekę pielęgniarską, organizację hospitalizacji, pomoc psychologa na wypadek nagłego zachorowania lub nieszczęśliwego wypadku.

Ubezpieczenie turystyczne w pakiecie

Ubezpieczenie dla każdego, kto wykupił ubezpieczenie komunikacyjne Liberty przez telefon. Obejmuje pokrycie kosztów leczenia i assistance do 30 000 zł i NNW do 10 000 zł.

Ubezpieczenia Liberty – Zielona Karta

Zielona Karta jest dobrowolnym ubezpieczeniem, które można wykupić z polisą OC. Składka z tytułu ubezpieczenia Zielonej Karty płatna jest w terminie ustalonym dla OC.

Więcej o zielonej karcie w ubezpieczeniach Liberty przeczytasz TUTAJ.

Ubezpieczenia Liberty – samochód zastępczy

Czas wypożyczenia pojazdu zastępczego po wypadku lub kradzieży zależy od wybranego wariantu:

 • Wariant Premium – bez względu na odległość miejsca zdarzenia od miejsca zamieszkania oraz po awarii, tylko jeśli nastąpiła w odległości nie mniejszej niż 50 km, do 4 dób po awarii i nie nie dłużej niż 7 dób po wypadku lub kradzieży (jeśli wcześniej nie zostanie ukończona naprawa lub nie zostanie wypłacone odszkodowanie z AC), po wypadku i kradzieży pojazdu bez względu na odległość miejsca zdarzenia od miejsca zamieszkania oraz po awarii, tylko jeśli nastąpiła w odległości nie mniejszej niż 50 km od miejsca zamieszkania ubezpieczonego. Z samochodu zastępczego można korzystać nie dłużej niż 4 doby po awarii i nie dłużej niż 7 dób po wypadku lub kradzieży (jeśli wcześniej nie zostanie ukończona naprawa lub nie zostanie wypłacone odszkodowanie z AC)
 • Wariant Prestiż – nie ma zastosowania limit kilometrów od miejsca awarii do miejsca zamieszkania

Usługa samochodu zastępczego jest świadczona w ramach wariantu Premium oraz Prestiż Assistance Liberty. Zakres ubezpieczenia Premium Assistance przewiduje wypożyczenie samochodu zastępczego po wypadku i kradzieży pojazdu bez względu na odległość miejsca zdarzenia od miejsca zamieszkania oraz po awarii, tylko jeśli nastąpiła w odległości nie mniejszej niż 50 km od miejsca zamieszkania ubezpieczonego. Za samochodu zastępczego można korzystać nie dłużej niż 4 doby po awarii i nie dłużej niż 7 dób po wypadku lub kradzieży (jeśli wcześniej nie zostanie ukończona naprawa lub nie zostanie wypłacone odszkodowanie z AC). W wariancie Prestiż Assistance nie ma zastosowania limit kilometrów od miejsca awarii do miejsca zamieszkania.

Ubezpieczenia Liberty – zgłoszenie szkody

Szkodę w Liberty Ubezpieczenia można zgłosić:

 • pod numerem telefonu 22 589 95 21,
 • e-mailem na adres [email protected],
 • pisemnie na adres siedziby AXA Ubezpieczenia TUiR S.A.,
 • faksem na numer 22 589 97 97

Po wybraniu odpowiedniej zakładki, na stronie ubezpieczeń Liberty można znaleźć informacje dotyczące danych potrzebnych przy zgłaszaniu szkody, dokumentów gromadzonych w procesie likwidacji, wyceny, sieci współpracujących z ubezpieczycielem warsztatów, dokumentacji fotograficznej uszkodzeń pojazdu oraz dalszych etapów likwidacji szkody. Za zgodą ubezpieczonego, będzie on otrzymywał informacje o przebiegu likwidacji za pośrednictwem korespondencji mailowej lub smsowej.

Ubezpieczenia Liberty – likwidacja szkód

W 2015 roku dla polis Liberty dostępna jest bezpośrednia likwidacja szkody. Co to znaczy? Jeśli Twój samochód zostanie uszkodzony przez samochód innego kierowcy, możesz zgłosić szkodę bezpośrednio do swojego ubezpieczyciela, które zajmie się wszelkimi formalnościami. Nie musisz więc zgłaszać szkody do firmy, w której jest ubezpieczony sprawca wypadku.

Ubezpieczenia Liberty – wypowiedzenie OC

OC Liberty można wypowiedzieć:

 • listownie na adres siedziby towarzystwa (AXA Ubezpieczenia TUiR S.A.),
 • przesyłając skan wypowiedzenia e-mailem lub faksem.

Więcej informacji i formularz wypowiedzenia OC Liberty znajdziesz TUTAJ.

Ubezpieczenia Liberty – zwrot składki

Jeśli umowa OC zostanie rozwiązana przed upływem okresu ubezpieczenia – np. sprzedasz lub zezłomujesz samochód – ubezpieczyciel powinien dokonać zwrotu składki za niewykorzystany czas ochrony.

Czytaj także: Zwrot składki OC i AC – odzyskaj pieniądze za ubezpieczenie samochodu

Ubezpieczenia Liberty – kontakt

Na stronie ubezpieczeń Liberty można zamówić bezpłatny kontakt z konsultantem za pomocą formularza. Ponadto z poszczególnymi działami pomocy można skontaktować się przez telefon lub drogą e-mailową:

Opinie o ubezpieczeniach Liberty

Dla ubezpieczeń Liberty prowadzony jest jeden z najlepiej ocenianych przez użytkowników serwisów www ubezpieczycieli direct. Na pozytywną ocenę zasłużyła możliwość dokonania szybkiej kalkulacji, intuicyjność strony i formularza oraz zachęcająca, budząca zaufanie estetyka. Poza tym w okresie od stycznia do października 2015 roku do Rzecznika Finansowego wpłynęło 106 skarg na ubezpieczenia komunikacyjne Liberty Ubezpieczenia – to zaledwie 1,3% wszystkich skarg wśród ubezpieczeń osobowych i majątkowych na rynku.

Czytaj także: Ubezpieczyciele w mediach społecznościowych [RAPORT]


Redaktor Punkta
 
Ekspert ds. ubezpieczeń 

Artykuł, który czytasz został napisany przez jednego z ekspertów multiagencji Punkta. Staramy się przekazać całą naszą wiedzę na temat polis oraz towarzystw ubezpieczeniowych, aby świat ubezpieczeń stał się dla Ciebie jasny i zrozumiały.  

guest
0 Komentarze
Inline Feedbacks
Wyświetl wszystkie komentarze

Wszystkie treści prezentowane na łamach niniejszej witryny internetowej mają charakter wyłącznie informacyjno-edukacyjny, stanowiąc wyraz osobistych poglądów ich autora/ów oraz nie nie powinny stanowić podstawy przy podejmowaniu decyzji biznesowych, inwestycyjnych, lub podatkowych, za które to decyzje właściciel strony internetowej ani autorzy nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności.

Najnowsze artykuły

2023.11.16  •  Samochód
Jak zarabiać na ubezpieczeniach OC nie będąc agentem ubezpieczeniowym?

Jeśli oferujesz usługi związane z motoryzacją i Twoimi klientami są kierowcy, program SKP jest właśnie dla Ciebie. Zostań partnerem Punkty. Przekazuj swoim klientom Kod Rabatowy na 100 zł przy zakupie OC/AC i zgarniaj prowizję.

Czytaj więcej
Najtańsze OC w 2023
2021.12.30  •  Samochód
Najtańsze ubezpieczenie OC czerwiec 2024 – ranking. Sprawdź prognozy i porównaj oferty ubezpieczycieli

Ceny obowiązkowego ubezpieczenia OC zmieniają się dynamicznie. Pamiętaj jednak, że porównując wysokość składki u różnych ubezpieczycieli, możesz oszczędzić nawet kilkaset złotych na polisie. Sprawdź ranking ubezpieczeń OC Punkty i sprawdź, gdzie można było kupić najtańsze ubezpieczenie OC i jakie są prognozy na kolejne miesiące. Pamiętaj, aby regularnie sprawdzać aktualizację naszego rankingu.

Czytaj więcej
2021.12.10  •  Samochód
Kary za brak OC w 2024 roku – najbliższa podwyżka już w lipcu! Ile zapłacisz?

Uwaga kierowcy! Od 1 stycznia 2024 roku drastycznie wzrosły kary za brak obowiązkowego ubezpieczenia OC. 1 lipca nastąpi wzrost płacy minimalnej, co wiąże się z kolejną podwyżką kar, które uzależnione są od naszych zarobków. Sprawdź, ile możesz zapłacić, jeśli nie masz ważnej polisy i nie ryzykuj. Ubezpieczenie OC to nie tylko obowiązek, ale też ochrona dla Ciebie i innych uczestników ruchu drogowego.

Czytaj więcej
2024.06.12  •  Samochód
Jak zmiany przepisów w 2024 roku wpłyną na pracę taksówkarzy?

Od 17 czerwca 2024 roku, wszyscy kierowcy taksówek oraz innych firm realizujących usługi przewozowe oparte na aplikacjach mobilnych będą musieli posiadać polskie prawo jazdy. Ta nowa regulacja, wprowadzona w ramach nowelizacji ustawy Prawo o ruchu drogowym, ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa pasażerów, ale jednocześnie wzbudza obawy wśród ekspertów i samych przewoźników.

Czytaj więcej
2024.06.12  •  Podróże
Paszport tymczasowy – Twoje awaryjne wyjście, jeśli nie masz stałego dokumentu

Co zrobić, gdy orientujesz się tuż przed wyjazdem, że Twój paszport stracił ważność? Czy w takiej sytuacji możesz liczyć na szybkie wyrobienie paszportu tymczasowego? Paszport tymczasowy to dokument, który może uratować Twoją podróż w ostatniej chwili. Choć nie zawiera danych biometrycznych i ma krótszy termin ważności, to uprawnia do przekraczania granic.

Czytaj więcej

Najchętniej czytane

Najtańsze OC w 2023
2021.12.30  •  Samochód
Najtańsze ubezpieczenie OC czerwiec 2024 – ranking. Sprawdź prognozy i porównaj oferty ubezpieczycieli

Ceny obowiązkowego ubezpieczenia OC zmieniają się dynamicznie. Pamiętaj jednak, że porównując wysokość składki u różnych ubezpieczycieli, możesz oszczędzić nawet kilkaset złotych na polisie. Sprawdź ranking ubezpieczeń OC Punkty i sprawdź, gdzie można było kupić najtańsze ubezpieczenie OC i jakie są prognozy na kolejne miesiące. Pamiętaj, aby regularnie sprawdzać aktualizację naszego rankingu.

Czytaj więcej
Ubezpieczenie OC Anglika
2019.04.11
Ubezpieczenie anglika w Polsce w 2023 roku – ile kosztuje OC dla aut z kierownicą po prawej stronie?

Polacy chętnie kupują auta z zagranicy. Mimo że największą popularnością cieszą się pojazdy pochodzące z Niemiec, to nie brakuje też chętnych na angliki, czyli pojazdy sprowadzane z Wielkiej Brytanii. Dla tych samochodów charakterystyczna jest kierownica po prawej stronie. Ile kosztuje ubezpieczenie anglika w Polsce? Na jakie inne koszty muszą być przygotowani właściciele anglików? Sprawdzamy!

Czytaj więcej
wichura
2022.02.24
Ubezpieczenie od wichur, huraganów i trąb powietrznych

Przerwy w dostawach prądu, tysiące zerwanych dachów, a nawet całkowicie zniszczonych domów. To skutki orkanów, które coraz częściej przetaczają się przez Polskę, zostawiając za sobą potężne straty. Naprawa szkód będzie mniej dotkliwa, jeśli otrzymasz odszkodowanie z ubezpieczenia nieruchomości na wypadek wichur. Ile kosztuje i jak działa ubezpieczenie na wypadek silnego wiatru, huraganu i trąby powietrznej?

Czytaj więcej