TUZ Ubezpieczenia OC i AC - dowiedz się więcej o TUZ i porównaj oferty

Aktualizacja:
TUZ Ubezpieczenia OC

TUZ Ubezpieczenia to polska firma bez obcego kapitału, która ubezpiecza swoich klientów na zasadzie wzajemności. TUZ Ubezpieczenia kieruje swoją ofertę przede wszystkim do przedsiębiorców, ale każdy znajdzie tam coś dla siebie. Zostając członkiem TUZ możesz zawrzeć umowę ubezpieczenia OC, a także innych ubezpieczeń majątkowych i osobowych.

TUZ Ubezpieczenia – informacje o firmie i udział w rynku

TUZ Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych działa na rynku ubezpieczeń majątkowych i osobowych od 2003 roku za pośrednictwem 15 oddziałów i przedstawicieli działających na terenie całego kraju. W 2015 roku towarzystwo uzyskało składkę przypisaną brutto w wysokości około 387 mln zł i 1,4% udział w rynku ubezpieczeń działu II.

TUZ Ubezpieczenia OC i AC – czy warto kupić? Dlaczego lepiej porównać oferty?

Porównując oferty OC można zaoszczędzić nawet kilkaset złotych – tak wynika z badań przeprowadzonych przez Punkta w 2015 roku, kiedy różnica między najtańszym a najdroższym OC w Warszawie wynosiła 517 zł. W styczniu 2016 roku rozpoczęły się podwyżki cen OC, które jeszcze bardziej uwypukliły potrzebę solidnego porównywania ofert ubezpieczeń komunikacyjnych. Przeciętny kierowca zapłacił w TUZ Ubezpieczenia w 2015 roku 747 zł. Może to oznaczać, że towarzystwo nie bierze udziału w wojnie cenowej między ubezpieczycielami komunikacyjnymi, ale bezpłatne dodatki i serwis, które oferuje, spełnią Twoje oczekiwania. Przede wszystkim oznacza to, że przed kupnem lub przedłużeniem umowy powinieneś poznać wszystkie dostępne na rynku opcje.

TUZ Ubezpieczenia – assistance

Usługa assistance w TUZ Ubezpieczenia dotyczy pojazdów nie przekraczających 3,5 tony dmc i obejmuje trzy warianty: Podstawowy Standard i Comfort – każdy z nich dostosowany zakresem ochrony do specyficznych potrzeb kierowcy. Zdarzenia powstałe w wyniku awarii nie są objęte ochroną ubezpieczeniową w żadnym z dostępnych wariantów, jeśli pojazd ma więcej niż 10 lat. We wszystkich innych przypadkach obowiązują następujące zasady:

  • Wariant Podstawowy – jeśli doszło do szkody na skutek kolizji drogowej: naprawa na miejscu zdarzenia, holowanie do 50 km od miejsca zdarzenia, parking i usługi informacyjne
  • Wariant Standard – jeśli doszło do szkody na skutek wypadku, awarii lub unieruchomienia pojazdu: naprawa na miejscu zdarzenia, holowanie do 100 km od miejsca zdarzenia, parking i usługi informacyjne
  • Wariant Comfort – jeśli doszło do szkody na skutek wypadku, awarii lub unieruchomienia pojazdu: naprawa na miejscu zdarzenia, holowanie do 200 km od miejsca zdarzenia, parking, usługi informacyjne, samochód zastępczy/pokrycie kosztów podróży powrotnej lub kontynuacji podróży/zakwaterowanie

TUZ Ubezpieczenia w rankingach Punkta

Rankingi stworzone przez Punkta pokazują skrajne oblicza TUZ Ubezpieczenia. Infolinia produktowa TUZ jest infolinią, na którą najłatwiej jest się dodzwonić. Czas oczekiwania na połączenie z konsultantem to jedyne 26 sekund. Na przeciwnym skraju rankingu TUZ Ubezpieczenia znalazło się, kiedy przyszło zgłosić szkodę – czas oczekiwania wydłużył się do ponad 5 minut, po czym zarejestrowano brak odpowiedzi ze strony infolinii szkodowej towarzystwa.

W rankingu ubezpieczycieli oferujących najtańsze OC w 2015 roku TUZ Ubezpieczenia znalazło się na ostatnim miejscu z OC dla przeciętnego kierowcy w cenie 747 zł, przy czym różnica między najdroższym a najtańszym OC w rankingu wyniosła aż 300 zł.

Czytaj też: Kto oferuje najtańsze OC?

TUZ Ubezpieczenia prowadzi stronę firmową na Facebooku, ale nie publikuje na niej treści regularnie. Brak aktywności dotyczy także interakcji z użytkownikami. TUZ nie odpowiedziało na żaden komentarz zamieszczony przez użytkowników na Facebooku w czasie miesięcznego okresu testowego.

TUZ Ubezpieczenia – wybrane produkty

  • Pakiet Nasza Rodzina – produkt przeznaczony dla osób fizycznych posiadających samochód osobowy, osobowo-ciężarowy lub ciężarowy o nadwoziu osobowym, którego wiek nie przekroczył 20 lat oraz posiadających co najmniej 12-miesięczny bezszkodowy przebieg w ubezpieczeniach komunikacyjnych. Obowiązkowa część pakietu obejmuje: OC auta, auto assistance w jednym z trzech wariantów do wyboru, ubezpieczenie nieruchomości od ognia i kradzieży z włamaniem oraz OC w życiu prywatnym (lub NNW). Zakres ubezpieczenia może zostać rozszerzony o: NNW kierowcy i pasażerów, AC i ubezpieczenie Autoszyby
  • Autoszyby – dodatkowa usługa sprzedawana wraz z Autocasco lub pakietem Nasza Rodzina. Ochroną objęte są szkody powstałe na skutek uszkodzenia lub zniszczenia szyb na terenie RP
  • Pakiet Bezpieczny Dom – ubezpieczenie nieruchomości z dwoma wariantami do wyboru: Mini i Max. W wariancie rozszerzonym oprócz ubezpieczenia od ognia i innych zdarzeń losowych, kradzieży z włamaniem i rabunku, OC oraz NNW znajduje się także ochrona na wypadek stłuczenia szklanych elementów oraz przepięcia
  • Pakiet NNW Dla Rodziny – usługa przeznaczona dla klientów, którzy posiadają w TUZ Ubezpieczenia polisę mieszkaniową. Klient ma do wyboru cztery warianty różniące się sumą ubezpieczenia oraz wysokością składki. Ubezpieczenie obejmuje: trwały uszczerbek na zdrowiu, śmierć wskutek nieszczęśliwego wypadku, dzienne świadczenia szpitalne oraz koszty leczenia

TUZ Ubezpieczenia – Zielona Karta

Zielona Karta to inaczej ubezpieczenie OC posiadaczy pojazdów mechanicznych za szkody powstałe na terytorium państw zrzeszonych w systemie Zielonej Karty. Aktualną listę krajów, na terenie których obowiązuje wymóg posiadania Zielonej Karty, można znaleźć na stronie Polskiego Biura Ubezpieczycieli Komunikacyjnych. Umowa ubezpieczenia Zielona Karta może zostać zawarta wraz z ubezpieczeniem obowiązkowego OC posiadaczy pojazdów mechanicznych.

Czytaj także: Zielona Karta – OC na zagraniczny wyjazd

TUZ Ubezpieczenia – samochód zastępczy

Samochód zastępczy przysługuje tym, którzy wykupią w TUZ Ubezpieczenia usługę assistance w wariancie Comfort. Gdy pojazd został skradziony lub przetransportowany do warsztatu samochodowego i nie może być naprawiony tego samego dnia, TUZ Ubezpieczenia realizuje jedno z trzech świadczeń: samochód zastępczy, pokrycie kosztów podróży lub zakwaterowanie. Samochód zastępczy może zostać wynajęty do czasu usunięcia skutków zdarzenia, ale nie dłużej niż na 3 doby.

Czytaj też: Samochód zastępczy z OC sprawcy – 4 rzeczy, które powinieneś wiedzieć

TUZ Ubezpieczenia – zgłoszenie szkody

Szkodę w TUZ Ubezpieczenia można zgłosić online: za pomocą formularza znajdującego się na stronie towarzystwa, wysyłając zgłoszenie na adres mailowy szkody@tuz.pl lub wysyłając zgłoszenie na adres mailowy najbliższego oddziału TUZ Ubezpieczenia. Sprawę można również załatwić z pomocą Telefonicznego Centrum Zgłaszania Szkód, które pracuje od poniedziałku do piątku w godz. 8-18 pod numerem 22 327 60 60. Zgłoszenie szkody przyjmie także każdy przedstawiciel lub oddział terenowy towarzystwa.

TUZ Ubezpieczenia – likwidacja szkód

Po 7 dniach od czasu otrzymania zgłoszenia o szkodzie, ubezpieczyciel zobowiązany jest do rozpoczęcia postępowania, mającego na celu ustaleniu stanu faktycznego zdarzenia, zasadności roszczenia oraz wysokości odszkodowania. Towarzystwo ubezpieczeniowe powinno powiadomić ubezpieczonego pisemnie lub drogą elektroniczną (w trakcie zgłaszania szkody możesz wybrać preferowaną drogę powiadamiania o przebiegu procesu) o tym, jakie dokumenty będą potrzebne do ustalenia odszkodowania. Towarzystwo ubezpieczeniowe ma również obowiązek powiadomić ubezpieczonego, jeśli odszkodowanie nie przysługuje lub przysługuje w innej kwocie niż określona w zgłoszonym roszczeniu oraz o możliwości dochodzenia roszczeń na drodze sądowej. Odszkodowanie powinno zostać wypłacone w terminie 14 dni od ustalenia wysokości odszkodowania, nie później niż 90 dni od dnia zgłoszenia szkody.

TUZ Ubezpieczenia – wypowiedzenie OC

Wzór wypowiedzenia OC można pobrać ze strony TUZ Ubezpieczenia, korzystając ze Strefy Klienta. Dokument jest uniwersalny i wymaga podania numeru polisy oraz danych osobowych ubezpieczającego oraz złożenia odręcznego podpisu. Wypowiedzenie należy wysłać na adres siedziby towarzystwa: ul. Poleczki 35, 02-822 Warszawa lub złożyć w placówce, w której została zawarta umowa.

Warto skorzystać z naszego generatora wypowiedzenia OC. Dzięki niemu szybko i wygodnie wygenerujesz formularz wypowiedzenia umowy OC w TUZ Ubezpieczenia gotowy do podpisu.

TUZ Ubezpieczenia – zwrot składki

Zwrot składki za niewykorzystaną ochronę ubezpieczeniową przysługuje w przypadku wyrejestrowania pojazdu lub jego całkowitej utraty (bez zmiany właściciela), a także w bardziej niespotykanych przypadkach, na przykład jeśli auto zostało ubezpieczone przed jego rejestracją i nie zostało zarejestrowane w ciągu 30 dni od dnia zawarcia umowy OC. Właściciel może wtedy odstąpić od umowy i odzyskać składkę. Wniosek o zwrot składki należy złożyć na piśmie, podając niezbędne dane, przyczynę oraz ewentualnie numer konta bankowego, na który mają zostać zwrócone środki.  

Czytaj też: Zwrot składki OC i AC – jak odzyskać swoje pieniądze?

TUZ Ubezpieczenia – kontakt

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o ofercie TUZ Ubezpieczenia, możesz zamówić kontakt lub umówić się na spotkanie, wypełniając formularz kontaktowy na stronie towarzystwa lub zadzwonić na infolinię: 800 808 444. We wszystkich pozostałych sprawach możesz zgłosić się telefonicznie lub mailowo:

Strona TUZ Ubezpieczenia pozwala także znaleźć dane teleadresowe (adres, numer telefonu oraz adres mailowy) każdego oddziału w Polsce.

Opinie o TUZ Ubezpieczenia

Rzecznik Finansowy odnotował w 2015 roku (okres od stycznia do października) 103 skargi dotyczące ubezpieczeń komunikacyjnych TUZ Ubezpieczenia – to niecałe 2% wszystkich skarg z zakresu działu II. Należy jednak pamiętać, że TUZ jest stosunkowo niewielką firmą z 1,4-procentowym udziałem w rynku. Niestety w internecie rozbrzmiewają co jakiś czas informacje o bezpodstawnej odmowie wypłaty odszkodowania ubezpieczonym (na przykład w 2013 roku portal Bankier.pl interweniował w imieniu czytelnika, który został oszukany na ubezpieczeniu mieszkania przez niekompetentnego agenta TUZ).

Oceń artykuł: 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars

Loading...
Zasubskrybuj
Powiadom o
guest
2 Comments
Starsze
Nowsze
Inline Feedbacks
View all comments
Piotr
Piotr
5 lat temu

Przestrzegam przed zakładaniem ubezpieczeniem w firmie tuz, od wielu lat posiadam kilka aut i miałem zawsze 60 % zniżek
gdy przychodze płacić ubezpieczenie twierdzą że miałem 2 szkody nie miałem żadnej szkody próby kontaktu z firmą nic nie wyjaśniły nabili mnie w butelkę
na dwie szkody i przez to utratę zniżek we wszystkich towarszystwach ubezpieczeniowych,
szkody powstały długo po tym jak sprzedałem auto ale wcześniej poinformowałęm Urząd Miasta i Zakład Ubezpieczeń o jego sprzedaży.
Nigy więcej TUZ

Radel
Radel
1 rok temu

Oszusci