Punkta

Czym jest polisa zdrowotna?

Prywatne ubezpieczenie zdrowotne to forma dobrowolnego ubezpieczenia, dzięki któremu możemy uzyskać dostęp do większej ilości świadczeń medycznych. W zależności od wykupionej formy ubezpieczenia (pakiet medyczny, KL, NNW, ubezpieczenie szpitalne), możemy w łatwiejszy sposób dotrzeć do lekarza z danej specjalizacji, poddać się zabiegom lub operacjom czy też zapewnić sobie opiekę stomatologiczną bez dodatkowych opłat. Warto jednak pamiętać o tym, iż prawie żaden ubezpieczyciel nie zapewnia pokrycia kosztów wezwania karetki pogotowia w nagłym wypadku. Wówczas, jeśli nie posiadamy podstawowego ubezpieczenia zdrowotnego (którym jesteśmy obowiązkowo objęci, gdy pracujemy, jesteśmy na bezrobociu lub przebywamy na rencie czy też emeryturze), będziemy musieli zapłacić za przyjazd „państwowego” pogotowia.

Dlaczego warto posiadać polisę zdrowotną?

Czy wykupienie polisy zdrowotnej się opłaca? Owszem, szczególnie w sytuacji, gdy wiemy, że my lub ktoś z naszych bliskich potrzebuje dostępu do badań i lekarzy specjalistów. Nieistotne czy chodzi tu o okulistę, gastrologa czy onkologa – współcześnie w ramach podstawowej opieki medycznej musimy poczekać w kolejce nawet do urologa. To również opłacalne w chwili, gdy chcemy zapewnić sobie dostęp do opieki stomatologicznej. Każdy z nas wie doskonale, że wizyta u dentysty może kosztować ładnych paręset złotych. W sytuacji, gdy wymagane jest dłuższe leczenie i kilka wizyt, koszty mogą sięgnąć kilku tysięcy złotych. Można tego uniknąć, wykupując odpowiednią polisę zdrowotną, w ramach której będziemy mogli uzyskać dostęp do lekarza stomatologa bez dodatkowych opłat.

Warunki otrzymania polisy zdrowotnej

Polisę zdrowotną może otrzymać praktycznie każdy – poszczególne ubezpieczalnie mogą, lecz coraz częściej z tego rezygnują, określić dokładne warunki, jakie ubezpieczony musi spełniać (wiek, stan zdrowia, etc.). Aktualnie, by zostać objętym ochroną ubezpieczeniową, najlepiej skorzystać z porównywarki ubezpieczeń zdrowotnych i wypełnić krótki formularz online lub udać się do multiagencji. Następnie musimy podpisać umowę o świadczenie usług i gotowe – w oznaczonym czasie (jest to zazwyczaj rok od chwili zawarcia umowy) będziemy otoczeni ochroną ubezpieczeniową. Zanim jednak podejmiesz decyzję o wykupie polisy – sprawdź i porównaj oferty różnych firm, by wybrać dokładnie taki pakiet świadczeń, jaki spełni Twoje wszystkie wymagania!