Zastanawiasz się nad zakupem dodatkowego ubezpieczenia zdrowotnego? Zanim zdecydujesz się na pierwszą lepszą ofertę - poczekaj! Przede wszystkim dowiedz się, co masz właściwie do wyboru. Okazuje się bowiem, że nie każde ubezpieczenie zapewnia pełną ochronę ubezpieczeniową. Sprawdź, jakie ubezpieczenia zdrowotne są w zasięgu Twojej ręki!
Dodatkowe ubezpieczenie szpitalne
Szybki dostęp do szpitala na planowany zabieg, komfortowe warunki, przyjazny personel – jeśli na tych kryteriach zależy Ci w szczególności, rozważ ubezpieczenie szpitalne. Pozwala ono nie tylko na otrzymanie najwyższej jakości usług medycznych w prywatnym szpitalu, lecz także pokrycie kosztów różnych zabiegów chirurgicznych (w zależności od wykupionego pakietu). Dodatkowo czas oczekiwania na wizytę u specjalisty oraz sam zabieg jest skrócony do maksymalnie 2-3 tygodni (choć to również jest uzależnione od oferty firmy ubezpieczeniowej).
Dodatkowe ubezpieczenie zdrowotne ambulatoryjne
Nie chcesz czekać tygodniami i miesiącami na wizytę u specjalisty? A może nie chcesz usłyszeć, że tylko część badań jest refundowana? W takiej sytuacji zdecyduj się na ubezpieczenie ambulatoryjne. Jest to najczęściej wybierane i najczęściej też oferowane ubezpieczenie dobrowolne przez firmy ubezpieczeniowe. Nic dziwnego – wizja braku kolejek, niezabiegania o skierowanie, czy też braku konieczności płacenia horrendalnych sum za podstawowe badania kusi każdego. Warto jednak pamiętać o tym, iż ta forma ubezpieczenia nie pokrywa kosztów leczenia szpitalnego z wyjątkiem najprostszych zabiegów, jak założenie gipsu.
Ubezpieczenie zdrowotne – lekowe
Rzadko spotykane, acz równie interesujące ubezpieczenie – idealne dla osób przewlekle chorych, które chcą nieco zaoszczędzić przy zakupie leków. Dzięki niemu leki kupione na receptę są tańsze o określoną sumę, refundowaną przez ubezpieczyciela. Warunkiem jest fakt, iż muszą to być polskie leki wydawane wyłącznie na receptę. Niestety nie zawsze można je wykupić samodzielnie – najczęściej są wliczane w skład pakietów medycznych.
Assistance
Ostatnią ciekawą opcją jest tzw. assistance medyczny, którego nie można wykupić samodzielnie, ponieważ jest niejako rozszerzeniem pozostałych form ochrony ubezpieczeniowej. Czy warto się na niego zdecydować? Cóż, wykupienie tej opcji powoduje, że w sytuacji kryzysowej (określonej w warunkach zawartej umowy) możemy zadzwonić po pomoc niezależnie od dnia i godziny. Wówczas telefonicznie uzyskamy propozycję pomocy dostosowaną do zaistniałych okoliczności. Dodatkowo assistance, w zależności od oferty ubezpieczyciela, może zawierać również usługę transportu medycznego, wsparcia domowego po wypadku lub długim pobycie w szpitalu, czy też opiekę nad dziećmi i niepełnosprawnymi członkami rodziny. Jest to kusząca oferta dla osób samotnych lub samotnie wychowujących dzieci. Tak czy inaczej – warta przemyślenia!
Przed zakupem polisy, należy przede wszystkim skorzystać z porównywarki ubezpieczeń zdrowotnych, aby mieć pewność, że wybiera się najkorzystniejszy pakiet.
Wszystkie treści prezentowane na łamach niniejszej witryny internetowej mają charakter wyłącznie informacyjno-edukacyjny, stanowiąc wyraz osobistych poglądów ich autora/ów oraz nie nie powinny stanowić podstawy przy podejmowaniu decyzji biznesowych, inwestycyjnych, lub podatkowych, za które to decyzje właściciel strony internetowej ani autorzy nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności.
Powiązane artykuły
Coraz więcej osób decyduje się na zakup dodatkowego ubezpieczenia zdrowotnego. Jest ono dobrą alternatywą dla podstawowej opieki medycznej, która rzadko spełnia nasze wymagania. Zanim jednak dokonamy zakupu, dobrze jest dowiedzieć się więcej na temat poszczególnych typów ubezpieczeń. Jednym z nich jest polisa szpitalna. Dowiedz się, co wchodzi w zakres tej ochrony!
Grupowe ubezpieczenie zdrowotne to jedna z najpopularniejszych form pozafinansowej motywacji pracowników. Ubezpieczenia te wygrywają w pojedynku z państwową służbą zdrowia. Tym razem analizujemy ofertę ubezpieczenia zdrowotnego w TU Allianz Życie Polska S.A. (Allianz). Jakie korzyści niesie ono dla pracowników, kto może zostać objęty ochroną i jakie świadczenia gwarantują poszczególne pakiety?
Troska o własne zdrowie i dobre samopoczucie to priorytet dla każdej odpowiedzialnej osoby. W dzisiejszych czasach, kiedy coraz więcej osób boryka się z różnorodnymi dolegliwościami, posiadanie prywatnego ubezpieczenia medycznego staje się coraz bardziej popularne. Ranking pakietów medycznych 2024 to kompleksowe zestawienie najlepszych ofert, które pozwoli Ci wybrać optymalną ochronę.
Terminy do specjalistów w ramach NFZ budzą irytację: w tej chwili w np. Krakowie na operację halluksów czeka się cztery lata, na rehabilitację rok, na wizytę z dzieckiem u gastrologa pół roku. Wiele osób, zniechęconych kolejkami, korzysta z usług prywatnych gabinetów i placówek. Sprawdzamy więc ofertę Signal Iduna!
Pracodawcy coraz chętniej proponują nam pracownicze abonamenty medyczne. Po prywatne ubezpieczenie zdrowotne sięgamy też indywidualnie, gdy nie chcemy być skazani wyłącznie na NFZ.
Zastanawiasz się, czy ubezpieczenie zdrowotne jest obowiązkowe? Odpowiedź wcale nie jest taka oczywista – wszystko zależy od Twojej sytuacji.
Najchętniej czytane
Ceny obowiązkowego ubezpieczenia OC zmieniają się dynamicznie. Pamiętaj jednak, że porównując wysokość składki u różnych ubezpieczycieli, możesz oszczędzić nawet kilkaset złotych na polisie. Sprawdź ranking ubezpieczeń OC Punkty i sprawdź, gdzie można było kupić najtańsze ubezpieczenie OC i jakie są prognozy na kolejne miesiące. Pamiętaj, aby regularnie sprawdzać aktualizację naszego rankingu.
Sprowadzone auto używane z Wielkiej Brytanii, zwane potocznie „anglikiem” jest nadal atrakcyjną opcją dla wielu polskich kierowców. Pojazdy można odkupić w przystępnych cenach, co przyciąga entuzjastów motoryzacji, ale też kolekcjonerów. Jednak sama procedura zakupu, rejestracji i ubezpieczenia takiego auta w Polsce to szereg wyzwań i wymagań.
Rozmowy przez telefon to poważny problem na polskich drogach, który niejednokrotnie przyczynił się do niebezpiecznych sytuacji. Nie warto ryzykować również z tego powodu, że wykroczenie jest karane wysokim mandatem. Dowiedz się, co Ci grozi za rozmowę przez telefon w czasie jazdy.