Koszt zakupu obowiązkowego ubezpieczenia OC potrafi przyprawić o ból głowy. Czy warto decydować się na dodatkowe opcje polisy? Oczywiście! Mogą okazać się niezastąpione, szczególnie wtedy, gdy dopasujesz je do swoich potrzeb. Na co zwrócić uwagę? Jakie mogą być dodatki do OC? Sprawdzamy!
Posiadanie ważnego ubezpieczenia OC to obowiązek każdego kierowcy w naszym kraju. Ten rodzaj polisy chroni na wypadek szkód, które wyrządzisz osobom trzecim. Czy wiesz, że obowiązkowe ubezpieczenie komunikacyjne możesz rozszerzyć o dodatkowe elementy? Sprawdź, jakie dodatki do OC warto wybrać!
Dodatki do OC: pomoc Assistance
Nieoczekiwane kraksy czy awarie zwykle mają miejsce w najmniej odpowiednim momencie. Jeśli uszkodzisz oponę, skończy Ci się paliwo czy rozładuje akumulator, gdy będziesz w trasie, to właśnie dzięki assistance możesz liczyć na pomoc. Większość podstawowych ubezpieczeń zawiera jedynie usługę holowania do najbliższego warsztatu. Dodatek do OC w postaci assistance w wersji rozszerzonej przyda Ci się w sytuacji braku paliwa i odmówienia posłuszeństwa pojazdu na drodze – wówczas będziesz mógł liczyć na pomoc i zwrot kosztów naprawy. Jeśli często podróżujesz i chcesz się czuć bezpiecznie, to pomyśl o tym dodatku do OC.
Ubezpieczenie assistance: wszystko, co powinieneś o nim wiedzieć
Ubezpieczenie NNW: z myślą nie tylko o sobie
Polisa NNW, czyli Następstwa Nieszczęśliwych Wypadków, to ochrona nie tylko dla Ciebie, ale również dla Twoich współpasażerów. Podczas wypadku, który będzie miał miejsce również z Twojej winy, a ktokolwiek znajdujący się w Twoim aucie zostanie ranny, możesz liczyć na wsparcie finansowe. Otrzymasz zwrot kosztów rehabilitacji oraz leczenia. Ubezpieczenie NNW obejmuje następstwa wypadków, które był spowodowane podczas jazdy, wsiadania, wysiadania, zatrzymania, czy tankowania pojazdu.
Ubezpieczenie opon
Jeśli kiedykolwiek zdarzyło Ci się złapać „gumę” podczas podróżowania autem, to doskonale wiesz, jak ta niemiła sytuacja może zepsuć humor, nabawić stresu i przysporzyć niemałych kosztów. Inwestując w ubezpieczenie opon, możesz tego uniknąć. W zależności od zakresu ochrony, możesz wówczas liczyć na wymianę uszkodzonej opony na miejscu zdarzenia lub odholowanie do najbliższego wulkanizatora lub warsztatu. Oczywiście wszystko na koszt ubezpieczyciela.
Ubezpieczenie szyb jako dodatek do OC
Nawet niewielki kamień czy niegroźne zderzenie z jakimkolwiek obiektem może sprawić, że szyba w Twoim aucie rozbije się, pęknie lub uszkodzi. Dzięki ubezpieczeniu szyb nic nie zapłacisz za ewentualną naprawę szyb w pojeździe: tylnej, bocznych oraz przedniej. W grę nie wchodzą jednak lusterka, szyba panoramiczna czy szyberdach – ubezpieczyciele umywają ręce od pokrycia kosztów naprawy i wymiany tych części.
Ochrona wypracowanych zniżek
Udało Ci się już wypracować solidne zniżki i zabolałoby Cię serce, jeśli musiałbyś się z nimi pożegnać? Cena OC bez posiadanych zniżek może (ale nie musi) poważnie nadszarpnąć nasz domowy budżet. Rozszerzając polisę OC o ubezpieczenie ochrony zniżek, możesz spać spokojnie – nawet, jeśli spowodujesz szkodę na drodze, to nie stracisz posiadanych zniżek za bezszkodową jazdę. Może się więc okazać, nie dopłacając niewiele za rozszerzenie obowiązkowego ubezpieczenia, w przyszłości możesz naprawdę sporo zaoszczędzić.
http://www.mfind.pl/akademia/polisa-oc-2/gwarancja-ochrona-znizek-jak-dziala/
Ubezpieczenie od utraty pracy
Ciekawym dodatkiem do OC jest ubezpieczenie od utraty pracy. Brak pracy nie zwalnia Cię od płacenia składek za ubezpieczenie OC, a ten produkt zapewni Ci ochronę w sytuacji utraty pracy w okresie obowiązywania polisy. Warunkiem koniecznym do wykupienia takiego rozszerzenia jest zatrudnienie na podstawie umowy o pracę. Po jej utracie (wyłącznie z winy pracodawcy) konieczne będzie zarejestrowanie się w Urzędzie Pracy jako osoba bezrobotna. Wówczas będziesz mógł otrzymać środki niezbędne do utrzymania i prowadzenia pojazdu. Będziesz mógł je przeznaczyć np. na zakup paliwa, obowiązkowe badanie techniczne czy zapłatę OC.
Darmowe dodatki do OC – co oferują ubezpieczyciele?
Nie wszystkie dodatki do OC są płatne. Ubezpieczyciele, chcąc przyciągnąć klientów, rywalizują między sobą, oferując niektóre opcje już w cenie podstawowej składki OC. W ofercie ubezpieczycieli możesz się spotkać z takimi bonusami, jak:
- BLS (system Bezpośredniej Likwidacji Szkód),
- ubezpieczenie kluczyków,
- ubezpieczenie bagażu,
- Zielona Karta,
- ochrona prawna.
Czy zdecydowałeś się zakupić dodatki do OC? Jesteś zadowolony ze swojego wyboru? Daj znać w komentarzu!
Podsumowanie
- Oprócz obowiązkowego ubezpieczenia OC możesz zakupić dodatkowe polisy zapewniające wsparcie w różnych sytuacjach.
- Dodatki do OC są różne u poszczególnych ubezpieczycieli, m.in. assistance, ubezpieczenie szyb, opon, NNW czy ochrona wypracowanych zniżek.
- W zależności od zastosowania swojego pojazdu i częstotliwości poruszania się nim, wybierz dodatki do OC odpowiednie dla siebie.
Wszystkie treści prezentowane na łamach niniejszej witryny internetowej mają charakter wyłącznie informacyjno-edukacyjny, stanowiąc wyraz osobistych poglądów ich autora/ów oraz nie nie powinny stanowić podstawy przy podejmowaniu decyzji biznesowych, inwestycyjnych, lub podatkowych, za które to decyzje właściciel strony internetowej ani autorzy nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności.
Najnowsze artykuły
Jeśli oferujesz usługi związane z motoryzacją i Twoimi klientami są kierowcy, program SKP jest właśnie dla Ciebie. Zostań partnerem Punkty. Przekazuj swoim klientom Kod Rabatowy na 100 zł przy zakupie OC/AC i zgarniaj prowizję.
Ceny obowiązkowego ubezpieczenia OC zmieniają się dynamicznie. Pamiętaj jednak, że porównując wysokość składki u różnych ubezpieczycieli, możesz oszczędzić nawet kilkaset złotych na polisie. Sprawdź ranking ubezpieczeń OC Punkty i sprawdź, gdzie można było kupić najtańsze ubezpieczenie OC i jakie są prognozy na kolejne miesiące. Pamiętaj, aby regularnie sprawdzać aktualizację naszego rankingu.
Uwaga kierowcy! Od 1 stycznia 2024 roku drastycznie wzrosły kary za brak obowiązkowego ubezpieczenia OC. 1 lipca nastąpi wzrost płacy minimalnej, co wiąże się z kolejną podwyżką kar, które uzależnione są od naszych zarobków. Sprawdź, ile możesz zapłacić, jeśli nie masz ważnej polisy i nie ryzykuj. Ubezpieczenie OC to nie tylko obowiązek, ale też ochrona dla Ciebie i innych uczestników ruchu drogowego.
Ponieważ liczba pojazdów na polskich drogach stale rośnie, problem nieprawidłowego parkowania staje się coraz bardziej palący. W związku z tym, władze wprowadzają nowe przepisy oraz zmieniają istniejące regulacje dotyczące zatrzymywania i postoju. W artykule tym omówimy, co oznacza zakaz zatrzymywania i postoju, jakie są najnowsze przepisy oraz jakie kary grożą kierowcom łamiącym te zasady.
Ubezpieczenie stomatologiczne to temat, który zyskuje na znaczeniu w obliczu rosnących kosztów leczenia zębów oraz długich kolejek do dentystów w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia (NFZ). Coraz więcej osób zastanawia się nad wykupieniem prywatnej polisy stomatologicznej. W artykule tym omówimy, na czym polega ubezpieczenie stomatologiczne, jakie korzyści niesie, a także jakie są potencjalne ograniczenia.
Indywidualne tablice rejestracyjne to coraz popularniejszy sposób wyróżnienie swojego auta. Właściciele samochodów i motocykli decydują się na tę formę personalizacji, aby zaistnieć na drodze, a także podkreślić swoją osobowość lub markę. W tym artykule omówimy istotne aspekty związane z uzyskaniem indywidualnych tablic rejestracyjnych, ich koszt oraz przepisy, z którymi trzeba się liczyć.
Najchętniej czytane
Ceny obowiązkowego ubezpieczenia OC zmieniają się dynamicznie. Pamiętaj jednak, że porównując wysokość składki u różnych ubezpieczycieli, możesz oszczędzić nawet kilkaset złotych na polisie. Sprawdź ranking ubezpieczeń OC Punkty i sprawdź, gdzie można było kupić najtańsze ubezpieczenie OC i jakie są prognozy na kolejne miesiące. Pamiętaj, aby regularnie sprawdzać aktualizację naszego rankingu.
Sprowadzone auto używane z Wielkiej Brytanii, zwane potocznie „anglikiem” jest nadal atrakcyjną opcją dla wielu polskich kierowców. Pojazdy można odkupić w przystępnych cenach, co przyciąga entuzjastów motoryzacji, ale też kolekcjonerów. Jednak sama procedura zakupu, rejestracji i ubezpieczenia takiego auta w Polsce to szereg wyzwań i wymagań.
Rozmowy przez telefon to poważny problem na polskich drogach, który niejednokrotnie przyczynił się do niebezpiecznych sytuacji. Nie warto ryzykować również z tego powodu, że wykroczenie jest karane wysokim mandatem. Dowiedz się, co Ci grozi za rozmowę przez telefon w czasie jazdy.