Punkta

Fani Argentyny, Francji, Niemiec, Holandii, Włoch, Portugalii, Hiszpanii i gospodarza – Brazylii, mogą wykupić ubezpieczenie na wypadek, gdyby okazało się, że drużyna, której kibicują, nie popisała się na boisku. Polisę można kupić za drobną sumę 8 yuanów, a odszkodowanie może wynosić do 49 yuanów.

Agenci oferujący ubezpieczenie od sportowego rozczarowania, odmawiają sprzedaży produktu kibicom reprezentacji Anglii, przekonani, że drużyna Roya Hodgsona wyjedzie z Brazylii ze złamanym sercem. W rozmowie z reporterem dziennika The Telegraph, przedstawiciel towarzystwa ubezpieczeniowego zapytany czy nie wierzy, że reprezentacja Anglii może zwyciężyć w Pucharze Świata, odpowiedział podobno gromkim śmiechem.

Wśród produktów ubezpieczeniowych, które można kupić przez portal Taobao, znajduje się także polisa od ataku chuliganów oraz od zatrucia alkoholowego, do których może dojść podczas świętowania po finale Pucharu Świata.

Chociaż reprezentacja Chin dostała się na Mundial tylko raz, w 2002 roku, w tamtejszej prasie można znaleźć różne informacje, świadczące o wciąż rosnącej popularności piłki nożnej, w tym historię artysty, którzy postanowił uwiecznić twarze Messiego i Ronaldo, rzeźbiąc w arbuzie.

Nie wiadomo czy pakiet mundialowych ubezpieczeń będzie dostępny także dla kibiców spoza Chin. Oby!

Źródło: http://www.telegraph.co.uk/