Ubezpieczenie dla pijanego kibica? Chińczycy wykupują "mundialowe" polisy

Aktualizacja:
Ubezpieczenie dla pijanego kibica? Chińczycy wykupują „mundialowe” polisy

Nocny marek albo zwolennik oglądania meczu przy piwie i górze śmieciowego żarcia nie musi bać się niemiłych konsekwencji dobrej zabawy na mieście, jeśli na czas trwania rozgrywek Pucharu Świata wykupi jedną z polis, które oferują chińskie formy ubezpieczeniowe. Ubezpieczenie kibica to bardzo intrygująca oferta.

Na rynku chińskim pojawił się nowy trend, który powinien zadowolić wszystkich fanów piłki nożnej. Mogą oni ubezpieczyć się nie tylko na wypadek, gdyby ich ulubiona reprezentacja odpadła z rozgrywek grupowych, ale także na okoliczność nadużycia alkoholu, które doprowadzi do zatrucia, zbyt obfitego spożycia barowych zakąsek oraz ataku ze strony agresywnych imprezowiczów.

Firmy ubezpieczeniowe w kreatywny sposób wykorzystały okazję, którą stworzył mundial i równie kreatywnie nazwały swoje produkty. Chińscy amatorzy piłki nożnej wybierają między polisą nocnego marka, polisą smakosza, pijackim ubezpieczeniem i ubezpieczeniem futbolowego chuligana. Ta pierwsza, którą oferuje firma Zhong An,  jest ważna przez 30 dni, pokrywa koszty leczenia i pobytu na oddziale ratowniczym, jeśli u ubezpieczonego doszło do ostrej infekcji dróg oddechowych, a także wypłaca odszkodowanie na wypadek śmierci w wysokości 10 000 yuanów.

Największą popularnością cieszy się pijacka polisa, która sprzedała się w 24 egzemplarzach w przeciągu tygodnia. Najwyraźniej fani piłki nożnej bardziej obawiają się zatrucia alkoholowego niż napadu chuliganów. Ubezpieczeń od następstw nieszczęśliwych wypadków, które mogą Ci się przydarzyć, kiedy wracasz nocą do domu po spotkaniu z kumplami, sprzedano zaledwie cztery.

„Ich prezentacja może być nieco dziwna, ale to wciąż polisy zdrowotne i NNW” mówi Xu Lin – konsultant w firmie specjalizującej się w ubezpieczeniach na życie.

Jakie jeszcze produkty ubezpieczeniowe zrodzą tegoroczne mistrzostwa świata w piłce nożnej? Jak powiedziałby spiker amerykańskiej telewizji – stay tuned!

Źródło: South China Morning Post

Czytaj także:

Chiny promują ubezpieczenie od sportowego rozczarowania przy okazji tegorocznego mundialu

Chłodnym okiem ubezpieczyciela – która reprezentacja na mundial jest najwięcej warta?

Wyjazd na Mistrzostwa Świata w piłce nożnej 2018 – co trzeba wiedzieć?

Ubezpieczenie mleka dla niemowląt – jedyne takie na świecie


Redaktor Punkta
 
Ekspert ds. ubezpieczeń 

Artykuł, który czytasz został napisany przez jednego z ekspertów multiagencji Punkta. Staramy się przekazać całą naszą wiedzę na temat polis oraz towarzystw ubezpieczeniowych, aby świat ubezpieczeń stał się dla Ciebie jasny i zrozumiały.  

guest
0 Komentarze
Inline Feedbacks
Wyświetl wszystkie komentarze

Najnowsze artykuły

2023.11.16  •  Samochód
Jak zarabiać na ubezpieczeniach OC nie będąc agentem ubezpieczeniowym?

Jeśli oferujesz usługi związane z motoryzacją i Twoimi klientami są kierowcy, program SKP jest właśnie dla Ciebie. Zostań partnerem Punkty. Przekazuj swoim klientom Kod Rabatowy na 100 zł przy zakupie OC/AC i zgarniaj prowizję.

Czytaj więcej
Najtańsze OC w 2023
2021.12.30
Najtańsze OC luty 2024 – ranking. Sprawdź prognozy i porównaj ceny OC w poprzednich miesiącach

Ceny obowiązkowego ubezpieczenia OC zmieniają się dynamicznie. Pamiętaj jednak, że porównując wysokość składki u różnych ubezpieczycieli, możesz oszczędzić nawet kilkaset złotych na polisie. Sprawdź ranking ubezpieczeń OC Punkty i sprawdź, gdzie można było kupić najtańsze ubezpieczenie OC i jakie są prognozy na kolejne miesiące. Pamiętaj, aby regularnie sprawdzać aktualizację naszego rankingu.

Czytaj więcej
2021.12.10  •  Samochód
Kary za brak OC w 2024 roku. Ile zapłacisz?

Uwaga kierowcy! Od 1 stycznia 2024 roku drastycznie wzrosły kary za brak obowiązkowego ubezpieczenia OC. Sprawdź, ile możesz zapłacić, jeśli nie dopełnisz tego obowiązku i nie ryzykuj. Ubezpieczenie OC to nie tylko obowiązek, ale też ochrona dla Ciebie i innych uczestników ruchu drogowego.

Czytaj więcej
2024.01.07
Ubezpieczenie domu i mieszkania – na jakie koszty się przygotować?

Ubezpieczenie nieruchomości to nie tylko ochrona przed zagrożeniami czy wydarzeniami losowymi, ale przede wszystkim poczucie bezpieczeństwa. Wiele osób zastanawia się, ile kosztuje polisa i jakie czynniki wpływają na jej cenę. Przyjrzymy się temu zagadnieniu i postaramy odpowiedzieć na pytanie „ile kosztuje ubezpieczenie domu/mieszkania?”.

Czytaj więcej
2024.01.07  •  Samochód
Ubezpieczenie samochodu powyżej 150 tysięcy – ile kosztuje i czy może stanowić koszt firmowy?

Wielu przedsiębiorców decyduje się na zakup auta o wartości powyżej 150 tys. złotych. W przypadku samochodu o tak wysokiej wartości, poza ubezpieczeniem OC, warto pomyśleć również o polisie AC. Jednak ubezpieczenie samochodu powyżej 150 tys. złotych może być przedmiotem pewnych ograniczeń podatkowych. Spra.wdź o czym pamiętać

Czytaj więcej
2024.01.07  •  Samochód
Normy emisji spalin dla samochodów osobowych

Normy emisji spalin są kluczowymi regulacjami, które określają dopuszczalne poziomy emisji zanieczyszczeń dla pojazdów samochodowych. W Europie obowiązują normy Euro, które mają na celu ograniczenie negatywnego wpływu transportu drogowego na środowisko i zdrowie publiczne.

Czytaj więcej

Najchętniej czytane

Najtańsze OC w 2023
2021.12.30
Najtańsze OC luty 2024 – ranking. Sprawdź prognozy i porównaj ceny OC w poprzednich miesiącach

Ceny obowiązkowego ubezpieczenia OC zmieniają się dynamicznie. Pamiętaj jednak, że porównując wysokość składki u różnych ubezpieczycieli, możesz oszczędzić nawet kilkaset złotych na polisie. Sprawdź ranking ubezpieczeń OC Punkty i sprawdź, gdzie można było kupić najtańsze ubezpieczenie OC i jakie są prognozy na kolejne miesiące. Pamiętaj, aby regularnie sprawdzać aktualizację naszego rankingu.

Czytaj więcej
2023.08.02  •  Samochód
Wysokie kary odstraszają przed rozmowami przez telefon w czasie jazdy

Rozmowy przez telefon to poważny problem na polskich drogach, który niejednokrotnie przyczynił się do niebezpiecznych sytuacji. Nie warto ryzykować również z tego powodu, że wykroczenie jest karane wysokim mandatem. Dowiedz się, co Ci grozi za rozmowę przez telefon w czasie jazdy.

Czytaj więcej
2023.08.02  •  Podróże
Czy za granicą trzeba mieć przy sobie prawo jazdy?

Na terytorium Polski nie musisz mieć przy sobie fizycznego dokumentu prawa jazdy. Obowiązek taki został zniesiony pod koniec 2020 roku. Czy takie same zasady obowiązują po przekroczeniu granicy? Dowiedz się, jakie konsekwencje wywołuje brak prawa jazdy przy kontroli za granicą.

Czytaj więcej