Polisa w cenie piwa? Tylko na Oktoberfest!

Aktualizacja:
Polisa w cenie piwa? Tylko na Oktoberfest!

Pierwszy monachijski Oktoberfest odbył się 12 października 1810 roku z okazji zaślubin bawarskiego księcia Ludwika i jego wybranki serca. Od tamtej pory, z pewnymi przerwami wymuszonymi przez wydarzenia historyczne, co roku mieszkańcy Monachium i przyjezdni z całego świata zbierają się w drugiej połowie września i czekają z nabożeństwem, aż burmistrz miasta odszpuntuje pierwszą beczkę piwa.

Jak efektywnie przygotować się na świętowanie chmielowych dożynek? Niektórzy ściągają aplikację lokalizującą najbliższe toalety inni uczą się bawarskiego dialektu, ale każdy w tym roku może ubezpieczyć się od nieszczęśliwego wypadku, do którego może dojść  na skutek spożywania alkoholu.

Serwis informacyjny Bloomberg Businessweek przy okazji trwającego święta piwa informuje – firma ubezpieczeniowa Die Bayerische postanowiła zaopatrzyć gości Oktoberfestu w polisę NNW na sumę 50 000 €. Jednodniowe ubezpieczenie można wykupić za 5,99 €, czyli za cenę porównywalną do tej, którą uczestnik festynu zapłaci za litr piwa. Polisę można kupić online za pośrednictwem specjalnej aplikacji. Przedsięwzięcie ma na celu przetestowanie takiego sposobu sprzedaży. Podobna polisa trafiła do dystrybucji podczas tegorocznego nadreńskiego karnawału w Dusseldorfie, gdzie uczestnicy parady mogli zaopatrzyć się w tygodniowe ubezpieczenie NNW w cenie 9,70 €.

Podczas gdy telefony komórkowe i Internet wypierają tradycyjne techniki handlu w Stanach Zjednoczonych i w Wielkiej Brytanii, Niemcy dopiero przekonują się do sprzedaży produktów ubezpieczeniowych za pośrednictwem sieci. Aplikacja, dzięki której można kupić ubezpieczenie na Oktoberfest, może okazać się punktem zwrotnym dla internetowego rynku usług finansowych i atrakcyjnym elementem ekwipunku dla piwosza.

Foto: Thomas sauzedde, [CC BY 2.0 (https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/)], via Flicr

Oceń artykuł: 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars

Loading...
Zasubskrybuj
Powiadom o
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments