W Lublinie przed sądem stanęło sześcioro oskarżonych o wyłudzenie odszkodowania, którzy oblewali się gorącymi cieczami, żeby otrzymać świadczenia za poparzenia różnych części ciała. Rany miały być skutkiem nieszczęśliwych wypadków podczas wykonywania prostych domowych czynności, takich jak gotowanie rosołu na niedzielny obiad. Roszczenie oskarżonych, jak relacjonuje DziennikWschodni.pl, zostało zakwestionowane przez biegłych w zakresie medycyny sądowej i chirurgii plastycznej powołanych przez prokuraturę. Oszust, który zgarnął najwięcej pieniędzy, wystąpił o odszkodowanie do 13 firm ubezpieczeniowych – z 11 udało mu się wyciągnąć ponad 100 tysięcy złotych.
O wymyślnych sposobach na wyłudzanie odszkodowań pisałam przy okazji analizy relacji między ubezpieczycielami, ubezpieczonymi i kancelariami odszkodowawczymi. Samookaleczenie stanowi duży procent fałszywych roszczeń, a oszuści prześcigają się w wymyślaniu nowych przekrętów.
Najbardziej przerażająca próbą wyłudzenia odszkodowania, która wstrząsnęła całą Polską, miała miejsce w zeszłym roku, kiedy ojciec sześcioosobowej rodziny podpalił dom, w którym znajdowali się jego żona i dzieci. Dariusz P. chciał w ten sposób zainkasować wysokie odszkodowanie z ubezpieczenia na życie. Obecnie trwa postępowanie w sprawie, w której Dariusz P. został oskarżony o zabójstwo pięciu osób.
Wyborcza.biz, która przypomina zdarzenie, zauważa, że ubezpieczenie na życie i polisa NNW świetnie nadają się do przekrętów. Wśród uczestników internetowych dyskusji pokutuje przekonanie stare jak ludowe przysłowie. Jak Kuba Bogu tak Bóg Kubie, czyli skoro firmy ubezpieczeniowe Cię oszukują, to Ty ma prawo oszukać ubezpieczyciela. O słuszność takiego rozumowania próżno sprzeczać się z pospolitą odmianą internetowego trolla. Niestety połączenie ludzkiej głupoty i przekonania, że w walce o pieniądze cel uświęca środki, stanowi śmiertelną mieszankę.
Foto: by Jeffreyw [CC BY 2.0 (https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/)], via Flickr
Wszystkie treści prezentowane na łamach niniejszej witryny internetowej mają charakter wyłącznie informacyjno-edukacyjny, stanowiąc wyraz osobistych poglądów ich autora/ów oraz nie nie powinny stanowić podstawy przy podejmowaniu decyzji biznesowych, inwestycyjnych, lub podatkowych, za które to decyzje właściciel strony internetowej ani autorzy nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności.
Najnowsze artykuły
Drugi kwartał 2024 roku to konsekwentny wzrost stawek za obowiązkowe OC. Sprawdź, w jakich lokalizacjach kierowcy mogli skorzystać z atrakcyjnych cen polis oraz jakie czynniki wpłynęły na kształtowanie się tych stawek. Przygotowana analiza zmian, które zachodzą na rynku, pozwoli lepiej zrozumieć aktualną sytuację i podjąć racjonalne decyzje dotyczące ubezpieczenia.
Jeśli oferujesz usługi związane z motoryzacją i Twoimi klientami są kierowcy, program SKP jest właśnie dla Ciebie. Zostań partnerem Punkty. Przekazuj swoim klientom Kod Rabatowy na 100 zł przy zakupie OC/AC i zgarniaj prowizję.
Ceny obowiązkowego ubezpieczenia OC zmieniają się dynamicznie. Pamiętaj jednak, że porównując wysokość składki u różnych ubezpieczycieli, możesz oszczędzić nawet kilkaset złotych na polisie. Sprawdź ranking ubezpieczeń OC Punkty i sprawdź, gdzie można było kupić najtańsze ubezpieczenie OC i jakie są prognozy na kolejne miesiące. Pamiętaj, aby regularnie sprawdzać aktualizację naszego rankingu.
Uwaga kierowcy! Od 1 stycznia 2024 roku drastycznie wzrosły kary za brak obowiązkowego ubezpieczenia OC. 1 lipca nastąpi wzrost płacy minimalnej, co wiąże się z kolejną podwyżką kar, które uzależnione są od naszych zarobków. Sprawdź, ile możesz zapłacić, jeśli nie masz ważnej polisy i nie ryzykuj. Ubezpieczenie OC to nie tylko obowiązek, ale też ochrona dla Ciebie i innych uczestników ruchu drogowego.
Czy wiesz, że w Polsce 17-latkowie mogli legalnie prowadzić samochód? Było to możliwe aż do 2003 roku, kiedy to wiek uprawniający do uzyskania prawa jazdy kategorii B został podniesiony do 18 lat. Teraz jednak, po niemal dwóch dekadach, Ministerstwo Infrastruktury rozważa ponowne obniżenie tej granicy.
Październik to pora, gdy w Polsce coraz bardziej daje się odczuć nadejście jesieni. Spadające liście, krótsze dni i chłodniejsze temperatury skłaniają do poszukiwania cieplejszych miejsc na odpoczynek. Jeśli planujesz jesienne wakacje, koniecznie sprawdź, gdzie warto się wybrać.
Internet jest nieodłączną częścią naszego codziennego życia. Jednak zarówno dzieci, jak i dorośli coraz częściej doświadczają negatywnych zjawisk, takich jak hejt online. Niestety problem ten narasta, a jego konsekwencje mogą być poważne – od uszczerbku na zdrowiu psychicznym po straty finansowe. Firmy ubezpieczeniowe dostrzegają tę potrzebę i odpowiadają na nią, wprowadzając ubezpieczenie od hejtu.
Najchętniej czytane
Ceny obowiązkowego ubezpieczenia OC zmieniają się dynamicznie. Pamiętaj jednak, że porównując wysokość składki u różnych ubezpieczycieli, możesz oszczędzić nawet kilkaset złotych na polisie. Sprawdź ranking ubezpieczeń OC Punkty i sprawdź, gdzie można było kupić najtańsze ubezpieczenie OC i jakie są prognozy na kolejne miesiące. Pamiętaj, aby regularnie sprawdzać aktualizację naszego rankingu.
Sprowadzone auto używane z Wielkiej Brytanii, zwane potocznie „anglikiem” jest nadal atrakcyjną opcją dla wielu polskich kierowców. Pojazdy można odkupić w przystępnych cenach, co przyciąga entuzjastów motoryzacji, ale też kolekcjonerów. Jednak sama procedura zakupu, rejestracji i ubezpieczenia takiego auta w Polsce to szereg wyzwań i wymagań.
Na terytorium Polski nie musisz mieć przy sobie fizycznego dokumentu prawa jazdy. Obowiązek taki został zniesiony pod koniec 2020 roku. Czy takie same zasady obowiązują po przekroczeniu granicy? Dowiedz się, jakie konsekwencje wywołuje brak prawa jazdy przy kontroli za granicą.