Strzeż się złodziei świątecznych prezentów!

Aktualizacja:
Strzeż się złodziei świątecznych prezentów

W skarpecie na kominku czy pod choinką – żaden prezent nie jest bezpieczny. W okresie świątecznym dom pełen cennych gadżetów wykończonych kokardką to ziemia obiecana dla włamywacza. Brytyjska firma ubezpieczeniowa zapewnia ochronę elektronicznego wyposażenia mieszkania i podpowiada, jak ustrzec się przed kradzieżą.

Przeciętny mieszkaniec Wielkiej Brytanii jest właścicielem elektroniki o średniej wartości 4 164 funtów, a smartfony, laptopy i tablety coraz częściej pojawiają się pod choinką. Dlatego serwis The Telegraph w duchu świątecznej solidarności proponuje swoim użytkownikom ubezpieczenie wyposażenia nieruchomości Technology and Entertainment (technologia i rozrywka) ze specjalną sezonową zniżką, a przy okazji podpowiada, jak ustrzec się przed kradzieżą wybieranych z czułością i wypchanym portfelem prezentów dla najbliższych.

Pusty dom pełen obiecujących pakunków to świetny obiekt dla włamywacza, skrytego pod osłoną wcześnie nadchodzącego zmroku. Każdy, kto opuszcza mieszkanie w okresie świątecznym, musi liczyć się z tym, że świeżo zakupiona elektronika nie jest zupełnie bezpieczna. Nie należy chować prezentów pod łóżkiem albo w szafie – tam zwykle ukrywa się upominki i prawdopodobnie będzie to pierwsze miejsce, w którym będzie ich szukał złodziej. Zakupy na ostatnią chwilę mogą okazać się dobrym pomysłem – im krócej prezenty przechowywane są w domu, tym lepiej. Kartony po drogich sprzętach nie powinny być pozostawione na widoku – najlepiej pociąć opakowania na małe kawałki i jak najszybciej je zutylizować. Pod choinką niech znajdą się jedynie atrapy prezentów a prawdziwe podarunki niech zdobią salon w świąteczny poranek razem z mlekiem i ciasteczkami dla Świętego Mikołaja.

Wyborcza.biz podaje, że statystyczny Polak w porównaniu do Brytyjczyka na sprzęt elektroniczny wydaje niewiele, bo 210 euro rocznie. Szał świątecznych zakupów nie omija jednak kraju nad Wisłą – Polacy deklarują, że w tym roku na prezenty wydadzą średnio 486,54 zł, a 22% rodaków przepytanych przez Brief zamierza wręczyć bliskim upominki warte od 200 do 299 zł.

 

Oceń artykuł: 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars

Loading...
Zasubskrybuj
Powiadom o
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments