Samochód, który sam powoduje wypadki - czarny humor holenderskiego ubezpieczyciela

Aktualizacja:
Samochód, który sam powoduje wypadki – czarny humor holenderskiego ubezpieczyciela

Internet to zabawne miejsce. Jednego dnia można w nim znaleźć informacje o raporcie angielskiego ubezpieczyciela na temat konsekwencji wprowadzenia na rynek autonomicznego samochodu oraz konieczności opracowania zmian w ocenie ryzyka, drugiego dnia – reklamę holenderskiego towarzystwa, która nowo otwartą dyskusję traktuje o wiele mniej poważnie.

Na tylne siedzenie nowiutkiego Golfa Sportsvana wsiada facet w garniaku i każe zawieźć się do pracy, podczas kiedy sam odpręża się przy muzyce poważnej łagodnie sączącej się z głośników. Kiedy auto bez kierowcy rusza i bez problemu porusza się po mieście, wszyscy inni uczestnicy ruchu oniemiali ze zdziwienia na widok pustego siedzenia przed kierownicą, powodują wszelkiego rodzaju wypadki, stłuczki i wywrotki. Wszystko co złego może przydarzyć się na drodze, przydarza się za sprawą cudu techniki – bezzałogowego Golfa Sportsvana.

Klip stworzyła holenderska firma ubezpieczeniowa Centraal Baheer spod egidy towarzystwa Achmea – największego w Niderlandach. Jaki ma być morał ekscentrycznego spotu? Przede wszystkim nie zadzieraj z ludźmi od ubezpieczeń. Mają budżet, dużą wyobraźnię, kreatywne pomysły i zawsze zjawią się tam, gdzie pojawi się potrzeba. A może zwyczajnie reklama holenderskiego ubezpieczyciela ma na celu ośmieszenie pomysłu wprowadzenia na drogi zdalnie sterowanych aut? Albo mówi: nieważne jak wiele powstanie usprawnień i jak będą one nowoczesne, wypadki były, są i będą. Pozostawiam do samodzielnej oceny

Źródło: http://www.autoevolution.com/


Redaktor Punkta
 
Ekspert ds. ubezpieczeń 

Artykuł, który czytasz został napisany przez jednego z ekspertów multiagencji Punkta. Staramy się przekazać całą naszą wiedzę na temat polis oraz towarzystw ubezpieczeniowych, aby świat ubezpieczeń stał się dla Ciebie jasny i zrozumiały.  

guest
0 Komentarze
Inline Feedbacks
Wyświetl wszystkie komentarze

Najnowsze artykuły

2023.11.16  •  Samochód
Jak zarabiać na ubezpieczeniach OC nie będąc agentem ubezpieczeniowym?

Jeśli oferujesz usługi związane z motoryzacją i Twoimi klientami są kierowcy, program SKP jest właśnie dla Ciebie. Zostań partnerem Punkty. Przekazuj swoim klientom Kod Rabatowy na 100 zł przy zakupie OC/AC i zgarniaj prowizję.

Czytaj więcej
Najtańsze OC w 2023
2021.12.30
Najtańsze OC w październiku 2023 r. Comiesięczny ranking ubezpieczeń

Ceny obowiązkowego ubezpieczenia OC zmieniają się dynamicznie. Porównując wysokość składki u różnych ubezpieczycieli, możesz oszczędzić nawet kilkaset złotych. Poznaj nasz ranking ubezpieczeń OC z września 2023 roku i sprawdź, gdzie można było kupić najtańsze ubezpieczenie OC w tym okresie.

Czytaj więcej
2023.11.20  •  Samochód
Jak oblicza się amortyzację samochodu?

Samochód to dla wielu przedsiębiorców podstawa prowadzenia działalności gospodarczej. Z tytułu posiadania auta można dokonywać odpisów amortyzacyjnych. Dowiedz się, na czym polega amortyzacja samochodu osobowego i jak się ją oblicza.

Czytaj więcej
2023.11.20  •  Samochód
Kategorie pojazdów – rodzaje i przepisy 

Samochód na stałe wpisał się w codzienność większości Polaków. Po drogach poruszają się jednak nie tylko auta kategorii B. W kraju wprowadzono również inne rodzaje pojazdów. Dowiedz się, jakie są kategorie homologacyjne pojazdów.

Czytaj więcej
2023.11.20  •  Dom
Ile kosztuje ubezpieczenie lokalu użytkowego i czy trzeba je wykupić?

Lokal użytkowy to w wielu przypadkach podstawa prowadzenia biznesu. Może go stanowić magazyn czy biuro. Jeśli na prowadzenie działalności gospodarczej przeznaczasz co najmniej 50 procent powierzchni nieruchomości, możesz wykupić dedykowane ubezpieczenie lokalu użytkowego. Sprawdź, jak działa taka polisa.

Czytaj więcej

Najchętniej czytane

Najtańsze OC w 2023
2021.12.30
Najtańsze OC w październiku 2023 r. Comiesięczny ranking ubezpieczeń

Ceny obowiązkowego ubezpieczenia OC zmieniają się dynamicznie. Porównując wysokość składki u różnych ubezpieczycieli, możesz oszczędzić nawet kilkaset złotych. Poznaj nasz ranking ubezpieczeń OC z września 2023 roku i sprawdź, gdzie można było kupić najtańsze ubezpieczenie OC w tym okresie.

Czytaj więcej
wichura
2022.02.24
Ubezpieczenie od wichur, huraganów i trąb powietrznych

Przerwy w dostawach prądu, tysiące zerwanych dachów, a nawet całkowicie zniszczonych domów. To skutki orkanów, które coraz częściej przetaczają się przez Polskę, zostawiając za sobą potężne straty. Naprawa szkód będzie mniej dotkliwa, jeśli otrzymasz odszkodowanie z ubezpieczenia nieruchomości na wypadek wichur. Ile kosztuje i jak działa ubezpieczenie na wypadek silnego wiatru, huraganu i trąby powietrznej?

Czytaj więcej
2023.08.02  •  Podróże
Czy za granicą trzeba mieć przy sobie prawo jazdy?

Na terytorium Polski nie musisz mieć przy sobie fizycznego dokumentu prawa jazdy. Obowiązek taki został zniesiony pod koniec 2020 roku. Czy takie same zasady obowiązują po przekroczeniu granicy? Dowiedz się, jakie konsekwencje wywołuje brak prawa jazdy przy kontroli za granicą.

Czytaj więcej