Jay Olshansky jadł kolację ze znajomym agentem ubezpieczeniowym. Ten narzekał, że trudno jest w krótkim czasie ocenić ryzyko związane z kondycją i długością życia klienta zainteresowanego wykupieniem polisy na życie. Wtedy Olshansky wpadł na pomysł ulepszenia techniki rozpoznawania rysów twarzy.
Projekt Olshansky’ego zakłada, że dzięki analizie rysów twarzy można przewidzieć długość czyjegoś życia. Wyobraź sobie, że odwiedza Cię agent, który zapisuje dane dotyczące Twojego zdrowia, a potem strzela Ci fotkę i wprowadza ją do systemu, który odpowiada mu podstawowe pytanie: jak długo będzie Ci dane żyć i opłacać składkę?
Technika rozpoznawania i analizowania rysów twarzy była dotychczas wykorzystywana przez organy ścigania czy przez portale społecznościowe. Teraz ma ona służyć stworzeniu bazy zdjęć, dzięki której będzie można porównać wygląd poszczególnych elementów twarzy u osób w tym samym wieku, tej samej rasy i tej samej płci. Dzięki temu będzie można ustalić kto starzeje się wolniej, a kto szybciej. I w konsekwencji przewidzieć długość życia.
Udoskonalona, oparta na skomplikowanych algorytmach technologia może nie tylko stać się narzędziem dla ubezpieczyciela, ale również pomóc w diagnostyce lekarskiej. A może badanie rysów twarzy okaże się sposobem na przedłużenie średniej długości życia? Kto wie, może niedługo każdy będzie mógł przeżyć swoje setne urodziny.
Eksperci stworzyli stronę internetową, na której można zamieścić swoje zdjęcie i poznać wiek swojej twarzy. Usługa nazywa się Face My Age i jest grą słowną, którą trudno przetłumaczyć dosłownie na język polski, choć myślę, że jej sens oddaje fraza „Twarzą w twarz z wiekiem”. Odważysz się?
Źródło: The Washington Post
Foto: by Steve Jurvetson, via Flickr
Wszystkie treści prezentowane na łamach niniejszej witryny internetowej mają charakter wyłącznie informacyjno-edukacyjny, stanowiąc wyraz osobistych poglądów ich autora/ów oraz nie nie powinny stanowić podstawy przy podejmowaniu decyzji biznesowych, inwestycyjnych, lub podatkowych, za które to decyzje właściciel strony internetowej ani autorzy nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności.
Podobne artykuły

Rysy po wycieraczkach samochodowych, zarysowania powstałe po odszranianiu szyby skrobaczką, czy chociażby odciśnięta pamiątka po spacerze kota po samochodzie – przyczyn rys na szybie samochodowej może być wiele. Niezależnie jednak od ich źródła, każde zarysowanie na szybie sprawia, że widoczność spada. Co zrobić, kiedy na szkle pojawią się zarysowania? Jak usunąć rysy z szyby samochodowej?
![Foto: DieZBW, [CC BY-SA 2.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0/)], via Flickr](https://punkta.pl/app/uploads/2014/07/5494647298_8a2522d40e_b-1-370x168.jpg)
Wynalazki, nowe technologie i różnego rodzaju gadżety mają cieszyć, bawić, zadziwiać, ale przede wszystkim ułatwiać życie użytkownika. Na rynku pojawia się coraz więcej usprawnień, które wychodzą naprzeciw klientom firm ubezpieczeniowych – od przyjaznych elektronicznych zgłoszeń szkód i wniosków o odszkodowanie po aplikacje na telefon pomagające w codziennych sytuacjach.

Przemysł filmowy to drogocenny i niestabilny biznes. Nagłej śmierci gwiazdy nie da się przewidzieć, a każda przymusowa przerwa w produkcji może kosztować grube pieniądze. Kilka lat temu głośno było o filmach z udziałem Heatha Ledgera, które stały się hitami już po jego śmierci, dziś ciągle wybrzmiewa echo tragedii z udziałem Paula Walkera, gwiazdy serii Szybcy i wściekli.

Jak robią to Amerykanie? Czy porównywarki ubezpieczeniowe w USA odnoszą sukcesy? W Stanach coraz więcej użytkowników przekonuje się do kupowania ubezpieczeń w porównywarkach. Dostrzegł to sam "Wujek Google"!

Ilość danych zostawianych przez nas na co dzień w wirtualnym świecie wyraża się w trylionach bajtów. Po śladach, które zostawiamy płacąc kartą kredytową, oznaczając się w postach na Facebooku, dokonując transakcji przez Internet, tropią nas nie tylko przyszli pracodawcy, ale przede wszystkim specjaliści od analizy Big Data i tworzenia profilu behawioralnego potencjalnego klienta.
Najchętniej czytane

Myślisz o zdobyciu prawa jazdy na motocykl? Poniżej znajdziesz wszelkie informacje na temat kat. A. Krok po kroku podpowiadamy, co zrobić i ile to kosztuje, aby móc poruszać się motocyklem po drogach publicznych.

Ceny obowiązkowego ubezpieczenia OC zmieniają się dynamicznie. Pamiętaj jednak, że porównując wysokość składki u różnych ubezpieczycieli, możesz oszczędzić nawet kilkaset złotych na polisie. Sprawdź ranking ubezpieczeń OC Punkty i sprawdź, gdzie można było kupić najtańsze ubezpieczenie OC i jakie są prognozy na kolejne miesiące. Pamiętaj, aby regularnie sprawdzać aktualizację naszego rankingu.

Przegląd techniczny to obowiązkowy punkt w kalendarzu każdego kierowcy. Większość samochodów powinna przechodzić badania co roku. Wyjątek stanowią pojazdy nowe – tu przegląd odbywa się po trzech latach od pierwszej rejestracji, a następnie po dwóch latach. Po tym czasie samochód musi przechodzić przegląd techniczny każdego roku. Co jednak w przypadku, gdy zapomnimy o badaniu? Jakie konsekwencje grożą kierowcom za prz