Przemysł filmowy to drogocenny i niestabilny biznes. Nagłej śmierci gwiazdy nie da się przewidzieć, a każda przymusowa przerwa w produkcji może kosztować grube pieniądze. Kilka lat temu głośno było o filmach z udziałem Heatha Ledgera, które stały się hitami już po jego śmierci, dziś ciągle wybrzmiewa echo tragedii z udziałem Paula Walkera, gwiazdy serii Szybcy i wściekli.
Przewidywana wysokość odszkodowania za opóźnienia spowodowane wypadkiem, w którym Robert Downey Jr skręcił kostkę podczas kręcenia trzeciej części kasowego hitu Iron Man, to 10-15 mln $. Śmierć aktora odtwarzającego główną rolę jest o wiele bardziej problematyczna i kosztuje studio nie tylko decyzję o opóźnieniu pracy nad filmem, ale także stawia pod znakiem zapytania kontynuację produkcji.
Krótko po tragicznej śmierci Paula Walkera 30 listopada zeszłego roku, pojawiły się spekulacje na temat największego roszczenia w historii Hollywood, które miało zostać zgłoszone przez studio Universal Pictures do firmy Fireman’s Fund ubezpieczającej nadchodzącą produkcję Szybcy i wściekli 7.
Prace nad filmem udało się wznowić dzięki technice komputerowej pozwalającej zrekonstruować twarz i sylwetkę Walkera dzięki pomocy jego braci Caleba i Cody’ego, innych aktorów i dublerów. Konieczna była także zmiana scenariusza. Akcja musi być poprowadzona tak, żeby mogły powstać kolejne części serii bez udziału Briana O’Connera – bohatera granego przez Paula Walkera.
W rezultacie Szybcy i wściekli 7 będą kosztować 250 mln$ lub więcej, dlatego studio negocjuje z Fireman’s Fund odszkodowanie w wysokości 50 mln$, co ma pokryć koszty komputerowego odtworzenia postaci i inne kosmiczne wydatki związane ze wznowieniem prac nad filmem.
Pozostaje pokręcić głową nad niewyobrażalnymi sumami, które wiążą się z powstaniem hollywoodzkiego hitu, a w przyszłym roku wybrać się do kina i ocenić czy gra była warta świeczki.
Źródło: http://www.marketwatch.com
Wszystkie treści prezentowane na łamach niniejszej witryny internetowej mają charakter wyłącznie informacyjno-edukacyjny, stanowiąc wyraz osobistych poglądów ich autora/ów oraz nie nie powinny stanowić podstawy przy podejmowaniu decyzji biznesowych, inwestycyjnych, lub podatkowych, za które to decyzje właściciel strony internetowej ani autorzy nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności.
Najnowsze artykuły
Drugi kwartał 2024 roku to konsekwentny wzrost stawek za obowiązkowe OC. Sprawdź, w jakich lokalizacjach kierowcy mogli skorzystać z atrakcyjnych cen polis oraz jakie czynniki wpłynęły na kształtowanie się tych stawek. Przygotowana analiza zmian, które zachodzą na rynku, pozwoli lepiej zrozumieć aktualną sytuację i podjąć racjonalne decyzje dotyczące ubezpieczenia.
Jeśli oferujesz usługi związane z motoryzacją i Twoimi klientami są kierowcy, program SKP jest właśnie dla Ciebie. Zostań partnerem Punkty. Przekazuj swoim klientom Kod Rabatowy na 100 zł przy zakupie OC/AC i zgarniaj prowizję.
Ceny obowiązkowego ubezpieczenia OC zmieniają się dynamicznie. Pamiętaj jednak, że porównując wysokość składki u różnych ubezpieczycieli, możesz oszczędzić nawet kilkaset złotych na polisie. Sprawdź ranking ubezpieczeń OC Punkty i sprawdź, gdzie można było kupić najtańsze ubezpieczenie OC i jakie są prognozy na kolejne miesiące. Pamiętaj, aby regularnie sprawdzać aktualizację naszego rankingu.
Uwaga kierowcy! Od 1 stycznia 2024 roku drastycznie wzrosły kary za brak obowiązkowego ubezpieczenia OC. 1 lipca nastąpi wzrost płacy minimalnej, co wiąże się z kolejną podwyżką kar, które uzależnione są od naszych zarobków. Sprawdź, ile możesz zapłacić, jeśli nie masz ważnej polisy i nie ryzykuj. Ubezpieczenie OC to nie tylko obowiązek, ale też ochrona dla Ciebie i innych uczestników ruchu drogowego.
Niestety każdego roku dochodzi do tysięcy potrąceń psów lub innych zwierząt na drodze. Niezależnie od tego czy jest to domowy pupil, który zerwał się ze smyczy czy też dzikie zwierzę, takie zdarzenie może mieć poważne konsekwencje. Nie tylko dla samego zwierzęcia, ale także dla kierowcy i jego pojazdu. W obliczu nagłej i stresującej sytuacji oraz z braku wiedzy jak postępować w takich przypadkach łatwo popełnić błąd.
Prowadzenie myjni samochodowej to złożona działalność, która wymaga odpowiedniego zabezpieczenia na wypadek nieprzewidzianych sytuacji. Właściciele takich przedsiębiorstw muszą mieć świadomość ryzyk związanych z prowadzeniem biznesu i zadbać o kompleksową ochronę.
Prowadzenie warsztatu samochodowego to działalność niosąca pewne ryzyko – od uszkodzenia pojazdów klientów po zniszczenie własnego mienia. Właściciele serwisów muszą być więc przygotowani na nieprzewidziane sytuacje, dlatego koniecznością staje się posiadanie właściwego zabezpieczenia. Jednym z polecanych i sprawdzonych narzędzi ochrony jest ubezpieczenie warsztatu samochodowego.
Najchętniej czytane
Ceny obowiązkowego ubezpieczenia OC zmieniają się dynamicznie. Pamiętaj jednak, że porównując wysokość składki u różnych ubezpieczycieli, możesz oszczędzić nawet kilkaset złotych na polisie. Sprawdź ranking ubezpieczeń OC Punkty i sprawdź, gdzie można było kupić najtańsze ubezpieczenie OC i jakie są prognozy na kolejne miesiące. Pamiętaj, aby regularnie sprawdzać aktualizację naszego rankingu.
Sprowadzone auto używane z Wielkiej Brytanii, zwane potocznie „anglikiem” jest nadal atrakcyjną opcją dla wielu polskich kierowców. Pojazdy można odkupić w przystępnych cenach, co przyciąga entuzjastów motoryzacji, ale też kolekcjonerów. Jednak sama procedura zakupu, rejestracji i ubezpieczenia takiego auta w Polsce to szereg wyzwań i wymagań.
Przerwy w dostawach prądu, tysiące zerwanych dachów, a nawet całkowicie zniszczonych domów. To skutki orkanów, które coraz częściej przetaczają się przez Polskę, zostawiając za sobą potężne straty. Naprawa szkód będzie mniej dotkliwa, jeśli otrzymasz odszkodowanie z ubezpieczenia nieruchomości na wypadek wichur. Ile kosztuje i jak działa ubezpieczenie na wypadek silnego wiatru, huraganu i trąby powietrznej?