Polisa-Życie ubezpieczenia – bezpieczeństwo i inwestycja

Aktualizacja:
Polisa-życie

„Z myślą o nowych perspektywach życia”  – takie motto przyświeca towarzystwu ubezpieczeniowemu Polisa-Życie, które chce wychodzić naprzeciw potrzebom nowoczesnego konsumenta. Żeby sprostać wysokim wymaganiom rozpieszczanych przez bogaty rynek klientów, oferta Polisa-Życie łączy ochronę ubezpieczeniową z oszczędzaniem w ramach ubezpieczeniowych funduszy kapitałowych (UFK). Na dokładkę wszystkich tych pyszności, szata graficzna strony internetowej i logotyp firmy cieszą oko skromną i profesjonalną estetyką, a panele przeznaczone dla użytkownika – wygodną i prostą obsługą.

Historia Polisa-Życie TU S.A.

 • 26 czerwca 1995 – Polisa-Życie rozpoczyna swoją działalność na podstawie zezwolenia Ministra Finansów

 • 27 czerwca 2012 – Polisa-Życie zostaje członkiem austriackiej grupy Vienna Insurance Group, do której należą także takie towarzystwa ubezpieczeniowe, jak InterRisk, Compensa czy Benefia

Do 2012 roku głównym akcjonariuszem spółki była Grupa Kapitałowa Polsat. Obecnie 98,54% akcji towarzystwa znajduje się w rękach Vienna Insurance Group. Polisa-Życie może pochwalić się długoletnim doświadczeniem, które pozwoliło na stworzenie oferty bogatej w zarówno standardowe, jak i niszowe propozycje oraz patronatem ubezpieczyciela wiodącego na rynku środkowo-wschodniej Europy, co pozwoliło spółce dorosnąć do europejskich standardów.

Polisa-Życie dziś

Spółka Polisa-Życie oferuje indywidualne i grupowe ubezpieczenia na życie oraz produkty z ubezpieczeniowymi funduszami kapitałowymi. Towarzystwo ciągle rozwija ogólnopolską sieć sprzedaży, która gromadzi już 16 regionalnych biur handlowych, 36 przedstawicielstw i 2000 agentów. Spółka posiada w swojej ofercie ubezpieczenia grupowe dla pracowników małych i średnich firm oraz prywatnych przedsiębiorców i osób niezatrudnionych na umowę o pracę. Ubezpieczenia indywidualne opracowane przez Polisa-Życie mają chronić klientów w każdym aspekcie życia – na co dzień, w pracy, w szkole, na drodze i w banku, w każdej konfiguracji – samotnie, z rodziną, zatrudnionych terminowo lub na czas nieokreślony. Do każdej umowy ubezpieczenia spółka proponuje program systematycznego oszczędzania w ramach ubezpieczeniowych funduszy kapitałowych, dostosowanych do indywidualnych potrzeb klienta.

Oferta Polisa-Życie ubezpieczenia

Propozycja ubezpieczeń Polisa-Życie dzieli się na ochronę grupową i indywidualną. W ramach pierwszej z nich można zakupić następujące produkty:

 • Super Gwarancja – pakiet dla pracowników małych i średnich firm

 • Super Grupa – pakiet dla prywatnych przedsiębiorców oraz osób wykonujących wolne zawody (np. lekarz, adwokat, architekt, artysta)

 • VIP – oferta skierowana do osób zainteresowanych wysoką sumą ubezpieczenia  (główny target pakietu to właściciele firm, biznesmeni, kadra zarządzająca itp.)

 • Bezpieczna Firma – pakiet ma zabezpieczać pracowników małych i średnich firm na wypadek nieprzewidzianych zdarzeń; dostępne warianty to m.in. rodzinny, chorobowy, zdrowotny lub wypadkowy

 • Scholar/Super Scholar – pakiet dla przedszkolaków, uczniów i studentów do 30 roku życia

Drugim rodzajem ochrony zapewnianym przez Polisa-Życie są indywidualne ubezpieczenia na życie. Oto przykładowe pakiety:

 • Polisa dla Ciebie – standardowa polisa na życie zawierana na czas nieokreślony, mająca na celu zabezpieczenie finansowe bliskich ubezpieczonego

 • Bezpieczny na drodze – ubezpieczenie chroni na wypadek nieprzewidzianych zdarzeń komunikacyjnych

 • Bezpieczni razem – oferta terminowego ubezpieczenia na życie oraz NNW

 • Mono i Mono Plus — terminowe ubezpieczenie na życie, NNW oraz zabezpieczenie zobowiązań finansowych

 • Bezpieczne dziecko – ochrona dzieci i młodzieży przed skutkami nieprzewidzianych zdarzeń losowych, funkcjonuje także jako inwestycja na przyszłość

Czym oferta Polisa-Życie wyróżnia się spośród innych?

 • Polisa-Życie pomaga w realizacji długoterminowego planu oszczędzania dzięki bogatej ofercie ubezpieczeniowych funduszów kapitałowych, realizowanych w ramach indywidualnych i grupowych ubezpieczeń. Szeroki wachlarz produktów pozwala na wybór strategii dopasowanej do potrzeb klienta (oferta zróżnicowana jest pod względem poziomu ryzyka, przewidywanego czasu inwestycji, inwestycji w rynek polski lub zagraniczny).

 • Polisa-Życie tworzy konkurencyjne i  innowacyjne ubezpieczenia, takie jak pakiet polisy na życie oraz NNW – Bezpieczny na drodze, który może objąć również rowerzystów.

 • Dzięki internetowemu systemowi rejestracji klient Polisa-Życie TU S.A. ma stały i wygodny dostęp do elektronicznego archiwum wszystkich potrzebnych dokumentów.

Ciekawostki o Polisa-Życie

 • Polisa-Życie może pochwalić się licznymi nagrodami, m.in. Znakiem Jakości KidZone 2013, Nominacją Fundacji Polskiego Godła Promocyjnego „Teraz Polska” oraz Orderem Finansowym 2012 w kategorii Ubezpieczenie dla klienta indywidualnego, program inwestycyjny „Invest Polisa”.

 • Polisa-Życie organizuje Mistrzostwa w Narciarstwie Alpejskim – w tym roku odbyła się dziesiąta edycja sportowego wydarzenia.

Oceń artykuł: 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars

(Brak ocen)
Loading...
Zasubskrybuj
Powiadom o
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments