Polisa-Życie ubezpieczenia – bezpieczeństwo i inwestycja

Aktualizacja:
Polisa-życie

„Z myślą o nowych perspektywach życia”  – takie motto przyświeca towarzystwu ubezpieczeniowemu Polisa-Życie, które chce wychodzić naprzeciw potrzebom nowoczesnego konsumenta. Żeby sprostać wysokim wymaganiom rozpieszczanych przez bogaty rynek klientów, oferta Polisa-Życie łączy ochronę ubezpieczeniową z oszczędzaniem w ramach ubezpieczeniowych funduszy kapitałowych (UFK). Na dokładkę wszystkich tych pyszności, szata graficzna strony internetowej i logotyp firmy cieszą oko skromną i profesjonalną estetyką, a panele przeznaczone dla użytkownika – wygodną i prostą obsługą.

Czytaj także: Ubezpieczenie terminowe i bezterminowe: jakie ubezpieczenie na życie wybrać?

Historia Polisa-Życie TU S.A.

 • 26 czerwca 1995 – Polisa-Życie rozpoczyna swoją działalność na podstawie zezwolenia Ministra Finansów

 • 27 czerwca 2012 – Polisa-Życie zostaje członkiem austriackiej grupy Vienna Insurance Group, do której należą także takie towarzystwa ubezpieczeniowe, jak InterRisk, Compensa czy Benefia

Czytaj także: Uwięziony ubezpieczony? – polisa na życie za kratkami

Do 2012 roku głównym akcjonariuszem spółki była Grupa Kapitałowa Polsat. Obecnie 98,54% akcji towarzystwa znajduje się w rękach Vienna Insurance Group. Polisa-Życie może pochwalić się długoletnim doświadczeniem, które pozwoliło na stworzenie oferty bogatej w zarówno standardowe, jak i niszowe propozycje oraz patronatem ubezpieczyciela wiodącego na rynku środkowo-wschodniej Europy, co pozwoliło spółce dorosnąć do europejskich standardów.

Czytaj także: Ubezpieczenie na życie MetLife: zabezpieczenie przyszłości swojej i bliskich

Polisa-Życie dziś

Spółka Polisa-Życie oferuje indywidualne i grupowe ubezpieczenia na życie oraz produkty z ubezpieczeniowymi funduszami kapitałowymi. Towarzystwo ciągle rozwija ogólnopolską sieć sprzedaży, która gromadzi już 16 regionalnych biur handlowych, 36 przedstawicielstw i 2000 agentów. Spółka posiada w swojej ofercie ubezpieczenia grupowe dla pracowników małych i średnich firm oraz prywatnych przedsiębiorców i osób niezatrudnionych na umowę o pracę. Ubezpieczenia indywidualne opracowane przez Polisa-Życie mają chronić klientów w każdym aspekcie życia – na co dzień, w pracy, w szkole, na drodze i w banku, w każdej konfiguracji – samotnie, z rodziną, zatrudnionych terminowo lub na czas nieokreślony. Do każdej umowy ubezpieczenia spółka proponuje program systematycznego oszczędzania w ramach ubezpieczeniowych funduszy kapitałowych, dostosowanych do indywidualnych potrzeb klienta.

Oferta Polisa-Życie ubezpieczenia

Propozycja ubezpieczeń Polisa-Życie dzieli się na ochronę grupową i indywidualną. W ramach pierwszej z nich można zakupić następujące produkty:

 • Super Gwarancja – pakiet dla pracowników małych i średnich firm

 • Super Grupa – pakiet dla prywatnych przedsiębiorców oraz osób wykonujących wolne zawody (np. lekarz, adwokat, architekt, artysta)

 • VIP – oferta skierowana do osób zainteresowanych wysoką sumą ubezpieczenia  (główny target pakietu to właściciele firm, biznesmeni, kadra zarządzająca itp.)

 • Bezpieczna Firma – pakiet ma zabezpieczać pracowników małych i średnich firm na wypadek nieprzewidzianych zdarzeń; dostępne warianty to m.in. rodzinny, chorobowy, zdrowotny lub wypadkowy

 • Scholar/Super Scholar – pakiet dla przedszkolaków, uczniów i studentów do 30 roku życia

Drugim rodzajem ochrony zapewnianym przez Polisa-Życie są indywidualne ubezpieczenia na życie. Oto przykładowe pakiety:

 • Polisa dla Ciebie – standardowa polisa na życie zawierana na czas nieokreślony, mająca na celu zabezpieczenie finansowe bliskich ubezpieczonego

 • Bezpieczny na drodze – ubezpieczenie chroni na wypadek nieprzewidzianych zdarzeń komunikacyjnych

 • Bezpieczni razem – oferta terminowego ubezpieczenia na życie oraz NNW

 • Mono i Mono Plus — terminowe ubezpieczenie na życie, NNW oraz zabezpieczenie zobowiązań finansowych

 • Bezpieczne dziecko – ochrona dzieci i młodzieży przed skutkami nieprzewidzianych zdarzeń losowych, funkcjonuje także jako inwestycja na przyszłość

Czym oferta Polisa-Życie wyróżnia się spośród innych?

 • Polisa-Życie pomaga w realizacji długoterminowego planu oszczędzania dzięki bogatej ofercie ubezpieczeniowych funduszów kapitałowych, realizowanych w ramach indywidualnych i grupowych ubezpieczeń. Szeroki wachlarz produktów pozwala na wybór strategii dopasowanej do potrzeb klienta (oferta zróżnicowana jest pod względem poziomu ryzyka, przewidywanego czasu inwestycji, inwestycji w rynek polski lub zagraniczny).

 • Polisa-Życie tworzy konkurencyjne i  innowacyjne ubezpieczenia, takie jak pakiet polisy na życie oraz NNW – Bezpieczny na drodze, który może objąć również rowerzystów.

 • Dzięki internetowemu systemowi rejestracji klient Polisa-Życie TU S.A. ma stały i wygodny dostęp do elektronicznego archiwum wszystkich potrzebnych dokumentów.

Ciekawostki o Polisa-Życie

 • Polisa-Życie może pochwalić się licznymi nagrodami, m.in. Znakiem Jakości KidZone 2013, Nominacją Fundacji Polskiego Godła Promocyjnego „Teraz Polska” oraz Orderem Finansowym 2012 w kategorii Ubezpieczenie dla klienta indywidualnego, program inwestycyjny „Invest Polisa”.

 • Polisa-Życie organizuje Mistrzostwa w Narciarstwie Alpejskim – w tym roku odbyła się dziesiąta edycja sportowego wydarzenia.


Redaktor Punkta
 
Ekspert ds. ubezpieczeń 

Artykuł, który czytasz został napisany przez jednego z ekspertów multiagencji Punkta. Staramy się przekazać całą naszą wiedzę na temat polis oraz towarzystw ubezpieczeniowych, aby świat ubezpieczeń stał się dla Ciebie jasny i zrozumiały.  

guest
0 Komentarze
Inline Feedbacks
Wyświetl wszystkie komentarze

Wszystkie treści prezentowane na łamach niniejszej witryny internetowej mają charakter wyłącznie informacyjno-edukacyjny, stanowiąc wyraz osobistych poglądów ich autora/ów oraz nie nie powinny stanowić podstawy przy podejmowaniu decyzji biznesowych, inwestycyjnych, lub podatkowych, za które to decyzje właściciel strony internetowej ani autorzy nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności.

Najnowsze artykuły

2024.03.26  •  Zdrowie
Jak wybrać najlepsze ubezpieczenie na raka?

Ubezpieczenie od następstw choroby nowotworowej musi zapewniać ochronę w przypadku diagnozy tej poważnej choroby. Jednak wybór odpowiedniej polisy jest już bardziej skomplikowany, ponieważ istnieje wiele zmiennych, które należy wziąć pod uwagę. W tym artykule podpowiadamy, jak wybrać najlepsze ubezpieczenie na raka, które spełni Twoje potrzeby i zapewni kompleksowe wsparcie.

Czytaj więcej
2023.11.16  •  Samochód
Jak zarabiać na ubezpieczeniach OC nie będąc agentem ubezpieczeniowym?

Jeśli oferujesz usługi związane z motoryzacją i Twoimi klientami są kierowcy, program SKP jest właśnie dla Ciebie. Zostań partnerem Punkty. Przekazuj swoim klientom Kod Rabatowy na 100 zł przy zakupie OC/AC i zgarniaj prowizję.

Czytaj więcej
Najtańsze OC w 2023
2021.12.30  •  Samochód
Najtańsze OC kwiecień 2024 – ranking. Sprawdź prognozy i porównaj ceny OC w poprzednich miesiącach

Ceny obowiązkowego ubezpieczenia OC zmieniają się dynamicznie. Pamiętaj jednak, że porównując wysokość składki u różnych ubezpieczycieli, możesz oszczędzić nawet kilkaset złotych na polisie. Sprawdź ranking ubezpieczeń OC Punkty i sprawdź, gdzie można było kupić najtańsze ubezpieczenie OC i jakie są prognozy na kolejne miesiące. Pamiętaj, aby regularnie sprawdzać aktualizację naszego rankingu.

Czytaj więcej
2021.12.10  •  Samochód
Kary za brak OC w 2024 roku. Ile zapłacisz?

Uwaga kierowcy! Od 1 stycznia 2024 roku drastycznie wzrosły kary za brak obowiązkowego ubezpieczenia OC. Sprawdź, ile możesz zapłacić, jeśli nie dopełnisz tego obowiązku i nie ryzykuj. Ubezpieczenie OC to nie tylko obowiązek, ale też ochrona dla Ciebie i innych uczestników ruchu drogowego.

Czytaj więcej
2024.04.15
Jak ustalić wartość rynkową pojazdu?

Wartość rynkowa pojazdu jest jednym z kluczowych czynników, które należy wziąć pod uwagę przy sprzedaży lub zakupie samochodu. Niezależnie od tego, czy jesteś sprzedawcą, kupującym czy pośrednikiem, zrozumienie tego, jak ją ustalić jest niezbędne, aby przeprowadzić skuteczną transakcję.

Czytaj więcej
2024.04.07
Ile kosztuje ubezpieczenie OC bez zniżek?

Obowiązkowe ubezpieczenie OC jest niezbędne, aby chronić się przed finansowym obciążeniem w przypadku spowodowania szkody. Jednak wiele osób zastanawia się, ile kosztuje ubezpieczenie OC bez zniżek. W tym artykule dowiesz się, jakie czynniki wpływają na wysokość składki oraz jak można obniżyć koszty ubezpieczenia.

Czytaj więcej
2024.04.07  •  Samochód
Zmiany w prawie jazdy w 2024 roku  – nowe przepisy dotyczące psychotestów

Rok 2024 przyniósł wiele zmian dla kierowców nie tylko w Polsce, ale w całej Unii Europejskiej. Zaostrzenie przepisów dotknie zarówno najmłodszych kierowców, jak i seniorów. Nowe regulacje dotyczą badań psychologicznych, wymiany dokumentów, a także ograniczeń, które obejmą młodych kierowców. W tym artykule przyjrzymy się szczegółowo wszelkim prawnym nowościom, o których powinni wiedzieć kierowcy.

Czytaj więcej

Najchętniej czytane

Najtańsze OC w 2023
2021.12.30  •  Samochód
Najtańsze OC kwiecień 2024 – ranking. Sprawdź prognozy i porównaj ceny OC w poprzednich miesiącach

Ceny obowiązkowego ubezpieczenia OC zmieniają się dynamicznie. Pamiętaj jednak, że porównując wysokość składki u różnych ubezpieczycieli, możesz oszczędzić nawet kilkaset złotych na polisie. Sprawdź ranking ubezpieczeń OC Punkty i sprawdź, gdzie można było kupić najtańsze ubezpieczenie OC i jakie są prognozy na kolejne miesiące. Pamiętaj, aby regularnie sprawdzać aktualizację naszego rankingu.

Czytaj więcej
Ubezpieczenie OC Anglika
2019.04.11
Ubezpieczenie anglika w Polsce w 2023 roku – ile kosztuje OC dla aut z kierownicą po prawej stronie?

Polacy chętnie kupują auta z zagranicy. Mimo że największą popularnością cieszą się pojazdy pochodzące z Niemiec, to nie brakuje też chętnych na angliki, czyli pojazdy sprowadzane z Wielkiej Brytanii. Dla tych samochodów charakterystyczna jest kierownica po prawej stronie. Ile kosztuje ubezpieczenie anglika w Polsce? Na jakie inne koszty muszą być przygotowani właściciele anglików? Sprawdzamy!

Czytaj więcej
2023.08.02  •  Samochód
Wysokie kary odstraszają przed rozmowami przez telefon w czasie jazdy

Rozmowy przez telefon to poważny problem na polskich drogach, który niejednokrotnie przyczynił się do niebezpiecznych sytuacji. Nie warto ryzykować również z tego powodu, że wykroczenie jest karane wysokim mandatem. Dowiedz się, co Ci grozi za rozmowę przez telefon w czasie jazdy.

Czytaj więcej