Ubezpieczenia ślubne – USA mówi im „tak”

Aktualizacja:
Ubezpieczenia ślubne – USA mówi im „tak”

Jak brać ślub to z pompą. Organizacja wesela to za oceanem wydatek rzędu 30 000$, potrzeba ochrony takiego cennego przedsięwzięcia nie powinna więc wydawać się niczym dziwnym. Firma WedSafe, zajmująca się wyłącznie sprzedażą ubezpieczeń ślubnych od 2007 roku odnotowała 60% wzrost zapotrzebowania na swój produkt. Przyjęcia towarzyszące uroczystości zaślubin rosną w siłę, a wraz z nimi rynek dedykowanych ubezpieczeń.

Przyszła młoda para może wybrać różne pakiety lub dostosować polisę do swoich potrzeb. Ubezpieczenia ślubne obejmują najczęściej OC, ochronę na wypadek odwołania lub przełożenia uroczystości lub utraty depozytu. Learnvest wypytało szczęśliwe żony dlaczego zdecydowały się na kupno polisy ślubnej. Panie najczęściej obawiały się konieczności przełożenia zaślubin z powodu śmierci któregoś z członków rodziny, niefortunnych warunków pogodowych, a także powołania narzeczonego do wojska.  Dla kobiety, dla której dzień ślubu musi spełniać wymagania dziewczęcego marzenia, mała porażka może okazać się katastrofą, dlatego niektóre pary decydują się na ubezpieczenie od pozornie mniej ważnych szkód, na przykład od kradzieży aparatu, na którym znajdą się ślubne fotki.

Niektóre firmy oferują ochronę na wypadek, gdyby któreś z zakochanych zmieniło zdanie lub przestraszyło się powagi zobowiązania. Większość jednak nie uznaje lęku przed przysięgą małżeńską jako nagłego zdarzenia i nie posiada go w ofercie.

Polisa ślubna może kosztować od 40$ do 1000$ między innymi w zależności od jej zakresu, miejsca, w którym odbędzie się uroczystość, liczby gości i budżetu.

W Polsce nie słyszy się o weselnych ubezpieczeniach. Ślubne portale branżowe i poradniki pomrukują o możliwości ubezpieczenia uroczystości, odsyłając do brytyjskich centrów handlowych zamiast do konkretnych firm w kraju. Nie powinno jednak minąć dużo czasu zanim rodzimi ubezpieczyciele dostrzegą potencjał finansowy na rynku organizacji wesel i przekonają klienta, że ochrona uroczystości ślubnych to nie zagraniczna fanaberia, a głos rozsądku.

Źródło: LearnVest

Foto: By Jason Hutchens from Sydney, Australia (IMG_6795), via Wikimedia Commons


Redaktor Punkta
 
Ekspert ds. ubezpieczeń 

Artykuł, który czytasz został napisany przez jednego z ekspertów multiagencji Punkta. Staramy się przekazać całą naszą wiedzę na temat polis oraz towarzystw ubezpieczeniowych, aby świat ubezpieczeń stał się dla Ciebie jasny i zrozumiały.  

guest
0 Komentarze
Inline Feedbacks
Wyświetl wszystkie komentarze

Najnowsze artykuły

Najtańsze OC w 2023
2021.12.30
Najtańsze OC w sierpniu 2023 r. Comiesięczny ranking ubezpieczeń

Ceny obowiązkowego ubezpieczenia OC zmieniają się dynamicznie. Porównując wysokość składki u różnych ubezpieczycieli, możesz oszczędzić nawet kilkaset złotych. Poznaj nasz ranking ubezpieczeń OC z sierpnia 2023 roku i sprawdź, gdzie można było kupić najtańsze ubezpieczenie OC w tym okresie.

Czytaj więcej
2023.09.05  •  Samochód
Jak przeprowadzić rozliczenie kilometrówki w 2023 roku?

Jeśli używasz prywatnego samochodu do celów służbowych, prawdopodobnie przysługuje ci kilometrówka. Rozwiązanie pozwala zwrócić pracownikowi wydatki związane z użyciem w pracy swojego auta. Kilometrówkę oblicza się na podstawie stawki za kilometr. Od 17 stycznia 2023 roku doszło do jej podwyższenia. Dowiedz się, jak przebiega rozliczenie kilometrówki samochodu prywatnego w 2023 roku.

Czytaj więcej
2023.09.05  •  Samochód
Formalności po zakupie samochodu – o czym nie możesz zapomnieć?

Zakup samochodu to powód do radości. Po sfinalizowaniu transakcji nie można jednak zapomnieć o formalnościach, które czekają na nowego właściciela. Niedopełnienie obowiązków może się wiązać z przykrymi konsekwencjami. Sprawdź, jakie formalności przy kupnie samochodu są niezbędne.

Czytaj więcej
2023.09.05  •  Samochód
Parkowanie w strefie zamieszkania – co mówią na ten temat przepisy?

Strefa zamieszkania to miejsce, które z założenia ma być obszarem bezpiecznym, gdzie panuje ogólny ład i porządek umożliwiające komfortowe życie mieszkańców okolicznych budynków. Z tych względów obowiązują tam określone przepisy. Sprawdź, czy parkowanie w strefie zamieszkania jest dozwolone.

Czytaj więcej

Najchętniej czytane

Kolizja na drodze - jak napisać oświadczenie wzór
2018.03.28  •  Podróże
Stłuczka? Pobierz oświadczenie sprawcy kolizji drogowej i nie martw się więcej! [WZÓR PDF]

Korek. Cenny czas ucieka, a samochody nie jadą. Jedni zmieniają pas ruchu, na siłę wciskając się między auta, drudzy próbują ominąć zator poboczem lub chodnikiem. W takich nerwowych sytuacjach łatwo o stłuczkę, która dodatkowo zablokuje spieszących się kierowców. Ale co dalej? Czy wystarczy spisać oświadczenie sprawcy kolizji, czy lepiej wezwać drogówkę? Odpowiadamy!

Czytaj więcej
Najtańsze OC w 2023
2021.12.30
Najtańsze OC w sierpniu 2023 r. Comiesięczny ranking ubezpieczeń

Ceny obowiązkowego ubezpieczenia OC zmieniają się dynamicznie. Porównując wysokość składki u różnych ubezpieczycieli, możesz oszczędzić nawet kilkaset złotych. Poznaj nasz ranking ubezpieczeń OC z sierpnia 2023 roku i sprawdź, gdzie można było kupić najtańsze ubezpieczenie OC w tym okresie.

Czytaj więcej
Kobieta na motocyklu robi prawo jazdy kat. A
2020.05.22  •  Motocykl
Prawo jazdy kategorii A na motocykl. Ile kosztuje, od ilu lat, jakie wymagania?

Myślisz o zdobyciu prawa jazdy na motocykl? Poniżej znajdziesz wszelkie informacje na temat kat. A. Krok po kroku podpowiadamy, co zrobić i ile to kosztuje, aby móc poruszać się motocyklem po drogach publicznych.

Czytaj więcej