Jak brać ślub to z pompą. Organizacja wesela to za oceanem wydatek rzędu 30 000$, potrzeba ochrony takiego cennego przedsięwzięcia nie powinna więc wydawać się niczym dziwnym. Firma WedSafe, zajmująca się wyłącznie sprzedażą ubezpieczeń ślubnych od 2007 roku odnotowała 60% wzrost zapotrzebowania na swój produkt. Przyjęcia towarzyszące uroczystości zaślubin rosną w siłę, a wraz z nimi rynek dedykowanych ubezpieczeń.
Przyszła młoda para może wybrać różne pakiety lub dostosować polisę do swoich potrzeb. Ubezpieczenia ślubne obejmują najczęściej OC, ochronę na wypadek odwołania lub przełożenia uroczystości lub utraty depozytu. Learnvest wypytało szczęśliwe żony dlaczego zdecydowały się na kupno polisy ślubnej. Panie najczęściej obawiały się konieczności przełożenia zaślubin z powodu śmierci któregoś z członków rodziny, niefortunnych warunków pogodowych, a także powołania narzeczonego do wojska. Dla kobiety, dla której dzień ślubu musi spełniać wymagania dziewczęcego marzenia, mała porażka może okazać się katastrofą, dlatego niektóre pary decydują się na ubezpieczenie od pozornie mniej ważnych szkód, na przykład od kradzieży aparatu, na którym znajdą się ślubne fotki.
Niektóre firmy oferują ochronę na wypadek, gdyby któreś z zakochanych zmieniło zdanie lub przestraszyło się powagi zobowiązania. Większość jednak nie uznaje lęku przed przysięgą małżeńską jako nagłego zdarzenia i nie posiada go w ofercie.
Polisa ślubna może kosztować od 40$ do 1000$ między innymi w zależności od jej zakresu, miejsca, w którym odbędzie się uroczystość, liczby gości i budżetu.
W Polsce nie słyszy się o weselnych ubezpieczeniach. Ślubne portale branżowe i poradniki pomrukują o możliwości ubezpieczenia uroczystości, odsyłając do brytyjskich centrów handlowych zamiast do konkretnych firm w kraju. Nie powinno jednak minąć dużo czasu zanim rodzimi ubezpieczyciele dostrzegą potencjał finansowy na rynku organizacji wesel i przekonają klienta, że ochrona uroczystości ślubnych to nie zagraniczna fanaberia, a głos rozsądku.
Źródło: LearnVest
Foto: By Jason Hutchens from Sydney, Australia (IMG_6795), via Wikimedia Commons
Wskaż miesiąc końca polisy – zagwarantujemy Ci ofertę z najniższą ceną.
Wszystkie treści prezentowane na łamach niniejszej witryny internetowej mają charakter wyłącznie informacyjno-edukacyjny, stanowiąc wyraz osobistych poglądów ich autora/ów oraz nie nie powinny stanowić podstawy przy podejmowaniu decyzji biznesowych, inwestycyjnych, lub podatkowych, za które to decyzje właściciel strony internetowej ani autorzy nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności.
Najnowsze artykuły
Drugi kwartał 2024 roku to konsekwentny wzrost stawek za obowiązkowe OC. Sprawdź, w jakich lokalizacjach kierowcy mogli skorzystać z atrakcyjnych cen polis oraz jakie czynniki wpłynęły na kształtowanie się tych stawek. Przygotowana analiza zmian, które zachodzą na rynku, pozwoli lepiej zrozumieć aktualną sytuację i podjąć racjonalne decyzje dotyczące ubezpieczenia.
Jeśli oferujesz usługi związane z motoryzacją i Twoimi klientami są kierowcy, program SKP jest właśnie dla Ciebie. Zostań partnerem Punkty. Przekazuj swoim klientom Kod Rabatowy na 100 zł przy zakupie OC/AC i zgarniaj prowizję.
Ceny obowiązkowego ubezpieczenia OC zmieniają się dynamicznie. Pamiętaj jednak, że porównując wysokość składki u różnych ubezpieczycieli, możesz oszczędzić nawet kilkaset złotych na polisie. Sprawdź ranking ubezpieczeń OC Punkty i sprawdź, gdzie można było kupić najtańsze ubezpieczenie OC i jakie są prognozy na kolejne miesiące. Pamiętaj, aby regularnie sprawdzać aktualizację naszego rankingu.
Uwaga kierowcy! Od 1 stycznia 2024 roku drastycznie wzrosły kary za brak obowiązkowego ubezpieczenia OC. 1 lipca nastąpi wzrost płacy minimalnej, co wiąże się z kolejną podwyżką kar, które uzależnione są od naszych zarobków. Sprawdź, ile możesz zapłacić, jeśli nie masz ważnej polisy i nie ryzykuj. Ubezpieczenie OC to nie tylko obowiązek, ale też ochrona dla Ciebie i innych uczestników ruchu drogowego.
Prowadzenie myjni samochodowej to złożona działalność, która wymaga odpowiedniego zabezpieczenia na wypadek nieprzewidzianych sytuacji. Właściciele takich przedsiębiorstw muszą mieć świadomość ryzyk związanych z prowadzeniem biznesu i zadbać o kompleksową ochronę.
Prowadzenie warsztatu samochodowego to działalność niosąca pewne ryzyko – od uszkodzenia pojazdów klientów po zniszczenie własnego mienia. Właściciele serwisów muszą być więc przygotowani na nieprzewidziane sytuacje, dlatego koniecznością staje się posiadanie właściwego zabezpieczenia. Jednym z polecanych i sprawdzonych narzędzi ochrony jest ubezpieczenie warsztatu samochodowego.
Od 1 stycznia 2024 roku w Polsce wprowadzono wręcz rewolucyjne podejście do rejestrowania przebiegu egzaminów praktycznych na prawo jazdy. Nowe przepisy nakładają na ośrodki egzaminacyjne (WORD) obowiązek wyznaczenia dedykowanych miejsc, w których kursanci będą mogli obejrzeć nagrania ze swoich jazd. To istotna zmiana, która otwiera drzwi do większej transparentności i kontroli nad procesem egzaminowania.
Najchętniej czytane
Ceny obowiązkowego ubezpieczenia OC zmieniają się dynamicznie. Pamiętaj jednak, że porównując wysokość składki u różnych ubezpieczycieli, możesz oszczędzić nawet kilkaset złotych na polisie. Sprawdź ranking ubezpieczeń OC Punkty i sprawdź, gdzie można było kupić najtańsze ubezpieczenie OC i jakie są prognozy na kolejne miesiące. Pamiętaj, aby regularnie sprawdzać aktualizację naszego rankingu.
Sprowadzone auto używane z Wielkiej Brytanii, zwane potocznie „anglikiem” jest nadal atrakcyjną opcją dla wielu polskich kierowców. Pojazdy można odkupić w przystępnych cenach, co przyciąga entuzjastów motoryzacji, ale też kolekcjonerów. Jednak sama procedura zakupu, rejestracji i ubezpieczenia takiego auta w Polsce to szereg wyzwań i wymagań.
Przerwy w dostawach prądu, tysiące zerwanych dachów, a nawet całkowicie zniszczonych domów. To skutki orkanów, które coraz częściej przetaczają się przez Polskę, zostawiając za sobą potężne straty. Naprawa szkód będzie mniej dotkliwa, jeśli otrzymasz odszkodowanie z ubezpieczenia nieruchomości na wypadek wichur. Ile kosztuje i jak działa ubezpieczenie na wypadek silnego wiatru, huraganu i trąby powietrznej?