Ubezpieczenia ślubne – USA mówi im „tak”

Aktualizacja:
Ubezpieczenia ślubne – USA mówi im „tak”

Jak brać ślub to z pompą. Organizacja wesela to za oceanem wydatek rzędu 30 000$, potrzeba ochrony takiego cennego przedsięwzięcia nie powinna więc wydawać się niczym dziwnym. Firma WedSafe, zajmująca się wyłącznie sprzedażą ubezpieczeń ślubnych od 2007 roku odnotowała 60% wzrost zapotrzebowania na swój produkt. Przyjęcia towarzyszące uroczystości zaślubin rosną w siłę, a wraz z nimi rynek dedykowanych ubezpieczeń.

Przyszła młoda para może wybrać różne pakiety lub dostosować polisę do swoich potrzeb. Ubezpieczenia ślubne obejmują najczęściej OC, ochronę na wypadek odwołania lub przełożenia uroczystości lub utraty depozytu. Learnvest wypytało szczęśliwe żony dlaczego zdecydowały się na kupno polisy ślubnej. Panie najczęściej obawiały się konieczności przełożenia zaślubin z powodu śmierci któregoś z członków rodziny, niefortunnych warunków pogodowych, a także powołania narzeczonego do wojska.  Dla kobiety, dla której dzień ślubu musi spełniać wymagania dziewczęcego marzenia, mała porażka może okazać się katastrofą, dlatego niektóre pary decydują się na ubezpieczenie od pozornie mniej ważnych szkód, na przykład od kradzieży aparatu, na którym znajdą się ślubne fotki.

Niektóre firmy oferują ochronę na wypadek, gdyby któreś z zakochanych zmieniło zdanie lub przestraszyło się powagi zobowiązania. Większość jednak nie uznaje lęku przed przysięgą małżeńską jako nagłego zdarzenia i nie posiada go w ofercie.

Polisa ślubna może kosztować od 40$ do 1000$ między innymi w zależności od jej zakresu, miejsca, w którym odbędzie się uroczystość, liczby gości i budżetu.

W Polsce nie słyszy się o weselnych ubezpieczeniach. Ślubne portale branżowe i poradniki pomrukują o możliwości ubezpieczenia uroczystości, odsyłając do brytyjskich centrów handlowych zamiast do konkretnych firm w kraju. Nie powinno jednak minąć dużo czasu zanim rodzimi ubezpieczyciele dostrzegą potencjał finansowy na rynku organizacji wesel i przekonają klienta, że ochrona uroczystości ślubnych to nie zagraniczna fanaberia, a głos rozsądku.

Źródło: LearnVest

Foto: By Jason Hutchens from Sydney, Australia (IMG_6795), via Wikimedia Commons

Oceń artykuł: 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars

(Brak ocen)
Loading...
Zasubskrybuj
Powiadom o
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments