Punkta

Przedmiotem tego precedensowego sporu są konsekwencje ulewy, która spadła w kwietniu 2013 roku na Chicago i spowodowała powódź tak poważną, że mieszkańcy mogli poruszać się jedynie za pomocą łodzi. Większość dróg dojazdowych zostało zamkniętych a woda zalała setki piwnic i ulic miast.

Podczas gdy niektórzy mogą twierdzić, że winne temu, co spotkało Chicago i okolice są pech albo kara boska, Farmers Insurance uważa, że miasto nie podjęło odpowiednich kroków, żeby przygotować się na wypadek powodzi. Skąd my to znamy? Ubezpieczyciel z USA zarzuca miastu, że zaniedbało obowiązek renowacji systemu kanałów ściekowych i to ono jest winne szkód, jakie poniosły nieruchomości mieszkańców.

Precedensowy pozew może przetrzeć szlaki innym ubezpieczycielom i nakreślić strategię zmniejszenia ryzyka roszczeń w świecie, w którym rozgrywa się coraz więcej dramatów związanych ze zmianami klimatycznymi.

Dobra rada nie tylko dla USA – lepiej zapobiegać niż leczyć. Zwłaszcza jeśli leczenie może kosztować grube pieniądze i rodzić spory sądowe.

Żródło: http://www.cbsnews.com/