Co zrobić, gdy doszło do zatrzaśnięcia kluczyków w aucie?

Aktualizacja:
Woman Forgot Her Key Inside Car

Stresujący dzień, chwila nieuwagi i stało się – zatrzasnąłeś kluczyki w aucie. Niestety, mimo że dzisiejsze systemy samochodowe są coraz bardziej przemyślane, wcale nie jest to takie mało prawdopodobne. Jeśli dojdzie do takiej sytuacji, najważniejsze to nie panikować ani nie działać pod wpływem chwili. Sprawdź, jak otworzyć zatrzaśnięte kluczyki w aucie.

Zatrzaśnięte kluczyki w aucie – jak to się stało? 

Zatrzaśnięte kluczyki w aucie to poważny problem, który niestety może się pojawić u właścicieli aut w różnym wieku. W praktyce najbardziej narażone są osoby poruszające się starszymi samochodami, w których istnieje możliwość zaryglowania drzwi przed ich zatrzaśnięciem. W takim wypadku, gdy nie zabierzesz ze sobą kluczyka, nie da się nic zrobić.  

W nowszych modelach częściej można spotkać się z systemem, który automatycznie zatrzaskuje drzwi po określonym czasie. Takie rozwiązania są wprowadzane dla bezpieczeństwa – jeśli kierowca zapomni zamknąć pojazd, drzwi zablokują się same, więc nie dojdzie do dostania się do środka osób nieuprawnionych. Problem pojawia się, gdy po powrocie okaże się, że kierowca nie zamknął auta samodzielnie, ponieważ zostawił kluczyki w jego wnętrzu. 

Teoretycznie najmniejsze ryzyko zatrzaśnięcia kluczyków w aucie występuje wtedy, gdy samochód jest wyposażony w system dostępu zdalnego. W takiej sytuacji wystarczy, że kluczyki są w pobliżu (np. wewnątrz pojazdu), aby drzwi pozostały otwarte. Niestety, czasami również w tym przypadku stosowane są systemy umożliwiające zaryglowanie auta przed jego opuszczeniem

Jak otworzyć auto, w którym są zatrzaśnięte kluczyki? 

Jeśli doszło do zatrzaśnięcia kluczyków w aucie, nie warto działać pochopnie. Rozbicie szyby powinno być ostatecznością, ponieważ jej wymiana przewyższy zazwyczaj koszt skorzystania z profesjonalnej pomocy. 

Gdy masz możliwość wykorzystania kluczyka zastępczego, udaj się po niego. Jeśli znajdujesz się za daleko, wezwij serwis, który ma w ofercie usługę awaryjnego otwierania drzwi. Koszt pomocy bywa różny i waha się zazwyczaj od 150 do około 450 złotych. Cena zależy przede wszystkim od miejsca, w którym doszło do zdarzenia, oraz od modelu samochodu. 

Warto zaznaczyć, że większość usług awaryjnego otwierania pojazdu przeprowadza się w pełni bezinwazyjnie. Dzięki temu po odzyskaniu kluczyków nie będzie konieczności przeprowadzania innych napraw. Jeśli zdecydujesz się na próbę otworzenia pojazdu na własną rękę, możesz uszkodzić zamek, co będzie się wiązało z kosztami. 

Jedyną możliwością samodzielnego odzyskania kluczyków jest podważenie szyby. Jeśli uda się doprowadzić do jej opuszczenia, być może da się sięgnąć po kluczyki np. przy pomocy drutu. Pomocna może być też przyssawka, jednak mało kto ma ją na wyposażeniu pojazdu. Obie metody są zazwyczaj trudne do wdrożenia, zwłaszcza jeśli korzysta się z nich po raz pierwszy. 

Zagubione kluczyki do samochodu? Sprawdź, co robić. 

Zatrzaśnięte kluczyki w aucie a pomoc assistance 

Zatrzaśnięte kluczyki w aucie nie będą się wiązały z dużym wydatkiem na pomoc specjalistów od awaryjnego otwierania drzwi, jeśli wykupiłeś dobre ubezpieczenie samochodu assistance. Taka polisa umożliwia skorzystanie ze wsparcia towarzystwa ubezpieczeniowego, gdy dojdzie do utraty dostępu do kluczyków. To opcja dodatkowa, podobnie jak np. ubezpieczenie szyb samochodowych

Assistance z opcją pomocy w razie zatrzaśnięcia kluczyków sprawia, że w kryzysowej sytuacji wystarczy, że zadzwonisz na infolinię ubezpieczyciela, aby otrzymać wsparcie. Na miejsce zostanie przysłany specjalista, który awaryjnie otworzy pojazd. Dzięki temu nie poniesiesz wysokich kosztów i nie będziesz musiał szukać pomocy na własną rękę, a także ruszysz sprawnie w dalszą podróż. 

Co zrobić, aby nie doprowadzić do zatrzaśnięcia kluczyków w pojeździe? 

Zatrzaśnięte kluczyki w aucie to spory problem dla podróżujących. Oprócz straty czasu i nerwów sytuacja może być również znacznym obciążeniem dla portfela. Mimo że warto wiedzieć, jak otworzyć auto, w którym są zatrzaśnięte kluczyki, to zdecydowanie lepiej na co dzień uważać, aby do takiej sytuacji nie doprowadzić. 

Jeśli nie chcesz radzić sobie z problemami, jakie powodują zatrzaśnięte kluczyki w aucie, zachowaj wzmożoną ostrożność podczas jazdy. Trzymaj kluczyki zawsze w tym samym miejscu. Przed wyjściem z samochodu upewnij się, że zabrałeś je ze sobą. Zadbaj również o to, żeby zamknąć drzwi przed odejściem od pojazdu. Kup też dobre ubezpieczenie assistance i sprawdź, ile będzie kosztować pakiet z autocasco

Jak otworzyć auto, gdy doszło do zatrzaśnięcia kluczyków? 

Jeśli doszło do zatrzaśnięcia kluczyków w samochodzie i dysponujesz odpowiednimi narzędziami, możesz spróbować odgiąć szybę i ramkę drzwi. W praktyce jednak w przypadku wielu aut takie rozwiązanie jest ryzykowne. Jeśli uszkodzisz swój pojazd, koszty odzyskania kluczyków będą bardzo wysokie. Zdecydowanie lepiej zaczekać i skorzystać z pomocy specjalistów. W dużych miastach dojazd zajmie im kilka chwil. Koszt usługi zaczyna się już od około 150 złotych. 

Porównaj ceny ubezpieczenia OC/AC

Kalkulator OC/AC

Pytania i odpowiedzi

Jak można zatrzasnąć kluczyki w samochodzie?
Ile kosztuje awaryjne otwieranie samochodu?
Czy da się otworzyć bagażnik bez kluczyka?

Masz pytania o ubezpieczenie?
Nasi eksperci chętnie
Ci pomogą!

Zamów rozmowę
+48 22 490 9000

Kalkulator OC i AC

1
Porównaj w 5 minut
2
Kup ubezpieczenie
3
Zaoszczędź nawet 50%
Oblicz składkę

Redaktor Punkta
 
Ekspert ds. ubezpieczeń 

Artykuł, który czytasz został napisany przez jednego z ekspertów multiagencji Punkta. Staramy się przekazać całą naszą wiedzę na temat polis oraz towarzystw ubezpieczeniowych, aby świat ubezpieczeń stał się dla Ciebie jasny i zrozumiały.  

Wskaż miesiąc końca polisy – zagwarantujemy Ci ofertę z najniższą ceną.

Jak możemy się z Tobą skontaktować?

Telefon
E-mail

Wszystkie treści prezentowane na łamach niniejszej witryny internetowej mają charakter wyłącznie informacyjno-edukacyjny, stanowiąc wyraz osobistych poglądów ich autora/ów oraz nie nie powinny stanowić podstawy przy podejmowaniu decyzji biznesowych, inwestycyjnych, lub podatkowych, za które to decyzje właściciel strony internetowej ani autorzy nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności.

Najnowsze artykuły

2023.11.16  •  Samochód
Jak zarabiać na ubezpieczeniach OC nie będąc agentem ubezpieczeniowym?

Jeśli oferujesz usługi związane z motoryzacją i Twoimi klientami są kierowcy, program SKP jest właśnie dla Ciebie. Zostań partnerem Punkty. Przekazuj swoim klientom Kod Rabatowy na 100 zł przy zakupie OC/AC i zgarniaj prowizję.

Czytaj więcej
Najtańsze OC w 2023
2021.12.30  •  Samochód
Najtańsze ubezpieczenie OC lipiec 2024 – ranking. Sprawdź prognozy i porównaj oferty ubezpieczycieli

Ceny obowiązkowego ubezpieczenia OC zmieniają się dynamicznie. Pamiętaj jednak, że porównując wysokość składki u różnych ubezpieczycieli, możesz oszczędzić nawet kilkaset złotych na polisie. Sprawdź ranking ubezpieczeń OC Punkty i sprawdź, gdzie można było kupić najtańsze ubezpieczenie OC i jakie są prognozy na kolejne miesiące. Pamiętaj, aby regularnie sprawdzać aktualizację naszego rankingu.

Czytaj więcej
2021.12.10  •  Samochód
Kary za brak OC w 2024 roku – najbliższa podwyżka już w lipcu! Ile zapłacisz?

Uwaga kierowcy! Od 1 stycznia 2024 roku drastycznie wzrosły kary za brak obowiązkowego ubezpieczenia OC. 1 lipca nastąpi wzrost płacy minimalnej, co wiąże się z kolejną podwyżką kar, które uzależnione są od naszych zarobków. Sprawdź, ile możesz zapłacić, jeśli nie masz ważnej polisy i nie ryzykuj. Ubezpieczenie OC to nie tylko obowiązek, ale też ochrona dla Ciebie i innych uczestników ruchu drogowego.

Czytaj więcej
2024.07.19  •  Samochód
Co oznaczają czerwone tablice rejestracyjne i kiedy o nie wnioskować?

Poruszając się po polskich drogach, mogłeś zwrócić uwagę na pojazdy z czerwonymi tablicami rejestracyjnymi, które różnią się od standardowych tablic. Czy wiesz, co oznaczają czerwone tablice rejestracyjne i kto może z nich korzystać? Przygotowaliśmy krótki przewodnik dla tych, którzy jeszcze nie zdążyli się zapoznać z tym zagadnieniem.

Czytaj więcej
2024.07.19  •  Samochód
Parkowanie równoległe krok po kroku

Parkowanie to jedna z podstawowych czynności, które każdy kierowca musi opanować. Wśród różnych technik parkowania, parkowanie równoległe, często nazywane kopertą, uchodzi za jeden z najtrudniejszych manewrów do wykonania. Wymaga precyzyjnego cofania bardzo blisko innych zaparkowanych pojazdów. Jednak dzięki regularnej praktyce i opanowaniu odpowiedniej techniki, parkowanie równoległe będzie znaczenie łatwiejsze.

Czytaj więcej
2024.07.17  •  Motocykl
Czy można kupić dobry motocykl turystyczny do 10 tys. zł?

Marzysz o długich, emocjonujących podróżach motocyklowych, ale niepokoi Cię ograniczony budżet? Nie martw się, na rynku jest wiele wartych polecenia jednośladów, które możesz nabyć za mniej niż 10 tys. zł. W tym artykule znajdziesz sześć wybranych przez nas propozycji, które zapewnią Ci niezapomniane wrażenia z jazdy przy zachowaniu rozsądnych kosztów zakupu i ubezpieczenia.

Czytaj więcej

Najchętniej czytane

Najtańsze OC w 2023
2021.12.30  •  Samochód
Najtańsze ubezpieczenie OC lipiec 2024 – ranking. Sprawdź prognozy i porównaj oferty ubezpieczycieli

Ceny obowiązkowego ubezpieczenia OC zmieniają się dynamicznie. Pamiętaj jednak, że porównując wysokość składki u różnych ubezpieczycieli, możesz oszczędzić nawet kilkaset złotych na polisie. Sprawdź ranking ubezpieczeń OC Punkty i sprawdź, gdzie można było kupić najtańsze ubezpieczenie OC i jakie są prognozy na kolejne miesiące. Pamiętaj, aby regularnie sprawdzać aktualizację naszego rankingu.

Czytaj więcej
2019.04.11
Ubezpieczenie anglika w Polsce w 2023 roku – ile kosztuje OC dla aut z kierownicą po prawej stronie?

Polacy chętnie kupują auta z zagranicy. Mimo że największą popularnością cieszą się pojazdy pochodzące z Niemiec, to nie brakuje też chętnych na angliki, czyli pojazdy sprowadzane z Wielkiej Brytanii. Dla tych samochodów charakterystyczna jest kierownica po prawej stronie. Ile kosztuje ubezpieczenie anglika w Polsce? Na jakie inne koszty muszą być przygotowani właściciele anglików? Sprawdzamy!

Czytaj więcej
2023.08.02  •  Podróże
Czy za granicą trzeba mieć przy sobie prawo jazdy?

Na terytorium Polski nie musisz mieć przy sobie fizycznego dokumentu prawa jazdy. Obowiązek taki został zniesiony pod koniec 2020 roku. Czy takie same zasady obowiązują po przekroczeniu granicy? Dowiedz się, jakie konsekwencje wywołuje brak prawa jazdy przy kontroli za granicą.

Czytaj więcej