Volkswagen Golf

Aktualizacja:
golf-ubezpieczenie-oc

Kilka tysięcy egzemplarzy Volkswagena Golfa na serwisach aukcyjnych i moto giełdach nie może kłamać – Polacy lubią to auto i wybierają je równie chętnie jak Passata. Zwłaszcza, że starsze modele tego samochodu można kupić już za kilka tysięcy złotych. Ile kosztuje najtańsze ubezpieczenie OC dla VW Golfa, jakie są opinie o poszczególnych generacjach i czy warto kupić kilkuletniego, używanego Golfa? Sprawdźmy.

Volkswagen Golf – generacje, modele historia

Volkswagen Golf pojawił się w sprzedaży wiosną 1974 roku. Jak na owe czasy był to samochód niezwykle nowoczesny, a dodatkowo przełomowy – to pierwszy w historii niemieckiego koncernu model z silnikiem montowanym z przodu. Druga generacja Golfa produkowana była w latach 1983-1991, trzecia w latach 1991-1997. Golf serii IV produkowany w latach 1997 – 2003 stał się prawdziwym hitem sprzedażowym koncernu. Do końca produkcji z taśm zjechało prawie 4 miliony sztuk, co świadczy o klasie i zaufaniu użytkowników do tego modelu.

Następcy Golfa IV, czyli generacji V (2003 – 2008) już nie było dane cieszyć się taką popularnością. Miał iść z duchem czasu, dlatego dodano mu więcej elektroniki i poprawiono kilka elementów w nadwoziu, by nadać mu bardziej aktualny wygląd. Po zmianach Golf stał się wyższy, szerszy, dłuższy, zwiększyła się także pojemność bagażnika. Jednak mimo tych zabiegów model piątej generacji nie przyjął się tak, jak wcześniejsza wersja i został zastąpiony, o dwa lata wcześniej niż planowano, wersją VI (2008 – 2013).

VII generacja Golfa produkowana jest od 2012 roku. Auto ma bardzo przestronne wnętrze i duży bagażnik. Wymiary samochodu to 4255 mm długości, 1799 mm szerokości i 1452 mm wysokości.

Obecna VIII generacja najpopularniejszego kompaktu produkowana jest od 2020 roku. Wprowadzono tu po raz pierwszy system tzw. miękkiej hybrydy w silnikach 1.5 eTSI.

Silniki Golfa? W starszych modelach wybierać można pomiędzy silnikami 1.4, 1.6 w benzynie i 1.9, jeżeli chodzi o Diesel. W nowszej VI wersji najtańszym w eksploatacji będzie silnik 1.4 lub 1.6., natomiast raczej należy unikać jednostek TSI z uwagi na koszty, jakie generują wraz z użytkowaniem. W VII generacji silniki TSI uległy poprawie i przełamały złą passę po VI generacji.

Volkswagen Golf – opinie, wady i zalety

Golf to samochód wyjątkowo ergonomiczny. W kwestii napraw – bez kłopotu można usunąć tutaj wszelkie usterki, a dostępność części dodatkowo ułatwia sprawę. Kierowcy chwalą sobie układ jezdny, jako mankament wskazują z kolei elektronikę (np. elektryczne szyby, lusterka, czy też wyświetlacz), która może i nie unieruchomi pojazdu, ale może uprzykrzyć życie właścicielowi.

Volkswagen Golf – cena

Za poprzedniego Golfa VII generacji zapłacimy na rynku wtórnym ok 50 000 zł. Cena najstarszych egzemplarzy z tej generacji to wydatek rzędu 25 000 / 30 000 zł. Średnia cena Volkswagena Golfa VI to 20 000 zł. Z kolei za „piątkę” zapłacimy od 5 000 zł do 22 000 zł.

Volkswagen Golf – ubezpieczenie

Cena ubezpieczenia OC to wypadkowa wielu czynników, m.in. doświadczenia za kierownicą posiadacza pojazdu, przysługujących mu zniżek za bezszkodową jazdę a także miejsca zamieszkania – OC jest droższe w większych miastach, gdzie wypadki i stłuczki zdarzają się częściej. My wykorzystaliśmy naszą porównywarkę ubezpieczeń i wyliczyliśmy stawkę ubezpieczenia OC Volkswagena Golfa (biorąc pod uwagę wymienione zmienne) dla doświadczonego i młodego kierowcy z czterech polskich miast.

Kalkulator OC/AC – oblicz składkę

Ile za ubezpieczenie OC Volkswagena Golfa zapłaci doświadczony kierowca?

Zakładamy, że nasz doświadczony kierowca ma żonę i dwoje dzieci, które odwozi do przedszkola w drodze do pracy, z rodziną wyjeżdża na weekendy i wakacje. Ma prawo jazdy od 17 lat, przysługuje mu 60% zniżki za bezszkodową jazdę, przejeżdża około 5000 km rocznie. Jeśli kupiłby Volkswagena Golfa z 2008 roku, w zależności od tego, gdzie mieszka, zapłaciłby różne kwoty za za ubezpieczenie OC.

Oto wydatki, na jakie musi się przygotować:

Miasto Stawka OC U kogo najtaniej
Lublin 502 zł AXA Direct
Poznań 605 zł AXA Direct
Bartoszyce 513 zł AXA Direct
Perły 471 zł Aviva (obecnie Allianz)

Inne stawki ubezpieczenia OC Volkswagena Golfa z 2008 roku dla doświadczonego kierowcy z Lublina:

doswiadczony kierowca Golfa Lublin - kalkulacja

Inne propozycje ubezpieczenia OC Volkswagena Golfa z 2008 roku dla doświadczonego kierowcy z Poznania:

doswiadczony kierowca Golfa Poznan - kalkulacja

I dla kierowcy z Bartoszyc:

doswiadczony kierowca Golfa Bartoszyce - kalkulacja

Ile za ubezpieczenie OC Volkswagena Golfa zapłaci młody kierowca?

Nasz młody kierowca jest singlem, prawo jazdy ma od czterech lat, przysługuje mu 20% zniżki. Samochodem jeździ do pracy i wyjeżdża na weekendy. Jego samochód to Volkswagen Golf z 2008 roku. Ile młody kierowca zapłaci za ubezpieczenia OC, jeśli będzie jedynym właścicielem samochodu? Warto wiedzieć, że współwłaściciel z dobrą historią ubezpieczeniową to jeden ze sposobów na tańsze OC, więcej piszemy o tym w artykule Sposoby na niskie OC.

Miasto Stawka OC U kogo najtaniej
Lublin 1260 zł AXA Direct
Poznań 1405 zł AXA Direct
Bartoszyce 1085 zł mtu24.pl
Perły 1219 zł mtu24.pl

Kalkulator OC/AC – oblicz składkę

Inne propozycje ubezpieczenia OC Volkswagena Golfa z 2008 roku dla młodego kierowcy z Poznania:

mlody kierowca Golfa Poznan - kalkulacja

Tak kształtują się stawki ubezpieczenia OC Volkswagena Golfa z 2008 roku dla młodego kierowcy ze wsi Perły:

mlody kierowca Golfa Perly - kalkulacja

Aviva i Allianz razem od 2 lipca!
Ubezpieczalnie łączą się w Polsce pod jedną marką!
Masz ubezpieczenie w Aviva? Od 2 lipca 2022 r. Aviva i Allianz łączą się pod wspólną nazwą – Allianz. Grupa Allianz to jeden z wiodących ubezpieczycieli na świecie, obsługujący 126 mln klientów w ponad 70 krajach. Co to oznacza dla klientów? Twoje ubezpieczenie jest nadal ważne, a wszystkie podpisane umowy obowiązują jak dotychczas!

Podsumowanie

  1. Volkswagen Golf to synonim niemieckiej solidności i niezawodności. Volkswagen Golf IV to idealne pierwsze auto dla młodego człowieka, niezbyt kosztowne w użytkowaniu i naprawie.
  2. Volkswagen Golf V jest większy od poprzednika, zatem – szczególnie w wersji kombi – to pożądane auto rodzinne.
  3. Volkswagen Golf VI to auto droższe, ale warte swojej ceny. Czasem zawodzi coraz bardziej skomplikowana elektronika.
  4. Doświadczony kierowca, ojciec rodziny, który ma prawo jazdy od 17 lat i przysługuje mu 60% zniżki za bezszkodową jazdę, za ubezpieczenie OC Volkswagena Golfa V z 2008 roku zapłaciłby od 471 zł w Perłach do 605 zł w Poznaniu.
  5. Młody kierowca, posiadacz prawa jazdy od 4 lat, ze zniżkami 20%, za ubezpieczenie OC Volkswagena Golfa V z 2008 roku zapłaciłby od 1085 zł w Bartoszycach do 1405 zł w Poznaniu.


Redaktor Punkta
 
Ekspert ds. ubezpieczeń 

Artykuł, który czytasz został napisany przez jednego z ekspertów multiagencji Punkta. Staramy się przekazać całą naszą wiedzę na temat polis oraz towarzystw ubezpieczeniowych, aby świat ubezpieczeń stał się dla Ciebie jasny i zrozumiały.  

guest
0 Komentarze
Inline Feedbacks
Wyświetl wszystkie komentarze

Wszystkie treści prezentowane na łamach niniejszej witryny internetowej mają charakter wyłącznie informacyjno-edukacyjny, stanowiąc wyraz osobistych poglądów ich autora/ów oraz nie nie powinny stanowić podstawy przy podejmowaniu decyzji biznesowych, inwestycyjnych, lub podatkowych, za które to decyzje właściciel strony internetowej ani autorzy nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności.

Najnowsze artykuły

2023.11.16  •  Samochód
Jak zarabiać na ubezpieczeniach OC nie będąc agentem ubezpieczeniowym?

Jeśli oferujesz usługi związane z motoryzacją i Twoimi klientami są kierowcy, program SKP jest właśnie dla Ciebie. Zostań partnerem Punkty. Przekazuj swoim klientom Kod Rabatowy na 100 zł przy zakupie OC/AC i zgarniaj prowizję.

Czytaj więcej
Najtańsze OC w 2023
2021.12.30  •  Samochód
Najtańsze ubezpieczenie OC czerwiec 2024 – ranking. Sprawdź prognozy i porównaj oferty ubezpieczycieli

Ceny obowiązkowego ubezpieczenia OC zmieniają się dynamicznie. Pamiętaj jednak, że porównując wysokość składki u różnych ubezpieczycieli, możesz oszczędzić nawet kilkaset złotych na polisie. Sprawdź ranking ubezpieczeń OC Punkty i sprawdź, gdzie można było kupić najtańsze ubezpieczenie OC i jakie są prognozy na kolejne miesiące. Pamiętaj, aby regularnie sprawdzać aktualizację naszego rankingu.

Czytaj więcej
2021.12.10  •  Samochód
Kary za brak OC w 2024 roku – najbliższa podwyżka już w lipcu! Ile zapłacisz?

Uwaga kierowcy! Od 1 stycznia 2024 roku drastycznie wzrosły kary za brak obowiązkowego ubezpieczenia OC. 1 lipca nastąpi wzrost płacy minimalnej, co wiąże się z kolejną podwyżką kar, które uzależnione są od naszych zarobków. Sprawdź, ile możesz zapłacić, jeśli nie masz ważnej polisy i nie ryzykuj. Ubezpieczenie OC to nie tylko obowiązek, ale też ochrona dla Ciebie i innych uczestników ruchu drogowego.

Czytaj więcej
2024.06.12  •  Samochód
Jak zmiany przepisów w 2024 roku wpłyną na pracę taksówkarzy?

Od 17 czerwca 2024 roku, wszyscy kierowcy taksówek oraz innych firm realizujących usługi przewozowe oparte na aplikacjach mobilnych będą musieli posiadać polskie prawo jazdy. Ta nowa regulacja, wprowadzona w ramach nowelizacji ustawy Prawo o ruchu drogowym, ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa pasażerów, ale jednocześnie wzbudza obawy wśród ekspertów i samych przewoźników.

Czytaj więcej
2024.06.12  •  Podróże
Paszport tymczasowy – Twoje awaryjne wyjście, jeśli nie masz stałego dokumentu

Co zrobić, gdy orientujesz się tuż przed wyjazdem, że Twój paszport stracił ważność? Czy w takiej sytuacji możesz liczyć na szybkie wyrobienie paszportu tymczasowego? Paszport tymczasowy to dokument, który może uratować Twoją podróż w ostatniej chwili. Choć nie zawiera danych biometrycznych i ma krótszy termin ważności, to uprawnia do przekraczania granic.

Czytaj więcej
2024.06.05  •  Samochód
Automatyczne wyrejestrowanie pojazdów w 2024 – rewolucja w Centralnej Ewidencji Pojazdów

W odpowiedzi na narastający problem nieużywanych pojazdów zarejestrowanych w Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców (CEPiK), polski rząd wprowadza rewolucyjne zmiany w przepisach dotyczących rejestracji aut. Najistotniejszą modyfikacją jest automatyczne wyrejestrowanie setek tysięcy tzw. martwych pojazdów, które od lat nie są eksploatowane, a mimo to figurują w ewidencji.

Czytaj więcej

Najchętniej czytane

Najtańsze OC w 2023
2021.12.30  •  Samochód
Najtańsze ubezpieczenie OC czerwiec 2024 – ranking. Sprawdź prognozy i porównaj oferty ubezpieczycieli

Ceny obowiązkowego ubezpieczenia OC zmieniają się dynamicznie. Pamiętaj jednak, że porównując wysokość składki u różnych ubezpieczycieli, możesz oszczędzić nawet kilkaset złotych na polisie. Sprawdź ranking ubezpieczeń OC Punkty i sprawdź, gdzie można było kupić najtańsze ubezpieczenie OC i jakie są prognozy na kolejne miesiące. Pamiętaj, aby regularnie sprawdzać aktualizację naszego rankingu.

Czytaj więcej
Ubezpieczenie OC Anglika
2019.04.11
Ubezpieczenie anglika w Polsce w 2023 roku – ile kosztuje OC dla aut z kierownicą po prawej stronie?

Polacy chętnie kupują auta z zagranicy. Mimo że największą popularnością cieszą się pojazdy pochodzące z Niemiec, to nie brakuje też chętnych na angliki, czyli pojazdy sprowadzane z Wielkiej Brytanii. Dla tych samochodów charakterystyczna jest kierownica po prawej stronie. Ile kosztuje ubezpieczenie anglika w Polsce? Na jakie inne koszty muszą być przygotowani właściciele anglików? Sprawdzamy!

Czytaj więcej
wichura
2022.02.24
Ubezpieczenie od wichur, huraganów i trąb powietrznych

Przerwy w dostawach prądu, tysiące zerwanych dachów, a nawet całkowicie zniszczonych domów. To skutki orkanów, które coraz częściej przetaczają się przez Polskę, zostawiając za sobą potężne straty. Naprawa szkód będzie mniej dotkliwa, jeśli otrzymasz odszkodowanie z ubezpieczenia nieruchomości na wypadek wichur. Ile kosztuje i jak działa ubezpieczenie na wypadek silnego wiatru, huraganu i trąby powietrznej?

Czytaj więcej