Darmowy kalkulator OC: oblicz OC za darmo

Aktualizacja:

Na wielu stronach czytamy “Darmowy kalkulator OC – szybki sposób na oszczędność!” czy to  prawda i czy nie jesteśmy nabijani w butelkę? Na czym tak naprawdę oszczędzamy? Czy nasze OC nie jest wtedy mniejsze?

Czym jest darmowy kalkulator OC?

W internecie specjalne strony zbierają oferty firm ubezpieczeniowych po to, aby móc zaoferować potencjalnym klientom najtańsze oferty. Właściciel pojazdu podaje dane dotyczące samochodu oraz dane dotyczące kierowcy i otrzymuje listę z różnymi ofertami zakładów ubezpieczeniowych. Część firm, zanim klient dojdzie do ostatniego przycisku oblicz oc za darmo, wymaga podania numeru rejestracyjnego i numeru PESEL. Co ma na celu to działanie? To nic innego, jak odpowiedź na zapotrzebowanie firm ubezpieczeniowych. Część ubezpieczycieli nie podejmuje się w ogóle wyliczania składek bez podania tych danych. Nie jest to jednak zasada, której trzymają się wszystkie firmy wystawiające polisę w Polsce.

SPRAWDŹ: Stawka ubezpieczeniowa – od czego zależy wysokość OC?

Kalkulator OC: szybki sposób na formalności?  

Jeśli wypełnisz wszystkie dane w porównywarce OC możesz zapoznać się ze szczegółami ofert wybranych specjalnie dla Ciebie. Oszczędzasz w ten sposób czas, bo nie musisz osobiście udawać się do ubezpieczalni lub agenta. Nie tracisz również dnia na skrupulatne porównywanie ofert. W każdej chwili możesz usiąść do komputera czy tabletu i wyliczyć sobie roczną kwotę składki. Porównasz również i te firmy, o których dawno zapomniałeś. Czasami poruszamy się wyłącznie utartymi ścieżkami i zwyczajowo porównujemy ceny umowy ubezpieczenia tylko u kilku nam znanych towarzystw ubezpieczeniowych. Kalkulator OC szybko wykona tę pracę za nas i pokaże nam również inne oferty, mniej znanych nam ubezpieczycieli.

Darmowy kalkulator OC: czy jest bezpieczny?

Podawanie jakichkolwiek danych w internecie budzi wiele emocji. Nie ma się co dziwić, wszak liczba przestępstw dokonywanych online może przyprawić o zawrót głowy. O ile przy porównywaniu cen OC wpisujemy dane dotyczące samochodu czy lat posiadania prawa jazdy, większość właścicieli nie ulega niepotrzebnym nerwom, o tyle wpisanie w tabelę własnego numeru PESEL czy numeru tablic rejestracyjnych pojazdu stanowi już psychologiczny kłopot. Darmowy kalkulator OC chroni te dane i nie są one wykorzystywane w żadnym innym celu niż przygotowanie ofert.

SPRAWDŹ: Ile kosztuje ubezpieczenie OC? 

Ubezpieczenie OC przez internet: czy wypowiedzieć umowę?

Taka sytuacja może mieć miejsce, szczególnie gdy towarzystwo ubezpieczeniowe podejmie decyzję o rozpoczęciu promocji dla określonej grupy kierowców. Może się wtedy okazać, że taka oferta jest niezwykle kusząca cenowo. Co zrobić, jeśli już podpisaliśmy umowę i zapłaciliśmy? To bardzo ważne pytanie, ponieważ tylko w przypadku zawierania umowy OC na odległość, czyli zarówno przez telefon, jaki przez internet, mamy możliwość odstąpienia od umowy. W takiej sytuacji mamy na to wyłącznie 30 dni od zakupu. Musimy poinformować towarzystwo ubezpieczeniowe i liczyć się z potrąceniem kwoty składki, która odpowiada liczbie  dni, gdy byliśmy ubezpieczeni. Jeśli wypowiadamy umowę pisemnie przez pocztę, ubezpieczyciel za dzień wypowiedzenia uznaje datę stempla pocztowego, a nie datę odbioru listu. Jest to kluczowa informacja. Musimy bowiem pamiętać, że za brak OC, choćby 1 dzień, grożą wysokie kary. Nowe OC musi nas obejmować od dnia wypowiedzenia polisy poprzedniemu zakładowi ubezpieczeń.

Podsumowanie

Darmowy kalkulator OC to najlepszy sposób na spełnienie zobowiązania, które musi spełniać każdy właściciel pojazdu. Dlaczego tak wielu kierowców zdecydowało się na przejście do zakupów internetowych? Sprawdźmy!


Redaktor Punkta
 
Ekspert ds. ubezpieczeń 

Artykuł, który czytasz został napisany przez jednego z ekspertów multiagencji Punkta. Staramy się przekazać całą naszą wiedzę na temat polis oraz towarzystw ubezpieczeniowych, aby świat ubezpieczeń stał się dla Ciebie jasny i zrozumiały.  

guest
0 Komentarze
Inline Feedbacks
Wyświetl wszystkie komentarze

Wszystkie treści prezentowane na łamach niniejszej witryny internetowej mają charakter wyłącznie informacyjno-edukacyjny, stanowiąc wyraz osobistych poglądów ich autora/ów oraz nie nie powinny stanowić podstawy przy podejmowaniu decyzji biznesowych, inwestycyjnych, lub podatkowych, za które to decyzje właściciel strony internetowej ani autorzy nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności.

Najnowsze artykuły

2023.11.16  •  Samochód
Jak zarabiać na ubezpieczeniach OC nie będąc agentem ubezpieczeniowym?

Jeśli oferujesz usługi związane z motoryzacją i Twoimi klientami są kierowcy, program SKP jest właśnie dla Ciebie. Zostań partnerem Punkty. Przekazuj swoim klientom Kod Rabatowy na 100 zł przy zakupie OC/AC i zgarniaj prowizję.

Czytaj więcej
Najtańsze OC w 2023
2021.12.30  •  Samochód
Najtańsze ubezpieczenie OC czerwiec 2024 – ranking. Sprawdź prognozy i porównaj oferty ubezpieczycieli

Ceny obowiązkowego ubezpieczenia OC zmieniają się dynamicznie. Pamiętaj jednak, że porównując wysokość składki u różnych ubezpieczycieli, możesz oszczędzić nawet kilkaset złotych na polisie. Sprawdź ranking ubezpieczeń OC Punkty i sprawdź, gdzie można było kupić najtańsze ubezpieczenie OC i jakie są prognozy na kolejne miesiące. Pamiętaj, aby regularnie sprawdzać aktualizację naszego rankingu.

Czytaj więcej
2021.12.10  •  Samochód
Kary za brak OC w 2024 roku – najbliższa podwyżka już w lipcu! Ile zapłacisz?

Uwaga kierowcy! Od 1 stycznia 2024 roku drastycznie wzrosły kary za brak obowiązkowego ubezpieczenia OC. 1 lipca nastąpi wzrost płacy minimalnej, co wiąże się z kolejną podwyżką kar, które uzależnione są od naszych zarobków. Sprawdź, ile możesz zapłacić, jeśli nie masz ważnej polisy i nie ryzykuj. Ubezpieczenie OC to nie tylko obowiązek, ale też ochrona dla Ciebie i innych uczestników ruchu drogowego.

Czytaj więcej
2024.06.12  •  Samochód
Jak zmiany przepisów w 2024 roku wpłyną na pracę taksówkarzy?

Od 17 czerwca 2024 roku, wszyscy kierowcy taksówek oraz innych firm realizujących usługi przewozowe oparte na aplikacjach mobilnych będą musieli posiadać polskie prawo jazdy. Ta nowa regulacja, wprowadzona w ramach nowelizacji ustawy Prawo o ruchu drogowym, ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa pasażerów, ale jednocześnie wzbudza obawy wśród ekspertów i samych przewoźników.

Czytaj więcej
2024.06.12  •  Podróże
Paszport tymczasowy – Twoje awaryjne wyjście, jeśli nie masz stałego dokumentu

Co zrobić, gdy orientujesz się tuż przed wyjazdem, że Twój paszport stracił ważność? Czy w takiej sytuacji możesz liczyć na szybkie wyrobienie paszportu tymczasowego? Paszport tymczasowy to dokument, który może uratować Twoją podróż w ostatniej chwili. Choć nie zawiera danych biometrycznych i ma krótszy termin ważności, to uprawnia do przekraczania granic.

Czytaj więcej

Najchętniej czytane

Najtańsze OC w 2023
2021.12.30  •  Samochód
Najtańsze ubezpieczenie OC czerwiec 2024 – ranking. Sprawdź prognozy i porównaj oferty ubezpieczycieli

Ceny obowiązkowego ubezpieczenia OC zmieniają się dynamicznie. Pamiętaj jednak, że porównując wysokość składki u różnych ubezpieczycieli, możesz oszczędzić nawet kilkaset złotych na polisie. Sprawdź ranking ubezpieczeń OC Punkty i sprawdź, gdzie można było kupić najtańsze ubezpieczenie OC i jakie są prognozy na kolejne miesiące. Pamiętaj, aby regularnie sprawdzać aktualizację naszego rankingu.

Czytaj więcej
Ubezpieczenie OC Anglika
2019.04.11
Ubezpieczenie anglika w Polsce w 2023 roku – ile kosztuje OC dla aut z kierownicą po prawej stronie?

Polacy chętnie kupują auta z zagranicy. Mimo że największą popularnością cieszą się pojazdy pochodzące z Niemiec, to nie brakuje też chętnych na angliki, czyli pojazdy sprowadzane z Wielkiej Brytanii. Dla tych samochodów charakterystyczna jest kierownica po prawej stronie. Ile kosztuje ubezpieczenie anglika w Polsce? Na jakie inne koszty muszą być przygotowani właściciele anglików? Sprawdzamy!

Czytaj więcej
wichura
2022.02.24
Ubezpieczenie od wichur, huraganów i trąb powietrznych

Przerwy w dostawach prądu, tysiące zerwanych dachów, a nawet całkowicie zniszczonych domów. To skutki orkanów, które coraz częściej przetaczają się przez Polskę, zostawiając za sobą potężne straty. Naprawa szkód będzie mniej dotkliwa, jeśli otrzymasz odszkodowanie z ubezpieczenia nieruchomości na wypadek wichur. Ile kosztuje i jak działa ubezpieczenie na wypadek silnego wiatru, huraganu i trąby powietrznej?

Czytaj więcej