RESO Europa Service: prześwietlamy ofertę RESO

Aktualizacja:
RESO Europa Service ubezpieczenia

RESO Europa Service zajmuje się sprzedażą produktów ubezpieczeniowych oraz likwidacją szkód. Od 2009 roku jest Partnerem Generalnym łotewskiego towarzystwa ubezpieczeniowego Balcia Insurance SE, oferującego szeroką gamę produktów ubezpieczeniowych dla każdej grupy społecznej i zawodowej. RESO współpracuje aktualnie z 8 tysiącami pośredników ubezpieczeniowych w całej Polsce. Co znajdziemy w ofercie towarzystwa?

RESO Europa Service kiedyś i dziś

Historia RESO Europa Service sięga 2005 roku. Cztery lata później firma rozpoczęła współpracę z łotewskim zakładem ubezpieczeń – Balcia Insurance SE. To właśnie od tego momentu RESO jest Partnerem Generalnym Balcia w Polsce. W imieniu ubezpieczyciela RESO zajmuje się sprzedażą produktów ubezpieczeniowych Balcia oraz likwidacją szkód. W 2014 roku Balcia zarejestrowała oddział w Polsce i od tego czasu wspólnie z RESO Europa Service kontynuuje rozwój sieci agentów sprzedaży, doskonaląc poziom usług posprzedażowych oraz likwidacji szkód.

RESO Europa Service ma swoją siedzibę w Suwałkach i oddział w Warszawie. Spółka sprzedaje produkty ubezpieczeniowe Balcia na terenie całej Polski współpracując z 8 tysiącami pośredników ubezpieczeniowych.

Czytaj także: Balcia Insurance: niszowe ubezpieczenia pod lupą

RESO Europa Service: oferta

W ofercie ubezpieczyciela znajdziemy nie tylko ubezpieczenie komunikacyjne, ale także turystyczne czy ubezpieczenia nieruchomości. Na szczególną uwagę zasługuje ubezpieczenie dedykowane cudzoziemcom przebywającym w Polsce. A jakie konkretnie polisy oferuje RESO Europa Service?

 • ubezpieczenie OC posiadaczy pojazdów mechanicznych,
 • krótkoterminowe ubezpieczenie OC posiadaczy pojazdów mechanicznych,
 • ubezpieczenie NNW kierowcy i pasażerów,
 • autocasco,
 • Zielona Karta,
 • ubezpieczenie Auto Szyby,
 • assistance,
 • ubezpieczenie graniczne,
 • ubezpieczenie turystyczne cudzoziemców,
 • ubezpieczenie turystyczne obowiązujące na terenie Białorusi,
 • ubezpieczenie turystyczne obowiązujące na terenie Rosji,
 • ubezpieczenie OC agentów ubezpieczeniowych,
 • ubezpieczenie gwarancji spełnienia zobowiązań finansowych przewoźników drogowych,
 • ubezpieczenie Dom Pakiet,
 • ubezpieczenie Biznes Pakiet,
 • obowiązkowe i dobrowolne ubezpieczenie OC podmiotu wykonującego działalność leczniczą.

Wyróżniki oferty RESO Europa Service: na co zwrócić uwagę?

 • Biznes Pakiet– to ubezpieczenie dla małych i średnich przedsiębiorstw oraz podmiotów instytucjonalnych,
 • Specjalne ubezpieczenie turystyczne dla osób wyjeżdżających na terytorium Federacji Rosyjskiej lub Republiki Białorusi, a także dla cudzoziemców przebywających w Polsce,
 • Dom Pakiet, który ochroną objąć może nie tylko domy i mieszkania, ale też takie obiekty jak budynki gospodarcze, garaże, budowle, a także zewnętrzne elementy domu czy budynku gospodarczego oraz nagrobki i domy letniskowe.

Czytaj także: AXA Ubezpieczenia – OC bez wychodzenia z domu

TU Zdrowie – usługi medyczne bez czekania

AXA ubezpieczenia – więcej niż standard?


Redaktor Punkta
 
Ekspert ds. ubezpieczeń 

Artykuł, który czytasz został napisany przez jednego z ekspertów multiagencji Punkta. Staramy się przekazać całą naszą wiedzę na temat polis oraz towarzystw ubezpieczeniowych, aby świat ubezpieczeń stał się dla Ciebie jasny i zrozumiały.  

guest
5 Komentarze
Starsze
Nowsze
Inline Feedbacks
Wyświetl wszystkie komentarze

Wszystkie treści prezentowane na łamach niniejszej witryny internetowej mają charakter wyłącznie informacyjno-edukacyjny, stanowiąc wyraz osobistych poglądów ich autora/ów oraz nie nie powinny stanowić podstawy przy podejmowaniu decyzji biznesowych, inwestycyjnych, lub podatkowych, za które to decyzje właściciel strony internetowej ani autorzy nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności.

Najnowsze artykuły

2023.11.16  •  Samochód
Jak zarabiać na ubezpieczeniach OC nie będąc agentem ubezpieczeniowym?

Jeśli oferujesz usługi związane z motoryzacją i Twoimi klientami są kierowcy, program SKP jest właśnie dla Ciebie. Zostań partnerem Punkty. Przekazuj swoim klientom Kod Rabatowy na 100 zł przy zakupie OC/AC i zgarniaj prowizję.

Czytaj więcej
Najtańsze OC w 2023
2021.12.30  •  Samochód
Najtańsze ubezpieczenie OC czerwiec 2024 – ranking. Sprawdź prognozy i porównaj oferty ubezpieczycieli

Ceny obowiązkowego ubezpieczenia OC zmieniają się dynamicznie. Pamiętaj jednak, że porównując wysokość składki u różnych ubezpieczycieli, możesz oszczędzić nawet kilkaset złotych na polisie. Sprawdź ranking ubezpieczeń OC Punkty i sprawdź, gdzie można było kupić najtańsze ubezpieczenie OC i jakie są prognozy na kolejne miesiące. Pamiętaj, aby regularnie sprawdzać aktualizację naszego rankingu.

Czytaj więcej
2021.12.10  •  Samochód
Kary za brak OC w 2024 roku – najbliższa podwyżka już w lipcu! Ile zapłacisz?

Uwaga kierowcy! Od 1 stycznia 2024 roku drastycznie wzrosły kary za brak obowiązkowego ubezpieczenia OC. 1 lipca nastąpi wzrost płacy minimalnej, co wiąże się z kolejną podwyżką kar, które uzależnione są od naszych zarobków. Sprawdź, ile możesz zapłacić, jeśli nie masz ważnej polisy i nie ryzykuj. Ubezpieczenie OC to nie tylko obowiązek, ale też ochrona dla Ciebie i innych uczestników ruchu drogowego.

Czytaj więcej
2024.06.12  •  Samochód
Jak zmiany przepisów w 2024 roku wpłyną na pracę taksówkarzy?

Od 17 czerwca 2024 roku, wszyscy kierowcy taksówek oraz innych firm realizujących usługi przewozowe oparte na aplikacjach mobilnych będą musieli posiadać polskie prawo jazdy. Ta nowa regulacja, wprowadzona w ramach nowelizacji ustawy Prawo o ruchu drogowym, ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa pasażerów, ale jednocześnie wzbudza obawy wśród ekspertów i samych przewoźników.

Czytaj więcej
2024.06.12  •  Podróże
Paszport tymczasowy – Twoje awaryjne wyjście, jeśli nie masz stałego dokumentu

Co zrobić, gdy orientujesz się tuż przed wyjazdem, że Twój paszport stracił ważność? Czy w takiej sytuacji możesz liczyć na szybkie wyrobienie paszportu tymczasowego? Paszport tymczasowy to dokument, który może uratować Twoją podróż w ostatniej chwili. Choć nie zawiera danych biometrycznych i ma krótszy termin ważności, to uprawnia do przekraczania granic.

Czytaj więcej
2024.06.05  •  Samochód
Automatyczne wyrejestrowanie pojazdów w 2024 – rewolucja w Centralnej Ewidencji Pojazdów

W odpowiedzi na narastający problem nieużywanych pojazdów zarejestrowanych w Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców (CEPiK), polski rząd wprowadza rewolucyjne zmiany w przepisach dotyczących rejestracji aut. Najistotniejszą modyfikacją jest automatyczne wyrejestrowanie setek tysięcy tzw. martwych pojazdów, które od lat nie są eksploatowane, a mimo to figurują w ewidencji.

Czytaj więcej

Najchętniej czytane

Najtańsze OC w 2023
2021.12.30  •  Samochód
Najtańsze ubezpieczenie OC czerwiec 2024 – ranking. Sprawdź prognozy i porównaj oferty ubezpieczycieli

Ceny obowiązkowego ubezpieczenia OC zmieniają się dynamicznie. Pamiętaj jednak, że porównując wysokość składki u różnych ubezpieczycieli, możesz oszczędzić nawet kilkaset złotych na polisie. Sprawdź ranking ubezpieczeń OC Punkty i sprawdź, gdzie można było kupić najtańsze ubezpieczenie OC i jakie są prognozy na kolejne miesiące. Pamiętaj, aby regularnie sprawdzać aktualizację naszego rankingu.

Czytaj więcej
Ubezpieczenie OC Anglika
2019.04.11
Ubezpieczenie anglika w Polsce w 2023 roku – ile kosztuje OC dla aut z kierownicą po prawej stronie?

Polacy chętnie kupują auta z zagranicy. Mimo że największą popularnością cieszą się pojazdy pochodzące z Niemiec, to nie brakuje też chętnych na angliki, czyli pojazdy sprowadzane z Wielkiej Brytanii. Dla tych samochodów charakterystyczna jest kierownica po prawej stronie. Ile kosztuje ubezpieczenie anglika w Polsce? Na jakie inne koszty muszą być przygotowani właściciele anglików? Sprawdzamy!

Czytaj więcej
wichura
2022.02.24
Ubezpieczenie od wichur, huraganów i trąb powietrznych

Przerwy w dostawach prądu, tysiące zerwanych dachów, a nawet całkowicie zniszczonych domów. To skutki orkanów, które coraz częściej przetaczają się przez Polskę, zostawiając za sobą potężne straty. Naprawa szkód będzie mniej dotkliwa, jeśli otrzymasz odszkodowanie z ubezpieczenia nieruchomości na wypadek wichur. Ile kosztuje i jak działa ubezpieczenie na wypadek silnego wiatru, huraganu i trąby powietrznej?

Czytaj więcej