Zielona Karta w AXA Ubezpieczenia - co musisz wiedzieć?

Aktualizacja:
Zielona Karta AXA Direct

Przed każdą podróżą warto mieć wszystko dopięte na ostatni guzik - plan wycieczki, hotel, samochód, ubezpieczenie. Zanim ruszysz, sprawdź czy masz opłacone OC i, jeśli wybierasz się do krajów spoza Europy przyda Ci się Zielona Karta w AXA Ubezpieczenia - przykładowo. Sprawdzamy!

Gdzie będzie Ci potrzebna Zielona Karta z AXA Ubezpieczenia?

Nie każdy musi znać na pamięć listę krajów, w których obowiązuje polskie OC i nie każdy zdaje sobie sprawę, które granice należy przekraczać z Zieloną Kartą w schowku. Dlatego podpowiadamy – w Unii Europejskiej wiele przepisów i regulacji prawnych jest zunifikowanych, dzięki czemu kierowca posiadający ważne krajowe OC, będzie mógł swobodnie poruszać się po większości krajów europejskich bez obawy o konsekwencje finansowe ewentualnego wypadku. Inaczej sprawa ma się, jeśli przekraczasz autem granice jednego z tych krajów:

 • Albanii
 • Białorusi
 • Bośni i Hercegowiny
 • Czarnogóry
 • Iranu
 • Izraela
 • Ukrainy
 • Macedonii
 • Maroka
 • Mołdawii
 • Rosji
 • Tunezji
 • Turcji

W tych krajach niezbędne jest posiadanie Zielonej Karty, czyli Międzynarodowego Certyfikatu Ubezpieczenia Komunikacyjnego. Jeśli zapomnisz o wyrobieniu ZK przed wyjazdem w te rejony, możesz mieć problem z przekroczeniem granicy, a w razie wypadku, będziesz musiał liczyć się z pokryciem szkód z własnej kieszeni.

Zielona Karta w AXA Ubezpieczenia w cenie OC

Ubezpieczenie Zielona Karta jest wydawane przez AXA Ubezpieczenia w standardzie do każdego pakietu OC oraz OC+AC. Zawierane jest na okres tożsamy z OC (nie krótszy niż 15 dni i nie dłuższy niż 12 miesięcy) i chroni przed odpowiedzialnością za szkody wyrządzone osobom trzecim w ruchu drogowym za granicą. Ochrona rozpoczyna się w momencie przekroczenia granicy Polski i kończy wraz z powrotem na ojczyste drogi. Jeśli potrzebujesz dodatkowych informacji na temat Zielonej Karty w AXA Ubezpieczenia, zadzwoń na infolinię produktową poświęconą ubezpieczeniom komunikacyjnym, pod numer 22 599 95 22, napisz na adres mailowy axa@axadirect.pl lub skorzystaj z formularza kontaktowego na stronie towarzystwa.

Ubezpieczenie graniczne zamiast Zielonej Karty w AXA Ubezpieczenia?

Jeśli zapomnisz o wyrobieniu Zielonej Karty przed wyjazdem lub już w drodze zdecydujesz się na przekroczenie granicy kraju, w którym Zielona Karta jest potrzebna, zawsze możesz poratować się ubezpieczeniem granicznym.

A może przed wyjazdem nie zdawałeś sobie sprawy, że aby dojechać do Dubrovnika, w którym obowiązuje polskie OC, trzeba przedostać się przez Bośnię i Hercegowinę, gdzie niezbędna jest Zielona Karta? Z tego czy innego powodu, może okazać się, że będziesz musiał wykupić ubezpieczenie krótkoterminowe na granicy państwa, które zdecydujesz się odwiedzić. Po co jednak przepłacać, skoro Zieloną Kartę otrzymasz w AXA Ubezpieczenia bez dodatkowej składki?

Więcej o OC i AC w AXA Ubezpieczenia możesz przeczytać w artykule: AXA Ubezpieczenia OC i AC – sprawdź, czy w AXA Ubezpieczenia kupisz najtańsze ubezpieczenie samochodu

Podsumowanie

 • W krajach spoza UE potrzebujesz Zielonej Karty.
 • Jej brak naraża Cię na to, że za szkodę zapłacisz z własnej kieszeni.
 • Nie ma sensu ryzykować, w AXA Ubezpieczenia dostaniesz dokument do OC i AC.


Redaktor Punkta
 
Ekspert ds. ubezpieczeń 

Artykuł, który czytasz został napisany przez jednego z ekspertów multiagencji Punkta. Staramy się przekazać całą naszą wiedzę na temat polis oraz towarzystw ubezpieczeniowych, aby świat ubezpieczeń stał się dla Ciebie jasny i zrozumiały.  

guest
0 Komentarze
Inline Feedbacks
Wyświetl wszystkie komentarze

Najnowsze artykuły

2023.11.16  •  Samochód
Jak zarabiać na ubezpieczeniach OC nie będąc agentem ubezpieczeniowym?

Jeśli oferujesz usługi związane z motoryzacją i Twoimi klientami są kierowcy, program SKP jest właśnie dla Ciebie. Zostań partnerem Punkty. Przekazuj swoim klientom Kod Rabatowy na 100 zł przy zakupie OC/AC i zgarniaj prowizję.

Czytaj więcej
Najtańsze OC w 2023
2021.12.30
Najtańsze OC w październiku 2023 r. Comiesięczny ranking ubezpieczeń

Ceny obowiązkowego ubezpieczenia OC zmieniają się dynamicznie. Porównując wysokość składki u różnych ubezpieczycieli, możesz oszczędzić nawet kilkaset złotych. Poznaj nasz ranking ubezpieczeń OC z września 2023 roku i sprawdź, gdzie można było kupić najtańsze ubezpieczenie OC w tym okresie.

Czytaj więcej
2023.11.20  •  Samochód
Jak oblicza się amortyzację samochodu?

Samochód to dla wielu przedsiębiorców podstawa prowadzenia działalności gospodarczej. Z tytułu posiadania auta można dokonywać odpisów amortyzacyjnych. Dowiedz się, na czym polega amortyzacja samochodu osobowego i jak się ją oblicza.

Czytaj więcej
2023.11.20  •  Samochód
Kategorie pojazdów – rodzaje i przepisy 

Samochód na stałe wpisał się w codzienność większości Polaków. Po drogach poruszają się jednak nie tylko auta kategorii B. W kraju wprowadzono również inne rodzaje pojazdów. Dowiedz się, jakie są kategorie homologacyjne pojazdów.

Czytaj więcej
2023.11.20  •  Dom
Ile kosztuje ubezpieczenie lokalu użytkowego i czy trzeba je wykupić?

Lokal użytkowy to w wielu przypadkach podstawa prowadzenia biznesu. Może go stanowić magazyn czy biuro. Jeśli na prowadzenie działalności gospodarczej przeznaczasz co najmniej 50 procent powierzchni nieruchomości, możesz wykupić dedykowane ubezpieczenie lokalu użytkowego. Sprawdź, jak działa taka polisa.

Czytaj więcej

Najchętniej czytane

Najtańsze OC w 2023
2021.12.30
Najtańsze OC w październiku 2023 r. Comiesięczny ranking ubezpieczeń

Ceny obowiązkowego ubezpieczenia OC zmieniają się dynamicznie. Porównując wysokość składki u różnych ubezpieczycieli, możesz oszczędzić nawet kilkaset złotych. Poznaj nasz ranking ubezpieczeń OC z września 2023 roku i sprawdź, gdzie można było kupić najtańsze ubezpieczenie OC w tym okresie.

Czytaj więcej
2023.08.02  •  Podróże
Czy za granicą trzeba mieć przy sobie prawo jazdy?

Na terytorium Polski nie musisz mieć przy sobie fizycznego dokumentu prawa jazdy. Obowiązek taki został zniesiony pod koniec 2020 roku. Czy takie same zasady obowiązują po przekroczeniu granicy? Dowiedz się, jakie konsekwencje wywołuje brak prawa jazdy przy kontroli za granicą.

Czytaj więcej
Kolizja na drodze - jak napisać oświadczenie wzór
2018.03.28  •  Podróże
Stłuczka? Pobierz oświadczenie sprawcy kolizji drogowej i nie martw się więcej! [WZÓR PDF]

Korek. Cenny czas ucieka, a samochody nie jadą. Jedni zmieniają pas ruchu, na siłę wciskając się między auta, drudzy próbują ominąć zator poboczem lub chodnikiem. W takich nerwowych sytuacjach łatwo o stłuczkę, która dodatkowo zablokuje spieszących się kierowców. Ale co dalej? Czy wystarczy spisać oświadczenie sprawcy kolizji, czy lepiej wezwać drogówkę? Odpowiadamy!

Czytaj więcej