Wiener TU S.A. Vienna Insurance Group – ubezpieczenia bardziej i mniej standardowe

Aktualizacja:
Wiener-logo

Wiener TU S.A. to nowa nazwa towarzystwa Gothaer, które znika po prawie 7 latach obecności na polskim rynku. Zmiana nazwy jest efektem przejęcia firmy przez Vienna Insurance Group, które miało miejsce w lutym 2019 roku. Czy zmiana nazwy oznacza zmianę dla Klientów?

Od października 2012 roku ubezpieczyciel funkcjonował na rynku jako Gothaer. Wtedy też zakończył się proces przejmowania Polskiego Towarzystwa Ubezpieczeń. Kilka lat później historia zatacza koło i 28 lutego 2019 roku firma staje się oficjalnie częścią austriackiej grupy. Z uwagi na to, że Vienna Insurance Group nie chciała łączyć nowego podmiotu z dotychczas działającymi spółkami, Gothaer zostało poddane rebrendingowi i aktualnie funkcjonuje na rynku jako Wiener TU S.A. Vienna Insurance Group.

Wiener TU dziś…

Wiener to wizja silnej, elastycznej marki, która odpowiada na potrzeby i styl życia współczesnych konsumentów. Została zbudowana na mocnych fundamentach ważnych dla nas wartości: inicjatywy, pozytywnych emocji i lojalności – mówi Anna Włodarczyk-Moczkowska, prezes zarządu Gothaer TU. – Nasza nowa nazwa nawiązuje do początków grupy kapitałowej, w której jesteśmy. Jej korzenie sięgają 1824 r., kiedy to założono najstarszą z trzech firm ubezpieczeniowych, które dziś tworzą Wiener Städtische Versicherung AG, na której to spółce swoją obecną siłę zbudowała Vienna Insurance Group. Nazwa Wiener w tej grupie kapitałowej zobowiązuje.

Oferta Wiener TU 

Wiener TU proponuje Klientom szeroki wachlarz ubezpieczeń ze wszystkich dziedzin. Oferta skierowana jest zarówno dla Klientów indywidualnych, małych i średnich przedsiębiorstw, ale kompleksowe rozwiązania zostały także wykreowane z myślą o dużym biznesie.

 1. Ubezpieczenie OC posiadaczy pojazdów mechanicznych
 2. Ubezpieczenie Autocasco
 3. Ubezpieczenie Auto Assistance (pakiet Podstawowy, Plus, Pojazd Zastępczy, Opony)
 4. Ubezpieczenie Szyb Samochodowych
 5. Ubezpieczenie Bagażu
 6. Ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków kierowców i pasażerów
 7. Ubezpieczenie OC posiadaczy pojazdów mechanicznych w ruchu zagranicznym – Zielona Karta
 8. Ubezpieczenie OC posiadaczy pojazdów mechanicznych – ubezpieczenie graniczne
 9. Ubezpieczenie kosztów organizacji świadczeń medycznych i leczenia po wypadku komunikacyjnym
 1. Ubezpieczenie domów i mieszkań „Cztery kąty”
 2. Ubezpieczenie jednostek pływających „Na fali”
 3. Ubezpieczenie instalacji energii odnawialnej
 • Ubezpieczenia osobowe
 1. Ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków „Na wszelki wypadek”
 2. Ubezpieczenie NNW dzieci, młodzieży oraz personelu w placówkach oświatowych „Oświata”
 3. Ubezpieczenie kosztów leczenia po nieszczęśliwym wypadku GoVital
 1. Ubezpieczenie turystyczne „W Podróży”
 2. Ubezpieczenie kosztów leczenia cudzoziemców na terenie RP
 3. Ubezpieczenie kosztów rezygnacji z imprezy turystycznej
 4. Ubezpieczenie kosztów leczenia za granicą RP i kraju stałego pobytu
 • Ubezpieczenia rolne
 1. Dobrowolne ubezpieczenie dla rolników – GoAgro
 2. Obowiązkowe ubezpieczenie budynków wchodzących w skład gospodarstwa rolnego
 3. Obowiązkowe ubezpieczenie OC rolnika z tytułu posiadania gospodarstwa rolnego
 • Ubezpieczenia dla firm

W ofercie znajdziemy też polisy nieco nietypowe. Co warto wiedzieć, Wiener jest jedną z pierwszych firm ubezpieczeniowych na polskim rynku, które stworzyły programy ubezpieczeniowe obejmujące rozwiązania z zakresu Odnawialnych Źródeł Energii. Towarzystwo oferuje także ubezpieczenie jednostek pływających.

Co wyróżnia ofertę Wiener TU?

To, czym wyróżnia się oferta Wiener, to z pewnością niezwykle bogaty zakres ubezpieczeń. Oprócz standardowych polis zapewniających ochronę samochodu czy mieszkania, znajdziemy także te obejmujące chociażby ubezpieczenie jednostek pływających, instalacje fotowoltaiczne czy kolektory słoneczne. Wiener jest także jedną z pierwszych firm ubezpieczeniowych na polskim rynku, które stworzyły programy ubezpieczeniowe obejmujące rozwiązania z zakresu Odnawialnych Źródeł Energii. Co więcej?

Decydując się na sumę ubezpieczenia do 100 tys. zł firma nie wymaga dodatkowych zabezpieczeń przeciwkradzieżowych. To, co ucieszy chyba wszystkich kierowców, to fakt, że towarzystwo w ramach zakupu polisy OC zapewnia Klientom bezpłatną pomoc drogową po wypadku (Auto Assistance Podstawowy), a samo ubezpieczenie AC oferowane jest wszystkim posiadaczom samochodów, bez względu na wiek auta.

W ramach oferty uzupełniającej polisę OC, ubezpieczyciel proponuje dodatkowe ubezpieczenie na korzystnych warunkach. Przykładowo – decydując się na dobrowolne ubezpieczenie opon, roczna składka wyniesie nas 7 zł, a ubezpieczenie bagażu powiększy ją jedynie o 3 zł.

Niektóre ze wspomnianych ubezpieczeń, klienci mają możliwość zakupić online, poprzez wypełnienie formularza znajdującego się na stronie Towarzystwa oraz opłaceniu polisy online.

Zgłoszenie szkód i obsługa Klienta

Kierowca ubezpieczony w Wiener, ewentualną szkodę może zgłosić na kilka sposobów – za pomocą formularza online, telefonicznie pod numerem telefonu +22 469 69 69 oraz listownie na adres siedzimy firmy.

Obsługa szkód, zmiana danych na polisie, potwierdzenie zawarcia ubezpieczenia OC czy chociażby kontrola płatności – to wszystko Klienci Wiener mogą załatwić online, bez konieczności wychodzenia z domu.

Oceń artykuł: 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars

Loading...
Zasubskrybuj
Powiadom o
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments