EUROINS – ubezpieczenia komunikacyjne i bogaty pakiet Assistance

Aktualizacja:
EUROINS-logo-tu

Pełna gama ubezpieczeń komunikacyjnych i szeroki wachlarz usług Assistance – to wszystko znajdziemy w ofercie EUROINS. Towarzystwo działające na rynkach Europy Centralnej i Wschodniej, wraz ze swoim polskim przedstawicielem - EINS Polska Sp. z o., zasila szeregi ubezpieczycieli oferujących kompleksową ochronę posiadaczom pojazdów mechanicznych. Co konkretnie znajdziemy w ofercie EUROINS?

EUROINS wraz z EINS oferuje szeroki zakres ubezpieczeń komunikacyjnych. To, co wyróżnia je na tle innych, to niezwykle rozbudowane zaplecze ubezpieczeń Assistance. Oprócz tego w ofercie towarzystwa znajdziemy ubezpieczenie NNW, ubezpieczenie bagażu, a także Zieloną Kartę.

EUROINS: oferta

Wśród produktów oferowanych przez EUROINS znajdziemy:

 • OC pojazdów mechanicznych,
 • Autocasco,
 • Assistance – pomoc na drodze,
 • Assistance – organizacja naprawy pojazdu,
 • Assistance – opony,
 • Assistance – akumulator,
 • NNW,
 • NNW – dodatkowa ochrona kierowcy,
 • Bagaż,
 • Zielona Karta.

Ubezpieczenie Autocasco w EUROINS: co obejmuje?

Ubezpieczenie AC od EUROINS w formule all risk pokrywa koszty naprawy auta, które uszkodzone zostało wskutek różnego rodzaju zdarzeń drogowych, działania żywiołów czy nawet zniszczonych w wyniku wandalizmu. Polisa zapewnia także wypłatę świadczenia w przypadku kradzieży auta czy szkody całkowitej. Do wyboru mamy trzy warianty ubezpieczenia Autocasco:

 • Wariant kosztorys,
 • Wariant Sieć Partnerska,
 • Wariant ASO.

To, o czym musimy wiedzieć to fakt, że zakup ubezpieczenia Autocasco EUROINS możliwy jest jedynie dla klientów posiadających ubezpieczenie EUROINS OC. Warto także wspomnieć o kwestii amortyzacji części, czyli pomniejszeniu odszkodowania o procent ustalony w zależności od wieku pojazdu. W przypadku samochodu do 1 roku, będzie to 15 proc., ale jeśli nasze auto będzie liczyło sobie powyżej 10 lat – amortyzacja wyniesie aż 60 proc.

Kalkulator OC/AC – oblicz składkę

O czym jeszcze trzeba pamiętać decydując się na Autocasco EUROINS? Na uwagę zasługuje także kwestia dotycząca młodego kierowcy. Składając wniosek o ubezpieczenie, klient musi zadeklarować, czy pojazd będzie użytkowany także przez młodego kierowcę. Jakie ma to znacznie? Okazuje się, że całkiem spore.

  • Jeśli do szkody doprowadzi młody kierowca, który nie został zadeklarowany w umowie, kwota odszkodowania zostanie pomniejszona o jego udział własny wskazany w dokumencie.

EUROINS Assistance: co oferuje?

Oferta ubezpieczeń Assistance od EUROINS imponuje. Zaczynając od pakietu „Assistance – pomoc na drodze” zyskujemy pomoc nie tylko w razie wypadku, ale także w przypadku awarii pojazdu czy kradzieży. Ochrona może obejmować zdarzenia, do których doszło na terenie Polski, ale też Europy. Zakres ochrony możemy dopasować do własnych potrzeb i oczekiwań wybierając ubezpieczenie spośród pięciu różnych wariantów:

   • Podstawowym,
   • Rozszerzonym Polska,
   • Rozszerzonym Europa,
   • Maksymalnym,
   • Maksymalnym PLUS.

Sam wariant podstawowy obejmuje holowanie pojazdu, transport osób podróżujących ubezpieczonym pojazdem oraz przekazanie niezbędnych informacji infolinii motoryzacyjnej. Dla porównania – wariant rozszerzony wzbogacony jest między innymi o usprawnienie pojazdu, zapewnienie kontynuacji podróży czy nawet zakwaterowanie w hotelu.

Kalkulator OC/AC – oblicz składkę

Decydując się na ubezpieczenie „Assistance – Organizacja naprawy pojazdu” gwarantujemy sobie pomoc w postaci organizacji naprawy auta w jednym z warsztatów należących do Sieci Partnerskiej EUROINS. Usługa organizacji naprawy samochodu dostępna jest po wypadku oraz odzyskaniu uszkodzonego pojazdu po kradzieży. Suma ubezpieczenia ustalona została na 2000 złotych.

Kolejną sytuacją, w której nieocenione okazałoby się wsparcie Assistance od EUROINS jest uszkodzenie opon czy dętek. Oddzielne ubezpieczenie „Assistance EUROINS – Opony” zapewnia świadczenie pomocy polegającej na wymianie uszkodzonych kół lub dętek, a także holowanie pojazdu w sytuacji, gdy pomoc na miejscu okaże się niemożliwa. Tak jak w przypadku każdego innego ubezpieczenia, tutaj także warto zwrócić szczególną uwagę na kwestię wyłączeń odpowiedzialności, w których znajdziemy m.in. zapis o nieudzieleniu pomocy na drogach nieutwardzonych czy uszkodzeń powstałych w wyniku zderzenia z innym pojazdem.

Rozładowanie akumulatora to zmora każdego kierowcy. W takiej sytuacji wsparciem okazałoby się ubezpieczenie „EUROINS Akumulator – Gwarancja Rozruchu”, które zapewnia pomoc w uruchomieniu ubezpieczonego pojazdu. Na jakie konkretnie świadczenia możemy liczyć? W ramach ochrony EUROINS gwarantuje organizację pomocy w uruchomieniu ubezpieczonego pojazdu w sytuacji rozładowania lub uszkodzenia akumulatora. Usługa dostępna jest jeden raz w okresie trwania ubezpieczenia.

Ubezpieczenie NNW od  EUROINS

Ubezpieczenie NNW EUROINS obejmuję ochronę życia i zdrowia zarówno kierowcy, jak i jego pasażerów. To, co najważniejsze to fakt, że warunkiem zakupu ubezpieczenia NNW w EUROINS jest posiadanie polisy OC w tym samym towarzystwie. Ochroną objęte są zdarzenie, do których dojdzie nie tylko podczas ruchu pojazdu, ale także podczas wsiadania czy wysiadania z samochodu, załadunku i rozładunku czy postoju. Na świadczenie możemy liczyć także w momencie, gdy doznamy szkody podczas naprawy auta po awarii podczas jazdy. W ramach polisy możemy liczyć na świadczenie z tytułu trwałego uszczerbku na zdrowiu, śmierci, nabycia protez, pochówku czy transportu zwłok.

  Co jednak najważniejsze, ubezpieczenie nie zadziała w przypadku zdarzeń, które mają związek z następstwem chorób nawet takich, które wystąpiły nagle lub zostały ujawnione dopiero w momencie zajścia wypadku ubezpieczeniowego.

Na koniec warto wspomnieć, że EUROINS oferuje również ubezpieczenie „Następstw Nieszczęśliwych Wypadków – Dodatkowa ochrona kierowcy”, które ochroną obejmuje tylko i wyłącznie kierowcę pojazdu.

Kalkulator OC/AC – oblicz składkę

Ubezpieczenie bagażu od EUROINS

W ofercie towarzystwa znajdziemy także dosyć nietypowe ubezpieczenie bagażu. Dlaczego nietypowe? Bowiem polisa obejmuje ochroną bagaż przewożony ubezpieczonym pojazdem. Na odszkodowanie możemy liczyć w przypadku uszkodzenia lub zniszczenia bagażu spowodowanego na przykład zetknięciem się z innym pojazdem, osobami czy zwierzętami, nagłego działania siły przyrody, czy chociażby kradzieży z włamaniem.

Zgłoszenie szkody w EUROINS

Towarzystwo umożliwia zgłoszenie szkody zarówno telefonicznie, mailowo, jak również za pomocą formularza kontaktowego. Wystarczy, że zostawimy swoje dane kontaktowe, a ubezpieczyciel oddzwoni do nas i przeprowadzi nas przez proces likwidacji szkody.

Wypowiedzenie OC i zmiany na polisie

W celu wypowiedzenia umowy OC, konieczne będzie przygotowanie skanu dokumentu i dostarczenie wypowiedzenia do towarzystwa. Formularz wypowiedzenia OC znajdziemy na stronie EINS.pl. Musimy zrobić to co najmniej na jeden dzień przed końcem obowiązywania aktualnej umowy. Jeśli chcielibyśmy przeprowadzić cesję praw z polisy bądź też złożyć zawiadomienie o zbyciu pojazdu – wzoru wszelkich dokumentów znajdziemy na stronie ubezpieczyciela.

Oceń artykuł: 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars

Loading...
Zasubskrybuj
Powiadom o
guest
15 Comments
Starsze
Nowsze
Inline Feedbacks
View all comments
Przemek elk
Przemek elk
2 lat temu

Witam

Monika556
Monika556
1 rok temu

Witam potrzebuje wycofać OC ponieważ sprzedałam auto .jak.to.zrobic ? Moze sie ze mną kos skontaktować

Konsultant Punkta
Konsultant Punkta
1 rok temu
Reply to  Monika556

Dzień dobry, musi Pani wysłać umowę kupna-sprzedaży do Ubezpieczyciela. Jeśli jest to Euroins, to przez stronę: https://eins.pl/kupno-sprzedaz-pojazdu-3/

Wypowiedzieć umowy Pani nie może, ponieważ przechodzi ona na nowego właściciela i to on zdecyduje, czy będzie kontynuował taką polisę, czy też wypowie i zawrze nową w innym towarzystwie ubezpieczeniowym.

emilka9242
emilka9242
1 rok temu

Witam nabylam auto z waszym ubezpieczeniem od 1.12 probuje zrezygnowac z ubezpieczenia i zero kontaktu z waszej strony co robic

Konsultant Punkta
Konsultant Punkta
1 rok temu
Reply to  emilka9242

Dzień dobry, jeśli chce Pani wypowiedzieć umowę w Euroins (po zakupie auta), należy złożyć wypowiedzenie przez stronę Ubezpieczyciela: https://eins.pl/wypowiedzenie-umowy-oc-art-31-ustawy/

Nick
Nick
1 rok temu

Witam
Jak mogę sprawdzić do kiedy mam ubezpieczenie OC w firmie EUROINS INSURANCE COMPANY JSC?

Konsultant Punkta
Konsultant Punkta
1 rok temu
Reply to  Nick

Dzień dobry,

Jeśli nie ma Pan dokumentu potwierdzającego zawarcie ubezpieczenia, to polecam skontaktować się w tej sprawie bezpośrednio z Ubezpieczycielem.

minio77
minio77
1 rok temu

Jaka opinia na temat OC w EUROINS, mam na myśli samo OC. Wykupić czy lepiej dopłacić w innej formie?

Konsultant Punkta
Konsultant Punkta
1 rok temu
Reply to  minio77

Jest to Towarzystwo Ubezpieczeniowe działające w kilku krajach europejskich, wiele Klientów zakupuje ubezpieczenie w Euroins. Jeśli poszukuje Pan OC i w tym Towarzystwie wychodzi najtaniej, to polecamy zakupić takie ubezpieczenie.

Damian
Damian
1 rok temu

Dzien dobry jak mogę się skontaktować z firmą ubezpieczeniową Euroins ? Mam kilka pytań wsprawie polisy oc

Konsultant Punkta
Konsultant Punkta
1 rok temu
Reply to  Damian

Dzień dobry, można skontaktować się telefonicznie: 22 243 84 86, bądź wysyłając wiadomość mailową na adres: biuro@eins.pl

MaraSek
MaraSek
1 rok temu

Czy można założyć konto na stronie ubezpieczyciela żeby mieć dostęp do polisy OC?

Konsultant Punkta
Konsultant Punkta
1 rok temu
Reply to  MaraSek

Na stronie Ubezpieczyciela nie ma opcji założenia konta. Może Pan sprawdzić status polisy po wejściu w zakładkę: „Obsługa Klienta” -> „Informacja o polisie”.

bogdan
bogdan
1 rok temu

Kupilem samochud z waszym OC poprzedniego wlasciciela jak przepisac ubezpieczenie na mnie

Konsultant Punkta
Konsultant Punkta
1 rok temu
Reply to  bogdan

Dzień dobry, należy zgłosić to przez stronę ubezpieczyciela: http://www.eins.pl i następnie zakładka: Zgłoszenie zmiany do polisy -> Bezpośrednio przez nabywcę pojazdu.