Publiczna opieka zdrowotna w Polsce pozostawia wiele do życzenia. Niestety takie problemy, jak długie kolejki, ubogi zakres darmowych usług i słaba dostępność specjalistów mogą mieć bardzo poważne konsekwencje. Właśnie dlatego, jak podaje Polska Izba Ubezpieczeń, już ponad 2,5 mln Polaków korzysta z prywatnych ubezpieczeń zdrowotnych, i liczba ta stale rośnie.
Prywatne ubezpieczenie – korzystasz gdy potrzebujesz
Liczba 2,5 mln ubezpieczonych prywatnie, w zasadzie nie powinna nikogo dziwić. Coraz więcej osób stawia na usługi, z których rzeczywiście mogą i chcą korzystać. Oczywiście nie chodzi jedynie o dostępność, ale także znacznie wyższy standard i gwarancję terminów.
Jakie ubezpieczenie wybrać?
Wybór ofert może być nieco przytłaczający, ale świadczy także o profesjonalizmie firm ubezpieczeniowych, które przygotowują pakiety dopasowane do potrzeb i możliwości różnych osób. Przykładowo w ofercie firmy Signal Iduna jest wiele korzystnych wariantów ubezpieczeń zdrowotnych. Usługi objęte ubezpieczeniem są realizowane w placówkach medycznych w całej Polsce.
Przed podjęciem decyzji warto wziąć pod uwagę kilka istotnych czynników:
- Zakres świadczonych usług.
Przeglądając oferty ubezpieczycieli zwracajmy uwagę, czy w pakiecie są konsultacje ze specjalistami czy badania, które uważamy za niezbędne i potrzebne. Jest to szczególnie ważne dla osób, które regularnie muszą wykonywać badania określonego typu. - List placówek medycznych.
Należy upewnić się, że placówki, w których możemy korzystać z usług opieki medycznej są w dogodnej lokalizacji. To szczególnie ważne dla osób mieszkających w mniejszych miastach.
- Dopasowanie pakietu do potrzeb.
Na zapotrzebowanie na określone usługi wpływa płeć, wiek, rodzaj wykonywanej pracy, tryb życia i wiele innych czynników. Należy więc koniecznie sprawdzić pakiet pod kątem indywidualnych potrzeb.
Korzyści z ubezpieczenia
Opinie osób korzystających z pakietów ubezpieczenia zdrowotnego są zgodne – jest to decyzja, której się nie żałuje. Wśród korzyści płynących z prywatnego ubezpieczenia są m.in.:
- Wysoka jakość usług medycznych
- Szeroki dostęp do potrzebnych specjalistów
- Dostęp do badań profilaktycznych i laboratoryjnych
- Brak kolejek
Na co warto zwrócić uwagę wybierając ubezpieczenie?
Wybór pakietu jest zawsze kwestią indywidualną. Należy wybrać pakiet, który będzie maksymalnie dopasowany do naszych potrzeb i oczekiwań. Warto przyjrzeć się ofertom ubezpieczycieli pod kątem zakresu świadczeń, a zwłaszcza dostępności specjalistów, z których usług zamierzamy korzystać. Oczywiście bardzo ważna jest też cena. Na szczęście nawet podstawowe pakiety obejmują dość szeroki zakres usług. Przykładowo, pakiet Pełnia Zdrowia Direct firmy Signal Iduna w wariancie indywidualnym kosztuje 41 zł miesięcznie, a obejmuje konsultacje u pięciu specjalistów. Są to: internista, chirurg ogólny, dermatolog, endokrynolog oraz okulista. Oprócz konsultacji ze specjalistami w ramach pakietu ubezpieczeni mogą korzystać z badań profilaktycznych, zabiegów ambulatoryjnych, pielęgniarskich i szpitalnych w kilkuset placówkach w całej Polsce.
Indywidualnie czy rodzinnie?
W wielu pakietach ubezpieczeniowych mamy do wyboru wariant rodzinny. Za dodatkową opłatą dostęp do świadczeń utrzymuje nie tylko osoba ubezpieczona, ale także jej członkowie rodziny. Są to małżonkowie osoby ubezpieczonej oraz dzieci w wieku 18-26 lat – dopóki mają status studenta. Możliwość objęcia opieką zdrowotną także rodziny to bardzo korzystne rozwiązanie.
Ze świadczeń może korzystać małżonek i dzieci, a formalności jest niewiele. Oczywiście cena ubezpieczenia dla rodziny również jest nieporównywalnie niższa niż w sytuacji, gdy wykupujemy je dla każdego z osobna.
Wszystkie treści prezentowane na łamach niniejszej witryny internetowej mają charakter wyłącznie informacyjno-edukacyjny, stanowiąc wyraz osobistych poglądów ich autora/ów oraz nie nie powinny stanowić podstawy przy podejmowaniu decyzji biznesowych, inwestycyjnych, lub podatkowych, za które to decyzje właściciel strony internetowej ani autorzy nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności.
Najnowsze artykuły
Drugi kwartał 2024 roku to konsekwentny wzrost stawek za obowiązkowe OC. Sprawdź, w jakich lokalizacjach kierowcy mogli skorzystać z atrakcyjnych cen polis oraz jakie czynniki wpłynęły na kształtowanie się tych stawek. Przygotowana analiza zmian, które zachodzą na rynku, pozwoli lepiej zrozumieć aktualną sytuację i podjąć racjonalne decyzje dotyczące ubezpieczenia.
Jeśli oferujesz usługi związane z motoryzacją i Twoimi klientami są kierowcy, program SKP jest właśnie dla Ciebie. Zostań partnerem Punkty. Przekazuj swoim klientom Kod Rabatowy na 100 zł przy zakupie OC/AC i zgarniaj prowizję.
Ceny obowiązkowego ubezpieczenia OC zmieniają się dynamicznie. Pamiętaj jednak, że porównując wysokość składki u różnych ubezpieczycieli, możesz oszczędzić nawet kilkaset złotych na polisie. Sprawdź ranking ubezpieczeń OC Punkty i sprawdź, gdzie można było kupić najtańsze ubezpieczenie OC i jakie są prognozy na kolejne miesiące. Pamiętaj, aby regularnie sprawdzać aktualizację naszego rankingu.
Uwaga kierowcy! Od 1 stycznia 2024 roku drastycznie wzrosły kary za brak obowiązkowego ubezpieczenia OC. 1 lipca nastąpi wzrost płacy minimalnej, co wiąże się z kolejną podwyżką kar, które uzależnione są od naszych zarobków. Sprawdź, ile możesz zapłacić, jeśli nie masz ważnej polisy i nie ryzykuj. Ubezpieczenie OC to nie tylko obowiązek, ale też ochrona dla Ciebie i innych uczestników ruchu drogowego.
Czy wiesz, że w Polsce 17-latkowie mogli legalnie prowadzić samochód? Było to możliwe aż do 2003 roku, kiedy to wiek uprawniający do uzyskania prawa jazdy kategorii B został podniesiony do 18 lat. Teraz jednak, po niemal dwóch dekadach, Ministerstwo Infrastruktury rozważa ponowne obniżenie tej granicy.
Październik to pora, gdy w Polsce coraz bardziej daje się odczuć nadejście jesieni. Spadające liście, krótsze dni i chłodniejsze temperatury skłaniają do poszukiwania cieplejszych miejsc na odpoczynek. Jeśli planujesz jesienne wakacje, koniecznie sprawdź, gdzie warto się wybrać.
Internet jest nieodłączną częścią naszego codziennego życia. Jednak zarówno dzieci, jak i dorośli coraz częściej doświadczają negatywnych zjawisk, takich jak hejt online. Niestety problem ten narasta, a jego konsekwencje mogą być poważne – od uszczerbku na zdrowiu psychicznym po straty finansowe. Firmy ubezpieczeniowe dostrzegają tę potrzebę i odpowiadają na nią, wprowadzając ubezpieczenie od hejtu.
Najchętniej czytane
Ceny obowiązkowego ubezpieczenia OC zmieniają się dynamicznie. Pamiętaj jednak, że porównując wysokość składki u różnych ubezpieczycieli, możesz oszczędzić nawet kilkaset złotych na polisie. Sprawdź ranking ubezpieczeń OC Punkty i sprawdź, gdzie można było kupić najtańsze ubezpieczenie OC i jakie są prognozy na kolejne miesiące. Pamiętaj, aby regularnie sprawdzać aktualizację naszego rankingu.
Sprowadzone auto używane z Wielkiej Brytanii, zwane potocznie „anglikiem” jest nadal atrakcyjną opcją dla wielu polskich kierowców. Pojazdy można odkupić w przystępnych cenach, co przyciąga entuzjastów motoryzacji, ale też kolekcjonerów. Jednak sama procedura zakupu, rejestracji i ubezpieczenia takiego auta w Polsce to szereg wyzwań i wymagań.
Rozmowy przez telefon to poważny problem na polskich drogach, który niejednokrotnie przyczynił się do niebezpiecznych sytuacji. Nie warto ryzykować również z tego powodu, że wykroczenie jest karane wysokim mandatem. Dowiedz się, co Ci grozi za rozmowę przez telefon w czasie jazdy.