Czy warto wybrać prywatne ubezpieczenie zdrowotne?

Aktualizacja:
signal iduna ubezpieczenie zdrowotne

Publiczna opieka zdrowotna w Polsce pozostawia wiele do życzenia. Niestety takie problemy, jak długie kolejki, ubogi zakres darmowych usług i słaba dostępność specjalistów mogą mieć bardzo poważne konsekwencje. Właśnie dlatego, jak podaje Polska Izba Ubezpieczeń, już ponad 2,5 mln Polaków korzysta z prywatnych ubezpieczeń zdrowotnych, i liczba ta stale rośnie.

baner w treści – stały - 1

Prywatne ubezpieczenie – korzystasz gdy potrzebujesz

Liczba 2,5 mln ubezpieczonych prywatnie, w zasadzie nie powinna nikogo dziwić. Coraz więcej osób stawia na usługi, z których rzeczywiście mogą i chcą korzystać. Oczywiście nie chodzi jedynie o dostępność, ale także znacznie wyższy standard i gwarancję terminów.

Jakie ubezpieczenie wybrać?

Wybór ofert może być nieco przytłaczający, ale świadczy także o profesjonalizmie firm ubezpieczeniowych, które przygotowują pakiety dopasowane do potrzeb i możliwości różnych osób. Przykładowo w ofercie firmy Signal Iduna jest wiele korzystnych wariantów ubezpieczeń zdrowotnych. Usługi objęte ubezpieczeniem są realizowane w placówkach medycznych w całej Polsce.

Przed podjęciem decyzji warto wziąć pod uwagę kilka istotnych czynników:

 • Zakres świadczonych usług.
  Przeglądając oferty ubezpieczycieli zwracajmy uwagę, czy w pakiecie są konsultacje ze specjalistami czy badania, które uważamy za niezbędne i potrzebne. Jest to szczególnie ważne dla osób, które regularnie muszą wykonywać badania określonego typu.
 • List placówek medycznych.

Należy upewnić się, że placówki, w których możemy korzystać z usług opieki medycznej są w dogodnej lokalizacji. To szczególnie ważne dla osób mieszkających w mniejszych miastach.

 • Dopasowanie pakietu do potrzeb.
  Na zapotrzebowanie na określone usługi wpływa płeć, wiek, rodzaj wykonywanej pracy, tryb życia i wiele innych czynników. Należy więc koniecznie sprawdzić pakiet pod kątem indywidualnych potrzeb.

Korzyści z ubezpieczenia

Opinie osób korzystających z pakietów ubezpieczenia zdrowotnego są zgodne – jest to decyzja, której się nie żałuje. Wśród korzyści płynących z prywatnego ubezpieczenia są m.in.:

 • Wysoka jakość usług medycznych
 • Szeroki dostęp do potrzebnych specjalistów
 • Dostęp do badań profilaktycznych i laboratoryjnych
 • Brak kolejek

Na co warto zwrócić uwagę wybierając ubezpieczenie?

Wybór pakietu jest zawsze kwestią indywidualną. Należy wybrać pakiet, który będzie maksymalnie dopasowany do naszych potrzeb i oczekiwań. Warto przyjrzeć się ofertom ubezpieczycieli pod kątem zakresu świadczeń, a zwłaszcza dostępności specjalistów, z których usług zamierzamy korzystać. Oczywiście bardzo ważna jest też cena. Na szczęście nawet podstawowe pakiety obejmują dość szeroki zakres usług. Przykładowo, pakiet Pełnia Zdrowia Direct firmy Signal Iduna w wariancie indywidualnym kosztuje 41 zł miesięcznie, a obejmuje konsultacje u pięciu specjalistów. Są to: internista, chirurg ogólny, dermatolog, endokrynolog oraz okulista. Oprócz konsultacji ze specjalistami w ramach pakietu ubezpieczeni mogą korzystać z badań profilaktycznych, zabiegów ambulatoryjnych, pielęgniarskich i szpitalnych w kilkuset placówkach w całej Polsce.

Indywidualnie czy rodzinnie?

W wielu pakietach ubezpieczeniowych mamy do wyboru wariant rodzinny. Za dodatkową opłatą dostęp do świadczeń utrzymuje nie tylko osoba ubezpieczona, ale także jej członkowie rodziny. Są to małżonkowie osoby ubezpieczonej oraz dzieci w wieku 18-26 lat – dopóki mają status studenta. Możliwość objęcia opieką zdrowotną także rodziny to bardzo korzystne rozwiązanie.

Ze świadczeń może korzystać małżonek i dzieci, a formalności jest niewiele. Oczywiście cena ubezpieczenia dla rodziny również jest nieporównywalnie niższa niż w sytuacji, gdy wykupujemy je dla każdego z osobna.


Redaktor Punkta
 
Ekspert ds. ubezpieczeń 

Artykuł, który czytasz został napisany przez jednego z ekspertów multiagencji Punkta. Staramy się przekazać całą naszą wiedzę na temat polis oraz towarzystw ubezpieczeniowych, aby świat ubezpieczeń stał się dla Ciebie jasny i zrozumiały.  

guest
3 Komentarze
Starsze
Nowsze
Inline Feedbacks
Wyświetl wszystkie komentarze

Wszystkie treści prezentowane na łamach niniejszej witryny internetowej mają charakter wyłącznie informacyjno-edukacyjny, stanowiąc wyraz osobistych poglądów ich autora/ów oraz nie nie powinny stanowić podstawy przy podejmowaniu decyzji biznesowych, inwestycyjnych, lub podatkowych, za które to decyzje właściciel strony internetowej ani autorzy nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności.

Najnowsze artykuły

2023.11.16  •  Samochód
Jak zarabiać na ubezpieczeniach OC nie będąc agentem ubezpieczeniowym?

Jeśli oferujesz usługi związane z motoryzacją i Twoimi klientami są kierowcy, program SKP jest właśnie dla Ciebie. Zostań partnerem Punkty. Przekazuj swoim klientom Kod Rabatowy na 100 zł przy zakupie OC/AC i zgarniaj prowizję.

Czytaj więcej
Najtańsze OC w 2023
2021.12.30  •  Samochód
Najtańsze ubezpieczenie OC czerwiec 2024 – ranking. Sprawdź prognozy i porównaj oferty ubezpieczycieli

Ceny obowiązkowego ubezpieczenia OC zmieniają się dynamicznie. Pamiętaj jednak, że porównując wysokość składki u różnych ubezpieczycieli, możesz oszczędzić nawet kilkaset złotych na polisie. Sprawdź ranking ubezpieczeń OC Punkty i sprawdź, gdzie można było kupić najtańsze ubezpieczenie OC i jakie są prognozy na kolejne miesiące. Pamiętaj, aby regularnie sprawdzać aktualizację naszego rankingu.

Czytaj więcej
2021.12.10  •  Samochód
Kary za brak OC w 2024 roku – najbliższa podwyżka już w lipcu! Ile zapłacisz?

Uwaga kierowcy! Od 1 stycznia 2024 roku drastycznie wzrosły kary za brak obowiązkowego ubezpieczenia OC. 1 lipca nastąpi wzrost płacy minimalnej, co wiąże się z kolejną podwyżką kar, które uzależnione są od naszych zarobków. Sprawdź, ile możesz zapłacić, jeśli nie masz ważnej polisy i nie ryzykuj. Ubezpieczenie OC to nie tylko obowiązek, ale też ochrona dla Ciebie i innych uczestników ruchu drogowego.

Czytaj więcej
2024.06.12  •  Samochód
Jak zmiany przepisów w 2024 roku wpłyną na pracę taksówkarzy?

Od 17 czerwca 2024 roku, wszyscy kierowcy taksówek oraz innych firm realizujących usługi przewozowe oparte na aplikacjach mobilnych będą musieli posiadać polskie prawo jazdy. Ta nowa regulacja, wprowadzona w ramach nowelizacji ustawy Prawo o ruchu drogowym, ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa pasażerów, ale jednocześnie wzbudza obawy wśród ekspertów i samych przewoźników.

Czytaj więcej
2024.06.12  •  Podróże
Paszport tymczasowy – Twoje awaryjne wyjście, jeśli nie masz stałego dokumentu

Co zrobić, gdy orientujesz się tuż przed wyjazdem, że Twój paszport stracił ważność? Czy w takiej sytuacji możesz liczyć na szybkie wyrobienie paszportu tymczasowego? Paszport tymczasowy to dokument, który może uratować Twoją podróż w ostatniej chwili. Choć nie zawiera danych biometrycznych i ma krótszy termin ważności, to uprawnia do przekraczania granic.

Czytaj więcej
2024.06.05  •  Samochód
Automatyczne wyrejestrowanie pojazdów w 2024 – rewolucja w Centralnej Ewidencji Pojazdów

W odpowiedzi na narastający problem nieużywanych pojazdów zarejestrowanych w Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców (CEPiK), polski rząd wprowadza rewolucyjne zmiany w przepisach dotyczących rejestracji aut. Najistotniejszą modyfikacją jest automatyczne wyrejestrowanie setek tysięcy tzw. martwych pojazdów, które od lat nie są eksploatowane, a mimo to figurują w ewidencji.

Czytaj więcej

Najchętniej czytane

Najtańsze OC w 2023
2021.12.30  •  Samochód
Najtańsze ubezpieczenie OC czerwiec 2024 – ranking. Sprawdź prognozy i porównaj oferty ubezpieczycieli

Ceny obowiązkowego ubezpieczenia OC zmieniają się dynamicznie. Pamiętaj jednak, że porównując wysokość składki u różnych ubezpieczycieli, możesz oszczędzić nawet kilkaset złotych na polisie. Sprawdź ranking ubezpieczeń OC Punkty i sprawdź, gdzie można było kupić najtańsze ubezpieczenie OC i jakie są prognozy na kolejne miesiące. Pamiętaj, aby regularnie sprawdzać aktualizację naszego rankingu.

Czytaj więcej
Ubezpieczenie OC Anglika
2019.04.11
Ubezpieczenie anglika w Polsce w 2023 roku – ile kosztuje OC dla aut z kierownicą po prawej stronie?

Polacy chętnie kupują auta z zagranicy. Mimo że największą popularnością cieszą się pojazdy pochodzące z Niemiec, to nie brakuje też chętnych na angliki, czyli pojazdy sprowadzane z Wielkiej Brytanii. Dla tych samochodów charakterystyczna jest kierownica po prawej stronie. Ile kosztuje ubezpieczenie anglika w Polsce? Na jakie inne koszty muszą być przygotowani właściciele anglików? Sprawdzamy!

Czytaj więcej
wichura
2022.02.24
Ubezpieczenie od wichur, huraganów i trąb powietrznych

Przerwy w dostawach prądu, tysiące zerwanych dachów, a nawet całkowicie zniszczonych domów. To skutki orkanów, które coraz częściej przetaczają się przez Polskę, zostawiając za sobą potężne straty. Naprawa szkód będzie mniej dotkliwa, jeśli otrzymasz odszkodowanie z ubezpieczenia nieruchomości na wypadek wichur. Ile kosztuje i jak działa ubezpieczenie na wypadek silnego wiatru, huraganu i trąby powietrznej?

Czytaj więcej