Publiczna opieka zdrowotna w Polsce pozostawia wiele do życzenia. Niestety takie problemy, jak długie kolejki, ubogi zakres darmowych usług i słaba dostępność specjalistów mogą mieć bardzo poważne konsekwencje. Właśnie dlatego, jak podaje Polska Izba Ubezpieczeń, już ponad 2,5 mln Polaków korzysta z prywatnych ubezpieczeń zdrowotnych, i liczba ta stale rośnie.
Prywatne ubezpieczenie – korzystasz gdy potrzebujesz
Liczba 2,5 mln ubezpieczonych prywatnie, w zasadzie nie powinna nikogo dziwić. Coraz więcej osób stawia na usługi, z których rzeczywiście mogą i chcą korzystać. Oczywiście nie chodzi jedynie o dostępność, ale także znacznie wyższy standard i gwarancję terminów.
Jakie ubezpieczenie wybrać?
Wybór ofert może być nieco przytłaczający, ale świadczy także o profesjonalizmie firm ubezpieczeniowych, które przygotowują pakiety dopasowane do potrzeb i możliwości różnych osób. Przykładowo w ofercie firmy Signal Iduna jest wiele korzystnych wariantów ubezpieczeń zdrowotnych. Usługi objęte ubezpieczeniem są realizowane w placówkach medycznych w całej Polsce.
Przed podjęciem decyzji warto wziąć pod uwagę kilka istotnych czynników:
- Zakres świadczonych usług.
Przeglądając oferty ubezpieczycieli zwracajmy uwagę, czy w pakiecie są konsultacje ze specjalistami czy badania, które uważamy za niezbędne i potrzebne. Jest to szczególnie ważne dla osób, które regularnie muszą wykonywać badania określonego typu. - List placówek medycznych.
Należy upewnić się, że placówki, w których możemy korzystać z usług opieki medycznej są w dogodnej lokalizacji. To szczególnie ważne dla osób mieszkających w mniejszych miastach.
- Dopasowanie pakietu do potrzeb.
Na zapotrzebowanie na określone usługi wpływa płeć, wiek, rodzaj wykonywanej pracy, tryb życia i wiele innych czynników. Należy więc koniecznie sprawdzić pakiet pod kątem indywidualnych potrzeb.
Korzyści z ubezpieczenia
Opinie osób korzystających z pakietów ubezpieczenia zdrowotnego są zgodne – jest to decyzja, której się nie żałuje. Wśród korzyści płynących z prywatnego ubezpieczenia są m.in.:
- Wysoka jakość usług medycznych
- Szeroki dostęp do potrzebnych specjalistów
- Dostęp do badań profilaktycznych i laboratoryjnych
- Brak kolejek
Na co warto zwrócić uwagę wybierając ubezpieczenie?
Wybór pakietu jest zawsze kwestią indywidualną. Należy wybrać pakiet, który będzie maksymalnie dopasowany do naszych potrzeb i oczekiwań. Warto przyjrzeć się ofertom ubezpieczycieli pod kątem zakresu świadczeń, a zwłaszcza dostępności specjalistów, z których usług zamierzamy korzystać. Oczywiście bardzo ważna jest też cena. Na szczęście nawet podstawowe pakiety obejmują dość szeroki zakres usług. Przykładowo, pakiet Pełnia Zdrowia Direct firmy Signal Iduna w wariancie indywidualnym kosztuje 41 zł miesięcznie, a obejmuje konsultacje u pięciu specjalistów. Są to: internista, chirurg ogólny, dermatolog, endokrynolog oraz okulista. Oprócz konsultacji ze specjalistami w ramach pakietu ubezpieczeni mogą korzystać z badań profilaktycznych, zabiegów ambulatoryjnych, pielęgniarskich i szpitalnych w kilkuset placówkach w całej Polsce.
Indywidualnie czy rodzinnie?
W wielu pakietach ubezpieczeniowych mamy do wyboru wariant rodzinny. Za dodatkową opłatą dostęp do świadczeń utrzymuje nie tylko osoba ubezpieczona, ale także jej członkowie rodziny. Są to małżonkowie osoby ubezpieczonej oraz dzieci w wieku 18-26 lat – dopóki mają status studenta. Możliwość objęcia opieką zdrowotną także rodziny to bardzo korzystne rozwiązanie.
Ze świadczeń może korzystać małżonek i dzieci, a formalności jest niewiele. Oczywiście cena ubezpieczenia dla rodziny również jest nieporównywalnie niższa niż w sytuacji, gdy wykupujemy je dla każdego z osobna.
Wszystkie treści prezentowane na łamach niniejszej witryny internetowej mają charakter wyłącznie informacyjno-edukacyjny, stanowiąc wyraz osobistych poglądów ich autora/ów oraz nie nie powinny stanowić podstawy przy podejmowaniu decyzji biznesowych, inwestycyjnych, lub podatkowych, za które to decyzje właściciel strony internetowej ani autorzy nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności.
Najnowsze artykuły
Jeśli oferujesz usługi związane z motoryzacją i Twoimi klientami są kierowcy, program SKP jest właśnie dla Ciebie. Zostań partnerem Punkty. Przekazuj swoim klientom Kod Rabatowy na 100 zł przy zakupie OC/AC i zgarniaj prowizję.
Ceny obowiązkowego ubezpieczenia OC zmieniają się dynamicznie. Pamiętaj jednak, że porównując wysokość składki u różnych ubezpieczycieli, możesz oszczędzić nawet kilkaset złotych na polisie. Sprawdź ranking ubezpieczeń OC Punkty i sprawdź, gdzie można było kupić najtańsze ubezpieczenie OC i jakie są prognozy na kolejne miesiące. Pamiętaj, aby regularnie sprawdzać aktualizację naszego rankingu.
Uwaga kierowcy! Od 1 stycznia 2024 roku drastycznie wzrosły kary za brak obowiązkowego ubezpieczenia OC. 1 lipca nastąpi wzrost płacy minimalnej, co wiąże się z kolejną podwyżką kar, które uzależnione są od naszych zarobków. Sprawdź, ile możesz zapłacić, jeśli nie masz ważnej polisy i nie ryzykuj. Ubezpieczenie OC to nie tylko obowiązek, ale też ochrona dla Ciebie i innych uczestników ruchu drogowego.
W 2025 roku kierowców w Polsce czekają istotne zmiany w przepisach dotyczących badań technicznych pojazdów. Ministerstwo Infrastruktury planuje wprowadzenie nowych regulacji, które obejmą m.in. podwyżkę opłat za obowiązkowe przeglądy techniczne oraz zaostrzenie procedur ich przeprowadzania.
1 stycznia weszły w życie zmiany dotyczące opodatkowania garaży, które mogą wpłynąć na wysokość podatków płaconych przez tysiące właścicieli nieruchomości w Polsce. Nowe przepisy różnicują sposób naliczania podatku w zależności od rodzaju garażu i jego przeznaczenia. Kto zapłaci mniej, a kto powinien przygotować się na wyższe opłaty? Poznaj najważniejsze zmiany i dowiedz się, jak mogą wpłyną na Twój portfel,
W obliczu diagnozy nowotworu złośliwego, pacjenci często stają przed trudnymi wyborami. Oprócz walki z chorobą mają również prawo do uzyskania odszkodowania oraz korzystania z usług zdrowotnych. Jak uzyskać odszkodowanie w przypadku nowotworu złośliwego? Jakie prawa przysługują pacjentom oraz jakie są obowiązujące procedury?
Najchętniej czytane
Ceny obowiązkowego ubezpieczenia OC zmieniają się dynamicznie. Pamiętaj jednak, że porównując wysokość składki u różnych ubezpieczycieli, możesz oszczędzić nawet kilkaset złotych na polisie. Sprawdź ranking ubezpieczeń OC Punkty i sprawdź, gdzie można było kupić najtańsze ubezpieczenie OC i jakie są prognozy na kolejne miesiące. Pamiętaj, aby regularnie sprawdzać aktualizację naszego rankingu.
Otrzymanie spadku po najbliższej rodzinie wymaga wielu formalności. Czy można przepisać auto na innego członka rodziny? Jak wygląda wyrejestrowanie samochodu po śmierci właściciela? Czy samochód traci ubezpieczenie? Zebraliśmy w jednym miejscu wszystkie zagadnienia i procedury, o których powinieneś wiedzieć.
Złożyłeś wniosek o wydanie dowodu rejestracyjnego i zastanawiasz się, czy dokument jest już gotowy do odbioru? Podpowiadamy, w jaki sposób najwygodniej i najszybciej zweryfikować, czy możemy już udać się do wydziału komunikacji po gotowy dowód rejestracyjny. Sprawdzamy też, ile standardowo czeka się na wydanie dokumentu.