Czy warto wybrać prywatne ubezpieczenie zdrowotne?

Aktualizacja:
signal iduna ubezpieczenie zdrowotne

Publiczna opieka zdrowotna w Polsce pozostawia wiele do życzenia. Niestety takie problemy, jak długie kolejki, ubogi zakres darmowych usług i słaba dostępność specjalistów mogą mieć bardzo poważne konsekwencje. Właśnie dlatego, jak podaje Polska Izba Ubezpieczeń, już ponad 2,5 mln Polaków korzysta z prywatnych ubezpieczeń zdrowotnych, i liczba ta stale rośnie.

Prywatne ubezpieczenie – korzystasz gdy potrzebujesz

Liczba 2,5 mln ubezpieczonych prywatnie, w zasadzie nie powinna nikogo dziwić. Coraz więcej osób stawia na usługi, z których rzeczywiście mogą i chcą korzystać. Oczywiście nie chodzi jedynie o dostępność, ale także znacznie wyższy standard i gwarancję terminów.

Jakie ubezpieczenie wybrać?

Wybór ofert może być nieco przytłaczający, ale świadczy także o profesjonalizmie firm ubezpieczeniowych, które przygotowują pakiety dopasowane do potrzeb i możliwości różnych osób. Przykładowo w ofercie firmy Signal Iduna jest wiele korzystnych wariantów ubezpieczeń zdrowotnych. Usługi objęte ubezpieczeniem są realizowane w placówkach medycznych w całej Polsce.

Przed podjęciem decyzji warto wziąć pod uwagę kilka istotnych czynników:

 • Zakres świadczonych usług.
  Przeglądając oferty ubezpieczycieli zwracajmy uwagę, czy w pakiecie są konsultacje ze specjalistami czy badania, które uważamy za niezbędne i potrzebne. Jest to szczególnie ważne dla osób, które regularnie muszą wykonywać badania określonego typu.
 • List placówek medycznych.

Należy upewnić się, że placówki, w których możemy korzystać z usług opieki medycznej są w dogodnej lokalizacji. To szczególnie ważne dla osób mieszkających w mniejszych miastach.

 • Dopasowanie pakietu do potrzeb.
  Na zapotrzebowanie na określone usługi wpływa płeć, wiek, rodzaj wykonywanej pracy, tryb życia i wiele innych czynników. Należy więc koniecznie sprawdzić pakiet pod kątem indywidualnych potrzeb.

Korzyści z ubezpieczenia

Opinie osób korzystających z pakietów ubezpieczenia zdrowotnego są zgodne – jest to decyzja, której się nie żałuje. Wśród korzyści płynących z prywatnego ubezpieczenia są m.in.:

 • Wysoka jakość usług medycznych
 • Szeroki dostęp do potrzebnych specjalistów
 • Dostęp do badań profilaktycznych i laboratoryjnych
 • Brak kolejek

Na co warto zwrócić uwagę wybierając ubezpieczenie?

Wybór pakietu jest zawsze kwestią indywidualną. Należy wybrać pakiet, który będzie maksymalnie dopasowany do naszych potrzeb i oczekiwań. Warto przyjrzeć się ofertom ubezpieczycieli pod kątem zakresu świadczeń, a zwłaszcza dostępności specjalistów, z których usług zamierzamy korzystać. Oczywiście bardzo ważna jest też cena. Na szczęście nawet podstawowe pakiety obejmują dość szeroki zakres usług. Przykładowo, pakiet Pełnia Zdrowia Direct firmy Signal Iduna w wariancie indywidualnym kosztuje 41 zł miesięcznie, a obejmuje konsultacje u pięciu specjalistów. Są to: internista, chirurg ogólny, dermatolog, endokrynolog oraz okulista. Oprócz konsultacji ze specjalistami w ramach pakietu ubezpieczeni mogą korzystać z badań profilaktycznych, zabiegów ambulatoryjnych, pielęgniarskich i szpitalnych w kilkuset placówkach w całej Polsce.

Indywidualnie czy rodzinnie?

W wielu pakietach ubezpieczeniowych mamy do wyboru wariant rodzinny. Za dodatkową opłatą dostęp do świadczeń utrzymuje nie tylko osoba ubezpieczona, ale także jej członkowie rodziny. Są to małżonkowie osoby ubezpieczonej oraz dzieci w wieku 18-26 lat – dopóki mają status studenta. Możliwość objęcia opieką zdrowotną także rodziny to bardzo korzystne rozwiązanie.

Ze świadczeń może korzystać małżonek i dzieci, a formalności jest niewiele. Oczywiście cena ubezpieczenia dla rodziny również jest nieporównywalnie niższa niż w sytuacji, gdy wykupujemy je dla każdego z osobna.


Redaktor Punkta
 
Ekspert ds. ubezpieczeń 
Ekspert ds. ubezpieczeń 
Zasubskrybuj
Powiadom o
guest
3 Comments
Starsze
Nowsze
Inline Feedbacks
View all comments